Skocz do zawartości

Redmi Note 2 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


X-SKLEP

Rekomendowane odpowiedzi

Przyszedł mój RMN2P od xon24. Po uruchomieniu miał wgrany Miui Polska 7 (5.11.19). Sprawdziłem na stronce i oryginalny się wydaje być, według pudełka Imei też się zgadza. Chciałem zaktualizować system do najnowszej wersji. Okazało się że nie ma tam wgranego TWRP więc wgrałem z forum, zrobiłem backup i chciasłem zainstalować aktualizacje ale niestety pokazał się błąd " no md5 file found ". System nie dał się włączyć więc zrobiłem WIPE i załadowałem plik z BACKUP i działą. 

Co muszę zrobić bym mógł zainstalować aktualizacje?

Edytowane przez kackop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, kackop napisał:

Przyszedł mój RMN2P od xon24. Po uruchomieniu miał wgrany Miui Polska 7 (5.11.19). Sprawdziłem na stronce i oryginalny się wydaje być, według pudełka Imei też się zgadza. Chciałem zaktualizować system do najnowszej wersji. Okazało się że nie ma tam wgranego TWRP więc wgrałem z forum, zrobiłem backup i chciasłem zainstalować aktualizacje ale niestety pokazał się błąd " no md5 file found ". System nie dał się włączyć więc zrobiłem WIPE i załadowałem plik z BACKUP i działą. 

Co muszę zrobić bym mógł zainstalować aktualizacje?

http://miuipolska.pl/instalacja-xiaomi/
 

"Aktualizacja Xiaomi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Cichq napisał:

Kolega próbował zabłysnąć ale mu się nie udało. Tu jest dobra instrukcja http://miuipolska.pl/instalacja-miui-mi-note-promi4i/

Spróbuj jeszcze raz pobrać plik z aktualizacją, może uszkodzony czy coś. BTW Mimo braku sumy md5 update powinien pójść dalej, ale pewny nie jestem.

Przecież ma już MIUI Polska, więc powinno się dać po prostu z Updatera. Co złego w instrukcji aktualizacji do której link podałem? Chyba, że po zastąpieniu Mi Recovery przez TWRP nie da się aktualizować przez Updater.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja przepraszam że nie przestrzegam podstawowych zasad, bo nie mam TWRP a regularnie aktualizuje MIUI Polska przez Mi Recovery.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczę po cichu na wersje 7.1 PL , a jest szansa bo jest już wersja CHINA - te wersje na ogół były robione na multi - global juz niekoniecznie.

Mam jeszcze pytanie. Przypuszczam, że przy GLOBAL lub CHINA nie da się zrobić aby aplikacje ruszyły w języku PL, a sam system był ENG?

Edytowane przez gugsio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie to będzie, cieszy mnie to. W razie gdyby miało nie być to wtedy bym się zastanawiał po prostu czy by tego jakoś inaczej nie załatwić.

Od jakiegoś czasu używam tylko stable EU bo jest na bazie oryginalnego stable CHINA

Edytowane przez gugsio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.01.2016o21:40, artur_star napisał:

U mnie też brakuje niedzieli

646edc4bb890e9e568c4e82548a66bd5.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

YYYY co robicie że macie taką pogodę(rozwijaną)? Ja mam tylko ten górny pasek z chmurami, słońcami, wykres i tabelkę. itp. Jak wy to rozwijacie. Klikam po całym ekranie i nic. Mam oczywiście Miui Polska. 5.12.3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha. To jeszcze poczekam. Nie jestem jakimś fanem instalowania co tygodniowych aktualizacji. Siedzę na tym sofcie i działa wszystko od powiadomień wi-fi budzik itp. A dla pogody nie będę aktualizował telefonu.

 

EDIT: Z racji wolnego czasu. Poczytałem sobie temat aktualizacje. od numeru 5.10. Wszystkie problemy z tym telefonem są od numerów 5.11 do teraz. A to wi-fi, a to aparat. A to coś się nie uruchamia. Aż się zastanawiam czy nie przejść na 5.10.29.

Edytowane przez Leszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się zainstalować, pokazał się ten błąd ale nie przerwałem jak wcześniej i po chwili poszło. Miałem jakieś szkło hartowane i chyba pod wpływem temperatury mi pękło bo nawet mi telefon nie upadł ani nic xD

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy te aktualizacje miui cokolwiek zmieniają? Godnego uwagi? Bo aktualizacja pilota, aplikacji od pogody czy jakichś innych wbudowanych aplikacji.. Tak właśnie prawie zawsze wygląda changelog..

Nie rozumiem dlaczego nie wezmą się za np xposed, dlaczego nie dodadzą ClearMotion, który jest jedną z głównych zalet helio x10 i trzeba wyrzucać zipa...

Czas pracy na baterii.. Miravision, tweaki do aparatu.. Tego potrzeba a nie zmiany kolorystyki panelu sterowania...

