Skocz do zawartości

Redmi Note 2 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


X-SKLEP

Rekomendowane odpowiedzi

Ja w domu już wcale zdjęć nie robię. Szkoda nerwów

Podobno FV-5 pomaga,ale kosztuje kilkanaście zł w GP, nie będę inwestowal bo i tak już raczej będę zmieniał telefon. Chcę coś z aparatem z OIS, najbliżej mi do X600, ale w nim, tak jak w xiaomi brak lte800.

wysłane z RN2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość zdjęć po którejś z kolei aktualizacji to straszny szajs. Kiedyś zdjęcia były w miarę ładne, chwaliłem sobie, ale oczywiście jedną rzecz naprawili, a trzy następne zepsuli. Teraz domyślnej aplikacji nie ma sensu używać, ja kupiłem FV-5 i jest o wiele lepiej, te trzynaście złotych to mały wydatek, a mam znów działający aparat.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie również temat jakości zdjęć jest chyba ostatnią rzeczą, która mnie jeszcze wstrzymuje przed zakupem tego telefonu :( Mój obecny HTC Sensation XE robi baaaardzo przeciętne zdjęcia zwłaszcza, że żona ma Nokię N8, która jakością zdjęć zabija mojego HTC. Marzeniem moim jest mieć słuchawkę, która będzie dorównywała w dziedzinie fotografii (i nagrań video) Nokii N8. I tak sobie pomyślałem, że skoro pomiędzy RMN2 (oraz innymi obecnymi średniakami) a N8 dzieli  cała epoka, to może jakość aparatów tez idzie ciągle w górę i obecne średniaki w tym RMN2 będą dorównywać N8... ?? Ale chyba nie mam co na to liczyć ?? :)

W takim razie pytanie zasadnicze do tych co z RMN2 już działają dłuższy czas: na którym romie zdjęcia wg Was wychodziły najlepiej ?? Telchina w swojej recenzji mówi co prawda w odniesieniu do RMN3, ale aparaty są te same), że na 7.0.16.0 zdjęcia wychodzą nawet lepiej niż z Letv x600 a to już by było coś...  Czy może jednak z tym Camera FV 5 będzie zauważalna poprawa ??

Przyznam, że pod względem specyfikacji X600 kusi (3gb RAM, OIS). Da się na nim wgrać MiuiPolska??

6 godzin temu, krycho napisał:

Jakość zdjęć po którejś z kolei aktualizacji to straszny szajs. Kiedyś zdjęcia były w miarę ładne, chwaliłem sobie, ale oczywiście jedną rzecz naprawili, a trzy następne zepsuli. Teraz domyślnej aplikacji nie ma sensu używać, ja kupiłem FV-5 i jest o wiele lepiej, te trzynaście złotych to mały wydatek, a mam znów działający aparat.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

A możesz podpowiedzieć, czy używając tej aplikacji za każdym odpaleniem aparatu trzeba wszystko ustawiać od nowa, czy może raz ustawione parametry trzyma je domyślnie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym aparatem jest dziwnie. Obecnie siedzę na AOSP i .. No cholera ciężko jest. Oryginalnie wgrana kamera jest średnia, Open Camera robi dobre zdjęcia, ale gdy samemu nie wyostrzasz. Robię z 10 centymetrów, ostrzę ręcznie, robię zdjęcie - tragedia, wszystko rozmyte. Nie ostrzę, klikam zdjęcie i jest ostre i dosyć dobre. Obecnie testuję A Better Camera, ale z racji pogody nie chce mi się na zewnątrz testować, porobię w domu przy różnym oświetleniu i makro. Zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość zdjęć po którejś z kolei aktualizacji to straszny szajs. Kiedyś zdjęcia były w miarę ładne, chwaliłem sobie, ale oczywiście jedną rzecz naprawili, a trzy następne zepsuli. Teraz domyślnej aplikacji nie ma sensu używać, ja kupiłem FV-5 i jest o wiele lepiej, te trzynaście złotych to mały wydatek, a mam znów działający aparat. Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

A mozecie powiedziec czym sie ta marnosc zdjec u was objawia?

Wysłane z mojego 2014811 przy użyciu Tapatalka

Delikatnie gorsze światło i już jest kasza na zdjęciu, mało naturalne kolory i niezbyt dobra szczegolowosc zdjęć

wysłane z RN2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako fotograf hobbysta nie mogę się zgodzić z przedmówcami o słabej jakości aparatu czy matrycy, słabe jest tylko oprogramowanie.

Kaszka o której mówicie to szum cyfrowy, powstaje w wyniku automatycznie dobranych wysokich wartości ISO.

Im wyższa wartość ISO tym krótszy czas (np. 2/100s) potrzebny na zarejestrowanie obrazu o zadowalającej jasności i ostrości, ale coś za coś, od razu zwiększa się ilość szumu.

