Skocz do zawartości

MIUI V14.0.23.2.21.DEV


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

22224.png

  • Poprawki błędów, m.in. niewidocznych nagrań połączeń dla konkretnego kontaktu
  • Dla Mi 11 wydajemy wersję V14.0.23.2.23.DEV
  • ROM dla Redmi K60 będzie później
  • Od 21 kwietnia koniec wersji beta dla m.in. POCO F3 – Xiaomi kończy wsparcie. Szczegóły tutaj
  • Od 19 stycznia wszystkie nowe aktualizacje można wgrywać zarówno poprzez tryb recovery (TWRP), jak i przez tryb Fastboot. Szczegóły tutaj
  • Pełna lista zmian: polska, angielska

Wspierane urządzenia w wersji rozwojowej

devices_weekly_23021800.png

Poza urządzeniami wymienionymi powyżej udostępniamy również aktualizacje wersji beta dla niektórych telefonów z procesorami MediaTeka:

  • Xiaomi 12 Pro Dimensity [daumier] (Dimensity 9000+)
  • Redmi K50 Pro [matisse] (Dimensity 9000)
  • Redmi K50 [rubens] (Dimensity 8100)
  • Redmi Note 11T+ Pro [xagapro] (Dimensity 8100)
  • Redmi Note 11T Pro/POCO X4 GT [xaga] (Dimensity 8100)
  • Redmi K50i [xagain] (Dimensity 8100)
  • Redmi Note 11 Pro+ 5G [pissarropro] (Dimensity 920)
  • Redmi Note 11 Pro (5G) [pissarro] (Dimensity 920)
  • Xiaomi 11i HyperCharge [pissarroinpro] (Dimensity 920)
  • Xiaomi 11i [pissarroin] (Dimensity 920)
  • Redmi K40 Gaming [ares] (Dimensity 1200)
  • POCO F3 GT [aresin] (Dimensity 1200)
  • Redmi Note 10 Pro (5G) / POCO X3 GT [chopin] (Dimensity 1100)

Są one dostępne dla osób, ktore wspierają projekt Xiaomi.eu w serwisie Patreon na poziomie Contributor lub wyższym.

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja znajduje się na naszym forum lub w naszych poradnikach.

Sprawdź też dostępne poradniki instalacji:

Jak zgłosić błąd systemu?

Prosimy o zgłaszanie błędów systemowych w oprogramowaniu xiaomi.eu/miuipolska według tego poradnika.

Jednocześnie informujemy, że jesteśmy małą, kilkuosobową grupą, która tworzy tę modyfikację MIUI jako hobby, w wolnym czasie. Nie mamy żadnego powiązania z pracownikami Xiaomi, zatem nie jesteśmy w stanie w żaden sposób wpłynąć na pracę oprogramowania MIUI Global i na poprawę problemów w tymże oprogramowaniu występujących. W związku z tym prosimy o niezgłaszanie nam bugów związanych z Globalem, gdyż w 90% przypadków nie będziemy w stanie Wam pomóc.

CHCESZ NAM POMÓC W ROZWOJU OPROGRAMOWANIA?

Możesz wesprzeć nas dowolną kwotą dotacji, którą przeznaczymy na utrzymanie serwera i kawę, pozwalającą lepiej skupiać się przy pracy nad rozwojem softu.

Motyw: tutaj.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie na razie wszystko ok - pobrane szybko updaterem i wrzucone przez twrp (tym razem cztery czerwone linijki) - patrzę w changelogu że w końcu stan baterii przywrócili i faktycznie jest - niby detal ale może mieć znaczenie przy odsprzedaży żeby pokazać klientowi że nie ma problemów z baterią ... w sumie to już nie te czasy co kiedyś i akurat polimerówki są bardzo dobre no ale nie zaszkodzi taki wskaźnik na pewno 🙃 nt. dźwięków nic nie na czyli możliwe że dalej będzie to jest już od kilku wersji wstecz .... no ale obadamy w praktyce ...

