Skocz do zawartości

Redmi Note 2 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


X-SKLEP

Rekomendowane odpowiedzi

wiesz co on ma pare aukcji z tym, na jednej ma białe na innej czarne na innej dokłada jakieś gratisy i wyższa cena. Ale chyba generalnie jest ok?

Podotykałem trochę białą sztukę która generalnie bardziej mi się podoba ale ma jedno wielkie ale....dotknięcie obudowy brudnymi palcami zostawia ślady które nie usunie się jak ze śliskiego plastiku...Chyba szara pod tym względem lepsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzaliście czy działa wam prezentacja video na telewizorze (przez wifi) ? Zdjęcia bez problemu, ale video nie chce działać

Zdjęcia tak, wideo nie

(rom przedostatni)

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z Viperem, coś mi go ubija. Nie mam pojęcia i pomysłów jaka może być przyczyna, permissive aktywowany, viper jest dodany do autostartu. Jednak muszę go otworzyć żeby zaczął działać.

Jakieś pomysły?

Jak już mówiłem viper w autostarcie nie ma sensu. Jeśli dodasz go do autostartu to będziesz musiał zmieniać na permissive, WYŁĄCZAĆ VIPERA i włączać ponownie.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę poradzić sobie z jedną niedogodnością,
mianowicie notorycznie wycisz mi się dzwonek do zera
i muszę od czasu do czasu sprawdzać
i analogowo - czyli ręcznie przywracać siłę głosu dzwonka?

wyłączyłem opcję "wyciszaj przy podniesieniu", wyłączyłem "godziny ciszy"
i bez efektu - macie jakiś pomysł na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh a inna metoda? Swieżo kupiony sprzęt, zanim dotrę do wgrywania softu panie uuuuuu chwila się zejdzie :) tym bardziej że z tego co zauwazyłem to mam miui 7 i pl język więc nie mam cisnienia. To normalne że mam dwa takie same numery imei pod baterią ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, fatis napisał:

heh a inna metoda? Swieżo kupiony sprzęt, zanim dotrę do wgrywania softu panie uuuuuu chwila się zejdzie :) tym bardziej że z tego co zauwazyłem to mam miui 7 i pl język więc nie mam cisnienia. To normalne że mam dwa takie same numery imei pod baterią ? :)

Masz albo jakiś chiński multilang z syfem o którym nawet pojęcia nie masz, albo xiaomi.eu, zainstaluj MIUIPolska, będziesz wszystko wiedział, gwarancji przez to nie stracisz, dodatkowe sposoby na sprawdzenie masz w dziale "Podróbki".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, dzięki za pomoc i sorry za lamerskie pytania na ogólnym. Ciesze się że nikt mnie nie spławił tekstem (poszukaj było milion razy na forum). 2-3 dni i ogarnę temat :)
Czyli wypadało by wrzucić miui polska? Jak wchodze w aktualizację oprogramowania To ładnie mi sie pokazuje MIUI polska teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, fatis napisał:

Super, dzięki za pomoc i sorry za lamerskie pytania na ogólnym. Ciesze się że nikt mnie nie spławił tekstem (poszukaj było milion razy na forum). 2-3 dni i ogarnę temat :)
Czyli wypadało by wrzucić miui polska? Jak wchodze w aktualizację oprogramowania To ładnie mi sie pokazuje MIUI polska teraz.

Bo jakiś sprytny chińczyk dograł polską paczkę z naszego romu. Wejdź na miuipolska.pl, masz tam wszystkie instrukcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, fatis napisał:

Super, dzięki za pomoc i sorry za lamerskie pytania na ogólnym. Ciesze się że nikt mnie nie spławił tekstem (poszukaj było milion razy na forum). 2-3 dni i ogarnę temat :)
Czyli wypadało by wrzucić miui polska? Jak wchodze w aktualizację oprogramowania To ładnie mi sie pokazuje MIUI polska teraz.

