Skocz do zawartości

Redmi Note 2 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


X-SKLEP

Rekomendowane odpowiedzi

Muzyka w porządku zależy też od słuchawek ale tu nie ma się do czego przyczepić, nawigacja jeśli piesza czy biegasz to przeciętnie GPS ma odchyły 3-4m a nawet stojąc w miejscu sama lokalizacja będzie pewnie pływać w okolicy. Zostało już udowodnione że im szybciej się poruszasz tym GPS sobie lepiej radzi. Jeśli używać będziesz do samochodu z jakimś programem do navi to jest dobrze, trzyma się drogi.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, d3tr0 napisał:

Muzyka w porządku zależy też od słuchawek ale tu nie ma się do czego przyczepić, nawigacja jeśli piesza czy biegasz to przeciętnie GPS ma odchyły 3-4m a nawet stojąc w miejscu sama lokalizacja będzie pewnie pływać w okolicy. Zostało już udowodnione że im szybciej się poruszasz tym GPS sobie lepiej radzi. Jeśli używać będziesz do samochodu z jakimś programem do navi to jest dobrze, trzyma się drogi.

Ok dzięki, z reguły używam niestety pieszej lub rzadziej rowerem. Ale może sobie poradzi. Słuchawki mam łatwe w napędzeniu więc powinno być ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, osimaru napisał:

A wypowiedziałbyś się jeszcze może na temat jakości muzyki na słuchawkach oraz nawigacji czy dobrze sobie radzi? To są dla mnie najistotniejsze kwestie w tej chwili, zdjęcia już oglądałem.

u mnie nawigacja +/-15m (czyli bardzo duzo)

jakosc dzwieku na sluchawkach .. no coz. jeśli jesteś melomanem z dobrymi sluchawkami i szukasz tu jakiegos wolfsona ze wzmacniaczem tudzież pcma to raczej sie zawiedziesz. chip audio to MT-SND-CARD czyli integra pełną parą. ale jesli nie jestes zbyt wymagajacy to mysle ze bedzie dobrze. poza tym zawsze mozna sie pobawic narzedziami typu viper4android

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, JestemMortem napisał:

u mnie nawigacja +/-15m (czyli bardzo duzo)

jakosc dzwieku na sluchawkach .. no coz. jeśli jesteś melomanem z dobrymi sluchawkami i szukasz tu jakiegos wolfsona ze wzmacniaczem tudzież pcma to raczej sie zawiedziesz. chip audio to MT-SND-CARD czyli integra pełną parą. ale jesli nie jestes zbyt wymagajacy to mysle ze bedzie dobrze. poza tym zawsze mozna sie pobawic narzedziami typu viper4android

To mnie trochę zmartwiłeś, bo potrzebna mi przyzwoita nawigacja. Obecnie w Lumii 520 mam mapy i wszystko działa naprawdę przyzwoicie, a jakość dźwięku jest akceptowalna.

A głośność podczas rozmów? Ty lub Twoi rozmówcy narzekają?

Edytowane przez osimaru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mnie trochę zmartwiłeś, bo potrzebna mi przyzwoita nawigacja. Obecnie w Lumii 520 mam mapy i wszystko działa naprawdę przyzwoicie, a jakość dźwięku jest akceptowalna.

A głośność podczas rozmów? Ty lub Twoi rozmówcy narzekają?

Gps jest ok. Szybki i dokładny.

33d66cb16d3dd711d9b61fdc561d3989.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, tosshi2 napisał:

To jak stoisz czy idziesz pieszo i pozycja na gpsie sie zmienia to jest normalne. Doklafnosc gps jest minimalnie do 2 m. Nie widzialem jeszcze telefonu ktory przy staniu albo idac nie zmienial pozycji np w google maps.

Nie o to mi chodzi. Tylko przy chodzeniu rysuje tak trasę, jakbyś był supermanem. Na innych telefonach trochę lepiej to wyglądało, a tu potrafi całe bloki przecinać. No ale jak na MTK to i tak jest good. Wczoraj jechałem 40km i używałem nawigacji, ani razu nie zerwało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie o to mi chodzi. Tylko przy chodzeniu rysuje tak trasę, jakbyś był supermanem. Na innych telefonach trochę lepiej to wyglądało, a tu potrafi całe bloki przecinać. No ale jak na MTK to i tak jest good. Wczoraj jechałem 40km i używałem nawigacji, ani razu nie zerwało.

