Skocz do zawartości

Redmi Note 2 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


X-SKLEP

Rekomendowane odpowiedzi

Doskonale wiem o co chodzi. O jakość, bo Twoim zdaniem ISO będzie tak wysokie, że pojawią się mocne szumy. I po części masz rację, nagrywając w pokoju będzie zła jakość, ale na zewnątrz problemu już nie będzie. Jest jeszcze sprawa bitrate, ale RN2 spokojnie 30-40 Mbps utrzyma.

@JestemMortem

Edytowane przez galakty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doskonale wiem o co chodzi. O jakość, bo Twoim zdaniem ISO będzie tak wysokie, że pojawią się mocne szumy. I po części masz rację, nagrywając w pokoju będzie zła jakość, ale na zewnątrz problemu już nie będzie. Jest jeszcze sprawa bitrate, ale RN2 spokojnie 30-40 Mbps utrzyma.

@JestemMortem

Chodziło mi o za niskie ISO.

Po źródłach bebechy dostaną porządnego kopa.

Postaram się wtedy wyciąsnąć z niego jak najwięcej.

No chyba ze mi w rękach eee eksploduje.

Czekaj, zapomniałem, że ich nie będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, JestemMortem napisał:

Chodziło mi o za niskie ISO.

Po źródłach bebechy dostaną porządnego kopa.

Postaram się wtedy wyciąsnąć z niego jak najwięcej.

No chyba ze mi w rękach eee eksploduje.

Im ciemniej tym bardziej oprogramowanie zwiększa ISO, co powoduje wzrost jasności obrazu i jednocześnie szumów. Ale na MIUI chyba nie zwiększa ISO, tylko czas naświetlania, stąd spadek FPS.

Źródeł raczej nie będzie, chyba że za rok/dwa/trzy, wyobraź sobie co by ludzie robili ze zwykłymi RN2, jakby dało się wycisnąć 2.2 GHZ co na Prime, strzał w stopę. 

LeTV One ma ten sam SoC i wspiera 1080p 60FPS, na RN2 jest to niemożliwe za wyjątkiem tej jednej aplikacji.. Pewnie ma w sobie coś, co pozwala jej tak nagrywać, ale nie mam wiedzy na ten temat. Jedynie dam znać na XDA o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im ciemniej tym bardziej oprogramowanie zwiększa ISO, co powoduje wzrost jasności obrazu i jednocześnie szumów. Ale na MIUI chyba nie zwiększa ISO, tylko czas naświetlania, stąd spadek FPS.

Dobra, tak.

Ale modziaki na fps zmniejszają ISO. No wiesz, bawilem się w tych xml'ach z /etc i nagranie w ciemnym pokoju wykazało mi 32 ISO przy auto :D bez moda 1400-coś. :v

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, JestemMortem napisał:

Dobra, tak.

Ale modziaki na fps zmniejszają ISO. No wiesz, bawilem się w tych xml'ach z /etc i nagranie w ciemnym pokoju wykazało mi 32 ISO przy auto :D bez moda 1400-coś. :v

Tylko, że ja nie mówię o modach na bazie .xml - to jest badziewie i sam z tego zrezygnowałem. Raczej chodzi mi o biblioteki i ich wykorzystanie, na AOSP masz 120FPS i jakość moim zdaniem jest w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, JestemMortem napisał:

No cos pamiętam. Zaziarniło obraz w świetle z żarówkiemoji14.png

Jak nie widziałeś mojego testu to spojrzyj, 120FPS, na moje źle to nie wygląda, oczywiście film spowolniony od tego momentu co wysłałem (swoją drogą slowmotion w MIUI to chyba 480p).

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie widziałeś mojego testu to spojrzyj, 120FPS, na moje źle to nie wygląda, oczywiście film spowolniony od tego momentu co wysłałem (swoją drogą slowmotion w MIUI to chyba 480p).

 

 

Ale bestia.

No jest w porządku.

Stockowy miui robi 480 i sztucznie podbija do 720 :v

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, JestemMortem napisał:

Ale bestia.

