Skocz do zawartości

MIUI V14.0.23.3.13.DEV


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

23318.png

  • Można teraz włączyć lub wyłączyć więcej ikon paska statusu
  • Poprawki błędów, m.in. niedziałającej ikony NFC na niektórych modelach, znikających widżetów z pulpitu czy braku opcji dotyczących obsługi eSIM na globalnych wariantach Xiaomi 13/Pro
  • Od tej wersji powinno również działać ustawianie własnych dzwonków — prosimy o sprawdzenie i informację
  • Dla Xiaomi 13 wydajemy wersję V14.0.23.3.16.DEV
  • Od 21 kwietnia koniec wersji beta dla m.in. POCO F3 – Xiaomi kończy wsparcie. Szczegóły tutaj
  • Od 19 stycznia wszystkie nowe aktualizacje można wgrywać zarówno poprzez tryb recovery (TWRP), jak i przez tryb Fastboot. Szczegóły tutaj
  • Pełna lista zmian: polska, angielska

Wspierane urządzenia w wersji rozwojowej

devices_weekly_23021800.png.webp

Poza urządzeniami wymienionymi powyżej udostępniamy również aktualizacje wersji beta dla niektórych telefonów z procesorami MediaTeka:

  • Xiaomi 12 Pro Dimensity [daumier] (Dimensity 9000+)
  • Redmi K50 Pro [matisse] (Dimensity 9000)
  • Redmi K50 [rubens] (Dimensity 8100)
  • Redmi Note 11T+ Pro [xagapro] (Dimensity 8100)
  • Redmi Note 11T Pro/POCO X4 GT [xaga] (Dimensity 8100)
  • Redmi K50i [xagain] (Dimensity 8100)
  • Redmi K40 Gaming [ares] (Dimensity 1200)
  • POCO F3 GT [aresin] (Dimensity 1200)
  • Redmi Note 10 Pro (5G) / POCO X3 GT [chopin] (Dimensity 1100)

Są one dostępne dla osób, ktore wspierają projekt Xiaomi.eu w serwisie Patreon na poziomie Contributor lub wyższym.

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja znajduje się na naszym forum lub w naszych poradnikach.

Sprawdź też dostępne poradniki instalacji:

Jak zgłosić błąd systemu?

Prosimy o zgłaszanie błędów systemowych w oprogramowaniu xiaomi.eu/miuipolska według tego poradnika.

Jednocześnie informujemy, że jesteśmy małą, kilkuosobową grupą, która tworzy tę modyfikację MIUI jako hobby, w wolnym czasie. Nie mamy żadnego powiązania z pracownikami Xiaomi, zatem nie jesteśmy w stanie w żaden sposób wpłynąć na pracę oprogramowania MIUI Global i na poprawę problemów w tymże oprogramowaniu występujących. W związku z tym prosimy o niezgłaszanie nam bugów związanych z Globalem, gdyż w 90% przypadków nie będziemy w stanie Wam pomóc.

CHCESZ NAM POMÓC W ROZWOJU OPROGRAMOWANIA?

Możesz wesprzeć nas dowolną kwotą dotacji, którą przeznaczymy na utrzymanie serwera i kawę, pozwalającą lepiej skupiać się przy pracy nad rozwojem softu.

Motyw: tutaj.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dudijack napisał(a):

Zaznaczona opcja jest nieaktywna1f515580058e60ab96caaa4cfaabb884.jpg

Wysłane z mojego 2112123AG przy użyciu Tapatalka
 

to co napisał pan Kacper - domyślnie to wygląda tak jak w załączeniu - tapety ikony i motywy są w personalizacji ... może to jakaś customowa nakładka i "pogryzła" się z nowym miui ... 🙃

Screenshot_2023-03-18-16-54-44-222_com.android.settings.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Kacper Skrzypek napisał(a):

Zmodyfikowałeś w jakiś sposób ustawienia, bo domyślnie nie ma podziału na tapety i motywy.

Mam pewne modyfikacje systemu aczkolwiek żadnych które zmieniałyby funkcjonalność "Ustawień", stąd myślałem że to nowy "ficzer" od Xiaomi. eu :) 

 

PS. Powodem takiego stanu rzeczy była aktualizacja Motywów do wersji Global 2.1.8.6. Suma summarum Miui samo poprzez aktualizator aplikacji systemowych dokonało tejże aktualizacji.

Edytowane przez dudijack
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi11 ultra zainstalowane bez problemów. Ikonki na górze OK.

