Skocz do zawartości

Redmi Note 2 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


X-SKLEP

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problemy z czyszczeniem programów przez system, nie wiem czy to jest wina najnowszej wersji 6.1.7(oczywiście problem z wyświetlaniem zasięgu mnie nie ominął). Dałem nawet kłódkę m.in na es explorer czy wifi calling, ale wystarczy coś większego odpalić w między czasie , aby np. przesyłanie pliku po ftp padlo ( u góry ikony pomimo zwiechy są wyświetlane ), czy połączenie telefonieczne. Jakoś sobie nie przypominam, aby na wcześniejszych wersjach takie coś  mnie doświadczało pomimo, że nie bawiłem się w blokowanie aplikacji, chyba, że nagle te 2GB ramu stało się za mało dla systemu. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie o synchronizację z Mi Band. Na 5.12.31 często zrywa połączenie, tj. nie działa "odblokuj z miband" albo jest duuuże opóźnienie. W MiFit często trzeba długo czekać na synchronizację, itp...

Czy ktoś wie jak temu zaradzić, ew. czy na którymś sofcie ktoś moze potwierdzić, że nie ma takich problemów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem i to nie mały. Miałem CM zrobiłem pełnego wipe łącznie z internal storage, bo chce przejść na MIUI. Teraz nie mogę przenieść pliku zip z MIUI do internal storage, wyskakuje taki błąd:

 

Screenshot 2016-01-24 10-34-49.jpg

Nie wiem teraz co robić, telefon uziemiony.

Wyciągnięcie baterii nic nie daje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś próbowałem i nie chciał pójść.

Jednak problem już rozwiązałem. Był to błąd pobierania, zamiast pobrać 694MB to pobrało mi 510MB nie wiem dlaczego, ale czasami tak pobiera. Nie zwróciłem uwagi na wielkość pliku i jako uszkodzony plik nie chciał wejśc ani na sd ani na is.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniam telefon i z łezką w oku ale sprzedaję Redmi Note 2. Aktualnie soft 5.12.17 - pytanie - co i jak wyrejestrować z poziomu telefonu (chodzi mi o konto xiaomi i powiązania teleefonu) - żeby kupujący nie miał żadnego problemu z telefonem po zakupie?? Napiszcie proszę jeżeli mieliście do czynienia z tym problemem - czytałem że od pewnego czasu xiaomi wprowadziło zabezpieczenia przeciwkradzieżowe i nie chcę żeby kupujący miał stresy z tego powodu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, siesiu napisał:

Zmieniam telefon i z łezką w oku ale sprzedaję Redmi Note 2. Aktualnie soft 5.12.17 - pytanie - co i jak wyrejestrować z poziomu telefonu (chodzi mi o konto xiaomi i powiązania teleefonu) - żeby kupujący nie miał żadnego problemu z telefonem po zakupie?? Napiszcie proszę jeżeli mieliście do czynienia z tym problemem - czytałem że od pewnego czasu xiaomi wprowadziło zabezpieczenia przeciwkradzieżowe i nie chcę żeby kupujący miał stresy z tego powodu..

Zrób full wipe, łącznie z internet storage i tyle powinno wystarczyć. Oczywiście po tej czynności nigdzie się nie loguj, bo nie chodzi o kupującego tylko o Ciebie, chyba że kupi to ktoś kto zna się tylko na obsłudze telefonu. Jednak w sprawnych rękach można wiele zdziałać i wiele odzyskać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiązanie z kontem xiaomi wprowadzili od 5.12.24, jeśli go nie instalowałeś i nowszej to nie powinno być problemu z kontem xiaomi. Ja bym zrobił miflash i flash all i po problemie. Jeśli masz TWRP to wipe cache, dalvik cache, system, data, internal storage ale po takim zabiegu TWRP zostanie, jeśli chcesz go cofnąć całkowicie wraz z Mi Recovery to miflash.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniam telefon i z łezką w oku ale sprzedaję Redmi Note 2. Aktualnie soft 5.12.17 - pytanie - co i jak wyrejestrować z poziomu telefonu (chodzi mi o konto xiaomi i powiązania teleefonu) - żeby kupujący nie miał żadnego problemu z telefonem po zakupie?? Napiszcie proszę jeżeli mieliście do czynienia z tym problemem - czytałem że od pewnego czasu xiaomi wprowadziło zabezpieczenia przeciwkradzieżowe i nie chcę żeby kupujący miał stresy z tego powodu..

Sprzedalem tez dwa dni temu. Czegos mi w nim brakowalo. Chyba najbardziej dobrej baterii, bywaly sytuacje ze musialem dwa razy dziennieladowac, bo akurat potrzebowalem kilka godzin popracowac. Teraz chwilow jestem na moim starym huawei g7, w oczekiwaniu na redmi note 3 pro, choc kusi mnie zwykle redmi 3, choc na miesiac dwa.

