Skocz do zawartości

Redmi Note 2 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


X-SKLEP

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie czy mając zainstalowanego roma CM 12.1 telefon powinien przejść weryfikacje poprawnie?

Po zeskanowaniu kodu wyskakuje mi komunikat:

Product Model components do not match factory specifications. They may have been altered or manufactured by an unauthorized third-party. Contact our Support Team or visit your local Mi Service Center to learn more.

Dajcie proszę jakieś info.

Chyba tylko miui

Wysłano z Kondominium Rosyjsko-Niemieckiego pod żydowskim zarządem powierniczym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Mam problem z redmi note 2 z miui 7 Polska, wersja 5.10.16 (rozwojowa)
Po przejściu do aktualizacji i kliknięciu "pobierz aktualizacje xiaomi.eu'' wyskakuje komunikat ''Błąd pobierania. Spróbuj ponownie później.''
Co robię nie tak ze nie chce się zaktualizować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, bax96 napisał:

Witam wszystkich.

Mam problem z redmi note 2 z miui 7 Polska, wersja 5.10.16 (rozwojowa)
Po przejściu do aktualizacji i kliknięciu "pobierz aktualizacje xiaomi.eu'' wyskakuje komunikat ''Błąd pobierania. Spróbuj ponownie później.''
Co robię nie tak ze nie chce się zaktualizować?

Piszesz cztery takie same posty i chyba nie czytasz instrukcji.
http://miuipolska.pl/instalacja-xiaomi/

http://miuipolska.pl/download/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj jestem dumnym posiadaczem telefonu Xiaomi. Ale elektronika to nadal jedna wielka niewiadoma:/

Mam dwa szybkie pytanka:

1.Da się jakoś ominąć ograniczenie ilości znaków przy dodawaniu kontaktów ? Naliczyłem tylko 13 znaków + 1 spacja, co skutkuje tym, że urywa mi niektóre nazwy :/ (Mam wersję androida 5.0.2)

2.Najprostszy sposób na aktualizacje Androida ? I oczywiście legalny i bezpieczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj jestem dumnym posiadaczem telefonu Xiaomi. Ale elektronika to nadal jedna wielka niewiadoma:/

Mam dwa szybkie pytanka:

1.Da się jakoś ominąć ograniczenie ilości znaków przy dodawaniu kontaktów ? Naliczyłem tylko 13 znaków + 1 spacja, co skutkuje tym, że urywa mi niektóre nazwy :/ (Mam wersję androida 5.0.2)

2.Najprostszy sposób na aktualizacje Androida ? I oczywiście legalny i bezpieczny.

1. Musisz zapisywać kontakty w pamięci telefonu.

2. Aktualizacje? Miui masz na stronce wszystko wyjaśnione.

Wysłano z Kondominium Rosyjsko-Niemieckiego pod żydowskim zarządem powierniczym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, majkone napisał:

Piszesz cztery takie same posty i chyba nie czytasz instrukcji.
http://miuipolska.pl/instalacja-xiaomi/

http://miuipolska.pl/download/

Ok. Przepraszam za śmietnik, ale nie wiedziałem gdzie pisać.

Pobrałem MIUIPolska_hermes_5.12.17_v7-5.0.zip i zrobiłem wszystko zgodnie z instrukcja i na sam koniec wyskakuje komunikat ''install update.zip failed.''

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, majkone napisał: Piszesz cztery takie same posty i chyba nie czytasz instrukcji.

http://miuipolska.pl/instalacja-xiaomi/

http://miuipolska.pl/download/

Ok. Przepraszam za śmietnik, ale nie wiedziałem gdzie pisać.

Pobrałem MIUIPolska_hermes_5.12.17_v7-5.0.zip i zrobiłem wszystko zgodnie z instrukcja i na sam koniec wyskakuje komunikat ''install update.zip failed.''

 

Twrp?

Wysłano z Kondominium Rosyjsko-Niemieckiego pod żydowskim zarządem powierniczym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra bo jak czytam ten poradnik to dostaje raka.

