Skocz do zawartości

MIUI V14.0.23.3.7.DEV


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

24 minuty temu, ks_kruszyna napisał(a):

Na mix4 też jest problem z ikonką nfc

no to tutaj położeniem aparatu przedniego chyba nie da się tego wytłumaczyc 🙃 ja do tej pory nie miałem żadnych problemów z ikonkami w pasku statusu - ta poprzednia wersja rozwojowa gdzie tą ikonka  się pojawiała też było wszystko w porządku ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Xiaomi 13 ikonka NFC również nie pojawia się w pasku statusu bez względu na położenie przełączników i obecność innych ikon. Myślałem, że może zbyt wiele ikon powoduje taki stan, ale nie, miejsce na nią jest, mimo to nie pojawia się. Akurat to mi pasuje, bo uważam ją za zbędną, NFC mam zawsze włączone. Inne ikony z tych dodanych zachowują się poprawnie, można je wyłączyć i włączyć. Poza tym wszystko z wyjątkiem może stanu poprawek bezpieczeństwa (znów jest opóźnienie, bo są z lutego) jest OK.

Edytowane przez Test
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że Xiaomi nie utrzymuje jednolitego kodu w interfejsie systemu. Na niektórych urządzeniach (akurat tych, które macie) implementacja ikon i ich blokady jest nieco inna niż na pozostałych. Jeśli uda się to ogarnąć, to najprawdopodobniej kwestia ikony NFC zostanie rozwiązana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisaliśmy swego czasu przy okazji ostatnich wersji rozwojowych w zakresie problemu z motywami czy ikonami i błędem pobierania 300004 - znalazłem jako takie rozwiązanie tego problemu i udało mi się wczytać paczkę ikon pobraną z motywów - to daję znać co i jak -> co ciekawe pomimo, że ten błąd pobierania wyskakuje to plik jako taki pobiera się poprawnie (format MTZ) - siedzi on sobie ładnie w katalogu download - tyle, że nie tym domyślnym systemu, a trzeba się do niego dobrać poprzez katalog android (polecam podłączyć fona do kompa i działać normalnie eksploratorem windowsa) -> tam szukamy katalogu data a następnie w nim katalogu com.android.thememanager -> potem wskakujemy do katalogu miui - powinien być tam katalog theme - a w nim przechodzimy do katalogu .download (tak, kropka z przodu - to nie literówka) -> tam właśnie będzie ta pobrana paczka MTZ (plik binarny) - robimy na nim kopiuj czy wytnij - nie ma znaczenia i wrzucamy sobie to np. do głównej pamięci czy też jakiegoś utworzonego przez nas katalogu - tu nie ma to znaczenia - byle był do niego dostęp (brak ograniczeń systemowych) -> potem wchodzimy w ustawieniach w tapety i personalizacja - tam w motywy -> potem klikamy pobrane i na dole zaznaczamy wczytaj motyw -> następnie kilkamy pliki i wskazujemy nasz plik MTZ - on będzie widoczny z taką różową ikonką z pędzlem - zaznaczamy go, dajemy ok i w zasadzie temat zamknięty -> np w przypadku ikon pojawią się one wtedy do wyboru obok tych domyślnych miui i limitless -> sprawdzone, działa, może komuś to info się przyda bo w przypadku motywów to pewnie dokładnie ta sama procedura :) dla pana Kacpra oczywiście gratulacje z szybkim załatwieniem tematu ikonek - czekamy więc na kolejną rozwojową i testujemy ... 

Edytowane przez Master
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tartary napisał(a):

@dudijacknie wiem  czy się rozumiemy. Ikona NFC jest jak jest rozwinięta górna belka, ale już jej nie ma jak belka jest zwinięta. Jeżeli u Ciebie jest inaczej to byłoby to bardzo dziwne. 

IMG_20230313_191117.jpg

IMG_20230313_191143.jpg

dokładnie tak - pozostałe ikony są w porządku - ale jak pisał pan Kacper temat jest już ogarnięty i jest to poprawione - tak więc odrobina cierpliwości i potestujemy temat na kolejnej rozwojowej (pewnie tradycyjnie w sobotę ...)

