Skocz do zawartości

Redmi Note 2 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


X-SKLEP

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, fatis napisał:

1.vvalery, tak ja mam 4G na górnej belce - w innym telefonie działa ? Może masz coś w ustawieniach.

 

 

Fatis dzięki za info. W innych telefonach mam LTE chociaż z innej sieci to fakt. Muszę sprawdzić na tej samej karcie Virigin. :-) W ustawieniach mam 4G/3G czy jak tam jest. W każdym razie zaznaczone żeby łapał LTE i 4G.

Telefon mam kupowany w Chinach i nie wiem czy jak mam 3G to będę miał też 4G a może jest obcięta ta częstotliwość. Wiem że chińskie częstotliwości są inne i nie pasują do Europy tylko nie pamiętam czy 3G czy 4G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był poruszany wątek lte ostatnio w tym wątku nawet.

1. Sugeruję zadzwonić do operatora bo albo trzeba usługe aktywować lub jak pisał inny użytkownik może być potrzeba powiadomienia operatora o zmianie telefonu - ja przynajmniej ostatnia część tak zrozumiałem z opisu tego co było napisane.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, szuineg napisał:

 

Technologia się uwstecznia czy co?? Już od dawna, jak tylko w użyciu są sterowane ładowarki, to po zakończeniu ładowania telefon po prostu się nie ładuje, więc jak to może uszkadzać baterię?? W telefonach które miałem przez ostatnie 5-10 lat tak było, więc nie wierzę w to że nagle ktoś robi telefon który jest podatny na coś takiego.

Może nie jasno się wyraziłem, możliwe że ładowarka się wyłączy po 3 godzinach ładowania, ale zabieg taki że po 2 godzinach i ok 20 minutach jest 100% jest umyślny.

 

Testuję na razie Automate i program Save Battery for Redmi Note 2 NO TOUCHBOOST

Edytowane przez KANAR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, szuineg napisał:  

Technologia się uwstecznia czy co?? Już od dawna, jak tylko w użyciu są sterowane ładowarki, to po zakończeniu ładowania telefon po prostu się nie ładuje, więc jak to może uszkadzać baterię?? W telefonach które miałem przez ostatnie 5-10 lat tak było, więc nie wierzę w to że nagle ktoś robi telefon który jest podatny na coś takiego.

Może nie jasno się wyraziłem, możliwe że ładowarka się wyłączy po 3 godzinach ładowania, ale zabieg taki że po 2 godzinach i ok 20 minutach jest 100% jest umyślny.

 

Testuję na razie Automate i program Save Battery for Redmi Note 2 NO TOUCHBOOST

Podaj namiary na ten program, proszę

Redmi Note 2 Prime Miui v7 5.12.10 PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, vvalery napisał:

Kupowane były dwa telefony i dzwoniłem do kumpla i ma 4G tylko w innej sieci. Tak więc wszystko wydaje się OK. Przełożę kartę na plusa i sprawdzę.

Wydaje mi się że słowo klucz w tej wypowiedzi to inny operator - to że on ma u innego operatora nie znaczy że ty masz u siebie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, fatis napisał:

Wydaje mi się że słowo klucz w tej wypowiedzi to inny operator - to że on ma u innego operatora nie znaczy że ty masz u siebie.

 

Chodzi o fakt posiadania 4G i czy ta funkcja działa. Więc te telefony były kupowane razem więc można na 100% powiedzieć że działa tylko z innym operatorem np. Plusem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, szuineg napisał:

 

Technologia się uwstecznia czy co?? Już od dawna, jak tylko w użyciu są sterowane ładowarki, to po zakończeniu ładowania telefon po prostu się nie ładuje, więc jak to może uszkadzać baterię?? W telefonach które miałem przez ostatnie 5-10 lat tak było, więc nie wierzę w to że nagle ktoś robi telefon który jest podatny na coś takiego.

Coś w tym jest. Myslę, że to tłumaczy np. dlaczego pomiędzy 100% a 90% bateria schodzi wyraźnie wolniej niż np. pomiędzy 50% a 40%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Gawronnek napisał:

Podaj namiary na ten program, proszę

 

Program Automate polega na tym samym co Llama ale jest bardziej zaawansowany.

Link do tematu http://forum.xda-developers.com/redmi-note-2/general/howto-limit-cpu-frequency-to-save-t3233745

Link do programu który wystarcza w wersji demo https://play.google.com/store/apps/details?id=com.llamalab.automate

Po zainstalowaniu Automate uruchamiamy program, klikamy ikonkę ludzików po prawej stronie od znaku +, klikamy lupkę, wpisujemy Redmi Note 2, klikamy w pierwszy link czyli  Save Battery for Redmi Note 2 NO TOUCHBOOST , przycisk Download, wracamy do głównego okna programu (tego z + i ludzikami), klikamy  Save Battery for Redmi Note 2 NO TOUCHBOOST i przycisk START. Wychodzimy. 1 w zębatce przy programie oznacza że działa.