Jeżeli chcecie w ciemnym pomieszczeniu zrobić czyste ostre zdjęcie bez lampy, należy wybrać ISO 100, co za tym idzie wymagany jest dość długo czas naświetlania załóżmy 0,5s czyli zdjęcie z ręki na pewno będzie poruszone (inni mówią na to nieostre, a to nie to samo, bo rn2 robi bardzo ostre zdjęcia), należy telefon unieruchomić - wymyślić sobie statyw i ustawić długi czas naświetlania. I tu softwearowy problem RN2: umożliwia zmianę ISO na niskie w trybie manualnym, ale zapomnieli dodać tryb wydłużenia otwarcia migawki czyli czasu naświetlania. 

W samsungach, soniakach i innych, telefon softwearowo poprawia zdjęcia, podbija kolory, kontrast, redukuje szum, ale zdjęcia z nich przez to są przekłamane bo nie da się tego zrobić kosztem czegoś. Proponuję poczytać podstawy o fotografii cyfrowej np. Scott Kelby "Sekrety mistrza fotografii cyfrowej".

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako fotograf hobbysta nie mogę się zgodzić z przedmówcami o słabej jakości aparatu czy matrycy, słabe jest tylko oprogramowanie.

Kaszka o której mówicie to szum cyfrowy, powstaje w wyniku automatycznie dobranych wysokich wartości ISO.

Im wyższa wartość ISO tym krótszy czas (np. 2/100s) potrzebny na zarejestrowanie obrazu o zadowalającej jasności i ostrości, ale coś za coś, od razu zwiększa się ilość szumu.

Jeżeli chcecie w ciemnym pomieszczeniu zrobić czyste ostre zdjęcie bez lampy, należy wybrać ISO 100, co za tym idzie wymagany jest dość długo czas naświetlania załóżmy 0,5s czyli zdjęcie z ręki na pewno będzie poruszone (inni mówią na to nieostre, a to nie to samo, bo rn2 robi bardzo ostre zdjęcia), należy telefon unieruchomić - wymyślić sobie statyw i ustawić długi czas naświetlania. I tu softwearowy problem RN2: umożliwia zmianę ISO na niskie w trybie manualnym, ale zapomnieli dodać tryb wydłużenia otwarcia migawki czyli czasu naświetlania. 

W samsungach, soniakach i innych, telefon softwearowo poprawia zdjęcia, podbija kolory, kontrast, redukuje szum, ale zdjęcia z nich przez to są przekłamane bo nie da się tego zrobić kosztem czegoś. Proponuję poczytać podstawy o fotografii cyfrowej np. Scott Kelby "Sekrety mistrza fotografii cyfrowej".

Camera FV 5 ma taką opcję. Dzięki!

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już mnie to denerwuje, nie mogę ustawić tych cholernych latajacych dymków, robię dokładnie tak samo jak w tym tutorialu 

Nawet po resecie wszystkiego i zmiany na starszą wersję systemu nadal się nie pojawiają, w cześniej to pojawiało się tylko na pasku powiadomień, a jak się wychodziło to z powrotem na pasek.Wcale nie przechodzi na pulpit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, JestemMortem napisał:

Camera FV 5 ma taką opcję. Dzięki!

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Morcie testuję tą aplikację ale widzę że też ma problem, jak w trybie S ustawi się czas na np 2s to wielkość zdjęcia z 13MPx zmienia się na max 4MPx. U Ciebie też?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie udało mi się zwiększyć bitrate z 14MB na 25MB dla HD :)

7rWGMLm.png

Jeśli ktoś się chce bawić z tym plikiem, niech zrobi kopię systemu. Mi już kilka razy system nie wstał :)

 

EDIT: Dojechałem do 30Mbps, więcej chyba nie ma sensu. Telefon daje radę spokojnie nagrywać.

Edytowane przez galakty
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z samego tego pliku wyciągnąłem chyba max możliwości. 720p 60FPS 30Mbps (oryginalnie było chyba 30FPS 14Mbps). Więcej nie daje rady, brakuje pewnie jakiś bibliotek, czy kodeków w systemie. Ale do tego nie mam wiedzy ani źródeł.

EDIT: Tak przy okazji. SlowMo w RN2 to 480p wyskalowane do góry HD, dlatego jakość jest taka mierna. Ale nawet LG G3 ma 480p skalowane, więc nie ma co wieszać łbów na Xiaomi ;)

Edytowane przez galakty
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plik w załączniku, na koniec postu ostrzeżenie, czytajcie do końca:

  • Lepsza jakość zdjęć (Tego nie jestem pewny czy działa, ale wymusiłem 100%, jeśli aplikacja ma do wyboru jakość, może nie obsługiwać mniejszych niż 100%)
  • 720p 60FPS bitrate z 14Mbps do 30Mbps
  • 1080p 43FPS bitrate z 14Mbps do 23-25Mpbs
  • Zwiększony framerate poglądu z 25 do 45FPS (Też w sumie nie wiem czy robi różnicę, ale działa więc można)

