Skocz do zawartości

Redmi Note 2 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


X-SKLEP

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, ecosilver napisał:

Czy ktoś oprócz mnie ma problem - tak jakby czasami net łapał zmułę tzn np przeglądam neta klikam w jakiś link i nagle mieli wczytywanie strony minie kilka-kilkanaście sekund i wczytuje tak samo np z doczytywaniem zdjęć albo komentarzy na fb.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Raczej nie, po 3g to tak zdarza się ale WiFi nie,  a jaki rom?

Rom ostatni, ale na poprzednich miałem to samo.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Teraz się przyjrzałem to problem zdaje się występować tylko na wifi. W tych momentach jak mieli to na wskaźniku prędkości na górnej belce jest 0.xx Kb/s. Może ewentualnie coś z moim ruterem nie tak będę na weekend w domu to zobaczę na innym routerze.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam trzy pytania odnośnie powiadomień w Redmi Note 2 (domyślny motyw):

- chciałbym, aby od razu na ekranie blokady pokazywały mi się powiadomienia, a nie żebym musiał rozwijać je palcem z góry

- chciałbym też, aby ekran blokady zapalał się po otrzymaniu maila czy smsa.

- powiadomienia poczty - tutaj chciałbym, aby pokazywało mi przynajmniej tytuł maila, a nie tylko nadawcę i skrzynkę odbiorczą.

 

Będę wdzięczny za podpowiedzi! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, fatis napisał:

w opcjach powiadomień masz poszczególne ustawienia dla każdej aplikacji - tam to wszystko się ustawia.

W tym problem, że nie mam tam takich opcji. Przejrzałem wszystko ju 2 razy. W przypadku poczty mam tylko "włącz/wyłącz powiadomienia oraz wibracje i dźwięk przy powiadomieniu. Nic poza tym :/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć, wszystkim :) mam problem otóż kupiłam ostatnio redmi note 2 ale bateria strasznie szybko się rozładowuje. Naładowałam baterię do pełna, wyłączyłam wszystko co by mogło zżerać baterię,  włączyłam tryb oszczędzania i ją tak zostawiłam. Po 6h gdy włączyłam by sprawdzić baterię zostało tylko 30% :/ co mogłabym zrobić żeby ta bateria działała dłużej ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, wiki13 napisał:

cześć, wszystkim :) mam problem otóż kupiłam ostatnio redmi note 2 ale bateria strasznie szybko się rozładowuje. Naładowałam baterię do pełna, wyłączyłam wszystko co by mogło zżerać baterię,  włączyłam tryb oszczędzania i ją tak zostawiłam. Po 6h gdy włączyłam by sprawdzić baterię zostało tylko 30% :/ co mogłabym zrobić żeby ta bateria działała dłużej ??

Zainstalować MIUI Polska...

Poza tym - sprawdzić w statystykach baterii, co ją tak wściekle konsumuje. 70% w 6 godzin spoczynku to brzmi jak jakiś ponury żart lub rekord świata... Przez 6 godzin uśpienia bateria w tym telefonie nie powinna drgnąć o więcej niż 1%.

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1% w 6h to dopiero rekord świata, u mnie z 10% przez noc to norma (od 0.00-7.00) Chyba że wyłączony zupełnie..

a co do zżerania baterii to jednak chyba wszystkiego nie wyłączyłeś. wejdź w opcje bateria i popatrz co tak pociągnęło ją. Chyba ze bateria jest wadliwa. PS są też aplikacje w google play do sprawdzania co żre bateryjkę. ustawienia->urządzenie->bateria i wydajność->użycie baterii i tam jaka aplikacja i  ewentualnie co w urządzeniu. Miałem na początku przygody z rn2 problem z baterią ale nie taki jak twój, pomogło zresetowanie ustawień i nie kombinowanie przy ustawieniach baterii. Czyli tryb oszczędzania i profile wyłączone. Ekran też ręcznie na mniej niż pół i teraz jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MIUI polska miałam już zainstalowane i według programu jest to wersja aktualna.  co do zużycia baterii to  system android 10%  Android OS 5% potem 5 apek po 1% których raczej się nie da wyłączyć ;) 

Spróbuje jak mówisz zresetować ustawienia choć jakoś czarno to widzę :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, wiki13 napisał:

MIUI 7 by xiaomi.eu 5.9.24

No właśnie. Nie masz MIUI Polska, tylko MIUI EU (choć to niewielka różnica). A ma być MIUI Polska 5.12.10.

@hhunter22 - Nie, 1% na 6h to żaden rekord. Wiele osób ma przecież tak, że przez całą noc nie spada ani o 1%.

A wyłączony tel. potrafi zjeść baterię szybciej niż włączony, jeśli dobrze skonfigurowany. Tak mam ze starym Mi2S, którego praktycznie nie używam (brak karty SIM). Jeśli go wyłączę, po 3-4 dniach cała bateria się rozładuje. Natomiast jeśli trzymam włączony, to (w trybie samolotowym) nawet 2 tyg. wytrzyma.

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś ma pomysł czemu messenger nie wyrzuca mi dymków czatu ? Wiecie, na pulpicie pojawiające się kółeczka z możliwością przejścia do rozmowy - mam to włączone w programie a nie pokazuje. Gorzej że jak to jest włączone to po kliknięciu w powiadomienie na ekranie blokady nie przenosi do programu.