Wysłane z mojego G7-L01 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór!

Co potrzeba do szybszego ładowania RM Note 2? Wystarczy ładowarka + byle jaki kabelek USB, czy kabelek też muszę nowy dokupić? Czy trzeba jakiś software wgrywać?

Jak duża będzie różnica między quick charge (czy jakimś mediatekowym odpowiednikiem) a oryginalną ładowarką + kabelkiem USB?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Naram napisał:

Dobry wieczór!

Co potrzeba do szybszego ładowania RM Note 2? Wystarczy ładowarka + byle jaki kabelek USB, czy kabelek też muszę nowy dokupić? Czy trzeba jakiś software wgrywać?

Jak duża będzie różnica między quick charge (czy jakimś mediatekowym odpowiednikiem) a oryginalną ładowarką + kabelkiem USB?

RMN2 nie obsługuje QC  ani nic w tym stylu :)

http://www.tronsmart.com/?p=3644

Pod tym linkiem więcej szczegółów

Edytowane przez grembi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Naram napisał:

Dobry wieczór!

Co potrzeba do szybszego ładowania RM Note 2? Wystarczy ładowarka + byle jaki kabelek USB, czy kabelek też muszę nowy dokupić? Czy trzeba jakiś software wgrywać?

Jak duża będzie różnica między quick charge (czy jakimś mediatekowym odpowiednikiem) a oryginalną ładowarką + kabelkiem USB?

Żadnej bo RN2 nie obsługuje Quick Charge.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie, to mój pierwszy post na forum MIUI Polska ! :)

Przymierzam się do kupna telefonu Xiaomi, po długich rozważaniach doszedłem do tego, że chcę nabyć Mi4 lub RedmiNote 2.

W szczególności ten drugi przypadł mi do gustu ze względu na duży ekran, niezłą wydajność (jak wynika z recenzji) oraz niską cenę.

Mam pytanie do użytkowników RN2: jak w tym telefonie z GPS-em ? Bardzo często korzystam z nawigacji z sprawny GPS to dla mnie priorytet.

Czy biorąc powyższe pod uwagę, polecilibyście mi RN2 ?

Pozdrawiam i  z góry dzięki za odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, jarpen89 napisał:

Mam pytanie do użytkowników RN2: jak w tym telefonie z GPS-em ? Bardzo często korzystam z nawigacji z sprawny GPS to dla mnie priorytet.

Czy biorąc powyższe pod uwagę, polecilibyście mi RN2 ?

Pozdrawiam i  z góry dzięki za odpowiedzi :)

W ostatnim tygodniu korzystałem z nawigacji pieszej i samochodowej. Telefon sygnał łapał szybko i bezproblemowo. Czasami gdy włóczyłem się po wąskich uliczkach, musiałem się przesunąć na środek uliczki, bo przy samych budynkach czasami się sygnał gubił (naw. samochodowa - Automapa, nawigacja piesza - Here Maps).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@galakty, @Tygrys, @rysib - bardzo dziękuję za szybkie odpowiedzi :)

Wygląda na to, że Redmi Note 2 spełni moje oczekiwania. Waham się jeszcze czy nie dołożyć do Redmi Note 3 (kusi metalowa obudowa i czytnik linii papilarnych, przy wersji 2/16 to niecałe 200 zł różnicy) ale odstraszają mnie problemy z softem. Czy wy jako użytkownicy Redmi Note 2 żałujecie czasami , że nie kupiliście 3 ? Czy 2 spełnia wszystkie Wasze oczekiwania ? Przepraszam, jeżeli moje rozważania podchodzą pod offtop ale jestem bliżej RN2 dlatego też tutaj piszę :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno odpowiedzieć czy żałuję kupna RN2 zamiast RN3, bo nie mam porównania w działaniu, ale kupna RN2 PRIME nie żałuję. Spełnia wszystkie moje oczekiwania, są drobne problemy, ale występują one we wszystkich telefonach. Najnowszy ROM ma mało błędów i chyba jest jednym z najlepszych z wydanych do tej pory. Jeśli nie jesteś fanem zdjęć z komórki to powinieneś być zadowolony.

Redmi Note 2 Prime Miui v7 6.1.21 PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Jestem nowym posiadaczem tego smartfona, poprzedni pracował pod KitKatem, więc trochę  muszę się przestawić i douczyć. Pierwsza kwestia, jaka mi się nasunęła, wypłynęla po zarejestrowaniu konta Xiaomi. Ale po kolei...