I teraz tak. Siedzę na romie AOSP 1.26. Nie wiem, czy to wina tego pliku, ale wideo FHD gdy otwarzam ma z boku kolorowy pasek. HD normalnie odtwarza. Tak więc będę wdzięczny, jeśli ktoś to sprawdzi na innym systemie i nagra FHD, po czym odtworzy na telefonie i zobaczy, czy też ma kolorowy pasek (podejrzewam winę AOSP, może ClearMotion). UWAGA: Zróbcie najpierw kopię systemu. Mi po zabawie z tym plikiem (siedziałem 5 godzin) telefon czasem nie wstawał. Wtedy TWRP, kopia i działa normalnie, ewentualnie przeflashujcie ten sam soft co macie jeszcze raz. Winę jak myślę ponosiło zbyt wysokie bitrate nagrywania, w stosunku do kodowania. Naprawiłem to i obecnie nie mam problemów (prócz tego kolorowego paska w FHD). Na tym modzie, jeśli jest słabe światło, aparat wymusi dane FPS, ale obraz będzie ciemny. Jeśli Wam to będzie przeszkadzać, wystarczy podmienić ilość FPS na 30 i aparat zachowa się jak standardowy. 

I na koniec (jakby się komuś tamtego nie chciało czytać): KOPIA. Nie gwarantuję, że na MIUI/CM takie wartości zadziałają. Dodatkowo standardowa aplikacja aparatu może się wysypywać. Do testów użyłem programu A Better Camera Unlocked (jeśli komuś zależy, to sobie znajdzie ;)). Plik wrzucacie do /system/etc , uprawnienia RW,R,R - takie same jak pliczek nad tym co wrzucicie.

EDIT: Open Camera nie widzi tego pliku, więc nie zadziała.

media_profiles.xml

Edytowane przez galakty
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plik w załączniku, na koniec postu ostrzeżenie, czytajcie do końca:
  • Lepsza jakość zdjęć (Tego nie jestem pewny czy działa, ale wymusiłem 100%, jeśli aplikacja ma do wyboru jakość, może nie obsługiwać mniejszych niż 100%)
  • 720p 60FPS bitrate z 14Mbps do 30Mbps
  • 1080p 43FPS bitrate z 14Mbps do 23-25Mpbs
  • Zwiększony framerate poglądu z 25 do 45FPS (Też w sumie nie wiem czy robi różnicę, ale działa więc można)
I teraz tak. Siedzę na romie AOSP 1.26. Nie wiem, czy to wina tego pliku, ale wideo FHD gdy otwarzam ma z boku kolorowy pasek. HD normalnie odtwarza. Tak więc będę wdzięczny, jeśli ktoś to sprawdzi na innym systemie i nagra FHD, po czym odtworzy na telefonie i zobaczy, czy też ma kolorowy pasek (podejrzewam winę AOSP, może ClearMotion). UWAGA: Zróbcie najpierw kopię systemu. Mi po zabawie z tym plikiem (siedziałem 5 godzin) telefon czasem nie wstawał. Wtedy TWRP, kopia i działa normalnie, ewentualnie przeflashujcie ten sam soft co macie jeszcze raz. Winę jak myślę ponosiło zbyt wysokie bitrate nagrywania, w stosunku do kodowania. Naprawiłem to i obecnie nie mam problemów (prócz tego kolorowego paska w FHD). Na tym modzie, jeśli jest słabe światło, aparat wymusi dane FPS, ale obraz będzie ciemny. Jeśli Wam to będzie przeszkadzać, wystarczy podmienić ilość FPS na 30 i aparat zachowa się jak standardowy. 

I na koniec (jakby się komuś tamtego nie chciało czytać): KOPIA. Nie gwarantuję, że na MIUI/CM takie wartości zadziałają. Dodatkowo standardowa aplikacja aparatu może się wysypywać. Do testów użyłem programu A Better Camera Unlocked (jeśli komuś zależy, to sobie znajdzie ). Plik wrzucacie do /system/etc , uprawnienia RW,R,R - takie same jak pliczek nad tym co wrzucicie.

EDIT: Open Camera nie widzi tego pliku, więc nie zadziała.

media_profiles.xml

Z tego co widzę to takiego pliku w ogóle nie ma w miui zeby podmienić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, JestemMortem napisał:

 

Z tego co widzę to takiego pliku w ogóle nie ma w miui zeby podmienić

Nie pisałem, żeby podmienić, tylko wrzucić :)

EDIT: A więc tak. Miałem rację ze SlowMo. Działa 480p w 120FPS. Sensor, oraz procesor mogą WIĘCEJ. Gdzie leży problem? W kodeku. Kamera nagrywa w h.264 Baseline Level 4.1 . Wystarczyłoby wejść na 4.2 żeby uzyskać FHD w czystych 60 klatkach. Ale jak? Kombinowałem w tym pliku, bez rezultatu.. Nie wiem, czy trzeba to jakoś dograć, czy biblioteki, nie mam wiedzy.. Może Wy coś wiecie. Helio obsługuje nawet H.265, ale wystarczyłoby odpalić H.264 4.2. 

Edytowane przez galakty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...