Jest jakaś blokada na wyświetlaniu na pulpicie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, fatis napisał:

ktoś ma pomysł czemu messenger nie wyrzuca mi dymków czatu ? Wiecie, na pulpicie pojawiające się kółeczka z możliwością przejścia do rozmowy - mam to włączone w programie a nie pokazuje. Gorzej że jak to jest włączone to po kliknięciu w powiadomienie na ekranie blokady nie przenosi do programu.

Jest jakaś blokada na wyświetlaniu na pulpicie ??

Pływające okna włączone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, fatis napisał:

ustawienia->powiadomienia->powiadomienia aplikacji i dla kazdej aplikacji mam osobne ustawienia co ma się dziać

Też mam osobne, ale nic tam nie ma o powiadomieniach na ekranie blokady. Wyświetlają się dopiero po rozwinięciu menu powiadomień z góry.

Screenshot_com.android.email_2015-12-14-19-49-18 (2).png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.12.2015 at 11:15, d3tr0 napisał:

masz nowszy opis z plikami bo tamten dotyczy starszej wersja miphone :

https://www.dropbox.com/sh/t7nq40yy6d51rvq/AAAWg3yQVDI9Cyv4agbczMExa?dl=0

Czy według tego opisu i mogę zrobić wgranie TWRP oraz później wgrać MIUI Polska na RN2P prosto z chin z chińczykiem na pokładzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, kackop napisał:

Czy według tego opisu i mogę zrobić wgranie TWRP oraz później wgrać MIUI Polska na RN2P prosto z chin z chińczykiem na pokładzie?

Tak, to sam miflash, po nim musisz wrzucić TWRP https://www.dropbox.com/s/i9jry9lwni72lpc/update.zip?dl=0 - normalnie przez aktualizacje z pliku .zip

Potem już tylko MIUI Polska z TWRP tylko pamiętaj o wipe cache, dalvik, system, data - dopiero instaluj na czysto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podrzuciłby mi ktoś link do tematu z wolnym transferem? Szukam i nie mogę znaleźć, a może tam będzie coś co pomoże na mój internet, bo często jestem np. w zasięgu LTE a nawet strony nie chce załadować, albo ładuje baaardzo wolno. Na Wi-Fi wolny transfer też występuje, ale jest mniej dokuczliwy. Co ciekawe przy pobieraniu zazwyczaj prędkości są w normie (choć nie zawsze)

Wysłane z mojego Redmi Note 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie mam pytanko. Teraz dopiero chyba otrzeźwiałem i widze, że Redmi Note 2 16gb TDD (które nie ma znaczenia z tego co wyczytałem, bo działa w Polsce w pełni) jest po 130$, a wersja prime po 170$, czyli ponad 150 zł różnicy. Teraz pytanie za 100 pkt :D Jak wygląda sprawa z instalacja aplikacji i w sumie wszystkiego na karcie SD, bo w takim wypadku chyba sie skusze na wersje 16gb jesli nie ma zadnych problemów, bo karte 32gb mam nieuzywana nawet.

Głownie chodzi o Hearthstone który pozera juz ponad 3,5gb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kojarzy mi się inny temat, nie jestem pewien czy odnosił się konkretnie do tego modelu. Wiem, że był jakiś czas temu, ale wtedy nie chciało mi się go przeglądać, później chwilowa przerwa na forum i już nie mogę go znaleźć a wydaje mi się że dość dużo odpowiedzi tam było (+200) chociaż mogę się mylić. W nazwie chyba było coś z Google Play lub chromem.

No nic - narazie poszukam odpowiedzi w temacie, który podrzuciłeś, może akurat tam coś znajdę.

Wysłane z mojego Redmi Note 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Elisek napisał:

Panowie i Panie mam pytanko. Teraz dopiero chyba otrzeźwiałem i widze, że Redmi Note 2 16gb TDD (które nie ma znaczenia z tego co wyczytałem, bo działa w Polsce w pełni) jest po 130$, a wersja prime po 170$, czyli ponad 150 zł różnicy. Teraz pytanie za 100 pkt :D Jak wygląda sprawa z instalacja aplikacji i w sumie wszystkiego na karcie SD, bo w takim wypadku chyba sie skusze na wersje 16gb jesli nie ma zadnych problemów, bo karte 32gb mam nieuzywana nawet.

Głownie chodzi o Hearthstone który pozera juz ponad 3,5gb.

chyba jednak weź 32GB i instaluj wszystko na wewnętrznej, bo telefon nie pozwala na kopiowanie apek na kartę pamięci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podrzuciłby mi ktoś link do tematu z wolnym transferem? Szukam i nie mogę znaleźć, a może tam będzie coś co pomoże na mój internet, bo często jestem np. w zasięgu LTE a nawet strony nie chce załadować, albo ładuje baaardzo wolno. Na Wi-Fi wolny transfer też występuje, ale jest mniej dokuczliwy. Co ciekawe przy pobieraniu zazwyczaj prędkości są w normie (choć nie zawsze)

Wysłane z mojego Redmi Note 2

To normalne, ja mam w większości miejsc HSDPA plus, a prędkości nie są zbyt szybkie, na pasku pokazuje się po kilka KB, czasami kilka MB, ale bez szału

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...