Skocz do zawartości

Redmi Note 10 Pro - MIUI 14 Polska / Xiaomi.eu stabilne - 14.0.1.0.TKFMIXM - Android 13


Rekomendowane odpowiedzi

Wątek poświęcony ostatniej (najświeższej) aktualizacji stabilnego MIUI Polska / Xiaomi.eu dla telefonu Redmi Note 10 Pro (nazwa kodowa: sweet).

Link do pobierania ROMu: https://sourceforge.net/projects/xiaomi-eu-multilang-miui-roms/files/xiaomi.eu/MIUI-STABLE-RELEASES/MIUIv14/xiaomi.eu_multi_HMNote10Pro_V14.0.1.0.TKFMIXM_v14-13.zip/download

Proszę o merytoryczną dyskusję, związaną ściśle z tematem wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszło bez problemu z twrp. Po co ktoś ma robić czyszczenie? Masz rom z super partycją więc przy instalacji się czyści całość bo na tej części gdzie jest system są też "inne partycje" (bardziej punkty montowania) w tym cache dalvik i jeszcze jakieś tam chyba teraz nie pamiętam....

Co innego gdy miałeś zwykle partycję na emmc wtedy tak obowiązkowo przynajmniej wipe dalvik and cache. Ponieważ każdy punkt montowania / miał swoją własną oddzielną partycje na dane.

Polecam poczytać w sieci.

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Kacper Skrzypek napisał(a):

Cache/dalvik nie są częścią partycji super. Tam są system, vendor, product, system_ext, odm... ale cache nie. To tak tylko gwoli wyjaśnienia :)

ok mój błąd!

 

16 godzin temu, dzanas69 napisał(a):

Jak robiłeś przez twrp, to czy miałeś aktywna blokadę ekranu? No i jakim twrp- 3.7.0_12 ?

miałem aktywną i używałem twrp 3.7.0

Jest jeszcze ofox recovery nieoficjalne które ponoć też dobrze działa

link do mojego gdrive: https://drive.google.com/file/d/1Lr6X1BVmof2THznJXYj6FMefjxPQiTlQ/view?usp=share_link

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dla pewności. Mając aktualnie 13.0.18.0.SKFMIXM, można ten ROM wgrać przez fastboot update i będzie śmigać?
Ja tak robiłem, jest ok
Po aktualizacji romu do androida 13 miui 14 bateria znika mi w oczach, najlepsze jest to że żadna aplikacja nie drenuje mi baterii, sprawdzałem kilka razy. Czy ktoś też ma taki sam lub podobny przypadek ?
U mnie nie ma takiego objawu, jest ok, baterie ładuje 20-85 proc wystarcza 2 dni, czasami trochę więcej,zależy jak użytkuję
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, blejdzik napisał(a):

Po aktualizacji romu do androida 13 miui 14 bateria znika mi w oczach, najlepsze jest to że żadna aplikacja nie drenuje mi baterii, sprawdzałem kilka razy. Czy ktoś też ma taki sam lub podobny przypadek ?

Ja miałam podobnie przed poprzednią aktualizacją w nocy bateria schodziła o 20-30%, musiałam po każdym naładowaniu resetować telefon i wtedy bateria tak szybko nie schodziła oraz w ustawieniach w aplikacjach zmieniłam w funkcji "oszczędzanie energii" na ogranicz w tle lub zamknij. Mam nadzieję że po tej aktualizacji tak nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, blejdzik napisał:

Po aktualizacji romu do androida 13 miui 14 bateria znika mi w oczach, najlepsze jest to że żadna aplikacja nie drenuje mi baterii, sprawdzałem kilka razy. Czy ktoś też ma taki sam lub podobny przypadek ?

Mam to samo, sam juz nie wiem co robic....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.
Mam problem z instalacją, mianowicie:
1. Kiedyś wgrywałem miui.eu
2. Teraz mam Pixel Experience, ale chciałem wrócić do miui.eu
3. Gdy telefon jest podłączony do komputera, po komendzie "adb devices" dostaję info, że telefon jest wykryty (pojawia ten ciąg cyferek)
4. Da się z konsoli wywołać tryb fastboot
5. Po wejściu w fastboot, telefon znika z listy (po adb devices nie ma już cyferek)
6. Pobrałem platform-tool z poradnika.