No jest w porządku.

Stockowy miui robi 480 i sztucznie podbija do 720 :v

Czyli słusznie podejrzewałem, że skaluje 480p w górę .. Któryś Samsung z serii S tak samo robił.

No nic, dobre i prawdziwe 720p 120FPS, może ktoś więcej wyciągnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, 

Właśnie przeglądam swoją historię aktywności na koncie google - szczerze powiedziawszy jestem nieco przerażony ogromem informacji jakie o mnie tam zgromadzono - wszystkie wyszukiwania głosowe przez google now, historia lokalizacji (mimo, ze mam zablokowane wysyłanie takich informacji). Ale już nie o to chodzi. podane mam, że mój redmi note 2 logował się na konto z holandii dnia 9 lutego, a w historii aktywności nie mam żadnych starszych informacji od właśnie tego dnia. Nie sądzę, żeby to był przypadek. Już zmieniłem hasło do konta, ale czy to pomoże nie wiem. 

Mieliście może już takie doświadczenia? Zaczynam mieć wątpliwości, czy telefon z chin to rzeczywiście był dobry pomysł. 

 

 

Edytowane przez previl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, JestemMortem napisał:

 

Spróbuj na początek najpewniejszy sposób.

Potrzebne Ci TWRP.

1. Robisz pełny backup

2. Myk wszystko wipe i instalujesz czyste Miuipolska

3. Sprawdzasz czy problem dalej występuje.

4. Jak chcesz wracasz do backupu

Wszystko jakieś 15-20 minut a sprawdzasz czy to nie problem z hardware

Ja mialem ten problem note lte i problem po jakims czasie sam magicznie ustapil. Takze winy gniazda bym tutaj nie szukal, ten system ma niestety...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie nie chce zaśmiecać forum więc zadam tu moje pytanie otóż - mam wgrany rom miuipolska w wersji MIUIPolska_hermes_6.1.7_v7-5.0.zip do pobrania na stronie miuiupolska pojawił się nowszy MIUIPolska_hermes_6.1.29_v7-5.0.zip i tu zaczyna się problem w aktualizacjach telefony pisze po sprawdzeniu , że mam nanowszą wersję miuipolska więc muszę ręcznie zaktualizować rom tylko czy da się to zrobić nie kasując wszystkich apek kontaktów itp?? i jak to zrobić  tak samo jak wgrywałem za pierwszym razem tzn twrp  przez flashtoll a potem z recovery menu  czy zmienić nazwę na update.zip tak mi poleca kolega.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był, był i to ile razy. Raczej nie jak to urządzenie z Mediatekiem. 

Dnia 2/17/2016o13:41, previl napisał:

Właśnie przeglądam swoją historię aktywności na koncie google - szczerze powiedziawszy jestem nieco przerażony ogromem informacji jakie o mnie tam zgromadzono - wszystkie wyszukiwania głosowe przez google now, historia lokalizacji (mimo, ze mam zablokowane wysyłanie takich informacji). Ale już nie o to chodzi. podane mam, że mój redmi note 2 logował się na konto z holandii dnia 9 lutego, a w historii aktywności nie mam żadnych starszych informacji od właśnie tego dnia. Nie sądzę, żeby to był przypadek. Już zmieniłem hasło do konta, ale czy to pomoże nie wiem. 

Mieliście może już takie doświadczenia? Zaczynam mieć wątpliwości, czy telefon z chin to rzeczywiście był dobry pomysł. 

U siebie mam wyłączone 90% Googlowych dodatków, nic takiego nie miałem ani nie widzę, ale dane wszystkie pewnie mają. Jedynie na FB kiedyś z Australi mi się logowali.

Nic tu nie ma do tego, czy z Chin czy z europy. To jest smartfon. 2016 rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie doszedł mój RN2 i od razu mam mały problem :P O ile pudełko było zafoliowane to w telefonie była włożona już bateria i przy pierwszym włączeniu nie miałem jakiejkolwiek personalizacji, ustawienia daty czy godziny itp. Telefon włączył się od razu do ekranu blokady i mam wszystko po chińsku!

