Skocz do zawartości

MIUI i problemu


adziu82

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Jestem nowym użytkownikiem i Witam Was wszystkich.

Przeczytałem o Xiaomi 12 sporo, i dużo osób zwracało na MIUI. Myślałem, że podołam i jakoś będzie ok z tą nakładka, ale tak nie jest, ogólnie to tragedia z nią. 

Ci co pisali źle o niej, mieli rację - przynajmniej wg mnie. 

Mam kilka pytań, i proszę abyście pomogli jeśli będzie to możliwe.

1.Gesty - na S20FE miałem Square ,,lauczer" i działało to super, gesty ( zamiast strzałek na dole ) działy na nakładce Samsunga fajnie, ale używałem je na innej nakładce ( Square) i też działały tak samo - czyli bez problemów.

Czy na pewno nie można jakoś ustawiać te gesty aby działały na innej nakładce w MI12 bo komunikat przy chęci użycia ich mówi że tylko na nakładce Xiaomi gesty działają. 

Już nie mówię o samych gestach, które działają inaczej niż na S20Fe i już się gubię w nich, robię inna akcje, coś bo jestem przyzwyczajony do gestu z Samsunga.

2. Nakłada uboga, nie mam skrótów do przejścia na watsup/SMS/bezpośrednie połączenie z osobą. 

Próbuje widget który jest płatny ( działa na nakładce Win11 lauchner ) i jeśli nie będzie innego, zakupie wersje płatna, bo jako że nie działa tylko watsup a SMS czy połączenie działa, to jednak z watsup korzystam sporo. 

Może ktoś z Was ma jakąś aplikacje która pomoże mi ?

3. Kiedy ściągam telefon z indukcji ( oryginał ) muszę czekać 2 sekundy zanim urządzenie się podświetli, nie powinno być podświetlone od razu, można to ustawiać gdzieś. Szukam i nie widzę nigdzie. 

4. Czy można nazwę operatora ustawić na belce u góry aby było cały czas widoczne przy włączonym wyświetlaczu, a nie tylko na kilkusekundowym wygaszaczy ?

5. Czy na indukcji nie powinna być dioda koloru czerwonego przy ładowaniu a jak naładowane jest urządzenie to zielona. A tak to ona jest non stopncna zielono - na S20Fe miałem czerwień, a przy naładowaniu zielono. 

6. Odblokowanie twarzą działa super, szybko i bezboleśnie, ale kiedy już odlokuje, to jeszcze muszę przesunąć palcem po wyświetlaczu aby go odblokować. Można to usunąć, tak aby po odblokowaniu twarzą od razu wskoczył pulpit ?

 

Edytowane przez adziu82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do gestów, wszystko jasne, dzięki.

Chciałbym jeszcze jedno pytanie dodać, chodzi mi coś w stylu AOD na Samsungu, w około kamerki do selfi, miałem otoczkę różnych kolorów, kiedy przyszedł mail, czy SMS itp.

Jest coś podobnego co będzie działać na Xiaomi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Godzinę temu, adziu82 napisał(a):

A czy ktoś używa ładowarki bezprzewodowej ( oryginał )

Pytałem Xiaomi dlaczego po ściągnięciu telefonu z ładowarki muszę czekać jakieś 3 sekundy na włączenie się automatycznie wyświetlacza - odpowiedź - Tak ma być, jest ok. 

Też tak macie ?

ja używam oryginalnej Xiaomi 55watowej - dam znać jak to wygląda bo szczerze to nawet nie zwróciłem uwagi :) po ściągnięciu z ładowarki to jakieś 2-3 sekundy - czyli tak jak pisałeś ... mi nigdy to nie przeszkadzało stąd nie zwróciłem uwagi ...

Edytowane przez Master
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...