1. Pobierasz stąd paczkę https://drive.google.com/file/d/0B9O9_6wNQG3DbnZtT0p4d0FMQ2M/view

2. Pobierasz apke flashify

3. Wybierasz flash custom zip czy jakoś tak

4. Wybierasz pobrany zip

5. Koniec

Wysłano z Kondominium Rosyjsko-Niemieckiego pod żydowskim zarządem powierniczym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, JestemMortem napisał: Nie znam szczegółów twojego problemu ale zrób tak. Flash TWRP, w twrp wipe dalvik cache, cache, data, system i wgrywasz paczkę masz 100% pewności.

A po co tyle? Wystarczy Wipe All Data, czyści wszystko.

W mojej wersji twrp muszę robić tak.

Wysłano z Kondominium Rosyjsko-Niemieckiego pod żydowskim zarządem powierniczym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, grzeg napisał:

A jeśli to zrobię to następne aktualizacje będę musiał wgrywać  już chyba przez twrp? 

Skąd taką bzdurę wytrzasnąłeś? Aż zęby bolą, jak się to czyta...

MIUI PL (w przeciwieństwie do ROM_ów chińskich) nie nadpisuje Recovery, więc raz wgrany TWRP pozostanie na swoim miejscu i Updater będzie mógł z niego korzystać automatycznie.

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, JestemMortem napisał: Mam nadzieję oczywiście że masz backup

 

a tak z ciekawości

1. Po co?

2. Jaki backup i jak go zrobić? Mówisz o tym z poziomu telefonu ustawienia->urządzenie->kopia zapasowa?

Backup. Z jakiegokolwiek recovery

Wysłano z Kondominium Rosyjsko-Niemieckiego pod żydowskim zarządem powierniczym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, JestemMortem napisał:

Backup. Z jakiegokolwiek recovery

 

a w jakimś konkretnym celu? Czy tylko żeby mieć swoje ustawienia? Bo niestety po zakupie nie zrobiłem (miałem jakiegoś chińczyka z pl jezykiem) i bez backupu wrzuciłęm twrp i miuipolska.

myślę że jakby co to miflasher i najnowszy global czy tam z xiaomi.eu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, JestemMortem napisał:

Zdarza się, że przy różnych operacjach na systemie itp coś zrobisz źle i przy uruchamianiu logo wpada w pętle i telefon nigdy nie się uruchamia (bootloop), warto wtedy mieć backupa pod ręką.

ale to myślisz że miflasher nie uratuje sytuacji z poziomu pc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, JestemMortem napisał: Zdarza się, że przy różnych operacjach na systemie itp coś zrobisz źle i przy uruchamianiu logo wpada w pętle i telefon nigdy nie się uruchamia (bootloop), warto wtedy mieć backupa pod ręką.

ale to myślisz że miflasher nie uratuje sytuacji z poziomu pc?

Uratuje. Ale będziesz miał od nowa wszystko na czysto

Wysłano z Kondominium Rosyjsko-Niemieckiego pod żydowskim zarządem powierniczym

A poza tym przywrócenie z backupu trwa kilka minut.

Wysłano z Kondominium Rosyjsko-Niemieckiego pod żydowskim zarządem powierniczym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aa to spoczko, bo mi nie zależy na tym co tam miałem na początku bo i tak wiedziałem że z tego romu będę uciekać. Dopiero na miuiplska wszystko mam jak należy i może tu należałoby wykonać backup. Czy backup wykonany twrp będzie kompatybilny z mi recovery ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aa to spoczko, bo mi nie zależy na tym co tam miałem na początku bo i tak wiedziałem że z tego romu będę uciekać. Dopiero na miuiplska wszystko mam jak należy i może tu należałoby wykonać backup. Czy backup wykonany twrp będzie kompatybilny z mi recovery ?

Czekaj bo nie ogarniam. Masz zamiar flashować twrp, robić backup i następnie flashować mirecovery?

