Skocz do zawartości

Redmi Note 2 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


X-SKLEP

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, tosshi2 napisał:

Wez przestan juz pisac te glupoty bo glowa az boli. Jak ci ten telefon nie odpowiada to go sprzedaj a nie caly czas marudzisz i narzekasz. Ja na najnowszym stable mam 5h na wlaczonym ekranie co drugi dzien laduje bo telefon dlugo wytrzymuje na baterii. Natomiast bajki z zle dzialajacym gps to mozesz w cztery litery wlozyc. Nigdy na tym telefonie nie mialem problemow z gpsem.

O, ale zły jestem, oooghrhrhr zjem Cię!

Człowieku, przejrzyj kilka stron w problemach technicznych, trafisz na GPS. PRZED 5.10.29 BYŁY problemy z GPSem, może nie miałeś tej wersji, ale jak nie miałeś to.. No właśnie. Na stable masz 5h, ja na stable TEŻ mam 5h, napisałem, że nie mam? Mu chodziło o DEV wersje, a tam między jedną wersją a drugą nie ma większych zmian jeśli chodzi o baterię. Więc czego się czepiasz? Zły dzień?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, ale zły jestem, oooghrhrhr zjem Cię!

Człowieku, przejrzyj kilka stron w problemach technicznych, trafisz na GPS. PRZED 5.10.29 BYŁY problemy z GPSem, może nie miałeś tej wersji, ale jak nie miałeś to.. No właśnie. Na stable masz 5h, ja na stable TEŻ mam 5h, napisałem, że nie mam? Mu chodziło o DEV wersje, a tam między jedną wersją a drugą nie ma większych zmian jeśli chodzi o baterię. Więc czego się czepiasz? Zły dzień?

A co ty wymagasz od wersji deweloperskiej? To jest wersja na ktorej testuje sie nowe rozwiazania i na jakiejs wersji cos moze nie chodzic. Telefon mam od poczatku wrzesnia, jakies trzy tygodnie temu przeszlem na stable. Wczesniej aktualizowalem telefon co tydzien i nigdy nie mialem problemu z gpsem tak jak wiele osob na tym forum. Telefon czasami chodzil gorzej na baterii albo wywalalo jakis blad fc i apk zamykalo i tyle. A ty caly czas dostajesz bolu d*py z tym telefonem. Powinienes zadac sobie pytanie jak zyc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tosshi2 napisał:

 

 

Wez przestan juz pisac te glupoty bo glowa az boli. Jak ci ten telefon nie odpowiada to go sprzedaj a nie caly czas marudzisz i narzekasz. Ja na najnowszym stable mam 5h na wlaczonym ekranie co drugi dzien laduje bo telefon dlugo wytrzymuje na baterii. Tylko jak ktos inny przechodzi na stable dobrze byloby zeby tez napisal jak chodzi telefon. Natomiast bajki z zle dzialajacym gps to mozesz w cztery litery wlozyc. Nigdy na tym telefonie nie mialem problemow z gpsem.

Mówisz o stable 7.2.3.0 od xiaomi.eu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, tosshi2 napisał:

Ja mam 7.2.1.0 bo jak wgrywalem to byla najnowasza. Tylko pamietaj zeby po zainstalowaniu systemu i wszystkich apek zrobic wipe dalvik i wipe cache. U mnie dopiero wtedy zaczal dobrze chodzic.

Ja zazwyczaj robię to podstawowe wipe i przywracanie z kopi apki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co racja to racja, ja też nigdy nie miałem problemów z gpsem, niezależnie od wersji, teraz sprawdzam najnowszy stable i też jest świetnie. Przypadek losowy po prostu, nie ma się co spinać. 😂

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Tu nie chodzi o spinanie sie czy obrazanie kogokolwiek. Tylko jest grupa osob ktora non stop od kilku miesiecy pisze to sam. Tylko narzeka i wszystko krytykuje. Oczywiscie zgodze sie ze czasami na roznych wersjach miui sa problemy z bateria, ale gps w tym telefonie dziala bardzo dobrze. Tak samo narzekanie ze kernel jest nieudostepniony i przez to nie ma dobrego cm. Przeciez od samego poczaktu bylo wiadome ze kernela nie bedzie bo to mediatek. O dobrym cm mozna bylo zapomniec juz na poczaktu. Pisalem na samym poczaktu ze dobry cm na ten telefon nie wyjdzie, jednak niketorzy pisali ze pisze glupoty. Teraz te osoby krytykuja wszystko co jest zwiazane z tym telefonem.

Ja zazwyczaj robię to podstawowe wipe i przywracanie z kopi apki

Robisz full wipe, przywracasz apki ustawienia, potem wipe dalvik i wipe cache. Tak jak pisalem dopiero po tym telefon zaczal u mnie dobrze dzialac i bateria super trzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, tosshi2 napisał:

Robisz full wipe, przywracasz apki ustawienia, potem wipe dalvik i wipe cache. Tak jak pisalem dopiero po tym telefon zaczal u mnie dobrze dzialac i bateria super trzyma.

A ok. Dzięki tak zrobię

Edytowane przez xxmati96xx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, kleryk88 napisał:

nie wiem o co chodzi z tym blokowaniem reklam od miui ja zawsze korzystałem z adaway a moze jest lepszy sposób ???

