Jump to content

Nie znajduje sieci 5G

Recommended Posts

Cześć,

Próbuję od kilku dni zalogować się do sieci 5G. Mam odpowiednią kartę SIM (USIM) w slocie 1, jestem w zasięgu sieci i mam wybraną opcję w ustawieniach o preferowanym typie 5G. Niestety telefon nie pokazuje informacji na pasku statusu o 5G. W Stanie karty SIM (gniazdo SIM 1) pod pozycją Typ sieci do połączeń głosowych udało mi się zobaczyć co najwyżej LTE+. Gdy skanuję ręcznie dostępne sieci widzę typy 2G/3G/LTE, ale nigdy nie znajduję 5G.

Operator (Orange) potwierdził mi, że mam po ich stronie aktywną usługę 5G.

ROM Global 14.0.2/14.0.4

Ma ktoś jeszcze pomysł co zrobić? A może komuś udało się z sukcesem wbić do 5G na tym telefonie? Może to wina softa?

Edited by Otho Sackville

Może do operatorów nie dotarło że się pojawił nowy model i nie mają go aktywnego w systemie mimo że konto abonenta ma aktywną usługę.

Może spróbować wsadzić kartę jest innego operatora i zobaczyć czy w innej sieci zaskoczy.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

Ale Ty to zapewne w roamingu więc tutaj tego 5g może nie być.
Kolejna sprawa to czy jesteś w zasięgu 5g,
i jak pisałem trzeba by sprawdzić na karcie innego operatora czy to wina sieci czy jednak telefonu.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

• 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Mi pomógł dopiero kontakt z Orange (dzięki @Ekwojt!). Za którymś zgłoszeniem - a trzeba było się upierać - odblokowali. Może odblokowali urządzanie dla całego Orange?

Od tego momentu zadziało mi też 5G za granicą. Operator blokował mi dostęp do 5G i uniemożliwiał połączenie również za granica.

Mi pomógł dopiero kontakt z Orange (dzięki @Ekwojt!). Za którymś zgłoszeniem - a trzeba było się upierać - odblokowali. Może odblokowali urządzanie dla całego Orange?

Od tego momentu zadziało mi też 5G za granicą. Operator blokował mi dostęp do 5G i uniemożliwiał połączenie również za granica.

• 4 months later...

Kupiłem kilka dni temu POCO X5 Pro 5G i będąc dziś w Warszawie w różnych miejscach nie udało mi się go zmusić do połączenia w trybie 5G. Konto mam w ORANGE. Możecie coś doradzić? Oddać telefon? Zainstalowana najnowsza dostępna z poziomu tel. wersja Android 13 i nakładka MIUI 14