Skocz do zawartości

MIUI V14.0.23.3.20.DEV


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

23324.png

  • Poprawki błędów
  • Dla Xiaomi 13 i Xiaomi MIX 4 wydajemy wersję V14.0.23.3.21.DEV
  • ROM dla Redmi K60 później
  • Od 21 kwietnia koniec wersji beta dla m.in. POCO F3 – Xiaomi kończy wsparcie. Szczegóły tutaj
  • Od 19 stycznia wszystkie nowe aktualizacje można wgrywać zarówno poprzez tryb recovery (TWRP), jak i przez tryb Fastboot. Szczegóły tutaj
  • Pełna lista zmian: polska, angielska

Wspierane urządzenia w wersji rozwojowej

devices_weekly_23021800.png.webp

Poza urządzeniami wymienionymi powyżej udostępniamy również aktualizacje wersji beta dla niektórych telefonów z procesorami MediaTeka:

  • Xiaomi 12 Pro Dimensity [daumier] (Dimensity 9000+)
  • Redmi K50 Pro [matisse] (Dimensity 9000)
  • Redmi K50 [rubens] (Dimensity 8100)
  • Redmi Note 11T+ Pro [xagapro] (Dimensity 8100)
  • Redmi Note 11T Pro/POCO X4 GT [xaga] (Dimensity 8100)
  • Redmi K50i [xagain] (Dimensity 8100)
  • Redmi K40 Gaming [ares] (Dimensity 1200)
  • POCO F3 GT [aresin] (Dimensity 1200)
  • Redmi Note 10 Pro (5G) / POCO X3 GT [chopin] (Dimensity 1100)

Są one dostępne dla osób, ktore wspierają projekt Xiaomi.eu w serwisie Patreon na poziomie Contributor lub wyższym.

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja znajduje się na naszym forum lub w naszych poradnikach.

Sprawdź też dostępne poradniki instalacji:

Jak zgłosić błąd systemu?

Prosimy o zgłaszanie błędów systemowych w oprogramowaniu xiaomi.eu/miuipolska według tego poradnika.

Jednocześnie informujemy, że jesteśmy małą, kilkuosobową grupą, która tworzy tę modyfikację MIUI jako hobby, w wolnym czasie. Nie mamy żadnego powiązania z pracownikami Xiaomi, zatem nie jesteśmy w stanie w żaden sposób wpłynąć na pracę oprogramowania MIUI Global i na poprawę problemów w tymże oprogramowaniu występujących. W związku z tym prosimy o niezgłaszanie nam bugów związanych z Globalem, gdyż w 90% przypadków nie będziemy w stanie Wam pomóc.

CHCESZ NAM POMÓC W ROZWOJU OPROGRAMOWANIA?

Możesz wesprzeć nas dowolną kwotą dotacji, którą przeznaczymy na utrzymanie serwera i kawę, pozwalającą lepiej skupiać się przy pracy nad rozwojem softu.

Motyw: tutaj.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrzucone bezproblemowo - gdzieś za godzinę sprawdzę jak to wygląda z tymi mmsami ...

faktycznie coś jest nie tak ... nie ma dźwięku odebrania MMS treść się nie pobiera i przychodzi potem powiadomienie że wiadomość nie została pobrana

Edytowane przez Master
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak było wcześniej z MMS bo nie odbierałem... Ale tak samo było na wersji z 13.03...

 

Ten kompas w google mapy też wkurzający bo jak nawigować bez obracania ekranu...

Edytowane przez Jimmy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety problem z MMSami będzie trudny do zdebugowania, bo jak pisałem twórca poprawek nie może tego samodzielnie przetestować. Możliwe, że to problem Xiaomi, ale nie jestem w stanie tego sprawdzić, bo oryginalna aplikacja (niezmodyfikowana) się nie uruchamia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no na poprzedniej wersji też coś było nie tak - ale choć załącznik się pobrał a teraz w ogóle nie idzie 🙃 nie wiem jak było na jeszcze wcześniejszych wersjach bo ostatniego mmsa to chyba z rok temu odbierałem ... ogólnie pobawiłem się trochę ustawieniami SMS/MMS ale nic to nie dało więc zostaje trzymać kciuki za poprawki w tej kwestii 🙃 w tej chwili to chyba najważniejszy temat do ogarnięcia ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma opcji "domyślny" tylko "automatyczny" i taki jest ustawiony... MMS nie działa.

 

Można jakoś przenieść SMS z aplikacji Xiaomi do aplikacji SMS od Google?

Po instalacji SMS od Google niestety nie widzi już odebranych SMS.

