Skocz do zawartości

Redmi Note 2 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


X-SKLEP

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, ecosilver napisał: Jak wyjdę z apki i wrócę po paru sekundach to przestaje działać apka. Jak nadać tej apce uprawnienia root bo nie wyświetla mi jej w panel sterowania / dostęp do root.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Hehe, nie używaj wykastrowanego roota, tylko wgraj normalny supersu.zip przez twrp, wtedy sam wykryje i  zawoła o uprawnienia.

A Super Super nie będzie się gryzł rootem który jest w MIUI Polska.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowano mi się dzisiaj po aktualizacji coś takiego: com. duokan. phone. remotecontroller, wie ktoś co to? Można to odinstalować? Najdziwniejsze że SD Maid pokazuje apk i że nie ma aplikacji, tak wygląda jakby to był plik instalacyjny. Jest to w aplikacjach użytkownika, nie systemowych.

Wytapatalkowane z RN2

Jak u użytkownika to pewnie można wywalić. Na razie jednak ją tylko zamrozę i poczekam na opinie.

Wytapatalkowane z RN2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, ecosilver napisał:

Jak wyjdę z apki i wrócę po paru sekundach to przestaje działać apka. Jak nadać tej apce uprawnienia root bo nie wyświetla mi jej w panel sterowania / dostęp do root.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

jak właśnie zainstalować supersu? przez mirecovery nie ogarniam, a ze sklepu jak zainstaluje i włącze supersu nie wyskauje aby nadać uprawnienia roota? chcę też wypróbować automate

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, dawidmdj napisał:

jak właśnie zainstalować supersu? przez mirecovery nie ogarniam, a ze sklepu jak zainstaluje i włącze supersu nie wyskauje aby nadać uprawnienia roota? chcę też wypróbować automate

Najpierw ogarniasz jak wgrać TWRP, potem przez TWRP wgrywasz SUPERSU z rozszerzeniem .zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej to jakiś bug, ew. obrazuje to tylko jak niedokładne jeat antutu. Rzeczywista wydajnośc nie wzrosła. A co do samego obniżania taktowania, kilka osób już to robiło i rzekomo "jest lepiej" z baterią, ale jeszcze nigdzie nie widziałem porównania. Ostatnio ktoś pisał też, że u niego tak naprawdę to nic nie dało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Cichq napisał:

Raczej to jakiś bug, ew. obrazuje to tylko jak niedokładne jeat antutu. Rzeczywista wydajnośc nie wzrosła. A co do samego obniżania taktowania, kilka osób już to robiło i rzekomo "jest lepiej" z baterią, ale jeszcze nigdzie nie widziałem porównania. Ostatnio ktoś pisał też, że u niego tak naprawdę to nic nie dało. 

Bo to zależy, jak kto używa telefonu. Jeśli niezbyt intensywnie, bez mocno obciążających CPU apek, to przycięcie taktowania nie ma prawa za wiele dać, ponieważ najwyższe taktowania są przy takim użytkowaniu włączane bardzo sporadycznie i na krótko. Proponuję starą dobrą apke CPU Spy. Ona z góry pokaże, czy w danym przypadku taki zabieg by mógł odczuwalnie pomóc.

 

Screenshot_2015-12-19-13-34-59_com.bvalosek.cpuspy.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem full wipe, jako że nie mam od dawna kontaktów na SIM tylko na koncie Xiaomi próbowałem je przywrócić, a tu zonk :/ nie ma możliwości przywracania kontaktów z chmury. Zawsze było, było na redmi1, było na RN2 nie wiem kiedy znikło. Nie wiem co mam teraz zrobić, mam wejść na konto Xiaomi i około 60 kontaktów ręcznie wprowadzać?! Odzyskiwanie kontaktów nie działa. Czyli cały sobotni wieczór pójdzie... powstrzymam się z bluzgami :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Występuje u Was opóźnienie takie ok 1-2 sekundy przy wchodzeniu do Połączeń (apka Telefon), ustawienia lub sms. Wydaje mi się, że kiedyś tak nie było, a od ok. 3 aktualizacji w tył zaczęło to występować. Jeżeli apki nie zamknę tylko pójdzie w tło to startuje szybko. Jak chcę wejść w wybieranie ostatnio wybieranego kontaktu to dłuższa chwila zanim pokaże się lista z ostatnimi połączeniami. I jeszcze przy próbie odblokowania. Naciskam przycisk odblokowania i po ok 1 sekundzie zapala się ekran. Norma czy coś mam nie tak jak trzeba?

