Skocz do zawartości

Redmi Note 2 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


X-SKLEP

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, galakty napisał:

Plik w załączniku, na koniec postu ostrzeżenie, czytajcie do końca:

  • Lepsza jakość zdjęć (Tego nie jestem pewny czy działa, ale wymusiłem 100%, jeśli aplikacja ma do wyboru jakość, może nie obsługiwać mniejszych niż 100%)
  • 720p 60FPS bitrate z 14Mbps do 30Mbps
  • 1080p 43FPS bitrate z 14Mbps do 23-25Mpbs
  • Zwiększony framerate poglądu z 25 do 45FPS (Też w sumie nie wiem czy robi różnicę, ale działa więc można)

I teraz tak. Siedzę na romie AOSP 1.26. Nie wiem, czy to wina tego pliku, ale wideo FHD gdy otwarzam ma z boku kolorowy pasek. HD normalnie odtwarza. Tak więc będę wdzięczny, jeśli ktoś to sprawdzi na innym systemie i nagra FHD, po czym odtworzy na telefonie i zobaczy, czy też ma kolorowy pasek (podejrzewam winę AOSP, może ClearMotion). UWAGA: Zróbcie najpierw kopię systemu. Mi po zabawie z tym plikiem (siedziałem 5 godzin) telefon czasem nie wstawał. Wtedy TWRP, kopia i działa normalnie, ewentualnie przeflashujcie ten sam soft co macie jeszcze raz. Winę jak myślę ponosiło zbyt wysokie bitrate nagrywania, w stosunku do kodowania. Naprawiłem to i obecnie nie mam problemów (prócz tego kolorowego paska w FHD). Na tym modzie, jeśli jest słabe światło, aparat wymusi dane FPS, ale obraz będzie ciemny. Jeśli Wam to będzie przeszkadzać, wystarczy podmienić ilość FPS na 30 i aparat zachowa się jak standardowy. 

I na koniec (jakby się komuś tamtego nie chciało czytać): KOPIA. Nie gwarantuję, że na MIUI/CM takie wartości zadziałają. Dodatkowo standardowa aplikacja aparatu może się wysypywać. Do testów użyłem programu A Better Camera Unlocked (jeśli komuś zależy, to sobie znajdzie ;)). Plik wrzucacie do /system/etc , uprawnienia RW,R,R - takie same jak pliczek nad tym co wrzucicie.

EDIT: Open Camera nie widzi tego pliku, więc nie zadziała.

media_profiles.xml

Jakość zdjęć chyba nie jest lepsza... ale z wideo działa jw. tylko niestety jest ciemno przy słabym świetle. Za bardzo bym sobie zostawił te ustawienia. No i slow motion nie działa, a zwalnianie filmów mogłoby być problematycznie. Ogólnie jestem zły, że to działa. W zasadzie sprawna aplikacja mogła by tymi ustawieniami sterować i dać nam nową jakość w korzystaniu z telefonu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiej aplikacji używasz? Bo do tej pory tylko na A Better Camera zauważyłem poprawienie jakości. Dodam, że ta aplikacja zawsze mi wyostrza, a orginalna z MIUI to 50% fotek nieostre wychodziło.

SlowMo można zrobić, tylko no inną aplikacją trzeba zwolnić film, jakimś VLC czy coś. 480p 120FPS działa, to samo jest na oryginalnej kamerze tylko marketingowo nazwane 720p.

Filmy są ciemne, ale to nie wina tego modu, tylko telefonu. Oryginalnie zmniejsza FPS do 16, przez brak światła. Tutaj przez brak światła po prostu jest ciemno. Telefon ma problem ze światłem i tyle.

EDIT: Na XDA piszą, że zablokowali lepszy kodek i nagrywanie lepszych filmów, a zapewne nie udostępnią danych.. Więc dali super podzespoły, których nie wykorzystamy. Czyli nowy telefon trzeba będzie kupić, bo tak ;)

Edytowane przez galakty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, galakty napisał:

Jakiej aplikacji używasz? Bo do tej pory tylko na A Better Camera zauważyłem poprawienie jakości. Dodam, że ta aplikacja zawsze mi wyostrza, a orginalna z MIUI to 50% fotek nieostre wychodziło.

SlowMo można zrobić, tylko no inną aplikacją trzeba zwolnić film, jakimś VLC czy coś. 480p 120FPS działa, to samo jest na oryginalnej kamerze tylko marketingowo nazwane 720p.

Filmy są ciemne, ale to nie wina tego modu, tylko telefonu. Oryginalnie zmniejsza FPS do 16, przez brak światła. Tutaj przez brak światła po prostu jest ciemno. Telefon ma problem ze światłem i tyle.

Sprawdzałem domyślną aplikacji i porównywałem ją z a better camera właśnie :)

A co do ciemnego wideo to nie orientujesz się jakie iso wtedy jest? może da się podbić i nawet w tych 60 fps będzie "nie tak ciemno" ;)

Oryginalne slowmo jest robione z 120fps? a nie z 60?

