Skocz do zawartości

Redmi Note 2 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


X-SKLEP

Rekomendowane odpowiedzi

Ile trzyma wam bateria podczas intensywnego użytku (internet, filmy, gry) a ile podczas sporadycznego użytkowania ? Bo u mnie chyba jest coś nie tak. Bateria strasznie szybko "schodzi" Świeży system 6.3.11 a wcześniej 6.3.3 i było tak samo.

Edytowane przez Majster90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, z racji tego, że ostatnio devsi custom romów lecą w kulki z bateriami (kiedyś było okey, ale im nowsze wersje dają tym gorzej..) no i w ramach powrotu testu kamery na MIUI (Muszę sprawdzić, czy działa tak jak na CM) mam pytanie:

DEV ostatni czy Stable EU 7.1.3.0? Kompletnie nie ogarniam tych MIUI, bajzel niesamowity mają. Wiem, że stable nie mają root ale mam paczkę supersu więc bez problemu. Tylko który jest lepszy? Czy wszyscy siedzą na dev obecnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Szami81 napisał:

Zainstalowalem vlc player. Jak ustawic by byl domyslnym odtwarzaczem. Zawsze po instalacji nowego playera przy otworzeniu video wyskoczyla mozliwosc wybrania playera. Tu tego nie ma. Wvopcjach szukam szukam i nic nie moge znalezc

Wejdz w ustawienia aplikacji aktualnego domyślnego playera i kliknij "Wyczyść domyślne"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dwa pytania:

1. jak wyłączyć zakładkę ulubionych aplikacji (które wyświetlają się po przeciągnięciu palcem od dolnego rogu wyświetlacza)?

2. jako blokadę mam ustawiony wzór. Podczas, kiedy telefon jest podłączony do ładowarki przy próbie odblokowania muszę dodatkowo przekopać się przez dwa ekrany blokady. Jak je wyłączyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, redminote2 napisał:

Xiaomi nigdzie podobnych bzdur nie potwierdza, także i tą informację radzę pominąć do czasu, aż Xiaomi oficjalnie zamknie sprzedaż. Może być mniej Redmi Note 2 teraz, gdy jest hype na Mi4s i Mi5, ale sprzedawane są dalej w całych Chinach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RN2 to dobry telefon w niskiej cenie, dla nich to żyła złota. Drain baterii? Szału nie ma ale miewałem gorsze telefony.

Btw. własnie odczułem pierwszy brak androida 6.0 .. Google Camera nie wspiera już urządzeń poniżej 6.0 .. Wiadomo, starsze wersje można pobrać, ale aktualizacji już nie będzie.. :/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie rodzaje formatu partycji są wspiera przez miuipolska dla karty sd i dla otg? Podpinałem pendriva sformatowanego w ext4, exfat, ntfs i fat32. To tylko ten ostatni działał a ntfs to był tylko do odczytu i to tylko przez es ekploratora. Pytam bo myślę czy nie sformatować karty pod ext4 bo będzie lepsza prędkość zapisu i odczytu niż w fat32 no i nie będzie limitu 4GB. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, KovaL napisał:

Witam, czy mając MIUI Polska w wersji 6.2.18 będę potrzebować TWRP do dalszych aktualizacji? 

Zaktualizujesz po prostu przez "3 kropeczki i wybierz plik zip" Powinno dać radę, aczkolwiek bardziej polecam przez TWRP.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie rodzaje formatu partycji są wspiera przez miuipolska dla karty sd i dla otg? Podpinałem pendriva sformatowanego w ext4, exfat, ntfs i fat32. To tylko ten ostatni działał a ntfs to był tylko do odczytu i to tylko przez es ekploratora. Pytam bo myślę czy nie sformatować karty pod ext4 bo będzie lepsza prędkość zapisu i odczytu niż w fat32 no i nie będzie limitu 4GB. 

Ext4 da rade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam czy jest sposób na motywy, postaram się krótko wytłumaczyć o co mi chodzi.

