Skocz do zawartości

Redmi Note 2 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


X-SKLEP

Rekomendowane odpowiedzi

Po odcięciu niektórym apk dostępu do neta w panelu sterowania, pojawia się powiadomienie po wejściu w apk że nie ma ona dostępu do neta. Idzie jakoś wyłączyć te powiadomienia bo są irytujące. Wszystko co można było dotyczące panelu w opcjach powiadomień to wyłączyłem.

Wysłane z Redmi Note 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dość spory problem z telefonem.Otóż ani razu nie złapało mi lte. Ani w Radomiu, ani w centrum Warszawy. Kartę wymieniłem na usim jak proponowali w salonie. Nic. Oczywiście mam ustawione szukanie 4g. Niezależnie od romu zawsze łapie H+W preferowanych wszystkie sieci są z dopiskiem (2G/3G)

bbc91f06a7316754dfde242b78c330f3.jpg

c14559d725d4e19c4c2d020fd90cdd79.jpg

Wyslano z RN2 AOSP v1.2

Czy Twoja taryfa obsługuje LTE? Dam Ci przykład: masz Play fresh i próbujesz połączyć się z LTE. Nie połączysz się, bo operator nie daje w ogóle takiej możliwości, ponieważ w chwili, kiedy powstawała ta taryfa jeszcze nie było LTE. W takim wypadku musiałbyś zmienić taryfę.Sent from my Redmi Note 2

Wszystko u operatora jest tak jak powinno

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Nie patrz na preferowane. Tylko wyszukaj sieci.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dość spory problem z telefonem.Otóż ani razu nie złapało mi lte. Ani w Radomiu, ani w centrum Warszawy. Kartę wymieniłem na usim jak proponowali w salonie. Nic. Oczywiście mam ustawione szukanie 4g. Niezależnie od romu zawsze łapie H+W preferowanych wszystkie sieci są z dopiskiem (2G/3G)bbc91f06a7316754dfde242b78c330f3.jpg

c14559d725d4e19c4c2d020fd90cdd79.jpg

Wyslano z RN2 AOSP v1.2

Czy Twoja taryfa obsługuje LTE? Dam Ci przykład: masz Play fresh i próbujesz połączyć się z LTE. Nie połączysz się, bo operator nie daje w ogóle takiej możliwości, ponieważ w chwili, kiedy powstawała ta taryfa jeszcze nie było LTE. W takim wypadku musiałbyś zmienić taryfę.Sent from my Redmi Note 2

Wszystko u operatora jest tak jak powinnoWysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Nie patrz na preferowane. Tylko wyszukaj sieci.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Tu akurat nie mam wyboru. Orange PL. Koniec propozycji

Wyslano z RN2 AOSP v1.2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dość spory problem z telefonem.Otóż ani razu nie złapało mi lte. Ani w Radomiu, ani w centrum Warszawy. Kartę wymieniłem na usim jak proponowali w salonie. Nic. Oczywiście mam ustawione szukanie 4g. Niezależnie od romu zawsze łapie H+W preferowanych wszystkie sieci są z dopiskiem (2G/3G)bbc91f06a7316754dfde242b78c330f3.jpgc14559d725d4e19c4c2d020fd90cdd79.jpg

Wyslano z RN2 AOSP v1.2

Czy Twoja taryfa obsługuje LTE? Dam Ci przykład: masz Play fresh i próbujesz połączyć się z LTE. Nie połączysz się, bo operator nie daje w ogóle takiej możliwości, ponieważ w chwili, kiedy powstawała ta taryfa jeszcze nie było LTE. W takim wypadku musiałbyś zmienić taryfę.Sent from my Redmi Note 2

Wszystko u operatora jest tak jak powinnoWysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Nie patrz na preferowane. Tylko wyszukaj sieci. Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Tu akurat nie mam wyboru. Orange PL. Koniec propozycji

Wyslano z RN2 AOSP v1.2

Jak to? Żadnej innej nie wyszukuje?

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dość spory problem z telefonem.Otóż ani razu nie złapało mi lte. Ani w Radomiu, ani w centrum Warszawy. Kartę wymieniłem na usim jak proponowali w salonie. Nic. Oczywiście mam ustawione szukanie 4g. Niezależnie od romu zawsze łapie H+W preferowanych wszystkie sieci są z dopiskiem (2G/3G)bbc91f06a7316754dfde242b78c330f3.jpgc14559d725d4e19c4c2d020fd90cdd79.jpgWyslano z RN2 AOSP v1.2

Czy Twoja taryfa obsługuje LTE? Dam Ci przykład: masz Play fresh i próbujesz połączyć się z LTE. Nie połączysz się, bo operator nie daje w ogóle takiej możliwości, ponieważ w chwili, kiedy powstawała ta taryfa jeszcze nie było LTE. W takim wypadku musiałbyś zmienić taryfę.Sent from my Redmi Note 2

Wszystko u operatora jest tak jak powinnoWysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Nie patrz na preferowane. Tylko wyszukaj sieci. Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Tu akurat nie mam wyboru. Orange PL. Koniec propozycji Wyslano z RN2 AOSP v1.2

Jak to? Żadnej innej nie wyszukuje?