Edytowane przez Master
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Tartary napisał(a):

@dudijacknie wiem  czy się rozumiemy. Ikona NFC jest jak jest rozwinięta górna belka, ale już jej nie ma jak belka jest zwinięta. Jeżeli u Ciebie jest inaczej to byłoby to bardzo dziwne. 

IMG_20230313_191117.jpg

IMG_20230313_191143.jpg

Informacja dla wszystkich którzy mają problem z ikonami (NFC, etc.)

W wielu wątkach przejawia się problem z ostatnim udogodnieniem w Miui 14 DEV dotyczącym pokazania/ukrycia ikon. Niektórym użytkownikom funkcja działa, u niektórych działa tylko po rozwinięciu paska stanu. 

Miałem ten sam problem. 

Rozwiązaniem jest (wymagany root) użycie modułu o nazwie "Customizer Miui v14" (wymagany lsposed) i włącznie (Funkcje paska stanu - Customizer Miui v14) >>> przesuń ikonę NFC w prawo. Ikonka zacznie pokazywać się normalnie na pasku stanu.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Właśnie zaktualizowałem 12X do MIUI 14 i zauważyłem, że po aktywacji "Nie Przeszkadzać" WhatsApp odtwarza powiadomienia dźwiękowe co dość skutecznie budzi mnie w nocy. Póki co nie jestem pewny innych aplikacji.
Sprawdziłem 2x ustawienia trybu "Nie przeszkadzać" i wszystko jest ustawione dokładnie tak samo jak miałem na 13. Czy jest to może znany problem i da się z tym coś zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę, żadnej różnicy w ustawieniach w stosunku do tego co miałem na miui 13.

Dodatkowo zrobiłem teraz test i nawet po manualnym włączeniu "Nie przeszkadzać" i zablokowaniu telefonu odtwarzane są dźwięki powiadomienia z Whatsappa i Messengera. Natomiast wyciszone są dźwięki blokowania ekranu czy wykonywania screenshotu. Na pasku widać ikonkę trybu "Nie przeszkadzać". Jakieś sugestie co jest nie tak?

 

Screenshot_2023-03-16-19-40-29-469_com.miui.home.jpg

Screenshot_2023-03-16-19-40-13-725_com.android.settings.jpg

Screenshot_2023-03-16-19-40-05-997_com.android.settings.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi powiedzieć, co powoduje ten problem, bo też mam WhatsAppa i tryb Nie przeszkadzać, powiadomienia przychodzą bez dźwięku... Spróbuj może włączyć logcata i wygenerować jakieś testowe powiadomienie, potem go zatrzymać. Może to coś wyjaśni.

https://xiaomi.eu/community/threads/guide-logging-with-adb-logcat.63684/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, uremytoy napisał(a):

Przecież w obu przypadkach jest inna czcionka. Czy nie jest to tak że to jej wina?

Wysłane z mojego M2012K11G przy użyciu Tapatalka
 

raczej nie - odstępy zawsze są większe niezależnie od wielkości czcionki - faktycznie sa niepotrzebnie takie duże i nie bardzo jest co z tym zrobić - myślałem że może zadziała tam shift+enter (tzn będą normalne) ale też nie ... chyba na razie tak musi zostać albo trzeba korzystać z jakiejś alternatywnej apki do notatek jeśli to mocno przeszkadza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, qwerty01 napisał(a):

Zróbcie coś z odstępami w notatkach. Wygląda jak kupa. Załączam jak wygląda i jak powinno wyglądać (bez odstępu 1.5x przy nowym wierszu)

To się spytaj Xiaomi, czemu tak zmienili. To ich kwestia, nie nasza. Na Globalu będziesz mieć tak samo, bo właśnie sprawdziłem u kolegi na Redmi Note 10 Pro.

Nam się wiele rzeczy nie podoba, ale nie na wszystko mamy wpływ.

Edytowane przez Kacper Skrzypek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak i dlaczego ale po nastu razach przeklikiwania i testowania trybu "Nie przeszkadzać" ten po prostu za którymś razem zaczął działać tak jak powinien. Ustawienia są dokładnie takie jak pierwotnie. Chyba po prostu coś zaskoczyło w trybach.