ps. ciekawostka - wywaliło mi customowe ikony - nie ma ich też do wyboru ... ciekawe ... to pierwszy raz a korzystam z nich już chyba z półtora roku ... :)

ps2. ikony mam zapisane w ulubionych tam gdzie są motywy ale nie można ich pobrać z tego samego powodu co poprzednio - komunikat o nieudanym pobieraniu i ten kod błędu o którym już pisaliśmy poprzednio .... czyżby ta wersja rozwojowa uciela dostęp do katalogu (uprawnienia do zapisu) też dla ikon? ciekawa sprawa ...

jeszcze taka uwaga - w stylu ikon nazwa tego customowego pakietu jest poprawnie wyświetlana (trzy chińskie znaczki) natomiast jak się ten styl kliknie to mamy do wyboru tylko te dwa pakiet domyślne - czyli limitless i ten standardowy systemu - a tych pobranych kiedyś z motywów w ogóle nie ma ... czyli to tak jakby motywy nie miały dostępu do tych ikon ... mimo że fizycznie na pewno są na dysku i wcześniej były poprawnie wyświetlane 🙃

Edytowane przez Master
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, patrikos23 napisał(a):

Mi też wywaliło ustawienia elementów motywu. Trzeba było wszystko ustawić od nowa.

u mnie poza ikonami wszystko jest ok - z drugiej strony żadnego motywu nie miałem wrzuconego jako takiego ... te ikony z których korzystałem to nie było z tym problemu na żadnej poprzedniej wersji rozwojowej a tu proszę :) no i przez ten błąd pobierania 300004 nie idzie ich ponownie dodać żeby były na liście do wyboru ... ciekawe czy można jakoś dodać inna paczkę ikon nie korzystając z tej aplikacji motywy - to w wolnej chwili sobie obadam temat 🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Kacper Skrzypek napisał(a):

Wygląda na to że te problemy z motywami to problem z nową wersją aplikacji Motywy. Na xiaomi.eu też to zgłaszają, może będzie rebuild.

o proszę ... czyli poważniejszy temat ... ale nawet jak tam to poprawia to tak się zastanawiam czy aplikacja będzie widziała te ikony których teraz nie pokazuje ... bo pobranie ich ponowne i dodanie do styli najwyraźniej nie wchodzi w grę (przez ten błąd pobierania 300004) - na razie poczekam na rebuilda / nową wersję rozwojową - jak się nie uda to mam plana żeby zrobić przywrócenie do ustawień fabrycznych i zobaczyć co będzie a potem w zależności od sytuacji może zrobi się instalke z wipem :) - możliwe że to wyeliminuje ten błąd pobierania z motywów ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, 0kti napisał(a):

Poco F4, poza ikonami (powrót do domyślnych) bez problemów

no ale możesz wrzucić te niedomyślne? kurcze - żeby nie ten błąd przy pobieraniu to w sumie nie byłoby problemu :) jak byłyby widoczne w stylach to by się je wybrało i tyle - w razie czego pobraloby się jeszcze raz i znowu - problem z głowy 🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, patrikos23 napisał(a):

I znowu same z siebie wywalily się ustawienia elementów motywu. Także grubsza sprawa chyba 

U mnie identyczne symptomy. Na ta chwilę ROM nie do instalacji.

Update:

Nie mogę teraz przywrócić kopii zapasowej (utworzonej na wersji xiaomi.eu_multi_XM12X_V14.0.23.2.6.DEV_v14-13) poprzez TWRP - czy coś sie zmieniło wraz Androidem 13 pod tym względem ?

Edytowane przez dudijack
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś jeszcze ma rebooty? Ja już mam na Poco F3  kilkanascie dziś, przy poprzedniej wersji nic nie było. Dodatkowo, moje pytanie czy jest sposób żeby powrócić do poprzedniej wersji sprzed tygodnia? 

