Skocz do zawartości

Redmi Note 2 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


X-SKLEP

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem jak musiałbyś korzystać z tego telefonu żeby osiągnąć taki wynik. Na pewno minimalistycznie, martwiąc się o najmniejszy wzrost uzycia i siedzac na prawie ciemnym ekranie.

Ja u siebie w miesiacach świetności (1-2 po zakupie) dałem radę wyciągnąć 6h oglądając pobrane już wczesniej filmy (najmniejsze zużycie jest wtedy).

Pewnie bateria do wymiany..

Czy minimalistyczne to nie wiem. Głównie do przeglądania www. Ekran mam na auto więc w dzień dość mocno świeci :) Rom od początku 5.12.10

Wysłane z mojego Redmi Note 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Parę dni temu dosiadłem XRN2, przesiadka z Lenovo K3 Note z którego notabene byłem całkiem zadowolony. Tym niemniej,przesiadka na XRM2 okazała się trafna, telefonik w porównaniu do Lenovo jednak bardziej dopracowany, a OS to już wogóle bajka. Póki co, znalazłem jeden mankament tj. aplikacja Chromcast nie wrzuca mi obrazu z telefonu na ekran telewizora - pewnie wina ROM'u.

W tym momencie mam w telefonie wersję 5.9.24 ale pewnie jest już coś nowszego, może ktoś mi podpowiedzieć jak zaktualizować ROM?  Skąd zassac plik i wogóle jak updateować?  W Lenovo wszystko robiłem TWRP, czy ta sama metoda dla XRN2?

Dzięki z góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, różnice w czasach SOT wynikają najprawdopodobniej z różnych "kondycji" baterii (o czym Mort pisał między wierszami). Mi po naładowaniu baterii do 100% pojemność jest szacowana na ok 1500 ma. Niestety,  w naszych zabawkach oszczędzono na jakości ogniw. Na szczęścieaku można wymienić. 

Screenshot_2016-03-23-11-38-00_com.gsamlabs.bbm.png

 

Edytowane przez rysib
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, różnice w czasach SOT wynikają najprawdopodobniej z różnych "kondycji" baterii (o czym Mort pisał między wierszami). Mi po naładowaniu baterii do 100% pojemność jest szacowana na ok 1500 ma. Niestety,  w naszych zabawkach oszczędzono na jakości ogniw. Na szczęścieaku można wymienić.

 

Ja mam dokładnie taką samą wartość przy 100%

Wysłane z mojego Redmi Note 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, rysib napisał:

Chłopaki, różnice w czasach SOT wynikają najprawdopodobniej z różnych "kondycji" baterii (o czym Mort pisał między wierszami). Mi po naładowaniu baterii do 100% pojemność jest szacowana na ok 1500 ma. Niestety,  w naszych zabawkach oszczędzono na jakości ogniw. Na szczęścieaku można wymienić. 

Screenshot_2016-03-23-11-38-00_com.gsamlabs.bbm.png

 

Pojemność baterii podajemy w mAh (miliamperogodziny) a nie mA - jest to natężenie prądu w baterii.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako nowy posiadać RN2 i w ogóle telefonu od xiaomi mam kilka pytań.

1. Jak wykasować cała historię połączeń (odebrane, nieodebrane itp.) bo nigdzie nie widzę takiej opcji. Mogę kasować tylko pojedynczo.

2. Jak ustawić aktualizację widżetu pogody tego od miui polska ? Bo na razie działa to tak, że aktualizuje się kiedy chce czasami co kilkadziesiąt minut a czasami jest kilka godzin bez aktualizacji.

3. Jak w spisie kontaktów usunąć lub ukryć dział "Moje grupy" oraz "Mój profil" jeśli to możliwe. Nie jest to mi do niczego potrzebne a aby przeszkadza.

MSOkcSy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Redmi2 napisał:

 

1. Przytrzymujesz na jednym z polaczen, edycja, zaznacz wszystko, usun.

Wysłane z mojego 2014811 przy użyciu Tapatalka

2. Hehe glupio przyznac ale nie pamietam czy kiedykolwiek byla edycja co ile ma aktualizowac pogode w miuipolska :-) wiem ze mialem takie vos na kilku telach ze mozna bylo wybrac czas, a tu nie pamietam. Napewno nie ma opcji u mnie aplikacji pogoda odnosnie tego, albo ja nie widze lub nie umiem wlaczyc.

Takze nie chce Cie wprowadzac w blad :-)

3. To sie jakos da bo jakoa oatatnio to zrobilem. Napewno w opcjach kontaktow gdzies to jest.

1. Znalazłem ;) Dzięki

2. Czyli to nie tylko  u mnie.

3. Za cholerę nie mogę tego znaleźć, ale jeszcze poszukam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Planuję we wtorek zakup xiaomi redmi note 2 i mam kilka pytań odnośnie zakupu tego telefonu. 

