Skocz do zawartości

Redmi Note 2 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


X-SKLEP

Rekomendowane odpowiedzi

Juz sam znalazlem - znow musze sie przyznac, ze jestem malosprytny. Wystraczylo przytrzymac lewy przycisk pod ekranem przez pol sekundy i otworzylo sie nowe menu... Zmiana trwala z 5 sekund :-)

 

Teraz takie pytanie: niby wylaczylem wibrowanie podczas dotykania przyciskow, ale podczas pisania (np. wyszukiwanie w google, czy pisanie sms) nadal mi wibruje.

Gdzie szukac wylaczenia tej opcji?

 

edit: poradzilm sobie :-) W opcjach jezyka i klawiatury trzeba wciskac (standardowo przytrzymac) lewy przycisk pod ekranem. W ustawieiach klawiatury google wszytsko jest.

Nagle, gdy wiem, o tej fukcji (myslalem, ze jej nie ma), tj. o tym menu podrecznym obsluga telefonu z latwego zmienila sie na bardzo latwa.

 

 

Jetem kolejna osoba, ktora oficjalnie to pisze: KOCHAM MIUI!

 

 

Edytowane przez Nalgen
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, w dniu wczorajszym dostarczono mi telefon zamówiony na ali od top-one. Chcę wgrać miuipolska, ale komputer (z systemem windows xp) nie czyta telefonu w stanie fastboot. Robię wszystko zgodnie z poradnikiem, po podłączeniu telefonu do usb (na fastboot) wyskakuje kreator znajdowania sprzętu, po otwarciu pliku „instaluj_recovery_windows.bat” pojawia się okienko z informacją "telefon nie jest podłączony" W normalnym trybie komputer czyta multimedia tego telefonu poprzez usb, dzięki wgranym sterownikom. Co poradzicie w moim przypadku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, w dniu wczorajszym dostarczono mi telefon zamówiony na ali od top-one. Chcę wgrać miuipolska, ale komputer (z systemem windows xp) nie czyta telefonu w stanie fastboot. Robię wszystko zgodnie z poradnikiem, po podłączeniu telefonu do usb (na fastboot) wyskakuje kreator znajdowania sprzętu, po otwarciu pliku „instaluj_recovery_windows.bat” pojawia się okienko z informacją "telefon nie jest podłączony" W normalnym trybie komputer czyta multimedia tego telefonu poprzez usb, dzięki wgranym sterownikom. Co poradzicie w moim przypadku?

Rozumiem, że teraz jesteś na jakimś miui?

Jeśli tak to

TWRP:

1. Pobierasz stąd paczkę http://www.mediafire.com/?6sf0fsm8vx2o948

2. Pobierasz apke flashify i dajesz jej roota

3. W flashify wybierasz flash custom zip czy jakoś tak

4. Wybierasz pobrany zip

5. Masz twrp

MIUIPOLSKA:

1. Pobierasz

2. Wyłączasz telefon i wchodzisz do twrp (power vol+)

3. Wipe-->zaawansowane wipe--->data, system, dalvik cache, cache

4. Install ---> wybierasz pobrane zip miuipolska

_________________________________________

Pomogłem? Daj lajka! Nie bądź sknera :D

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi jakie macie opcje w aparacie (panorama, samowyzwalacz...itp) Mam wrażenie że miałem rozmycie a teraz już nie mam czy to może było w upiększanie (beautyfi), którego też nie ma.

Edytowane przez fatis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.12.2015o13:08, Jodla napisał:

Wie ktoś może jak wyczyścić szkło od strony wewnętrznej aparatu przedniego? Już tyle tam kurzu naleciało, że zdjęcia są jak przez mgłę :/ Nie wiem nawet jak to możliwe skoro to jest niby szczelne...  

Podbijam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu po instalacji dodatkowych sterowników komputer widzi RN2 w trybie fastboot. Wszystko idzie dobrze do momentu na obrazku

3.png

Po kliknięciu w dowolny klawisz okienko się zamyka, telefon nadal pozostaje w trybie fastboot. Próbowałem przytrzymać vol+, później vol- jednak telefon nie reaguje, jedynie po przytrzymaniu power telefon wychodzi z fastboot, ale nie uruchamia się TWRP. Co mogę jeszcze wypróbować, aby otworzyć to nieszczęsne TWRP?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz w tym skrypcie są w sumie 2 komendy. Możesz je wydać ręcznie z terminala:

fastboot flash recovery recovery.img

fastboot boot recovery.img

Zobaczysz wtedy co faktycznie pokazuje terminal. Pewnie jest failed. Nie wiem czemu tak jest na tych dziwnych Windowsach. Na tym samym telefonie na linuxie te same komendy wchodzą poprawnie.

Wysłano z MI Note

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, JestemMortem napisał:

vol+ i power

 

Po tej kombinacji pokazał się czarny ekran i włączył się fastboot ponownie.

E. Po kilku próbach kombinacja zadziałała (przytrzymałem klawisze jeszcze dłużej). W TWRP poszło wszystko łatwo i bezproblemowo, cieszę się polską wersją. Dzięki chłopaki :D

Edytowane przez malo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie karty T-Mobile (rozmowy) i Play (net). Jako że problemy z zasięgiem Play są ogólnie znane bardzo często mam sytuację że karta Play przełącza się w tryb roaming danych sieci T-Mobile.Wtedy jedynym sposobem jest ręczny wybór z powrotem trybu Play 4g.Czy da się jakoś inaczej bo jest to trochę irytujace i trwa trochę czasu.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w Play potrzebujesz tylko lte? Chyba w engineering mode można ustawić only lte,ale nigdy nie próbowałem

wysłane z RN2

Wybór LTE jest przecież z poziomu karty SIM (preferowany tryb sieci) ale z 3g play nie próbowałem.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to przecież wszystko zależy od tego jak kto używa telefonu. Myślę, że z twoimi 3h, skoku do 5 nie będzie, chociaż nie wiem kiedy się rozstawałeś. U mnie trzyma średnio 6,5h, na 5.11.12 miałem 7.5, a na 5.12.10 mam 6h. Co do nowej to się nie wypowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój rekord to 8 i pół. Ha.

Na 3g było po 3h, na wifi 4-5 a cm po 6.

Nie mam pojęcia jak osiągasz to średnio 6,5. Przecież taki wynik można osiągnąć tylko na Wi-Fi, nie robiąc nic albo oglądając spiracone filmy

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Da radę jakoś zmienić dpi na 400? Bo wróciłem i wszystko także wieeelkieeee

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...