Potrzebne uprawnienia Root i autostart.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, KANAR napisał:

Program Automate polega na tym samym co Llama ale jest bardziej zaawansowany.

Link do tematu http://forum.xda-developers.com/redmi-note-2/general/howto-limit-cpu-frequency-to-save-t3233745

Link do programu który wystarcza w wersji demo https://play.google.com/store/apps/details?id=com.llamalab.automate

Po zainstalowaniu Automate uruchamiamy program, klikamy ikonkę ludzików po prawej stronie od znaku +, klikamy lupkę, wpisujemy Redmi Note 2, klikamy w pierwszy link czyli  Save Battery for Redmi Note 2 NO TOUCHBOOST , przycisk Download, wracamy do głównego okna programu (tego z + i ludzikami), klikamy  Save Battery for Redmi Note 2 NO TOUCHBOOST i przycisk START. Wychodzimy. 1 w zębatce przy programie oznacza że działa.

Potrzebne uprawnienia Root i autostart.

jak długo testujesz go? czy jest wgl wart zabawy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie prosze o pomoc bo mnie szlag trafi nie moge przegladac niektorych stron w necie przegladarka wyswietla mi ze nie moze polaczyc sie z przegladarka chrome a serweremwww.googleadservices.com witryna moze byc wylaczona lub siec moze byc niepoprawnie skonfigurowana......takie mam powiadomienie.....nie wiem o co chodzi moze ktos zna rozwiazanie tego problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, mara44 napisał:

Panowie prosze o pomoc bo mnie szlag trafi nie moge przegladac niektorych stron w necie przegladarka wyswietla mi ze nie moze polaczyc sie z przegladarka chrome a serweremwww.googleadservices.com witryna moze byc wylaczona lub siec moze byc niepoprawnie skonfigurowana......takie mam powiadomienie.....nie wiem o co chodzi moze ktos zna rozwiazanie tego problemu

A czy aby ta domena nie siedzi w pliku hosts z przekierowaniem na localhost?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam problemy z wifi, czasami podczas oglądania kilkuminutowego filmu muszę dwukrotnie włączyć/wyłączyć, bo zanika połączenie z internetem, dodatkowo zauważyłem dziwne trzaski i zniekształcenia dźwięku na urządzeniach bluetooth, gdy jest włączone wifi(po wyłączeniu zdarza się to tylko sporadycznie). Pływające okna pomimo włączenia w powiadomieniach nie działają.

Edytowane przez Cezary
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Cezary napisał:

Witam,

mam problemy z wifi, czasami podczas oglądania kilkuminutowego filmu muszę dwukrotnie włączyć/wyłączyć, bo zanika połączenie z internetem, dodatkowo zauważyłem dziwne trzaski i zniekształcenia dźwięku na urządzeniach bluetooth, gdy jest włączone wifi(po wyłączeniu zdarza się to tylko sporadycznie). Pływające okna pomimo włączenia w powiadomieniach nie działają.

Jaka wersja romu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś może co zrobic z moim problemem? Otóż telefon wyświetla komunikat "invalid IMEI 3g" bądź "nie można wykryć karty sim", o dziwo mogę wykonywać połączenia telefoniczne, wysyłać sms oraz korzystać z wi-fi. Nie mogę jednak zalogowac sie na niektóre aplikacje telefoniczne, ani korzystac z internetu z sieci, co jest bardzo irytujace.

Sprawdź czy to nie ten sam problem http://miuipolska.pl/forum/index.php?/topic/6397-Przywracanie-IMEI---nie-działająca-transmisja-danych-GSM

Wysłane z RN2 Prime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podrzuciłby mi ktoś link do tematu z wolnym transferem? Szukam i nie mogę znaleźć, a może tam będzie coś co pomoże na mój internet, bo często jestem np. w zasięgu LTE a nawet strony nie chce załadować, albo ładuje baaardzo wolno. Na Wi-Fi wolny transfer też występuje, ale jest mniej dokuczliwy. Co ciekawe przy pobieraniu zazwyczaj prędkości są w normie (choć nie zawsze)Wysłane z mojego Redmi Note 2

To normalne, ja mam w większości miejsc HSDPA plus, a prędkości nie są zbyt szybkie, na pasku pokazuje się po kilka KB, czasami kilka MB, ale bez szału

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Jeśli uważasz to za normę to tylko pogratulować. Mieszkam w mieście - zazwyczaj H/H+/4G, zasięg cały lub bez jednej kreski. Próbuje załadować stronę to przez 10 min mam 0,00 KB/s a jak już zaskoczy to jest szaleństwo 0,05 KB/s. Masz rację. To z pewnością normalne. Na poprzednich telefonach jak chciałem załadować stronę to ją ładowało.

Wysłane z mojego Redmi Note 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, piotr469 napisał:

Mieszkam w mieście - zazwyczaj H/H+/4G, zasięg cały lub bez jednej kreski. Próbuje załadować stronę to przez 10 min mam 0,00 KB/s a jak już zaskoczy to jest szaleństwo 0,05 KB/s.