Edytowane przez encypency
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do was: czy robiąc downgrade w twrp do starszej wersji miui - jaki wipe zrobic zeby bylo dobrze najmniejszym kosztem utraty danych (dalvik, cache???)?? Wipe robimy rozumiem po wgraniu softu (downgradzie)?

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do was: czy robiąc downgrade w twrp do starszej wersji miui - jaki wipe zrobic zeby bylo dobrze najmniejszym kosztem utraty danych (dalvik, cache???)?? Wipe robimy rozumiem po wgraniu softu (downgradzie)?

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Przed. vipe dalvik, cache, system

Wysłano z Kondominium Rosyjsko-Niemieckiego pod żydowskim zarządem powierniczym

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działanie naszego super GPS'a :)  Używam teraz Stable nieco poprawia bo romy dev rzuca jak pijanego zygzakiem :)

W oddaleniu na mapie można pomyśleć że jest jeszcze poprawnie, a sprawdźcie zoom :P

1. Oddalenie

c0a7f83a509e0.png

2. Zbliżenie a.)

5f3e727b1472a.png

3. Zbliżenie b.)

7704340096207.png

W bardziej zagęszczonej okolicy przechodzi się z łatwością przez ściany bloków :) Nasze MTK jest do niczego, ciekawe czy kiedyś Xiaomi to naprawi.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, d3tr0 napisał:

W bardziej zagęszczonej okolicy przechodzi się z łatwością przez ściany bloków :) Nasze MTK jest do niczego, ciekawe czy kiedyś Xiaomi to naprawi.

Niekoniecznie MTK. Takie same, bardzo podobne "efekty" mam na Redmi Note LTE (Snap), a już nie wspomnę o tym co się wyprawiało z GPS w MI2S (też snap). Moim zdaniem, to jest w granicach normy. Czyli lepiej nie będzie.

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz włączone powiadomienia i w ustawieniach aplikacji opcje wszystkie żeby apka chodziła w tle? Nie mam już rn2 i nie korzystałem z tych apek ale w innych aplikacjach trzeba było to zrobić żeby działało. Zresztą w rn3 też trzeba to robić zeby przechodziły z olx rso Messenger itp. Myślę że to będzie identyczne.

Wesołych Świąt!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre aplikacje mam odcięte od neta. Po wejściu w apk wyskakuje mi powiadomienie o tym że apk nie ma dostępu do neta. Powiadomienie pochodzi od monitora danych /ograniczenie aplikacji. Te powiadomienia co mogłem wyłączyć od panelu sterowania to wylaczylem. Jednak dalej te powiadomienia się pojawiają co jest mocno denerwujące. Wie ktoś, jak je wyłączyć?

Tapnięte z Redmi Note 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, tetkris napisał:

Witam mam ważne pytanie.  Czy gdy przywrócę telefon do ustawień fabrycznych z poziomu ustawień w telefonie to usunie mi język polski wgrany z miupolska? Chciałbym jedynie skasować wszystkie dane z fona, przed pożyczeniem dziewczynie. 

Sformułowania "ustawienia fabryczne" nie należy brać dosłownie. Nie przywrócą one tel. do stanu w jakim był, gdy przyszedł w paczce ze sklepu. "Ustawienia fabryczne" oznaczają usunięcie danych aplikacji systemowych oraz aplikacji (+ ich danych) niesystemowych. Czyli otrzymasz mniej więcej czyste, świeże MIUI PL w wersji takiej, jak ostatnia aktualizacja, którą robiłeś. Nie dotyczy to zawartości pamięci wewnętrznej, więc jeśli Twoim celem jest, że tak powiem, ochrona swojej prywatności, to musisz podjąć zdecydowanie szerzej zakrojone czynności niż tylko "przywróć do ustawień fabrycznych".

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy mając zainstalowanego roma CM 12.1 telefon powinien przejść weryfikacje poprawnie?
Po zeskanowaniu kodu wyskakuje mi komunikat:

Product Model components do not match factory specifications. They may have been altered or manufactured by an unauthorized third-party. Contact our Support Team or visit your local Mi Service Center to learn more.

Dajcie proszę jakieś info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...