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Znaczy z moich tylko 1. Wyszukuje jeszcze play, tmobile itp

Wyslano z RN2 AOSP v1.2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dość spory problem z telefonem.Otóż ani razu nie złapało mi lte. Ani w Radomiu, ani w centrum Warszawy. Kartę wymieniłem na usim jak proponowali w salonie. Nic. Oczywiście mam ustawione szukanie 4g. Niezależnie od romu zawsze łapie H+W preferowanych wszystkie sieci są z dopiskiem (2G/3G)bbc91f06a7316754dfde242b78c330f3.jpgc14559d725d4e19c4c2d020fd90cdd79.jpgWyslano z RN2 AOSP v1.2

Czy Twoja taryfa obsługuje LTE? Dam Ci przykład: masz Play fresh i próbujesz połączyć się z LTE. Nie połączysz się, bo operator nie daje w ogóle takiej możliwości, ponieważ w chwili, kiedy powstawała ta taryfa jeszcze nie było LTE. W takim wypadku musiałbyś zmienić taryfę.Sent from my Redmi Note 2

Wszystko u operatora jest tak jak powinnoWysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Nie patrz na preferowane. Tylko wyszukaj sieci. Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Tu akurat nie mam wyboru. Orange PL. Koniec propozycji Wyslano z RN2 AOSP v1.2

Jak to? Żadnej innej nie wyszukuje? Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Znaczy z moich tylko 1. Wyszukuje jeszcze play, tmobile itp

Wyslano z RN2 AOSP v1.2

To dziwne, że żadnej 4g. U mnie to tak wygląda.

e2781c18452e9b5c46783521e78bdbbc.jpg

851da1ebad0f9292e2d72d81c6c2fcf5.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, JestemMortem napisał:

Znaczy z moich tylko 1. Wyszukuje jeszcze play, tmobile itp

Wyslano z RN2 AOSP v1.2

Ja na samym początku włożyłbym kartę orange lub tmobile na której na innym telefonie na 100% działa LTE. Celowo ominąłem plusa gdyż tam sprawa jest czasem skomplikowana i w przypadku zmiany aparatu trzeba powiadomić operatora. Nie wiem też jak jest w play ale powinno być ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W play jest ok z lte. Mieszkam w malym miasteczku (ok. 14 tys. mieszkancow), a wszedzie mi lapie lte (predkosc stala ok. 35 mb/s).

co ciekawe mam stara karte sim (ma z 7 lat), musialem ja recznie przycinac do rozmiaru microsim i nie mam dodatkowego pakietu internetowego w ramac abonamentu (tj. nie mam wykupionego nieograniczonego lte itd., mam standardowe chyba 3gb transferu). 

 

Nie musialem powiadamiac operatora itp. Nie musialem rowniez konfigurowac telefon. Po prostu o wlozeniu przycietej karty sim wszystkie uslugi (telefon, sms, mms, internet..) dzialaja tak jak powinny.

Zaskoczylo mnie tylko, ze po zalogowaniu sie na swoje konto na stronie play jak byk widnieje, ze moim telefonem jest Xiaomi Redmi Note 2 :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wszystko się zgadza, Logujesz się do operatora z jakimś adresem fizycznym urządzenia. Najprawdopodobniej odczytano po tym model twojego telefonu. Tak jak czasem u dostawcy internetowego się zdarza że parują adres ip z adresem fizycznym karty sieciowej tak może operatorzy mobilni robią z LTE. Tak przynajmniej wnoszę po niektórych wpisach osób z plusgsm bo po przełożeniu kart do innych telefonów znika LTE. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, szuineg napisał:

@JestemMortem, zrób sobie backup i wgraj na chwilę miui, będziesz wiedział czy to nie wina AOSP, próbowałeś włożyć kartę w drugi slot? Na tych wszystkich romach typu AOSP, CM zazwyczaj tylko jedna karta działa w 4G.