To nie elektroda hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę z internetem w telefonie jestem do tyłu więc muszę zapytać. Mam ustawioną preferowaną sieć lte, zasięg z mapy plusa obejmuje moją mieścinę, a telefon łączy się poprzez H+... W górnym prawym rogu pisze Plus 3G, aby mieć LTE muszę mieć jakąś specjalną taryfę pod to ?  Sry za tak banalne pytanie, przeszukałem forum i nie doczytałem tego nigdzie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, pompka500 napisał:

Trochę z internetem w telefonie jestem do tyłu więc muszę zapytać. Mam ustawioną preferowaną sieć lte, zasięg z mapy plusa obejmuje moją mieścinę, a telefon łączy się poprzez H+... W górnym prawym rogu pisze Plus 3G, aby mieć LTE muszę mieć jakąś specjalną taryfę pod to ?  Sry za tak banalne pytanie, przeszukałem forum i nie doczytałem tego nigdzie :(

Może Twoja karta sim nie obsługuje LTE?

Musi mieć oznaczenie USIM

Edytowane przez artur_star
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, artur_star napisał:

Może Twoja karta sim nie obsługuje LTE?

Musi mieć oznaczenie USIM

Z pewnością obsługuje, jakieś 2 godziny temu byłem w salonie Plusa i prosiłem o kartę obsługującą LTE, na karcie jest znaczek LTE. A byłem wymienić kartę z dużej normalnej na microsim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w porenczu miałem tak że pomimo tego ze mi przysłano karte ogarniającą lte to jeszcze musiałem samą usługę lte aktywować u operatora 

ostatnie pytanko bo widzę że wgranie miui polska jest uzależnione od tego z jakim softem kupiłem telefon. I teraz nie wiem czy mam wgrywać to recovery z kluczem testkey czy przez aktualizajcje/recovery ?

mój soft jak pisałem wcześniej to: miui 7.0 7.00.66.00 (LHMCNCI) i jest PL

Dobra, czyli skoro mam aplikacje updater (aktualizacje) to śmiało przez to ładuje aktualizację z pliku zip tak ??

Edytowane przez fatis
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, fatis napisał:

mój soft jak pisałem wcześniej to: miui 7.0 7.00.66.00 (LHMCNCI) i jest PL

Dobra, czyli skoro mam aplikacje updater (aktualizacje) to śmiało przez to ładuje aktualizację z pliku zip tak ??

tak spróbuj najpierw szybkiej metody, pobierz .zip wgraj na telefon i aktualizacja z pliku, jeśli nie da rady i dostaniesz błąd to TWRP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, asffaf napisał:

Zalety? Żadnych oprócz że masz usunięte trojany, śmieci które wgral ci majfriend, cotygodniowe aktualizacje, wsparcie ludzi na forum i gwarancję że wszystko działa.

Ja bym nie instalował.

nie instalowałbyś miui polska? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, asffaf napisał: Zalety? Żadnych oprócz że masz usunięte trojany, śmieci które wgral ci majfriend, cotygodniowe aktualizacje, wsparcie ludzi na forum i gwarancję że wszystko działa.

Ja bym nie instalował.

nie instalowałbyś miui polska? 

Ironia :-)

Instalują miuipolska i bądź szczęśliwy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, fatis napisał: ja w porenczu miałem tak że pomimo tego ze mi przysłano karte ogarniającą lte to jeszcze musiałem samą usługę lte aktywować u operatora 

Dobra, to jutro to plusa wejdę i dopytam o te LTE, dzięki za odpowiedzi.

Jeśli twój poprzedni telefon był bez Lte i ustawienia apnow masz dobre i jesteś w zasięgu LTE1800 to muszą Ci zrobić reset konta abonenckiego

wysłane z RN2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, aktualizacja przez updatek zrebootowała telefon i po 2% wywaliło błąd. Mam trzy pytanka zatem

1. Jak sprawdzić jaki mam rom (chiński czy global) i czy faktycznie ich się obawiać i natychmiast z nich uciekać ?

2. Jak wrzucę TWRP i rom miuipolska to jak to się ma do gwarancji i jak przywrócić stan pierwotny w razie czego?

3. Jeśli zostanę na tym romie to czy mam automatyczne aktalizacje? jak sprawdzić jaki jest aktualny rom w mojej wersji ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...