I) Czy da się to jakoś naprawić?
II) Może to być wina Windows 11? Na 10 było ok. W chwili gdy na W10 działało, te same czynności na kompie żony z W11, dawały rezultat jaki jest to co obecnie.

Dziękuję.

Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiam na sterowniki. W menedżerze urządzeń tel widnieje jako inne urządzenie Android. Sterowników nie da się zainstalować ręcznie. Koło ikonki jest znak zapytania. Sęk w tym, że próbowałem chyba wszystkich możliwych sterowników.

Edit: telefon jest wykrywany poprawnie gdy jest włączony. W fastboot tak jak opisałem powyżej.

Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku miałem obawy o baterię, po powyższych wpisach, ale jest bardzo dobrze. Miui lepiej zarządza baterią niż Pixel Experience, z którego się przesiadłem. Na początku, kilka godzin po instalacji faktycznie żarło baterie jak szalone, ale problemem była aplikacja galeria. Po jej wyłączeniu jest ok

Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chyba coś skopałem. Instalowałem przez TRWP. Teraz pokazuje mi w TRWP zero pamięci wewnętrznej, a na karcie sd tylko katalogi. Przy wchodzeniu do TRWP nie pyta o hasło. Więc podejrzewam, że coś z szyfrowaniem nie tak. Znalazłem w necie, że powinienem ponownie zainstalować partycje recovery przez otg ale nie działa mi otg. 

I jestem w czarnej ...

Nie mogę nic zainstalować przez TRWP, w tym Magisk i część aplikacji nie chce działać.

Ktoś doradzi co skopałem? Od lat aktualizuje i nigdy czegoś takiego nie miałem.

Udało się. Po instalacji recovery w TRWP poszło. Jakaś mgła covidowa chyba.

Macie wiedzę jak włączyć otg?

Edytowane przez vilus1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.03.2023 o 18:33, vilus1 napisał(a):

Witam. Chyba coś skopałem. Instalowałem przez TRWP. Teraz pokazuje mi w TRWP zero pamięci wewnętrznej, a na karcie sd tylko katalogi. Przy wchodzeniu do TRWP nie pyta o hasło. Więc podejrzewam, że coś z szyfrowaniem nie tak. Znalazłem w necie, że powinienem ponownie zainstalować partycje recovery przez otg ale nie działa mi otg. 

I jestem w czarnej ...

Nie mogę nic zainstalować przez TRWP, w tym Magisk i część aplikacji nie chce działać.

Ktoś doradzi co skopałem? Od lat aktualizuje i nigdy czegoś takiego nie miałem.

Udało się. Po instalacji recovery w TRWP poszło. Jakaś mgła covidowa chyba.

Macie wiedzę jak włączyć otg?

Ja od kiedy mam problemy z TWRP instaluje wszystko przez fastboota bo jeśli rom jest (hybryd) to dlaczego nie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.03.2023 o 10:09, blejdzik napisał:

Po aktualizacji romu do androida 13 miui 14 bateria znika mi w oczach, najlepsze jest to że żadna aplikacja nie drenuje mi baterii, sprawdzałem kilka razy. Czy ktoś też ma taki sam lub podobny przypadek ?

 Mam Poco F3 Miui 14 Global i tak samo pożera baterię, nie wiem czym to jest spowodowane, ale po aktualizacji z 13 bateria ledwo wystarcza na dzień i czasami leci w oczach🥺

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.03.2023 o 11:29, pitt_99 napisał:

No właśnie u mnie nie idą.

Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka
 

Miałem to samo na w11 i w10. Polecam usunąć stery które teraz masz. Sciagnij driver booster free od IObit. Wejdź w fastboot i tel pod kompa. I tym programem zaktualizuj sterownik. Pomoże na 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo na w11 i w10. Polecam usunąć stery które teraz masz. Sciagnij driver booster free od IObit. Wejdź w fastboot i tel pod kompa. I tym programem zaktualizuj sterownik. Pomoże na 100%
Już poradziłem. Jak zwykle hindus z YouTube na wszystko ma rozwiązanie.


Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...