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, JestemMortem napisał:

Czy te aktualizacje miui cokolwiek zmieniają? Godnego uwagi? Bo aktualizacja pilota, aplikacji od pogody czy jakichś innych wbudowanych aplikacji.. Tak właśnie prawie zawsze wygląda changelog..

Nie rozumiem dlaczego nie wezmą się za np xposed, dlaczego nie dodadzą ClearMotion, który jest jedną z głównych zalet helio x10 i trzeba wyrzucać zipa...

Czas pracy na baterii.. Miravision, tweaki do aparatu.. Tego potrzeba a nie zmiany kolorystyki panelu sterowania...

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Zgadzam się w 100%, krew mnie zalała jak czytałem changelog z 7.1

Przecież ten telefon ma ogromny potencjał a tu poprawiają zmianę tapet, żenada.

A w ogóle z racji dnia wolnego będę testował niowego Daniela z fixem na nagrywanie rozmów.

Edytowane przez KANAR
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, KANAR napisał:

Zgadzam się w 100%, krew mnie zalała jak czytałem changelog z 7.1

Przecież ten telefon ma ogromny potencjał a tu poprawiają zmianę tapet, żenada.

Przyzwyczajcie się lepiej. Tak to już jest z MIUI. Ale jak coś ważnego zmienią, to w changelogu o tym nie napiszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jak z tym nieszczęsnym aparatem. Widzę że wiele osób narzeka i chyba uważa za najsłabszy element słuchawki. Da się to jakoś poprawić przez inna apkę aparatu? Czy może w jakiś inny sposób. Ponoć na starszych romach foty były dużo ostrzejsze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jak z tym nieszczęsnym aparatem. Widzę że wiele osób narzeka i chyba uważa za najsłabszy element słuchawki. Da się to jakoś poprawić przez inna apkę aparatu? Czy może w jakiś inny sposób. Ponoć na starszych romach foty były dużo ostrzejsze...

Camera FV 5 daje radę. Tylko musisz sobie pod siebie ustawić

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, JestemMortem napisał:

Camera FV 5 daje radę. Tylko musisz sobie pod siebie ustawić

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

tak nie do końca rozumiem co ustawić. Oczywiste jest że chcę ostre i wyraźne zdjęcia - czy ktoś chce inaczej ?? :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Camera FV 5 daje radę. Tylko musisz sobie pod siebie ustawić

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

tak nie do końca rozumiem co ustawić. Oczywiste jest że chcę ostre i wyraźne zdjęcia - czy ktoś chce inaczej ?? default_smile.png 

Cos kosztem czegoś. Ale przetestuj nie zawiedziesz się

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

9cf0b9c6d9fb80501ad1c0761abc091e.jpg

Wstyd i hańba

Zwykłe czytanie e-booka.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki.. Mam problem z wgraniem 5.12.31 nie wiedzieć czemu pisze, że apka Aktualizacje przestała odpowiadać.. I tak w kółko, mam wersje 5.12.24.. Prosze o komentarz :D

Ręcznie czyli ściągnięcie tej wersji też nie poskutkowało wgraniem wersji 5.12.31

Edytowane przez MaciekFed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki.. Mam problem z wgraniem 5.12.31 nie wiedzieć czemu pisze, że apka Aktualizacje przestała odpowiadać.. I tak w kółko, mam wersje 5.12.24.. Prosze o komentarz default_biggrin.png

Ręcznie czyli ściągnięcie tej wersji też nie poskutkowało wgraniem wersji 5.12.31

Zawsze zostaje twrp :D

Ale spróbuj wyłączyć telefon, |Power| + |Vol+| i wybierasz zipa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam zainstalowany MIUI Polska 5.10.29 i chciałbym zainstalować jakąś wersje systemu żeby wszytko działało w 100% wybór padł na 

Wersje stabilną MIUI 7

Chciałbym się zapytać którą wersje wybrać 

1. Wersje stabilne MIUI 7 MIUIPolska (na bazie wersji rozwojowych)

2. Wersje stabilne MIUI 7 Xiaomi.eu z PL (na bazie stable Xiaomi bez root)

Zapoznałem się z  https://miuipolska.pl/o-romie-miuipolska/

i nadal nie wiem która wersje wybrać pierwszą czy drugą 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wgrasz raz to może się naprawi

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Już wgrane ^^ po prostu jestem za mało cierpliwy xD

A teraz pytanie jak zmienić zegar xd w sensie wygląd jego default_biggrin.png

Jak edytujesz pulpit tzn. dodawanie widzetow, ikony to wtedy przy zegarze w jego prawym gornym rogu masz taki przycisk, jak klikniesz w niego to mozesz go zmienić :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Daluqen napisał:

 

Jak edytujesz pulpit tzn. dodawanie widzetow, ikony to wtedy przy zegarze w jego prawym gornym rogu masz taki przycisk, jak klikniesz w niego to mozesz go zmienić :-)

A czy to też tyczy się zegara z pogodą czy samego zegara bo ja mam zegar z pogodą i nic nie mam w górnym prawym rogu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...