Skocz do zawartości

Redmi Note 2 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


X-SKLEP

Rekomendowane odpowiedzi

23 minuty temu, tpawel napisał:

A ja widzę że wyciągam dłuższy SoT jak telefon zostawię na noc niż jak dołączam go od razu jak pokaże się 100% Aż chyba kupię przy okazji na Ali tą końcówkę USB,która pokazuje ile się naładowalo bo widzę że opinie są podzielone

wysłane z RN2

Potwierdzam. Myślałem, ze jest to oczywiste. Zresztą, podobne zachowanie baterii obserwuje się praktycznie we wszystkich modelach telefonów, nie tylko Xiiaomi. Jak czytałem, winny jest system android, który wyświetla przy ładowaniu 100 procent zanim bateria ten stan osiągnie. Pewnie po to by pokazywać w marketingu krótsze czasy ładowania. Pamiętam na jednym z forum androida  pomiary , które pokazywały, że jeszcze chyba z godzinę po osiągnięciu 100 procent bateria jest ładowana. I potem dłużej trzyma na owym mitycznym "100 procent".

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Redmi2 napisał:

 

Uwierz mi testowalem zarowno ogladajac serial online przez 4G oraz z karty SD oraz przy zwyklym uzytkowaniu neta i smsach i u mnue wychodzi jak napisalem. Nie musze nikogo na sile przekonywac..i nie pisze o jakis wymyslonych standardach i regulach... A jak ktos pisze ze ogladajac np serial online po 4G i od czasu sms ze mu z 100 na 99 spadnie dopiero po godzinie to poprostu sciemnia.. Szczegolnie przy ekranie 5,5 cala

Znowu się kłoćisz z całym światem, a nie masz racji. To chyba jakaś twoja forma rozrywki. Kup sobie miernik/zobacz jakąś działająca apką czy telefon dalej ciągnie prąd po nałądowaniu do 100%. Jak odłączysz na 100% to w ciągu 1-5min spadnie ci już do 99. Gdy zostawisz telefon jeszcze na godzine, na 99% baterii spadnie dopiero po ok. 30min. Nie, nie jest to "teoria" wyssana z palca.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, mysle nad kupnem tego telefonu ale mam pare pytan, byłoby dobrze dostać od was odpowiedź :)

czy kupno z polskiej strony xiaomi.com.pl to dobry pomysł?

czy jest dużo problemow z nowymi aktualizacjami? bo z tego co przeczytałem tu do tej pory to wiem, że aparat coraz gorszy ale niektorzy maja także małe błędy po tych aktualizacjach

Edytowane przez kamfe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Tao napisał:

Ok ,mam 10 procent . Jedynie boje się tej chińskiej ładowarki z przejściówką , zawsze ładowałem telefony przez komp usb . Telefon wyłączyć do ładowania ?  Karty jeszcze nie wkładałem jedynie tel odpaliłem i poklikałem na necie przez wi-fi   

Ha, ha, świr normalnie ;-))

Wyłączanie do ładowania? :)) WTF ? :)))

Sorry, nie chcę Cię obrazić, po prostu dawno tak zabawnego posta tu nie widziałem. WYULUZUJ człowieku, ładowarki od Xiaomi są OK, przejsciówki też. Ładuj normalnie, kiedy chcesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Redmi2 piszesz bzdury i tyle, każdy telefon ma automatykę która odłącza ładowarkę, więc czemu w Redmi Note 2 telefon pobiera prąd jeszcze około godziny zanim przestanie się ładować, patrzysz na jakąś magiczną cyferkę w rogu ekranu, która nijak ma się do stanu faktycznego. Mało tego idziesz w zaparte, a tak naprawdę nigdy tego nie sprawdziłeś i piszesz tylko o swoich przypuszczeniach nie popartych pomiarami.

Ja pisze o faktach, które każdy może sprawdzić.

Redmi Note 2 Prime Miui v7 5.12.31 PL

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładowałem telefonik 6 h i dioda jak była zielona tak po 6 tej godzinie to samo . Odłączyłem ładowarkę i ukazała się bateria co naładowana w 100 procentach . Następnym razem poczekam aż się dioda zmieni o ile sie zmieni . Latet wyłączyłem tel bo on nie miał karty i mi to obojętne było czy włączony czy nie i tak bym sms nie odebrał hehehe .   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Którą wersję MIUIPolska polecacie dla RN2? zależy mi aby było jak najmniej bugów, i wydajność na jak najwyższym poziomie?
Aktualnie mam jakąś chińską wersje Romu z spolszczeniem od MIUIPolska, przynajmniej tak mi się wydaje, w wersji xiaomi.eu 5.10.16(rozwojowa)
W Antutu 50K

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Wodzu napisał:

A gdyby chcieć wrócić np. z tej 5.12.31 na 5.10.29? Czy wystarczy instalacja .ZIP z poziomu twrp, a potem przywrócenie DATA z backup wykonanego za pomocą twrp? Czy może coś się wykrzaczy / jest lepszy sposób na downgrade?

Drastyczny błąd rozumowania... To właśnie zawartość partycji "data" może robić problemy przy downgrade. Więc jej przywrócenie, tak jak napisałeś – to byłby błąd.

Chyba, że masz na myśli przywrócenie DATA z backupu wykonanego wtedy, kiedy miałeś 5.10.29, do której chcesz wrócić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, MaciekFed napisał:

Czy w 6.1.7 są jakieś problemy na RN2? Bo nie jestem pewny czy upgrade robić..

Powracające bez przyczyny ostatnie aplikacje.. Nie miałem wcześniej takich sytuacji. Np wyczyszcse ram wchodze w ost. Aplikacje a tam apk z kłódką używana dzień wcześniej... Pozatym nic poważnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MaciekFed napisał:

A Mi5 wygląda jak LG L9.. chyba Mi4 i MiNote/Note Pro są najładniejsze od Xiaomi i tak wgl kolega chce kupić Xiaomi ale zastanawia sie nad Redmi 2 lub 3 i zależy mu by dość tanio było, który lepszym wyborem?

Nie wiem na który "fan art" akurat patrzysz ale nic z wyglądu jeszcze nie zostało potwierdzone przez Xiaomi. 

Redmi 3 z pewnością jest lepszy, jednak na razie nie ma MIUIPL, zablokowany BL, no i cena 500-600zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak u was działa nagrywanie wideo, chodzi mi o dźwięk? Jak nagrywam dyktafonem to jeszcze w miarę dobrze słychać,ale przy nagraniach wideo mam wrażenie, że strasznie cicho nagrywa. Który mikrofon jest używany do nagrań wideo? 

Zależy od apki. U mnie oba ;)

Do nagrań dyktafonem polecam hi-q mp3 recorder (płatny) i w opcjach wybierasz oba mikro i 320kbps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do wideo używam A Better Camera i faktycznie nagrywa przez oba, niestety z odległości większej niż metr to już jest bardzo ciche nagrywanie. Nie wiem czy to wina mikrofonów bo w czasie rozmów jestem dobrze słyszalny. Może jest gdzieś opcja wzmocnienia dla nagrań wideo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...