Jak zmienić język na przynajmniej angielski??? Teraz to już w ogóle nie mam pojęcia jak zabrać się do instalacji MIUI Polska :(

@EDIT Udało mi się zmienić język telefonu. Jeżeli w telefonie mam aplikację Aktualizację, to wystarczy, że przez nią wrzucę MIUI Polska? Ogólnie telefon pokazuję, że jest już zainstalowane na nim MIUI Polska, wersja 5.9.2 (rozwojowa). Da się jakoś sprawdzić, czy na telefonie jest TWRP?

Edytowane przez maniek55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdź w MiRecovery (na wyłączonym telefonie przytrzymaj Vol+ i Power) i zrób wipe. Uruchomisz ponownie i będziesz miał jak nowy (znaczy jakbyś otwierał nowy z pudełka), wybierz język, a potem instalacja MIUIPolska wg. instrukcji.

Edytowane przez mgcompany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefon działa. Teraz tylko kwestia, które MIUI PL zainstalować. Podobno na najnowszym są problemy z baterią. Polecany jest 6.1.21 lub 5.12.10. Ewentualnie jaką inną wersję zainstalować?

W celu aktualizacji wrzucam plik .zip do telefonu i aktualizuję przez aplikacje "Aktualizacje"? Nie jest konieczne instalowanie TWRP czy czegoś innego?

Edytowane przez maniek55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, maniek55 napisał:

Telefon działa. Teraz tylko kwestia, które MIUI PL zainstalować. Podobno na najnowszym są problemy z baterią. Polecany jest 6.1.21 lub 5.12.10. Ewentualnie jaką inną wersję zainstalować?

W celu aktualizacji wrzucam plik .zip do telefonu i aktualizuję przez aplikacje "Aktualizacje"? Nie jest konieczne instalowanie TWRP czy czegoś innego?

5.10.29/5.12.10/6.1.21. Na każdej z nich siedzi wiele osób i każda z nich uważa, że ta wersja jest najlepsza. :P

Z instalacją MIUIPL jest różnie, zależy co masz aktualnie. Sprawdź czy pójdzie przez "Aktualizacje", jeśli nie to musisz zrobić to przez TWRP itd. A najlepiej to od razu wgraj TWRP, przynajmniej zrobisz pełen wipe i będziesz miał czysty system, bo i tak pewnie masz chiński soft, z którego nic nie zainstalujesz. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobrałem 5.12.10. Instalacja przeszła pomyślnie przez "Aktualizacje", po aktualizacji przywróciłem ustawienia fabryczne z poziomu ustawień(pytanie po co wg. instrukcji instalować po przywróceniu ustawień fabrycznych MIUI PL jeszcze raz?- aplikacje MiPilot i MiFit są w telefonie)

Jeżeli w przyszłości będę chciał zainstalować TWRP, to też wystarczy, że zainstaluje go przez "Aktualizacje"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.02.2016o12:04, Vassilij napisał:

Hmm, niestety Instalacja binariów SuperSu zakończona niepowodzeniem "Intalacja nieudana! Zrebootuj urządzenie i spróbuj ponownie"

ED: sorki musialem dac apce uprawnienia, wszystko gra! dzieki :)

Wydawało mi się to na tyle oczywiste ze nie napisałem tego, ale fajnie ze sobie poradziłeś

Dnia 19.02.2016o12:13, d3tr0 napisał:

Lepiej instalować stabla z xiaomi.eu bez roota, i do niego przez twrp dograć supersu.

Był kilku takich specjalistów co próbowało to zrobić i mają przyciski do papieru zamiast telefonu.

Instalowałem SuperSU na MiuiPolska kilka razy i nie miałem żadnych problemów, dlatego podałem takie rozwiązanie.

POnadto @JestemMortem w swoim poradniku na ViperFX radzi tak samo

Edytowane przez Marcin.M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...