Miałem adaway przez spory okres czasu, jednak nie do końca skutecznie mi blokował reklamy. W niektórych apk się pojawiały, odkąd mam MinMinGuard nie mam problemu. Poza tym praktycznie nie zużywa baterii, nie musi byc dodany do autostartu, nie musi mieć dostępu do sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4/14/2016 o 09:20, Daluqen napisał:

Bo w xiaomi.eu tego nie było, dogrywajac paczkę polską będziesz miał blokadę reklam :-)

 

 

 

Dnia 4/14/2016 o 09:20, Daluqen napisał:

Bo w xiaomi.eu tego nie było, dogrywajac paczkę polską będziesz miał blokadę reklam :-)

 

Hej, a możesz podrzucić linka do odpowiedniej paczki na nasz telefon? Z góry dziękuję =)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@szczuru

To jak mam wykonać ten reset telefonu ?

1.Usunąć swoje dane osobiste

2.W ustawieniach MIUI wykonać restart do ustawień fabrycznych 

3. Wykonać  wipe data/dalvik/cache

Ta osoba która kupi ode mnie telefon nie będzie bawić się w przywracanie danych,więc jedynie mi chodzi o to że jak podłączy telefon żeby nie miała tych nie potrzebnych folderów po moich zainstalowanych aplikacjach 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, majdan12 napisał:

@szczuru

To jak mam wykonać ten reset telefonu ?

1.Usunąć swoje dane osobiste

2.W ustawieniach MIUI wykonać restart do ustawień fabrycznych 

3. Wykonać  wipe data/dalvik/cache

Ta osoba która kupi ode mnie telefon nie będzie bawić się w przywracanie danych,więc jedynie mi chodzi o to że jak podłączy telefon żeby nie miała tych nie potrzebnych folderów po moich zainstalowanych aplikacjach 

W recovery zrób te wipe-y, usunie wszystkie Twoje dane - system będzie czysty jak "po wyjęciu z pudełka".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@szczuru

Aż tak czysty telefon nie może być bo chce zachować MIUI Polska w wersji którą mam obecnie zainstalowaną,czy system zostanie w tej wersji co mam ?

Bo reset do ustawień fabrycznych wykonany z poziomy ustawień MIUI,zresetuje na system MIUI ale foldery po starych aplikacjach zostaną w pamięci wewnętrznej telefonu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, majdan12 napisał:

@szczuru

Aż tak czysty telefon nie może być bo chce zachować MIUI Polska w wersji którą mam obecnie zainstalowaną,czy system zostanie w tej wersji co mam ?

Bo reset do ustawień fabrycznych wykonany z poziomy ustawień MIUI,zresetuje na system MIUI ale foldery po starych aplikacjach zostaną w pamięci wewnętrznej telefonu ?

Jeśli wykonasz wipe:

-data

-dalvik (nazywane także dalvik cache)

-cache

-internal storage (zwane także internal sd card lub po prostu sd card)

to system zostanie - usunie Ci tylko twoje dane, aplikacje, śmieci po aplikacjach itp. Zostanie sam czysty system (w Twoim wypadku sam, czysty system MIUIPolska).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jak mogę wejść do tego menu w którym oczyszczę swój telefon z danych prywatnych/śmieci ?

2. Na forum znalazłem poradnik i w nim była taka kolejność działań

https://miuipolska.pl/wp-content/uploads/2011/08/wipe-recovery.jpg

Czy taka kolejność jak na zdjęciu jest prawidłowa ?

3. W swoim ostatnim poście napisałeś na końcu 

Cytat

internal storage (zwane także internal sd card lub po prostu sd card)

Na tych zdjęciach z menu nie widać takiej opcji SD Card,czy ona się nie znajduję po prostu na tym zdjęciu z takiego względu że zdjęcie było wykonane na starej wersji systemu ? czy może opcja SD Card jest w innym menu ?

Mój telefon Note 2 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziesz miał TWRP, które najprawdopodobniej wygląda tak jak na lewej części obrazka:

Wipe-data-Factory-reset-using-TWRP-recov

Wybierz WIPE -> Advanced Wipe. Wyświetli Ci się menu z wyborem listy partycji, tam będzie internal storage:

ATzoYVa.png

Więc zaznacz:

-Dalvik Cache

-Cache

-Data

-Internal Storage

Upewnij się, że partycja system jest odznaczona. Po wszystkim wybierz Reboot i telefon powinien się zrestartować "jak nowy" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, majdan12 napisał:

@szczuru

 

Jeszcze taka sprawa jak włączyć  TWRP  ?

Nie wiem czy to ważne ale,telefon kupiłem w zaufanym sklepie i miałem zainstalowany MIUI 7 by xiaomi.eu 5.9.24 (rozwojowa). 

i żeby zainstalować MIUI Polska użyłem aplikacje  Updater (Aktualizacje)

 

Aby uruchomić recovery (twrp lub każde inne) masz 2 opcje:

1. Wyłączyć kompletnie telefon, i włączyć go trzymając vol+

lub

2. Uruchomić wspomnianą przez Ciebie aplikacje "Aktualizacje", kliknąć na 3 kropki w prawym, górnym rogu ekranu i wybrać "Uruchom w recovery".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...