To juz akrurat nie jest problem gps w telefonie a aplikacji. Aplikacje do chodzenia maja taka funkcje wyrownywania pozycji. Widocznie nie uwzglednia tego na socach Mediateka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, koledzy

Przenioslem numer z orange do virgin, ale moge tylko wykonywac polaczenia alarmowe :( Karta orange nie dziala, Karta virgin tez, Na obu slotach. Na stronie virgin stoi, ze do aktywacji karty potrzeba zadzwonic Na jakis numer, a nie moge trgo zrobic ;) 

 

CO teraz? Ps. W aplkkacji virgin nie dalo sie dodac numeru do konta, teraz juz sie da, ale nie przychodzi SMS aktywacyjny ;) 

No i zmienilem jezyk Na angielski zeby zarejestrowac karte, SMS nie przychodzi.

 

Pomozcie, prosze. Przepraszam za brak polskich znakow.

 

Edit: Na innym telefonie tak samo

Edytowane przez krycho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, koledzy

Przenioslem numer z orange do virgin, ale moge tylko wykonywac polaczenia alarmowe  Karta orange nie dziala, Karta virgin tez, Na obu slotach. Na stronie virgin stoi, ze do aktywacji karty potrzeba zadzwonic Na jakis numer, a nie moge trgo zrobic  

 

CO teraz? Ps. W aplkkacji virgin nie dalo sie dodac numeru do konta, teraz juz sie da, ale nie przychodzi SMS aktywacyjny  

No i zmienilem jezyk Na angielski zeby zarejestrowac karte, SMS nie przychodzi.

 

Pomozcie, prosze. Przepraszam za brak polskich znakow.

 

Edit: Na innym telefonie tak samo

Sms i tak ci nie przyjdzie.

Pomoc techniczna virgin?

Jeśli jest to szanująca się firma to myk piszesz i masz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł do mnie kumpel z telefonem - Redmi Note 2. Zastanawiam się jak wgrać aktualne MIUI Polska.  W telefonie jest MIUI 5.9.2 (rozwojowa). Po przeczytaniu poradnika, znalazłem w panelu sterowania pozycję "Dostęp do ROOT", jednak nie ma w niej żadnych aplikacji - czy to oznacza brak ROOT?

Teraz pytanie: muszę uruchomić procedurę łącznie z instalacją ROMu chińskiego, poprzez Flashify do TWRP i instalacji MIUI?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga oświadczenie!

Najbardziej mnie boli to, że mając poprzednio Galaxy SIII LTE na XDA aż się gotowało od informacji, romów i modów.

W dziale RN2 martwa cisza od 2 m-cy czasem pojawi się jakieś gwno przerobiony CM lub miui który żre baterię.

Na pierwszej stronie tego tematu powinno być napisane wielkimi literami:

1. Nie działa szybkie ładowanie - czyli np. włączony Yanosik, GPS, transmisja danych, podświetlenie 50%, telefon wpięty w łądowanie prądem 2A i tak ma bilans ujemny i się rozładowuje !

2. Nie działa multiwindow i d2tw !

3. Brak alternatywnych kerneli !

4. Słaba jakość dźwięku w głośnikach !

5. Bateria to rzeźnia !

6. Brak obsługi gestów !

7. Przy zastosowaniu innych launcherów brak dostępu do oryginalnych ikon !

8. Na koniec największa bujda na resorach czyli "Aktualizacje" !

9. Aparat - beznadzieja.

Trzeba się pozbyć tego gówna.

Edytowane przez KANAR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, KANAR napisał:

Uwaga oświadczenie!

Najbardziej mnie boli to, że mając poprzednio Galaxy SIII LTE na XDA aż się gotowało od informacji, romów i modów.

W dziale RN2 martwa cisza od 2 m-cy czasem pojawi się jakieś gwno przerobiony CM lub miui który żre baterię.

Na pierwszej stronie tego tematu powinno być napisane wielkimi literami:

1. Nie działa szybkie ładowanie - czyli np. włączony Yanosik, GPS, transmisja danych, podświetlenie 50%, telefon wpięty w łądowanie prądem 2A i tak ma bilans ujemny i się rozładowuje !

2. Nie działa multiwindow i d2tw !

3. Brak alternatywnych kerneli !

4. Słaba jakość dźwięku w głośnikach !

5. Bateria to rzeźnia !

6. Brak obsługi gestów !

7. Przy zastosowaniu innych launcherów brak dostępu do oryginalnych ikon !

8. Na koniec największa bujda na resorach czyli "Aktualizacje" !

Trzeba się pozbyć tego gówna.

Nikt ci nie kazał kupować rn2. Skoro kupiłes to pewnie zapoznales się z opiniami, a jeśli nie to już twój problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, KANAR napisał:

Kupiłem w październiku, nikt wtedy nie przewidywał takiej kichy.