W międzyczasie wiem dlaczego wyłącza mi się Harman Kardon.... Robi to opcja oszczędzania baterii, tzn po jej włączeniu dźwięki Harman Kardon zostają wyłączone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam - pobrane i zainstalowane bezproblemowo na mi11 - na razie wszystko oki
Czy możesz sprawdzić czy aparat robi zdjęcia w trybie 108mp. U mnie pojawia się komunikat" nie można połączyć się z aparatem" następnie zamykana aplikacje Aparat. Wykonane zdjęcie jest w bardzo kiepskiej jakości.

Wysłane z mojego M2011K2G przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, tymik29 napisał(a):

Czy możesz sprawdzić czy aparat robi zdjęcia w trybie 108mp. U mnie pojawia się komunikat" nie można połączyć się z aparatem" następnie zamykana aplikacje Aparat. Wykonane zdjęcie jest w bardzo kiepskiej jakości.

Wysłane z mojego M2011K2G przy użyciu Tapatalka
 

u mnie żadnych problemów - zdjęcie w trybie 108 poniżej aplikacji nie ubija

https://we.tl/t-huwbjSoeM4

ps. poklikalem trochę w aparacie i wygląda że wszystko jest oki ...

Edytowane przez Master
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie żartuj ;) W takim razie naprawdę masz malutkie wymagania co do zdjęć. To powiększenie raptem na 55%. I popatrz na tą tablicę reklamową, albo drzewa. Przecież to jest papka. Gdybym nie wiedział jakiego sklepu jest to logo, to na pewno bym tego nie odczytał.

Bez tytułu.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, brawo napisał(a):

No nie żartuj ;) W takim razie naprawdę masz malutkie wymagania co do zdjęć. To powiększenie raptem na 55%. I popatrz na tą tablicę reklamową, albo drzewa. Przecież to jest papka. Gdybym nie wiedział jakiego sklepu jest to logo, to na pewno bym tego nie odczytał.

Bez tytułu.jpg

co fakt - to fakt - do tej pory zdjęcia mi się podobały ... ale na pewno się nie znam ... to zrobiłem na szybkiego z balkonu nawet ostrości nie nastawiałem - ot tak sprawdzić czy rozmiarowo będzie ok - bo był z tym jakiś problem kilka wersji temu ... na moje prymitywne potrzeby zdjęcia mogą być :)

ps. to maksymalne możliwe powiększenie jakie jest możliwe do zrobienia w galerii - wiem że się nie znam ale biorąc pod uwagę odległość i zrobienie fotki z ręki to dla mnie nie ma tragedii ...

Screenshot_2023-03-19-21-29-56-656_com.miui.gallery-edit.jpg

Edytowane przez Master
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co zgłaszać błędów, bo miuipolska/xiaomi.eu ma w nosie wasze uwagi. Wypowiedź moderatora: "To się spytaj Xiaomi, czemu tak zmienili. To ich kwestia, nie nasza. Na Globalu będziesz mieć tak samo (...) Nam się wiele rzeczy nie podoba, ale nie na wszystko mamy wpływ". "twórca modyfikacji do ROMu, Igor Eisberg, nie ma zamiaru zajmować się wszystkimi bugami, które stworzyło sobie samo Xiaomi. (...) To Xiaomi powinno to ogarnąć".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, qwerty01 napisał(a):

Nie ma co zgłaszać błędów, bo miuipolska/xiaomi.eu ma w nosie wasze uwagi. Wypowiedź moderatora: "To się spytaj Xiaomi, czemu tak zmienili. To ich kwestia, nie nasza. Na Globalu będziesz mieć tak samo (...) Nam się wiele rzeczy nie podoba, ale nie na wszystko mamy wpływ". "twórca modyfikacji do ROMu, Igor Eisberg, nie ma zamiaru zajmować się wszystkimi bugami, które stworzyło sobie samo Xiaomi. (...) To Xiaomi powinno to ogarnąć".

 

ekipa miui polska nie ma możliwości aż takiej ingerencji w oryginalne chinskie romy jak byśmy chcieli ani pewnie jak sami by chcieli :) część kodu jest ukryta/zaciemniona - ogarniają ile mogą - i tak robią świetną robotę - uwagi które zgłaszamy są przecież poprawiane praktycznie na bieżąco - to co mogą zrobić - a reszta leży już po stronie Xiaomi ... obecna wersja miui polska działa bardzo dobrze i oby tak dalej ...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, qwerty01 napisał(a):

Nie ma co zgłaszać błędów, bo miuipolska/xiaomi.eu ma w nosie wasze uwagi.