Sprawdzałem na:
AOSP v1.2

AOSP HybriD

Miui

Cm 12.1 Daniel

Sprawdzę jeszcze drugi slot

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dość spory problem z telefonem.Otóż ani razu nie złapało mi lte. Ani w Radomiu, ani w centrum Warszawy. Kartę wymieniłem na usim jak proponowali w salonie. Nic. Oczywiście mam ustawione szukanie 4g. Niezależnie od romu zawsze łapie H+W preferowanych wszystkie sieci są z dopiskiem (2G/3G)

bbc91f06a7316754dfde242b78c330f3.jpg

c14559d725d4e19c4c2d020fd90cdd79.jpg

Wyslano z RN2 AOSP v1.2

Czy Twoja taryfa obsługuje LTE? Dam Ci przykład: masz Play fresh i próbujesz połączyć się z LTE. Nie połączysz się, bo operator nie daje w ogóle takiej możliwości, ponieważ w chwili, kiedy powstawała ta taryfa jeszcze nie było LTE. W takim wypadku musiałbyś zmienić taryfę.Sent from my Redmi Note 2

Wszystko u operatora jest tak jak powinno

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Czesc.po wymianie karty na usim też mi nie działało LTE.poprosilem o reset konta czy reset ustawien w formularzu na stronie.teraz działa.sieć nju

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, gwalberg napisał:

Mrożę wszystko co zbędne. Jeśli to działa w tle, jakaś z tym związana usługa to czerpie baterie.

Wysłane z Redmi Note 2

Idziesz drogą, którą wielu szło już przed Tobą. Wydaje się, że ta droga ma sens, ale na koniec zrozumiesz, że nie. To droga do nikąd. Nie warto. Amen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie z tematem uszkodzonego RedMi Note 2 Prime. Przypomnę, że nie reaguje na nic - ciemność.  Sprawdziłem jeszcze miernikiem napięcie na baterii - wszystkie piny 0V. Telefonu nie mogę uruchomić, bo nie mam innej baterii do RN2. W telefonie na wszystkich pinach ładowania baterii - brak napięcia 0V (przy podłączonej ładowarce i bez baterii). Dla przykładu w innych posiadanych przeze mnie sprawnych tel. w RedMi1 i RedMi2 są napięcia na dwóch pierwszych pinach ok 1,6V. Wg moich wniosków padł telefon i rozładował baterię do zera. Pozostaje mi zareklamować go u sprzedawcy.

Tym razem chciałem zapytać jakie są doświadczenia z reklamacją u Goldway'a?

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam dylemat. Otóż już od wyjęcia telefonu zauważyłem, że ekran jest lekko "wgnieciony". Najlepiej widoczne jest to patrząc pod różnymi kątami i kiedy na ekranie jest biały bądź szary kolor.

Wyglada to jak plama pod ekranem.

Przy mocniejszym przyciskaniu ekranu w rejonie tejże plamy widać "fale". Patrząc na ekran normalnie (prostopadle) problem nie jest widoczny. Gdy zaś przyciskam ekran przy tej plamie widać jak się ona rozszerza.

Teraz pytanie czy przyjmą mi to na gwarancję? A jak przyjmą to czy opłaca się oddawać (tj czy nie wymienia mi na zamiennik ekranu, gorszej jakości)?

Wyslano z RN2 AOSP v1.2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Cezary napisał:

Jak pokazuję Ci napięcie 1,6V na sprawnej baterii (nawet rozładowanej) to miernik do wymiany, powinno być min. ok 3,5V

Czytaj ze zrozumieniem!

Na uszkodzonej baterii od RN2 wszystkie piny 0V. W telefonie RN2 na wszystkich pinach 0V (bez włożonej baterii i podłączonym zasilaczu).

Natomiast na na dwóch pierwszych pinach w sprawnych telefonach RedMi1 i RedMi2 (bez włożonej baterii i podłączonym zasilaczu) - ok 1,6V.

Na sprawnych bateriach od RedMi1 i RedMi2 napięcia są takie same i są OK.

1 godzinę temu, tpawel napisał:

Pisz na telchinie, tam jest przedstawiciel goldwaya. Pomoże i usprawni proces reklamacyjny

wysłane z RN2

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem w grudniu RN2 z Chin i nie jestem pewien czy mam MIUI Polska. Wydaje mi się, że tak - mam polski język, kiedy klikam w "Informacje o telefonie" --> "Tłumaczenie MIUI" wyświetla mi się info, że tłumaczenie jest od MIUIPolska.pl + link do tego forum. Zastanawia mnie tylko wersja MIUI - z informacji na stronie http://miuipolska.pl/download/ wynika, że powinienem mieć 5.12.31, natomiast w "Informacje o telefonie" mam MIUI 7.0 (stabilna) 7.0.8.0 (LHMCNCI). Czy to jest ok? W załączeniu zrzut a telefonu.

Screenshot_2016-01-04-11-11-24.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie sory za pomyłkę. Jednak czy ma romach xiaomi.eu jest zakładka z tłumaczeniem MiuiPL? 

24 minuty temu, kubako83 napisał:

Dzięki! Warto wobec tego zmienić na MIUIPolska? Nie mogę znaleźć jakiegoś aktualnego porównania funkcji.

W faq są bodajże różnice, jednak nie jestem pewny. Warto przejść, nawet jeśli to wersja eu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...