Wysłano z Kondominium Rosyjsko-Niemieckiego pod żydowskim zarządem powierniczym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieee :) głupie pytanie zadałem jak się zastanowiłem. Chciałem jedynie mieć pewność że łatwo wrócić do oryginalnego romu wraz z recovery w razie czego. A backup to inna sprawa. Zasadniczo nigdy backupów nie używałem. Wole wszystko od nowa postawić, nie mam tego dużo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieee  głupie pytanie zadałem jak się zastanowiłem. Chciałem jedynie mieć pewność że łatwo wrócić do oryginalnego romu wraz z recovery w razie czego. A backup to inna sprawa. Zasadniczo nigdy backupów nie używałem. Wole wszystko od nowa postawić, nie mam tego dużo...

Recovery masz oddzielnie.

Dajmy na to ze masz teraz recovery CWM i rom A

Robisz backup.

Flashujesz twrp.

Wgrywasz rom B

Wracasz do backupu

Masz rom A ale wciąż TWRP

Wysłano z Kondominium Rosyjsko-Niemieckiego pod żydowskim zarządem powierniczym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Backup w TWRP to bardzo wygodna rzecz, warto się zainteresować. Możesz wykonać sobie ile tylko chcesz różnych backupów (CM12/AOSP/Global/Stable/MIUI Polska) i potem z opcji restore wybierasz rom z listy jaki cię interesuje i po 2-3 minutach masz go w telefonie. Co wygodne to cały backup jest w chwili kiedy go robisz - może zawierać już twoje kontakty czy aplikacje więc kompletnie spersonalizowany rom w backupie. Wada to rozmiar trzeba się z tym liczyć bo jeden ma 3GB, ale tu kolejna ciekawostka TWRP może tworzyć kopie i przywracać ją nawet z zewnętrznego USB-OTG jeśli zabraknie pamięci na karcie. W każdym razie backup chociaż jeden warto posiadać celem uruchomienia telefonu podczas awarii, miflash owszem podniesiesz go jeśli masz dostęp do komputera, jeśli nie to idealne rozwiązanie power vol+ i restore. TWRP po przywracaniu nie znika zostanie z tobą tak jak przy wgrywaniu romów. TWRP zniknie dopiero po miflash i zastąpi je Mi Recovery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wipe nie mogę wejśc do telefonu, telefon bezużyteczny. pojawia się taki napis "Niestety aplikacja Chmura została zatrzymana". Konta dodałem i wszystko akceptuje i dalej to samo.

Do telefonu? Aplikacja telefon?

Wysłano z Kondominium Rosyjsko-Niemieckiego pod żydowskim zarządem powierniczym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, JestemMortem napisał:

Do telefonu? Aplikacja telefon?

Wysłano z Kondominium Rosyjsko-Niemieckiego pod żydowskim zarządem powierniczym

Na początku po wipe musisz przejść przez te ich informacje, zgody, dodawanie kont, na tym się zatrzymuje. Przy lokalizacji urządzenia wyskakuje mi ze "Niestety aplikacja Chmura została zatrzymana" i mnie cofa do poprzedniej opcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, JestemMortem napisał: Do telefonu? Aplikacja telefon?

Wysłano z Kondominium Rosyjsko-Niemieckiego pod żydowskim zarządem powierniczym

Na początku po wipe musisz przejść przez te ich informacje, zgody, dodawanie kont, na tym się zatrzymuje. Przy lokalizacji urządzenia wyskakuje mi ze "Niestety aplikacja Chmura została zatrzymana" i mnie cofa do poprzedniej opcji.

Cm, tak?

Wysłano z Kondominium Rosyjsko-Niemieckiego pod żydowskim zarządem powierniczym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, JestemMortem napisał:

Cm, tak?

Wysłano z Kondominium Rosyjsko-Niemieckiego pod żydowskim zarządem powierniczym

Nie, na razie MIUI, chciałem zainstalować pełną wersję bo miałem okrojoną. Wtedy zrobić według instrukcji i zainstalować CM. Dziwne ale ta moja okrojona wersja, czyli ta bez sporo apk systemowych poprawnie sie zainstalowała. Wtedy postanowiłem nadpisac ROMa pełną wersją bez tych usuniętych systemowych apk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...