Skocz do zawartości

POCO X3 NFC - MIUI 14 Polska / Xiaomi.eu stabilne - 14.0.1.0.SJGMIXM - Android 12


Rekomendowane odpowiedzi

Wątek poświęcony ostatniej (najświeższej) aktualizacji stabilnego MIUI Polska / Xiaomi.eu dla telefonu POCO X3 NFC (nazwa kodowa: surya).

Link do pobierania ROMu: https://sourceforge.net/projects/xiaomi-eu-multilang-miui-roms/files/xiaomi.eu/MIUI-STABLE-RELEASES/MIUIv14/xiaomi.eu_multi_POCOX3NFC_V14.0.1.0.SJGMIXM_v14-12.zip/download

 ROM można wgrać zarówno przez fastboot, jak i recovery - instrukcja tutaj: https://miuipolska.pl/jak-zainstalowac-xiaomi-eu-miui-polska/

Proszę o merytoryczną dyskusję, związaną ściśle z tematem wątku.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi nie pykło.

Przy próbie aktualizacji cały czas mruga strona startowa TWRP.

Zapala się na około 0,5sekundy i tak co 5 sekund.

Jedyne co mogę zrobić to wejść w FASTBOOT.

Jak uruchomię ponownie to znowu mruga TWRP.

Ktoś pomoże?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po aktualizacji, przy próbie aktualizacji systemowej google play, po restarcie za moment telefon sam robi restart i wraca do daty 1lipca 2022. Czy jest to do ogarnięcia i w jaki sposób ?.

 

Screenshot_2023-03-07-16-26-49-970_com.android.settings.jpg

9 godzin temu, raftter napisał(a):

Coś mi nie pykło.

Przy próbie aktualizacji cały czas mruga strona startowa TWRP.

Zapala się na około 0,5sekundy i tak co 5 sekund.

Jedyne co mogę zrobić to wejść w FASTBOOT.

Jak uruchomię ponownie to znowu mruga TWRP.

Ktoś pomoże?

Miałem to samo, u mnie pomogło wgranie nowszej wersji TWRP.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Netoper napisał(a):

Spróbuj aktualizacje puścić przez fastbota.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka
 

Aktualizacja poszła przez Fastboot, ale problemem było TWRP - nieaktualna albo zepsuta.

TWRP też zaktualizowałem tym sposobem (Fastboot) i ruszyło.

Niemniej wcześniejsze rozpaczliwe ruchy spowodowały wyczyszczenie danych, ale już w większości jest poogarniane.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.03.2023 o 23:35, raftter napisał(a):

Coś mi nie pykło.

Przy próbie aktualizacji cały czas mruga strona startowa TWRP.

Zapala się na około 0,5sekundy i tak co 5 sekund.

Jedyne co mogę zrobić to wejść w FASTBOOT.

Jak uruchomię ponownie to znowu mruga TWRP.

Ktoś pomoże?

 

 

Mam to samo jak puściłem aktualizacje z poziomu telefonu... teraz zastanawiam się jak postawić tel na nogi :) Bootloader odblokowany 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Netoper napisał(a):

Pewnie to samo co wyżej, nieaktualne czy walnięty TWRP, trza puścić przez fastboota i dograć poźniej TWRP.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka
 

Tylko u mnie skończyło się skasowaniem danych. Myślę że można było najpierw naprawić TWRP a potem aktualizować. Ale ja się nie znam, ja truskawki cukrem posypuję....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie co prawda nie chciał się po dobroci zaktualizować z aplikacji "Aktualizacje", chociaż pobrał wszystko. po wybraniu opcji aktualizacji z pliku poszło przez twrp bez problemu, jedyne co to usunął mi RW z partycji i zastąpił moje długo zbierane ikony swoimi.

ale generalnie OTA poszło nawet sprawnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 14.03.2023 o 20:50, mgcompany napisał(a):

Warto aktualizować? Coś na plus lub na minus? Czy może lepiej poczekać na następne?

Plusem jest to, że nie widać minusów.

A tak na poważnie, to nie odczuwam znaczących zmian - może minimalnie szybsza stała się słuchawka po aktualizacji - chociaż to raczej moje subiektywne odczucie. Albo związane z faktem, że zabrałem się do aktualizacji jak pies do jeża i finalnie skończyło się opcją "Clean all".

Ale z VoWiFi dalej nie korzystam, bo co któreś połączenie nie słyszę rozmówcy ani on mnie.

Jest coś co mnie ucieszyło - zniknęła ikona NFC.  Irytuje mnie jak czegoś nie mogę usunąć z paska powiadomień.

Chyba tyle.

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, schnor25 napisał(a):

A mnie się wydaje, że najnowsza wersja szybciej drenuje baterię. 

Może i tak jest, ale z drugiej strony słuchawka której używam skończy we wrześniu 3 lata...

I wcale nie trzyma gorzej, tylko po prostu bateria jest już zużyta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Godzinę temu, SirAker napisał(a):

Generalnie mam problem z wifi bo niektóre aplikacje (mi-hime, wifi analizer) nie widzą rutera pomimo, ze on działa

Wyłącz przybliżoną lokalizację w uprawnieniach tych aplikacji. Jeśli nie masz po wyborze uprawnienia Lokalizacja obrazka sygnalizującego przybliżoną lokalizację, to musisz tę opcję generalnie włączyć w Ustawieniach > Ochrona prywatności > Ochrona > Laboratorium Ochrony prywatności > Przybliżona lokalizacja.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Kacper Skrzypek napisał(a):

 Ochrona prywatności > Ochrona > Laboratorium Ochrony prywatności > Przybliżona lokalizacja.

dzięki wielkie za pomoc!!! oszukałem się tego strasznie długo, bo caly czas monitowało o lokalizacji przybliżonej - nie wiedziałem jak tego sie pozbyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 8.03.2023 o 08:48, OpticS napisał(a):

Po aktualizacji, przy próbie aktualizacji systemowej google play, po restarcie za moment telefon sam robi restart i wraca do daty 1lipca 2022. Czy jest to do ogarnięcia i w jaki sposób ?.

 

Screenshot_2023-03-07-16-26-49-970_com.android.settings.jpg

 

Udało się rozwiązać ten problem? Dojrzałem w końcu do aktualizacji i mam ten sam problem. Po aktualizacji i ponownym uruchomieniu data zmienia się na maj 2023 i za chwile telefon samoczynnie ponownie uruchamia się wracając do wcześniejszej wersji.

Nie wiem czy ma to jakiś związek ale mam wgrany Magisk 26.1 z Zygotą i moduł LSposed.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...