Jump to content

Brak opcji czytnika linii papilarnych / brak nowych funkcji w MIUI 14 / do tego dzwonki i android auto


cbk

Recommended Posts

Witam,

mam z moim Mi 11i mam kilka problemów. Jeden od samego początku, czyli od ponad roku na różnych wersjach oprogramowania - w opcji zabezpieczeń nie mam w ogóle okienka z funkcją zabezpieczenia czytnikiem linii papilarnych. A telefon przecież ma tę funkcję. Nigdy się ona nie wyświetlała, nie było możliwości jej konfiguracji.

Drugi problem, który wystąpił teraz - po zainstalowaniu MIUI oficjalnej wersji po bożemu, w zasadzie prócz zmiany menu ustawień nie mam żadnych innych nowych funkcji, opisywanych dla tej wersji oprogramowania. Ikon zmieniać nie mogę, widżetów nowych nie ma itd. 

Trzecia sprawa - nie mogę zmienić dzwonka... Mimo, iż w ustawieniach wszystko jest ok - wybieram plik w poprawnym formacie, leci muzyka, wszystko zatwierdzone, po wejściu w ustawieniach widnieje nazwa tego pliku, czyli w skrócie - wszystko ok, to i tak w przypadku połączeń gra jakaś standardowa melodyjka.

Czwarta sprawa - nie łączy mi się samochód z Android auto. Wiem, że to nie musi być wina po stronie telefonu, ale samochód dwuletni volkswagen, więc raczej problemów być nie powinno. Odpalam "kreatora połączenia", próbuje kablami, próbuje bezprzewodowo, i nic.

PS: nigdy nic nie grzebałem z softem na własną rękę. 

Pozdrawiam i liczę na pomoc!

 

Link to comment
Share on other sites

Ad1 być może czujnik jest uszkodzony, sprawdź w menu serwisowym/testowym czy czujnik jest wykrywany.
Ad4. Telefon nie połączy się z samochodem bez odpowiedniego interfejsu, zapewne chodzi Ci o połączenie z radiem... No i tu kwestia co to za radio, jakie ma funkcje.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu TapatalkaLink to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ad 2. Najprawdopodobniej w wersji global nie będzie nowych widget oraz super tapet. Zrobili już tak w miui 13 że na EU nic nowego nie doszło.

Ad4 po pierwsze radio samochodowe mu obsługiwać AA, jest to płatna opcja nie wszytkie obsługują. Po drugie jak już masz AA to ważny jest kabel USB. Najlepiej użyć oryginalnego. U mnie na Mi 11i AA śmiga bez problemu.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...