Edytowane przez Jimmy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może coś jeszcze powinienem ustawić bo aplikacja SMS od Google nie może utworzyć wiadomości... Daje jej uprawnienia domyślnej i dostaję:

 

"Nie udało się utworzyć rozmowy. Spróbuj jeszcze raz później"

Edytowane przez Jimmy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś wrzucić plik .apk aplikacji 'Panel Sterowania' / 'Security' z najnowszego buildu? Spróbuję zaktualizować bieżącą wersję i zobaczę, czy rozwiąże problemy z szybkim ubijaniem aplikacji / nie trzymaniem ich w pamięci / znikającymi powiadomieniami. Jestem na ostatniej stabilnej MIUI 14 i nie chcę przechodzić na wersje weekly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, adamdvd napisał(a):

Mógłby ktoś wrzucić plik .apk aplikacji 'Panel Sterowania' / 'Security' z najnowszego buildu? Spróbuję zaktualizować bieżącą wersję i zobaczę, czy rozwiąże problemy z szybkim ubijaniem aplikacji / nie trzymaniem ich w pamięci / znikającymi powiadomieniami. Jestem na ostatniej stabilnej MIUI 14 i nie chcę przechodzić na wersje weekly.

Ja również chętnie poproszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jimmy napisał(a):

Zainstalowalem SMS od Google, ustawiłem jak pisał Grzegorz i działają MMS 

no to dobra wiadomość ... jak komuś to potrzebne to jest jakieś obejście problemu 🙃 no ale i tak trzeba zaczekać na poprawę - trzymamy kciuki za powodzenie ... ps. wysyłanie MMS to chyba nie ma problemu - dzisiaj wysłałem na próbę to wydaje się że jest oki ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, dudijack napisał(a):

Nie chodzi nam o ogólnodostępne wersje z internetu a o wersję z ostatniego romu xiaomi.eu.

Wysłane z mojego 2112123AG przy użyciu Tapatalka
 

Nikt nie skopiuje i nie wrzuci?

Gdybym wiedział, jak się dobrać do tych plików .img z pliku z ROM-em, to bym sobie zrobił sam 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.03.2023 o 18:21, adamdvd napisał(a):

Mógłby ktoś wrzucić plik .apk aplikacji 'Panel Sterowania' / 'Security' z najnowszego buildu? Spróbuję zaktualizować bieżącą wersję i zobaczę, czy rozwiąże problemy z szybkim ubijaniem aplikacji / nie trzymaniem ich w pamięci / znikającymi powiadomieniami. Jestem na ostatniej stabilnej MIUI 14 i nie chcę przechodzić na wersje weekly.

 

SecurityCenter.apk

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ale niestety nie da się zainstalować. Pewnie musiałbym mieć roota i podmienić w plikach systemowych albo sflashować .zip'a tylko z tym jednym plikiem w TWRP, żeby wskoczył na partycję systemową w zamian za starą wersję.

Trudno, trzeba czekać na kolejną wersję stabilną. Póki co używam wersji 7.4.2 z ApkMirror i jest w miarę dobrze, choć co kilka dni trzeba zrobić restart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po zainstalowaniu wersji poprzedniej weekly i teraz też tej mam ciągle problem ze znikającym randomowo zasięgiem. Wrzuciłem temat na xiaomi.eu ale nie ma zainteresowania. Zauważyłem że to chyba dzieje się wtedy gdy mam słabszy zasięg. 

 

Co do MMS też u mnie nie działają 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacja techniczna - delikatnie zmieniły się linki do pobrań ROM-ów dla poszczególnych urządzeń. Dzięki temu nie będę już musiał wymuszać odświeżania cache co tydzień, bo wszystkie podstrony w /download/ i /pobierz-miui-stabilne/ powinny się już odświeżać same, zatem nie powinno być już więcej sytuacji, że na stronie wyświetla się jeszcze stara wersja, a my wydaliśmy już nową.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiadomo coś w temacie naprawy ciemnego motywu dla indywidualnych aplikacji, żeby motyw nie zmieniał się samoczynnie na jasny po restarcie? I bliźniacze pytanie o WiFi Calling Orange, żeby nie przesuwało się na pierwszą pozycję w rozwijanej belce. Te dwie rzeczy drażnią mnie najbardziej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kacper Skrzypek napisał(a):

Informacja techniczna - delikatnie zmieniły się linki do pobrań ROM-ów dla poszczególnych urządzeń. Dzięki temu nie będę już musiał wymuszać odświeżania cache co tydzień, bo wszystkie podstrony w /download/ i /pobierz-miui-stabilne/ powinny się już odświeżać same, zatem nie powinno być już więcej sytuacji, że na stronie wyświetla się jeszcze stara wersja, a my wydaliśmy już nową.

super - dobra sprawa - choć ja przyznam że ostatnio pobieranie z updatera idzie zaskakująco szybko i bezproblemowo ... dawno już nie pobierałem ręcznie z głównego / alternatywnego :) tak więc tu też jest elegancko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...