Sprzedaj, kup Samsunga. Nie będziesz sfrustrowany, będziesz mógł ROMy zmieniać (ciekawe czy wszystkie modele Samsunga są tak popularne że na XDA aż wrze?). Kupiłeś telefon budżetowy za około 600 zł (jeśli płaciłeś więcej to przepłaciłeś). Dlaczego porównujesz go z flagowcem? W tych pieniądzach RN2 to świetna propozycja jeśli porównamy wydajność/ceny. Nie wiem jaki masz problem z baterią? SOT około 5h jest lepszy niż SOT w Twoim "idolu" np Galaxy S6. Jak za mała bateria to wystarczy dokupić za 70 zł powerbank (na dniach do mnie przyjdzie - reflektujesz?) i będziesz mógł baterię prawie 3 razy doładować.

Zamiast pisać odezwy, oświadczenia i postulaty zrób coś - sprzedaj, nie męcz się, będzie dla wszystkich lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem w październiku, nikt wtedy nie przewidywał takiej kichy.

To ze nie ma szybkiego ladowania byl juz wiadome. Tak samo ze nie bedzie kernela. Dobre custom romy rowniez bylo wiadome ze nie powstana. To mediatek, a nie qualcomm. Co do funkcji miui to mogles poczytac i pogladac filmiki jakie jest miui. Informacji jest bardzo duzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć. nowy jestem. mój tatuś woła mi dyniek ale tu jestem dynioman (joke) :-D

kupiłem redmi note2 pare dni temu, z androidem miałem do czynienia parę lat temu na experia neoV (o zgrozo!) a od tamtej chwili do tej pory używałem lumii640 z windowsem... dobry fon, ale aplikacji nie ma by było spox. tyle w gwoli wyjaśnień.

xiaomi redmi n2: telefon ok, ale nie o moją opinię tu chodzi, więc przejdę do pytań:
[moja wersja miui Polska 6.3.17]

1, Jak wyłączyć opcję SZUKAJ gdy przewinę na ekranie palcem w góre na pustej przestrzeni wskakuje opcja szukaj (a ja nie chce szukać)

2. czy istnieje zamiennik systemowego zegara? beautiful widget nie działa (nie odświeża godziny)

3. udało się komuś skonfigurować pilota 5.2.0 (najnowszy) z zestaw creative T4? (niby po nazwie wzmacniacz JAKIŚ JEDEN jest Creativa, ale nic nie reaguje)

4. skąd mam wiedzieć jakie uprawnienia mam dawać aplikacji + co będzie jeśli nie zaznacze wszystkich poprawnych uprawnień.. bo moge nie wiedzieć, że apka od np. pogody wymaga połączenia z gps, wysyłania mms, dostępu do kontaktów i czytania wiadomości (od kochanki) na messangerze ;)

poza tym chciałem pogratulować ekipie MIUI Polska (każdemu i osobno) za kawał dobrej roboty! 
pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, dynioman napisał:

cześć. nowy jestem. mój tatuś woła mi dyniek ale tu jestem dynioman (joke) :-D

kupiłem redmi note2 pare dni temu, z androidem miałem do czynienia parę lat temu na experia neoV (o zgrozo!) a od tamtej chwili do tej pory używałem lumii640 z windowsem... dobry fon, ale aplikacji nie ma by było spox. tyle w gwoli wyjaśnień.

xiaomi redmi n2: telefon ok, ale nie o moją opinię tu chodzi, więc przejdę do pytań:
[moja wersja miui Polska 6.3.17]

1, Jak wyłączyć opcję SZUKAJ gdy przewinę na ekranie palcem w góre na pustej przestrzeni wskakuje opcja szukaj (a ja nie chce szukać)

2. czy istnieje zamiennik systemowego zegara? beautiful widget nie działa (nie odświeża godziny)

3. udało się komuś skonfigurować pilota 5.2.0 (najnowszy) z zestaw creative T4? (niby po nazwie wzmacniacz JAKIŚ JEDEN jest Creativa, ale nic nie reaguje)

4. skąd mam wiedzieć jakie uprawnienia mam dawać aplikacji + co będzie jeśli nie zaznacze wszystkich poprawnych uprawnień.. bo moge nie wiedzieć, że apka od np. pogody wymaga połączenia z gps, wysyłania mms, dostępu do kontaktów i czytania wiadomości (od kochanki) na messangerze ;)

poza tym chciałem pogratulować ekipie MIUI Polska (każdemu i osobno) za kawał dobrej roboty! 
pozdrawiam!

1. Wydaje mi się, że się nie da

2. Spróbuj dodać widget do autostartu w panelu sterowania

3. Nie wiem

4. Nic nie będzie, aplikacja będzie działać niepoprawnie, lub funkcjonalnośc będzie ograniczona 

Jeśli w sprawie któregoś aspektu się mylę, proszę mnie poprawić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...