Wszedłem do tego pliku i coś tam sobie pozmieniałem. Wymusiłem by wszystkie filmy były nagrywane w 30 fps. Kompromis: jakość w miarę i nie jest aż tak ciemno. Natomiast za bardzo brak mi slowmo by te opcje sobie zostawić :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Wszystkonaraz napisał:

Sprawdzałem domyślną aplikacji i porównywałem ją z a better camera właśnie :)

A co do ciemnego wideo to nie orientujesz się jakie iso wtedy jest? może da się podbić i nawet w tych 60 fps będzie "nie tak ciemno" ;)

Oryginalne slowmo jest robione z 120fps? a nie z 60?

Wszedłem do tego pliku i coś tam sobie pozmieniałem. Wymusiłem by wszystkie filmy były nagrywane w 30 fps. Kompromis: jakość w miarę i nie jest aż tak ciemno. Natomiast za bardzo brak mi slowmo by te opcje sobie zostawić :/

Nie wiem w ilu FPS jest oryginalne slowmo. Wiem, że jest dupnej jakości sztucznie skalowane do 720p, więc mi na nim nie zależy. Musi być w 480p, a na nim działa tylko 25FPS oraz 120FPS, 60 i 90 wywalają aplikację. Także sądzę że to ten tryb. Mógłbym go zrobić, ale nie znam tagów tego wideo, a nikt kto zna nie odpisuje na wiadomości. Usuń ten pliczek, zrestartuj i będzie normalnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, galakty napisał:

Nie wiem w ilu FPS jest oryginalne slowmo. Wiem, że jest dupnej jakości sztucznie skalowane do 720p, więc mi na nim nie zależy. Musi być w 480p, a na nim działa tylko 25FPS oraz 120FPS, 60 i 90 wywalają aplikację. Także sądzę że to ten tryb. Mógłbym go zrobić, ale nie znam tagów tego wideo, a nikt kto zna nie odpisuje na wiadomości. Usuń ten pliczek, zrestartuj i będzie normalnie :)

no usunąłem niestety żeby wrócić do normalności ;) Jeszcze go postudiuje ale też mi brak wiedzy. Podejrzewam, że nie ma w nim po prostu ustawień dla naszego slowmo, prawda? Dlatego wywala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, CyanowySamsung napisał:

Wy o GPS-ie itd., a ja się zapytam jak z jakością dźwięku na tym MediaTeu? Wiem, że MediaTek miał długo kijową jakość dźwięku na słuchawkach niż Qualcomm. Czy się coś w tej materii zmieniło?

na jakość dźwięku to nie można narzekać, jak nie bardzo dobrze to jest dobrze +

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji, że za oknem nie mam nic ciekawego do nagrania (no nie będę samochód nagrywał jak jeżdżą) to wrzucam bardzo krótki test HD 60FPS 30 Mbps, z bliska, więc jakość trochę skopanai światło nie takie. Na zewnątrz film byłby lepszy, ale to chyba oczywiste i każdy wie.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Dr_Weltschmerz napisał:

No to muszę napisać do sprzedawcy o zwrot kasy, nie dam się tak oszukiwać. Potem będę musiał zapolować znów na RN2.

Może być ciężko bo jak tłumaczył się że przed wysłaniem mu działał, a tobie już nie - i jeszcze odkryłeś że był grzebany co też pewnie zaprzeczy.

No ale kombinuj powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minutes ago, d3tr0 said:

Może być ciężko bo jak tłumaczył się że przed wysłaniem mu działał, a tobie już nie - i jeszcze odkryłeś że był grzebany co też pewnie zaprzeczy.

No ale kombinuj powodzenia.

Jak się nie uda, to zgłoszę sprawę gdzie trzeba. 
Koleś ogólnie ściemniał z wysyłką, musiałem czekać znacznie dłużej itp. Miał być sprawny telefon w stanie idealnym, a wyszło jak wyszło- znajomy policjant powiedział, że spokojnie mogę zgłaszać tę sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, JestemMortem napisał:

Galakty, ten pliczek zmasakrował nagrywanie przednią kamerą. U mnie osobiście ciemno jak ... nawet w dobrym świetle i obraz samowolnie się porusza na wszytskie strony

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Będę miał czas to sprawdzę na zewnątrz w dobrych warunkach jak to wygląda. U mnie w domu jest ok, poza oczywistą ciemnością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie srubka miedzy sd a sim jest. Plomba jest cala, a ten gorny element jest w idealnym stanie (a raczej byl bo wlasnie go odksztalcilem naciskajac paznokciem). Ewidentnie widac ze bylo grzebane.

 

Dodam, ze nie masz plomby w lewym gornym rogu patrzac od tylu telefonu... Ja u siebie mam ta pod bateria oraz w lewym gornym rogu.

DSC07167.JPG.53ac945d03f0a9c636c4e253cee25d35.JPG

Edytowane przez heniekpl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...