Edytowane przez susa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, susa napisał(a):

Czy ktoś jeszcze ma rebooty? Ja już mam na Poco F3  kilkanascie dziś, przy poprzedniej wersji nic nie było. Dodatkowo, moje pytanie czy jest sposób żeby powrócić do poprzedniej wersji sprzed tygodnia? 

spróbuj wrzucić poprzednia rozwojowa - też ma poprawki bezpieczeństwa z lutego to powinno wskoczyć ... ewentualnie poczekaj na reupload tej wersji - na mi 11 nie ma żadnych problemów z randomowymi restartami ... ogólnie wszystko działa dobrze - a kłopot z motywami da się przeżyć 🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Master napisał(a):

spróbuj wrzucić poprzednia rozwojowa - też ma poprawki bezpieczeństwa z lutego to powinno wskoczyć ... ewentualnie poczekaj na reupload tej wersji - na mi 11 nie ma żadnych problemów z randomowymi restartami ... ogólnie wszystko działa dobrze - a kłopot z motywami da się przeżyć 🙃

Sprawdzałem, nie wskakuje 😟 Bez "Format DATA" nie pójdzie....

Edytowane przez dudijack
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, dudijack napisał(a):

Sprawdzałem, nie wskakuje 😟 Bez "Format DATA" nie pójdzie....

a właśnie miałem dopisać ... że bez wipa może się nie obejść ... jak nie masz możliwość zaczekać na reupload / kolejną rozwojowa a masz dane z fona w jakiejś chmurze czy archiwum to wrzuć poprzednią jako czysta instalke - nie ma tu raczej innej opcji ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Master napisał(a):

a właśnie miałem dopisać ... że bez wipa może się nie obejść ... jak nie masz możliwość zaczekać na reupload / kolejną rozwojowa a masz dane z fona w jakiejś chmurze czy archiwum to wrzuć poprzednią jako czysta instalke - nie ma tu raczej innej opcji ...

A gdzie znajdę wersję z tamtego tygodnia? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, susa napisał(a):

Czy ktoś jeszcze ma rebooty? Ja już mam na Poco F3  kilkanascie dziś, przy poprzedniej wersji nic nie było.

Możesz zrobić logcat przy takim restarcie (przed nim)? Może on coś podpowie.

https://xiaomi.eu/community/threads/guide-logging-with-adb-logcat.63684/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Mi11 Ultra bez żadnych problemów póki co.

Jedna ogólna uwaga, którą miałem zgłosić już wcześniej..

Co instalacja weekly resetuje się ustawienie dźwięku Harman Kardon (czyli jak było ON to po instalacji nowej wersji zawsze jest OFF). Trzeba je włączać na nowo.

Ustawienia->Dźwięk i dotyk->Efekty dźwiękowe ->Harman Kardon ON/OFF

 

Screenshot_2023-02-25-20-36-13-653_com.miui.misound-edit.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, mr.sosu napisał(a):

Na Mi11 Ultra bez żadnych problemów póki co.

Jedna ogólna uwaga, którą miałem zgłosić już wcześniej..

Co instalacja weekly resetuje się ustawienie dźwięku Harman Kardon (czyli jak było ON to po instalacji nowej wersji zawsze jest OFF). Trzeba je włączać na nowo.

Ustawienia->Dźwięk i dotyk->Efekty dźwiękowe ->Harman Kardon ON/OFF

 

Screenshot_2023-02-25-20-36-13-653_com.miui.misound-edit.jpg

przed chwilą sprawdziłem u siebie - jest cały czas ON

ps. nie ma u Ciebie problemu z motywami? - chyba że nie korzystasz ...

Screenshot_2023-02-25-22-34-16-446_com.miui.misound.jpg

Edytowane przez Master
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minutes ago, Master said:

przed chwilą sprawdziłem u siebie - jest cały czas ON

ps. nie ma u Ciebie problemu z motywami? - chyba że nie korzystasz ...