Nie, nie mamy w nosie Waszych uwag. Do tego, co napisałeś, przecież się odniosłem. Mógłbyś mieć słuszne pretensje, gdyby na Twoje zgłoszenie nie było żadnej odpowiedzi.

1. Ten problem jest także w normalnej wersji Notatek. Nie jest to zatem bug spowodowany przez nas, podobnie jak wcześniej zgłaszany przez Ciebie problem ze znikającymi początkami linijek. Xiaomi powinno to poprawić, bo skoro to ich problem, to jego naprawa nie wpłynie tylko na nasze ROMy, ale na wszystkie MIUI.

2. Kod wielu aplikacji jest zaciemniony. Nie masz żadnej gwarancji, że wprowadzona poprawka nie wysypie się wraz z aktualizacją aplikacji.

3. Poza ogarnianiem zgłaszanych problemów mamy też swoje własne rzeczy do załatwienia. Nie utrzymujemy się z wydawania ROM-ów, także to, czy dana kwestia zostanie ogarnięta, czy też będzie musiała poczekać, zależy od możliwości czasowych i chęci twórcy poprawek do zajęcia się tematem. 

Widzę, że na Xiaomi.eu jesteś aktywny, także zgłoś tę kwestię do Igora. Tylko nie zdziw się później, że odpowie to samo co ja, tylko w mniej dyplomatycznych słowach.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z mms potwierdzam. Nie mogę od rana pobrać dwóch.

Dodatkowo w ustawieniach aplikacji SMS -> zaawansowane -> formatuje udostępninia karty. Jest ustawione Wizytówka MIUI. Zmieniam na Wizytówka vCard, wychodzę wstecz, potem wracam z powrotem do ustawienia i tam znowu ustawienie Wizytówka MIUI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wysłałem na próbę do siebie z innego telefonu mmsa i jest - w sumie też to trochę dziwne bo jak przyszła wiadomość to nie był wyświetlany załącznik - nie było też dźwięku odebranej wiadomości (wczesniejsze smsy miały dźwięk) ale niedługo potem dostałem dźwięk smsa i mms wyświetlił się prawidłowo (tekst i obrazek)

Edytowane przez Master
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie również MMS nie przyszedł. Tylko info o załączniku ale nie pobiera.

 

Wizytówki miui vs vcard również samoczynnie ustawia miui.

 

Aplikacja SMS od Google będzie działać?

Edytowane przez Jimmy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam od niedzieli i mam subiektywne wrażenie, że automatyczna regulacja jasności nie do końca ogarnia w ciemności. Prowadząc samochód w nocy (tryb nocny oraz ciemny aktywne) telefon strasznie dawał po oczach, musiałem go przełożyć poza pole widzenia czego nigdy wcześniej nie robiłem. Używając telefonu w nocy też regularnie muszę ręcznie ściemniać ekran dla komfortu (wcześniej też nie miewałem takich problemów). Nie wiem na ile to przypadek a na ile faktyczny problem z optymalizacją. Może ktoś zauważył coś podobnego?

Po aktualizacji nie zniknął problem z brakiem kompasu w google maps. Przeinstalowanie lub wyczyszczenia danych pomaga na kilka minut ale po chwili problem wraca.

1679389499563.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o śledzenie orientacji ruchu w mapach Google to zauważyłem, że za każdym razem, kiedy wyczyszczę dane aplikacji przez chwilę orientacja ruchu działa prawidłowo, ale po chwili się zawiesza, więc najprawdopodobniej coś w systemie ubija tę opcję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo wy. Coś ktoś zj...ał. Albo Google, albo Xiaomi. Ja mam wersję global. Ale zainstalowałem nie dawno A13 MIUI14. Kompas pewnie też wam szwankuje. Nawet jak po kręceniu ósemek jest ok, to po chwili północ patrzy na zachód... No ma strita 😁 Zgłaszacie do Xiaomi, to może ogarną temat. Ja już ich zasypałem swoim zgłoszeniem 😎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy macie wrażenie że ekran jest ciut ciemniejszy? W sensie na wersji stabilnej przy ustawieniu powiedzmy na środku podświetlenia na X11T pro miałem zauważalnie jaśniejszy ekran niż na wersji dev, ale na k60 pro. Nie wiem czy tylko mi się tak wydaje czy po prostu ekran tak ma..

Edytowane przez Tanaka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...