Najpierw zaimportowałem sobie kontakty i choć nie obyło się bez zgrzytów, w końcu jakoś poszło. Kontakty kazałam załadować na telefon bez synchronizacji i było dobrze. Taaaak, było dobrze do momentu, gdy zrobiłem rejestrację konta Xiaomi, bo teraz pokazuje mi, że kontakty są na koncie Xiaomi, a zniknęła możliwość trzymania kontaktów w urządzeniu. Czy to taka "polityka firmy" i nic z tym nie zrobię, czy czegoś nie wiem i w jakiś sposób można kontakty ulokować tylko na samym smartfonie, bez dzielenia się nimi z kimkolwiek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Redmi2 napisał:

 

Mylisz pojecia. Masz je dalej na telefonie . Mozesz wylaczyc synchronizacje i chmure xiaomi i dalej bedziesz mial te kontakty na telu i dalej beda one zatytuowane kontakty xiaomi. Tak samo mozesz zapisac je do pliku vcf. Potem usunac z komorki z apki kontakty. Wylaczyc synchronizacje i usunac lub wylaczyc chmure i przywrocic kontakty z tego pliku i takze beda nazwane kontakty xiaomi...

 

To mnie własnie zmyliło, bo mam wyłączoną synchronizację i chmurę, dlatego też sądziłem, że kontakty powinny być oznaczone, jako przypisane do urządzenia, a nie do konta Xiaomi.

 

1 godzinę temu, Redmi2 napisał:

A z kim Ty sie tak dzielisz niby tymi kontaktami? Myslisz ze kogokolwiek interesuja jakie masz numery w telu? Masz konto google gdzie jest doslownie zero prywatnosci a narzekasz na chmure xiaomi.... Dziwne.. Myslisz ze majfrendy czekaja tylko aby dobrac sie do numerow kowalskiego w Polsce?

Nikt Ci nie kazal zakladac u nich nawet konta, chmury czy wysylac aktywacje numeru. Nie ma przymusu.

Widzę, że niewiele wiesz na temat kogo i jakie dane interesują i na jaką skalę. Po co ten napastliwy ton? Mam konto google, bo muszę je miec, żeby chociażby skorzystać ze sklepu z aplikacjami. Poza tym nie mam tam nic swojego. Dlaczego? Bo tak, tłumaczyć się z tego nie zamierzam, jak sam napisałeś - moje prawo. 

Zadałempytanie, bo jest to nowe dla mnie urządzenie i chcę trochę o nim wiedzieć ale nie uważam za konieczne tłumaczyć się z tego, co i dlaczego chcę wiedzieć. Taką mam swoją "politykę wewnętrzną". Nie zaglądam do cudzych i nie chcę, by ktoś zaglądał do mojej. Taki klimat...

A za rzeczowe wyjaśnienia bardzo dziękuję.

Edytowane przez Asgalt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@galakty, @Tygrys, @rysib - bardzo dziękuję za szybkie odpowiedzi

Wygląda na to, że Redmi Note 2 spełni moje oczekiwania. Waham się jeszcze czy nie dołożyć do Redmi Note 3 (kusi metalowa obudowa i czytnik linii papilarnych, przy wersji 2/16 to niecałe 200 zł różnicy) ale odstraszają mnie problemy z softem. Czy wy jako użytkownicy Redmi Note 2 żałujecie czasami , że nie kupiliście 3 ? Czy 2 spełnia wszystkie Wasze oczekiwania ? Przepraszam, jeżeli moje rozważania podchodzą pod offtop ale jestem bliżej RN2 dlatego też tutaj piszę

Pozdrawiam

Nie żałuję, ale narzekam na baterię. Tylko że ja zawsze narzekam na baterię :D Myślę że RN3 zaspokoiłby mnie pod tym względem. Jednak inne problemy trochę do niego zniechęcają.

Wysłane z Redmi Note 2

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Redmi2 napisał:

Hehe a myslisz ze wladze USA nie zagladaja na Twoje konta? Myslisz ze nikt nie przeglada Twojego konta google? Takze chyba ty nie masz pojecia co to prywatnosc w dziesiejszych czasach.. Majac telefon na andku juz maz zero prywatnosci.. A kto kazal Ci sie tlumaczyc? Pokaz w ktorym miesjcu.. Dla mnie obojetne czy google czy mi cloud tu i tutaj dane tam samo sa "bezpieczne i prywatne"

Tak samo jak smsy, mmsy i rozmowy Twoje sa przechowywane przez 2 lata i teraz Policja bedzie miala do nich dostep :-) bez Twojej zgody. Tez mi prywatnosc...

Ja Cie nie atakuje, wrecz odwrotnie.

Skoro masz juz konto xiaomi i synchro z chmura to kontakty takze juz sa na ich chmurze, serwerze i maja dostep do nich majfrendy... Takze strzeliles sobie wlasnie w stope..

Wysłane z mojego 2014811 przy użyciu Tapatalka

Obawiam się, że zbaczamy nieco z tematu. Interesowała mnie kwestia kontaktów i ich lokalizacji :)

Jeżeli dobrze Cię zrozumiałem - bez właczenia synchro i chmury, kontakty pozostają na urządzeniu ale pod myląco zmienioną nazwą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...