Natomiast dzisiaj zauważyłem kolejny bug. W Google Maps nie działa kompas, widzę tylko niebieską kropkę bez kierunku. GM narzeka na niska dokładność i chce się kalibrować ale nic to nie daje. Kierunek łapie tylko na dłuższą chwilę po kalibracji z live view. Samą lokalizacje łapie bezproblemowo i np jadąc autem wszystko wydaje się działać normalnie. Gorzej przy nawigacji pieszo jak chce się złapać azymut.
Aplikacja kompas działa idealnie w każdych warunkach i wskazuje kierunek bez żadnych lagów.

Jakieś pomysły gdzie szukać przyczyny? Poradniki na szybko znalezione w google, dotyczące GM, nic nie dają. Na poprzednim sofcie brak podobnych problemów.

Edytowane przez irek854
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemy z kompasem były zgłaszane przez niektórych na xiaomi.eu m.in. na POCO F3 i chyba właśnie też Xiaomi 12X. Nie wiemy, co jest przyczyną problemu, z tego co widziałem jakąś próbą obejscia tematu jest wyczyszczenie danych Map.

Informacja z ostatniej chwili: wygląda na to, że Xiaomi naprawiło dzwonki. W becie, która pójdzie jutro, będą chyba już OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Kacper Skrzypek napisał(a):

Informacja z ostatniej chwili: wygląda na to, że Xiaomi naprawiło dzwonki. W becie, która pójdzie jutro, będą chyba już OK.

o jak ładnie :) kolejne problemy powoli przechodzą do historii ... ikonki w pasku statusu będą też załatwione - tu mamy info o dzwonkach, a ja dodam że ani na tej ani na poprzedniej wersji rozwojowej nie pojawił się problem braku dźwięków systemowych (połączenia, smsy, dwuklik ekranu itp.) tak więc wygląda że i ten problem jest już za nami - wcześniej co najmniej dwa razy w tygodniu robiłem restart żeby przywrócić te dźwięki a teraz - jak pisałem - już drugi tydzień i żadnego problemu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Kacper Skrzypek napisał(a):

To się spytaj Xiaomi, czemu tak zmienili. To ich kwestia, nie nasza. Na Globalu będziesz mieć tak samo, bo właśnie sprawdziłem u kolegi na Redmi Note 10 Pro.

Nam się wiele rzeczy nie podoba, ale nie na wszystko mamy wpływ.

To tylko usuwacie aplikacje? Tak samo na tym romie w notatce dam enter o potem na podglądzie jest ciągiem. Co śmieszniejsze starą notatkę na podglądzie pokazuje tylko 1 wiersz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie tylko usuwamy aplikacje, ale twórca modyfikacji do ROMu, Igor Eisberg, nie ma zamiaru zajmować się wszystkimi bugami, które stworzyło sobie samo Xiaomi. To, że wysłałeś screeny z aplikacji teraz i sprzed ~3-4 lat niewiele zmienia. Mamy cofać aplikację 3-4 lata wstecz? To Xiaomi powinno to ogarnąć. 

Co do podglądu - u mnie jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.03.2023 o 19:36, irek854 napisał(a):

W Google Maps nie działa kompas, widzę tylko niebieską kropkę bez kierunku.

Mam podobnie po zaktualizowaniu do A13 MIUI14. Co prawda inny telefon, poco x4 gt, ale jak widać telefon nie ma znaczenia. Aplikację kompas zaktualizowałem do najnowszej wersji, ale coś jest z nią nie tak, bo co jakiś czas krzyczy żeby skalibrować.

Dodam. Po zainstalowaniu aplikacji Usługi GP dla AR pojawia się strzałka kierunkowa, ale nie zmienia się jej położenie przy kręceniu telefonem. Coś tu jest nie tak. Ok. Działa ;) Po zainstalowaniu ww aplikacji i zresetowaniu wszystkich ustawień aplikacji Mapy. Pojawia się strzałka i kręci właściwie się na mapie.

 

Edytowane przez brawo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...