Skocz do zawartości

Redmi Note 2 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


X-SKLEP

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, d3tr0 napisał:

Jeśli zmienisz Mi Recovery na TWRP to aby znów powrócić do Mi Recovery wystarczy zrobić miflash i masz to co miałeś wcześniej

i to jest odpowiedź na którą czekałem. Dziękuję bardzo - jest jakiś tutek jak ten miflash wykonać bo nie natknąłem się nigdzie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, fatis napisał:

A czy do tych stable romów skoro nie ma polskiego można dograć jakoś polską paczkę ? Skoro oni to robią to chyba jest jakaś opcja.

Romy stable z Polskim są, ale w wersji europejskiej tzn. jest też wiele innych języków. Znajdziesz je na xiaomi.eu

Edytowane przez radelwow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, gwalberg napisał: Uzywam face slim, świetna apk do fb Nie pracuje w tle i działa na zasadzie jakby fb na mobilnej przeglądarce. Żeby na fb pobrać foto to face slim przekierowuje do przeglądarki. Domyślną jest ff więc foto mi się w niej otwiera i wtedy pojawia się problem, nie pobiera mi foto. Zapisz zdjęcie a zdjęcie się nie zapisuje.

Wytapatalkowane z RN2

Pobrałem ten cały face slim, dałem "zobacz pełny rozmiar" w poście z fotką, wybrałem, żeby otworzyło Firefoxem, później przytrzymałem palcem na zdjęciu i wybrałem "zapisz obrazek". Wszystko działa w porządku, zdjęcie się zapisuje i jest widoczne w galerii. Ten sposób u ciebie nie działa czy źle cię zrozumiałem i inaczej próbujesz zapisać te fotki?

No właśnie tak jak zrobiłeś, u mnie nie działa, nie wiem dlaczego . Mam parę rzeczy zahibernowanych Greenify, które mogą mieć związek z tym że nie pobiera mi zdjęć. Teraz każdą z apk muszę pojedynczo odhibernowac i sprawdzić czy to ona ma z tym związek.

Wytapatalkowane z RN2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, człowieniu napisał:

Co mam w końcu tu zaznaczyć, żeby WiFi działało też jak telefon jest uśpiony? Bo jak mam ustawione "zawsze" to powiadomienia mi nie przychodzą, dopiero jak odblokuje to na hura przychodzą mi wszystkie.. Jestem na miui 5.12.3

 

Aby Wi-Fi było aktywne, to właściwe ustawienie to "Zawsze". Jeśli nie działają powiadomienia, to powód jest inny (niż to ustawienie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość wykonania?

Dla mnie pierwszy sort. Wszystko bardzo, bardzo dobrze spasowane. Nawet czarna, lakierowana ramka nie jest tak tragiczna, jak to było zapowiadane. Raczej nie ma osoby, która narzeka na jakość wykonania Mi4

Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem kilka dni temu czy ktoś ma problemy z jakością audio przez bluetooth, nikt z podobnym problemem się nie zgłosił, więc zacząłem sam sprawdzać co może to powodować. Sprawdziłem kilka ROMów i doszedłem do wniosku, że przyczyna nędznej jakości leży w MIUI, bo na Cyanogenmodzie dźwięk jest OK. Zostawiam to tutaj w razie gdyby ktoś szukał info przed/po kupnie telefonu, bo to może być dosyć wkurzający problem dla niektórych osób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu nie działa mi geotagowanie zdjęć? W ustawieniach aparatu mam włączoną opcje, w programie GPS Status & Toolbox normalnie znajduje nadajnik, jak próbuje znaleźć swój telefon przez stronę Xiaomi to znajduje bezproblemowo, a w zdjęciach w ogóle tagów nie ma. Rom to najnowsze MIUIPolska, dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i prawie bez przygód udało się wrzucić miui polska. Co prawda w TWRP po instalacji romu telefon przestał reagować na cokolwiek a ekran był zablokowany ale napis twierdził ze instalacja kompletna i można rebootować więc wyjąłem baterię. 

1 czy ta przeglądareczka co jest domyślnie jest bezpieczna? 

2. Czy można zmienić te ustawienie ekrany blokady polegające na przesuwaniu w bok do aparatu i dialera? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, fatis napisał:

No i prawie bez przygód udało się wrzucić miui polska. Co prawda w TWRP po instalacji romu telefon przestał reagować na cokolwiek a ekran był zablokowany ale napis twierdził ze instalacja kompletna i można rebootować więc wyjąłem baterię. 

1 czy ta przeglądareczka co jest domyślnie jest bezpieczna? 

2. Czy można zmienić te ustawienie ekrany blokady polegające na przesuwaniu w bok do aparatu i dialera? 

1. bezpieczna taak ale na pewno nie wygodna ;)

2. a to tak nie jest? zawsze przesuwam w prawo na aparat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy w redmi note 2 jest taka opcja jak naprzyklad w smartfonie lg ze mozna osobno ustawic czas do uspienia sie telefonu gdy go pozostawimy i osobno czas automatycznego zablokowania sie fona po okreslonym czasie uspienia ? przykladowo w LG mam że po 20 sekundach ekran gaśnie, a po minucie od zgaszenia się ekranu telefon się blokuje. Czyli przykładowo zgasł mi ekran bo odszedłem ale podchodzę do niego w ciągu nie całęj minuty wybudzam i nie muszę rysować wzoru czy wpisywać hasła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedzcie mi gdzie szukać opcji wyrzucania zdjęć i wideo bezpośrednio na urządzenie (np telewizor) W Xperii Z miałem taką opcję Throw i wyrzucało mi zdjęcia i filmy bezpośrednio na Raspberry Pi 2. Dziś rano pod zdjęciem nawet miałem że moge to zrobić a teraz już nie mam. Nie bardzo ogarniam od czego to zależy ... Oczywiście wifi jest połączone.

No znów mi się wyświetliło i opcja nazywa się projekcja - nie mam pojęcia czemu raz jest a raz jej nie ma w galerii - wideo nie przerzuca mi w ogóle ;/

Edytowane przez fatis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś oprócz mnie ma problem - tak jakby czasami net łapał zmułę tzn np przeglądam neta klikam w jakiś link i nagle mieli wczytywanie strony minie kilka-kilkanaście sekund i wczytuje tak samo np z doczytywaniem zdjęć albo komentarzy na fb.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ecosilver napisał:

Czy ktoś oprócz mnie ma problem - tak jakby czasami net łapał zmułę tzn np przeglądam neta klikam w jakiś link i nagle mieli wczytywanie strony minie kilka-kilkanaście sekund i wczytuje tak samo np z doczytywaniem zdjęć albo komentarzy na fb.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Raczej nie, po 3g to tak zdarza się ale WiFi nie,  a jaki rom?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ecosilver napisał:

Czy ktoś oprócz mnie ma problem - tak jakby czasami net łapał zmułę tzn np przeglądam neta klikam w jakiś link i nagle mieli wczytywanie strony minie kilka-kilkanaście sekund i wczytuje tak samo np z doczytywaniem zdjęć albo komentarzy na fb.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Raczej nie, po 3g to tak zdarza się ale WiFi nie,  a jaki rom?

Rom ostatni, ale na poprzednich miałem to samo.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...