Otóż jestem teraz na stable gdzie nie ma możliwości skompletowania w motywach różnych motywów. Udało mi się to obejść, czyli mam główny motyw ale inny dialer, ekram blokady i ikony. Pewnie będę aktualizował jeszcze stable, lub przechodził na inne ROMy, więc teraz mam pytanie. Czy istnieje możliwość skopiowania tych motywów tak jak są w tej chwili, czyli inny dialer, inne ikony itd i wklejanie ich w inny ROM od Miui? Chcę pominąć ciągle ich wyszukiwanie po full wipe lub bawić się w zabiegi żeby sklecić z różnych motywów, jeden motyw. Trzymałbym sobie te pliki z motywami na kompie i po każdej zmianie ROMu wklejałbym sobie tylko do odpowiedniego folderu. Zaznaczam że nie chodzi mi o pełen motyw, tylko taki z różnych części.

Wysłane z Redmi Note 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej wszystkim.

 

Właśnie przyszedł mój XRN2 Prime od niesławnego SAT-Net (tydzień czekania ...) i wszystko wydaje się być ok poza samym romem, W informacjach systemowych mam dokładnie: "MIUI 7 by xiaomi.eu 5.10.16 (rozwojowa)" Wersja Android LRX22B - to chyba jakaś starsza hybryda romu od Xioami.eu z samym tłumaczeniem MIUIPolska?

 

Jeśli chciałbym wgrać najnowszy MIUIPolska (chyba ten będzie najlepszy?) dostępny do pobrania to postępuje według instrukcji czy jakiś punkt z faktu że telefon był "polonizowany" trzeba pominąć? 

 

Z góry dziękuję za wszelką pomoc/informacje Smile_honoring.gif

Edycja: 

 

W aplikacji aktualizacje mam niby "sprawdź dostępność aktualizacji na MIUIPolska.pl" i można również rozwijając 3 kropki zaktualizować z ZIP, takowa aktualizacja z tzw. "trzech kropek" będzie na miejscu ? Wystarczy wskazać pobrany wcześniej ROM z działu Pobierz MIUI i finito ? Czy jednak trza zrobić przedtem jakowy wipe ? (Chociaż z tel jeszcze nic nie robiłem więc system jest świeży od ustawień/aplikacji użytkowych)

Foto - KLIK

Foto 2 - KLIK

Edytowane przez Psycho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, JestemMortem napisał:

Ext4 da rade

Sformatowałem pendriva do ext4 i podłączyłem pod otg i go nie widzi wyskakuje że podpięto uszkodzony nośnik czy jakoś tak :( to kartę sd też wątpię żeby zobaczył. A jaka ma być tablica partycji? msdos czy gpt czy jeszcze jakaś inna. Czy wtedy trzeba montować przez linie komend?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, może inaczej, poczytałem już trochę co i jak, sprawdziłem, i posiadam MI-Recovery 2.0.1.

 

Za pośrednictwem tego nie zainstaluje najnowszego stabilnego MIUIPolska (6.3.11 hemes) mając wcześniej wymienione oprogramowanie MIUI 7 by xiaomi.eu 5.10.16 (rozwojowa)? Z poziomu programu do Update też odpada [trzy kropki]? W pierwszej kolejności instalacja TWRP -> Wipe data and ceche -> install zip i wybrać rom MIUIPolska ?  

Edycja:

Ok, po głębszej analizie doszedłem do wniosku że muszę zrobić według metody drugiej z tego linku [chiński rom]: KLIK 

 

Mam racje :) ?

 

Edycja II:

Ok, poradziłem sobie (Metoda 2: Flashify) [tak tak, jednak da się samemu :razz:..]

Edytowane przez Psycho
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie - jak przywrócić telefon do ustawień fabrycznych, jeśli nie mam dostępu do ustawień? Chciałem wrócić na niższą wersję MIUI i d*pa :-(. Na pewno jest jakaś kombinacja przycisków, tylko nie wiem jaka. Będę wdzięczny za pomoc.

Dobra już ogarnąłem temat :-)

Edytowane przez mirmaz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...