Brać wersję 16gb czy jednak lepiej poczekać i z większym budżetem uderzyć w rn2 32gb?

I czy warto kupić na morele, ponieważ mam do łodzi 50km i udałbym się osobiście po odbiór telefonu, a cena rn2 16gb to 694 złote z 2 letnią gwarancją

I ostatnie pytanie, czy dużo jest zabawy z systemem itp? Nie ukrywam, że ten telefon ma mi służyć do gier, ponieważ mam dużo wolnego czasu w szkole i nie chciałbym bawić sie ROMami itp, tylko po prostu aktualizować system, jak to z tym jest? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Piter9702 napisał:

Witam. Planuję we wtorek zakup xiaomi redmi note 2 i mam kilka pytań odnośnie zakupu tego telefonu. 

Brać wersję 16gb czy jednak lepiej poczekać i z większym budżetem uderzyć w rn2 32gb?

I czy warto kupić na morele, ponieważ mam do łodzi 50km i udałbym się osobiście po odbiór telefonu, a cena rn2 16gb to 694 złote z 2 letnią gwarancją

I ostatnie pytanie, czy dużo jest zabawy z systemem itp? Nie ukrywam, że ten telefon ma mi służyć do gier, ponieważ mam dużo wolnego czasu w szkole i nie chciałbym bawić sie ROMami itp, tylko po prostu aktualizować system, jak to z tym jest? 

Dołóż i kup RN3 - ze względu na baterię ;)

Co do morele to mowa o nich była chyba w wątku niepolecane... Jak masz tak blisko do Łodzi to poszukaj sobie tych telefonów w Konstantynowie na Allegro (żeby nie było reklamy to nie podam nicku sprzedawcy) - sam tam kupiłem RN2 (16GB) i jestem zadowolony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do moreli, znajomy kupował kartę graficzną za 2.5k.. Potraktowali go jak śmiecia. NA stronie pisało, dostępne 7 sztuk, a oni, że mogą mu wysłać ZA TYDZIEŃ, bo nie mają na stanie.. Tak ich męczył mailami, że wysłali mu na drugi dzień. Cuda panie, cuda. Rozumiem jakiś pendrive za 50zł, ale 2.500 to już jest kwota i powinni trochę zadbać o obsługę..

 

W obecnej chwili nie widzę sensu kupowania RN2, RN3 ma lepszą baterię a tu dużo da, ja i tak bym dopłacił do RN3 Pro ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, galakty napisał:

Co do moreli, znajomy kupował kartę graficzną za 2.5k.. Potraktowali go jak śmiecia. NA stronie pisało, dostępne 7 sztuk, a oni, że mogą mu wysłać ZA TYDZIEŃ, bo nie mają na stanie.. Tak ich męczył mailami, że wysłali mu na drugi dzień. Cuda panie, cuda. Rozumiem jakiś pendrive za 50zł, ale 2.500 to już jest kwota i powinni trochę zadbać o obsługę..

 

W obecnej chwili nie widzę sensu kupowania RN2, RN3 ma lepszą baterię a tu dużo da, ja i tak bym dopłacił do RN3 Pro ..

Popieram kupując teraz dołożył bym i kupił redmi note 3 pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, krzyzu napisał:

 

@galakty Idąc tym tokiem myślenia to nigdy nie powinieneś kupić żadnego tel tylko czekać bo za pół roku będzie w tej samej cenie lepszy tel. I tak w kółko..

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Tak, tylko do takich flagowców np to nawet za 2 lata wychodzą mody itp, a taki RN3 ma na przykład kamerę 4K, niby szczegół, ale w RN2 zapomnij o czymś takim, do tego MTK .. Nie dość, że ta seria jest olewana podług np. Mi to jeszcze MTK nigdy źródeł nie wyda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Jak ustawić aktualizację widżetu pogody tego od miui polska ? Bo na razie działa to tak, że aktualizuje się kiedy chce czasami co kilkadziesiąt minut a czasami jest kilka godzin bez aktualizacji.

3.

Nie ma takiej opcji. Pogoda MIUI działa w trybie push. Jest jakaś zmiana, to sama się odświeża.

Mi4 + sMIUI 5.11.5 + Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@galakty Chodzi mi o różnicę między dev xiaomieu a stable. Na serio nie da się nic zrobić z tym błędem kamery na snapie? Na jakiejś wczesnej kompilacji z 2015 nie pamiętam abym miał ten problem...

Na wersji snapa o numerze 9.20.4.0 nie ma tego problemu.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...