Screenshot_2023-02-25-22-34-16-446_com.miui.misound.jpg

hmm...mam motyw domyślny i jedyne superikony też z tych domyślnych więc na pewno nic mi nie zresetowało...customowych ikon nie miałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Kacper Skrzypek napisał(a):

Możesz zrobić logcat przy takim restarcie (przed nim)? Może on coś podpowie.

https://xiaomi.eu/community/threads/guide-logging-with-adb-logcat.63684/

Podsyłam link do loga, udało mi się zrobić chwilę po restarcie, restarty są losowe

https://mega.nz/file/bwsGTAwR#z1DMwlGGdsv60RQChA5oN5K5X9EFrFF_tzvqAo4E-MA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Tartary napisał(a):

Po każdym restarcie przełącznik WiFi Calling od Orange przesuwa się na samą górę w rozwijanej belce. Nie da się wyłączyć priorytetu dla tego przełącznika, żeby nie musieć przestawiać przełączników w belce po każdym uruchomieniu telefonu? 

U mnie to samo. Już nie zmieniam tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz przełącznika WiFi Calling dla Orange w rozwijanej belce jest podobna sytuacja w opcjach ciemnego motywu włączonego dla danej aplikacji. Po restarcie ta aplikacja powraca do motywu jasnego, pomimo wciąż włączonego przełącznika. Trzeba ponownie wyłączyć i włączyć ciemny motyw dla danej aplikacji. I tak za każdym razem po restarcie urządzenia. 

Edytowane przez Tartary
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procedura przywrócenia kopi zapasowej.

 

Procedura jest następująca:

1. Wykonaj Format DATA ( przed tym krokiem wykonaj kopię zapasową w TWRP i innych ważnych danych na swoim komputerze!!!! ).

2.Zainstaluj ROM (poprzez TWRP lub FASTBOOT) w wersji z której wykonano backup .

3. dokonaj konfiguracji pamięci ROM (instalacja Magisk itp.).

4. Przywróć dane z kopii zapasowej za pomocą TWRP ( należy ją wgrać do pamięci wewnętrznej telefonu, patrz punkt 1 ).

5. Po zakończeniu procesu wszystkie aplikacje bankowe wymagają ponownej konfiguracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do jasnej ciasnej. v14 to jakaś pomyłka. Przez tyle czasu nikt nie zauważył, że wieczorem (na ogół 21-22) ekran sam się wybudza? Dzisiaj to zdarzyło się o 21:13. Pewnie dalej "Centrum Zadań" nie działa poprawnie. Większe zaufanie mam zostawić portfel pełny pieniędzy u cygana, niż używać tej serii roma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, qwerty01 napisał(a):

Do jasnej ciasnej. v14 to jakaś pomyłka. Przez tyle czasu nikt nie zauważył, że wieczorem (na ogół 21-22) ekran sam się wybudza? Dzisiaj to zdarzyło się o 21:13. Pewnie dalej "Centrum Zadań" nie działa poprawnie. Większe zaufanie mam zostawić portfel pełny pieniędzy u cygana, niż używać tej serii roma.

nie miałem u siebie takiej sytuacji że ekran sam się wybudzał ... centrum zadań? może masz na myśli funkcji? ja ogólnie nie widzę specjalnie żadnych problemów poza tymi opisanymi wcześniej (czyli wywalenie ikon pobranych z motywów - dalej jest ten błąd pobierania 300004 i nie idzie nic z tym zrobić - w wolnej chwili spróbuję jeszcze przywracania do ustawień fabrycznych ewentualnie czystej instalki z wipe data - innej koncepcji już nie mam ...) dźwięków na razie na tej wersji nie wysypało :) zawsze to jakiś plus ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem ostatnią wersję po reupie na tą z poprzedniego tygodnia i na obu moich telefonach czyli Mi10S oraz Xiaomi 13 zachowuje się w porządku. Płatności działają, z ikonami nic się nie stało, cały czas używam customowych z MIUI5 od wielu lat, bo nic lepszego jak dla mnie nie wymyślili ;) No i na pewno ekran sam się nigdy nie wybudza bez przychodzących powiadomień, przynajmniej nie zauważyłem takich wybudzeń. Tak więc jak dla mnie, to te problemy nie są związane konkretnie z tą wersją romu i tyle w temacie. @Master a czyściłeś dane aplikacji motywy ? Często ludzie zapominają o najprostszej rzeczy, szukając na siłę dziury w całym ;) Spróbuj też z poziomu recovery wyczyścić cache.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...