Skocz do zawartości

Redmi Note 2 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


X-SKLEP

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jako, że przymierzam się do zmiany telefonu - Nexus 4 - na Redmi Note 2 to mam małe pytanie odnośnie wersji z 16GB pamięci. Czy po dołożeniu karty SD aplikacje bez problemu się na niej instalują i czy jest możliwość ustawienia aby robione zdjęcia/filmy też zapisywały na karcie? Powiem szczerze, że wolałbym zakupić wersję 16GB i włożyć posiadaną kartę 32GB niż dopłacać ponad 100 zł do oryginalnego modelu z pamięcią 32GB.

Pytam, bo jakiś czas temu spotkałem się z problemem dziwnego podziału pamięci wewnętrznej jakiegoś chińskiego tabletu, gdzie pamięć była fabrycznie podzielona na dwie części, a dołożenie karty nie dawało możliwości instalacji tam programów i w efekcie końcowym trzeba było kombinować z rootem i ręcznym przenoszeniem na kartę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie co do foldermount,

może ktoś ma i odpowie, jak ustawić żeby podczas restartowania telefonu automatycznie miał dostęp do root (SuperSU zainstalowałem bo krzyczał) jak włącze apkę do jest Uzyskiwanie do root czy coś takiego i po tym mogę uruchomić grę, jak nie włącze foldermount nie mogę jej włączyć. Jak to zmienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, lethzik napisał:

Moze wejdz w Panel sterowania>Autostart>Zaznacz FolderMount

A jak przenosisz pliki w Folder Mount to z pamieci wewnetrznej masz je usuniete i sa tylko na SD czy nadal je masz w pamieci wewnetrznej ?

Zrobiłem tak z tym autostarem dało to tylko tyle, że pinezki się automatycznie robią, a dostępu do roota nie chce brać automatycznie, może wywalić tego supersu i  dać przez panel ster?

One się usuwają z pamięci wewnętrznej tzn są puste foldery (tak mi się zdaje bo pamięć po przeniesieniu gier zwiększyła się z 5gb na 9)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem z powiadomieniami. Niektóre działają, niektóre nie. Zauważyłem, że m. in. nie działają dla Quizwania i Clash of Clans. Powiadomienia oczywiście są włączone w ustawieniach. Jedynie w panelu sterowania mam wyłączone dla tych aplikacji funkcje Autostartu. Było tak domyślnie, więc nic nie zmieniałem. Może to być tego wina? W ogóle jest mi ktoś w stanie wytłumaczyć tak łopatologicznie co ten Autostart daje? Po kliknięciu "info" raczej się dużo nie dowiedziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem z powiadomieniami. Niektóre działają, niektóre nie. Zauważyłem, że m. in. nie działają dla Quizwania i Clash of Clans. Powiadomienia oczywiście są włączone w ustawieniach. Jedynie w panelu sterowania mam wyłączone dla tych aplikacji funkcje Autostartu. Było tak domyślnie, więc nic nie zmieniałem. Może to być tego wina? W ogóle jest mi ktoś w stanie wytłumaczyć tak łopatologicznie co ten Autostart daje? Po kliknięciu "info" raczej się dużo nie dowiedziałem.

Autostart - automatyczne uruchamianie aplikacji po starcie systemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zakupiłem pendrive OTG w biedronce. 16GB za 30zl.

Z jednej strony ma normalne USB a zdrowiej micro 😊

Fajna sprawa i śmiga aż miło jak coś 😊

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

O dziwo pojemność się zgadza :

New 2014!!! Smart Phone USB Flash Drive 64gb pen drive 32gb pendrive 8gb OTG external storage micro usb memory stick for Samsung

http://s.aliexpress.com/qumeyQzq

(from AliExpress Android)

Wysłane z Redmi Note 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy komuś działają komendy głosowe Google Now? Polecenie zadzwoń rozpoznaje i zatrzymuje się wyświetlając kontakt

XRN2 by Tapatalk

 

--------

EDIt:

 

 

Rozwiązałem problem, kwestia nadania uprawnień. Kurde w JellyBean wszystko było dużo łatwiejsze :)

Edytowane przez Marcin.M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy ktos ma problem z nagrywaniem rozmow i dyktafonem w Redmi Note2? pojawia mi sie napis brak dostepu do pamieci urzadzenia przy dyktafonie a przy probie nagrania rozmowy brak dostepu do SD. Morduje sie z tym juz ze 2 tygodnie i sie poddalem,  postanowilem poprosic o pomoc madrzejszych odemnie. Miui Polska 6.2.18 na poprzedniej wersji bylo to samo,

Dziekuje za pomoc i pozdrawiam.

Edytowane przez skubi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z greenify, nie działa mi paczka dotacji, greenify nie może jej zweryfikować. Próbowałem juz wszystkiego, odinstalowałem, zainstalowałem ponownie, wyłączyłem całego firewall (nie systemowego), nie wiem już co robić. Ma ktoś tez taki problem? Problem mi się pojawił po instalacji xposed ale nie sądzę żeby to miało wpływ. Może coś z nową aktualizacją przylazło że powoduje ten problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z greenify, nie działa mi paczka dotacji, greenify nie może jej zweryfikować. Próbowałem juz wszystkiego, odinstalowałem, zainstalowałem ponownie, wyłączyłem całego firewall (nie systemowego), nie wiem już co robić. Ma ktoś tez taki problem? Problem mi się pojawił po instalacji xposed ale nie sądzę żeby to miało wpływ. Może coś z nową aktualizacją przylazło że powoduje ten problem.

Crackowany czy oryginał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, JestemMortem napisał:

Crackowany czy oryginał?

Oryginał. Pokazuje mi że nie mam go na koncie w sklepie Play, po instalacji nie może zweryfikować. Wszystko od google mam, nic nie odinstalowałem i wszystko od google ma dostęp do neta, nie mam pomysłu co to powoduje. Kod błędu 291

"Pokazuje mi że nie mam go na koncie w sklepie Play" przed instalacją pro w greenify

Tak to wygląda 08e69cb5056c30d2b9af01eb5f1bf0ca.jpg

Wysłane z Redmi Note 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio nie było update greenify. Zaktualizowałem rom do najnowszej wersji i zainstalowałem xposed. Wszedłem w greenify żeby aktywować dodatkowe opcje od xposed a tu niespodzianka. Walczyłem prawie 2 godziny, teraz na razie odpuszczam i czekam czy ktoś tez będzie miał taki problem.

Co dziwne to to że mam inne rzeczy pro ze sklepu google, które działają i nie ma z nimi problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...