Długo męczyłem się z tego typu problemem. Pomogła… zmiana operatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, piotr469 napisał:

Tylko że winą nie jest chyba operator, skoro na poprzednich telefonach problemu nie było (ostatni telefon to moto g LTE, internet działał aż miło) - karta ta sama, taryfa ta sama.

Karta ta sama, taryfa ta sama, ale czas inny. Spróbuj teraz w drugą stronę – włóż do swojego RN2 karty SIM innych operatorów i wtedy sprawdź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, KANAR napisał:

Program Automate polega na tym samym co Llama ale jest bardziej zaawansowany.

Link do tematu http://forum.xda-developers.com/redmi-note-2/general/howto-limit-cpu-frequency-to-save-t3233745

Link do programu który wystarcza w wersji demo https://play.google.com/store/apps/details?id=com.llamalab.automate

Po zainstalowaniu Automate uruchamiamy program, klikamy ikonkę ludzików po prawej stronie od znaku +, klikamy lupkę, wpisujemy Redmi Note 2, klikamy w pierwszy link czyli  Save Battery for Redmi Note 2 NO TOUCHBOOST , przycisk Download, wracamy do głównego okna programu (tego z + i ludzikami), klikamy  Save Battery for Redmi Note 2 NO TOUCHBOOST i przycisk START. Wychodzimy. 1 w zębatce przy programie oznacza że działa.

Potrzebne uprawnienia Root i autostart.

Gorąco polecam, działa, od 23 godzin, użycie przez ekran 56%, jasność 35%, Wifi on, GPSoff. Mam 71% baterii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, KANAR napisał: Program Automate polega na tym samym co Llama ale jest bardziej zaawansowany.

Link do tematu http://forum.xda-developers.com/redmi-note-2/general/howto-limit-cpu-frequency-to-save-t3233745

Link do programu który wystarcza w wersji demo https://play.google.com/store/apps/details?id=com.llamalab.automate

Po zainstalowaniu Automate uruchamiamy program, klikamy ikonkę ludzików po prawej stronie od znaku +, klikamy lupkę, wpisujemy Redmi Note 2, klikamy w pierwszy link czyli  Save Battery for Redmi Note 2 NO TOUCHBOOST , przycisk Download, wracamy do głównego okna programu (tego z + i ludzikami), klikamy  Save Battery for Redmi Note 2 NO TOUCHBOOST i przycisk START. Wychodzimy. 1 w zębatce przy programie oznacza że działa.

Potrzebne uprawnienia Root i autostart.

Gorąco polecam, działa, od 23 godzin, użycie przez ekran 56%, jasność 35%, Wifi on, GPSoff. Mam 71% baterii.

Jak wyjdę z apki i wrócę po paru sekundach to przestaje działać apka. Jak nadać tej apce uprawnienia root bo nie wyświetla mi jej w panel sterowania / dostęp do root.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, piotr469 napisał: Tylko że winą nie jest chyba operator, skoro na poprzednich telefonach problemu nie było (ostatni telefon to moto g LTE, internet działał aż miło) - karta ta sama, taryfa ta sama.
Karta ta sama, taryfa ta sama, ale czas inny. Spróbuj teraz w drugą stronę – włóż do swojego RN2 karty SIM innych operatorów i wtedy sprawdź.

http://forumplay.pl/showthread.php/2808-Konfiguracja-Internetu-i-MMS-w-Play-android-ios-windows-phone-i-inne-

Znalazłem tego linka i w ciągu ostatnich pięciu minut udało mi się osiągnąć to co nie udawało się przez ostatnie 2 miesiące. 1MB/s na transferze mobilnym przy zwykłym przeglądaniu neta. Wcześniej nie wiem czy wyszedlem poza 100KB/s przy pobieraniu pliku, o przeglądaniu stron nie mówiąc. Domyślnie w telefonie ustawienia internetu miałem P4 INTERNET, stworzyłem nowe ustawienia Play INTERNET i narazie zapowiada się obiecująco. Zobaczymy jak to będzie wyglądało w ciągu kilku najbliższych dni.

Wysłane z mojego Redmi Note 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, ecosilver napisał:

Jak wyjdę z apki i wrócę po paru sekundach to przestaje działać apka. Jak nadać tej apce uprawnienia root bo nie wyświetla mi jej w panel sterowania / dostęp do root.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Hehe, nie używaj wykastrowanego roota, tylko wgraj normalny supersu.zip przez twrp, wtedy sam wykryje i  zawoła o uprawnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, ecosilver napisał: Jak wyjdę z apki i wrócę po paru sekundach to przestaje działać apka. Jak nadać tej apce uprawnienia root bo nie wyświetla mi jej w panel sterowania / dostęp do root.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Hehe, nie używaj wykastrowanego roota, tylko wgraj normalny supersu.zip przez twrp, wtedy sam wykryje i  zawoła o uprawnienia.

Pojawiło się dopiero teraz już dałem root o.O

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Kłódkę muszę dawać na apke? Bo jak wyczyszcze apki z pamięci to jest 1 ale log się nie uzupełnia-tak ma być jest okej?

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...