Jump to content

Xiaomi patentuje wielonumerową kartę SIM

ZduneX25

Recommended Posts

ciekawe kiedy w końcu pozbędą się tych kart całkowicie ... od dawna już mówi się o cyfrowych simach ... ale w praktyce słabo to wygląda ... u nas chyba Orange ma taką funkcjonalność ale tylko dla wybranych modeli telefonów ... 

25 minut temu, brawo napisał(a):

Nigdy. A co ci przeszkadzają tradycyjne karty? Co najwyżej powinna być opcja do skorzystania z esim.

mi osobiście jest to dokładnie obojętne czy karta będzie w wersji E czy zwykłej :) kiedyś po prostu o tym było dość głośno że są przymiarki do tej wersji E i jakoś temat ucichł (coś pamiętam że chyba Apple chciało całkowicie na to przejść) ... zalety to oczywiście dla producentów telefonów - można byłoby w ogóle zrezygnować z szufladki albo zrobić ją tylko na kartę SD - oszczędność plastiku czyli modna teraz ekologia - łatwiejsza i wygodniejsza zmiana operatorów i przenoszenie numeru itp itd ... zobaczymy co tam przyszłość przyniesie w temacie ale najwyraźniej tradycyjne simy mają się świetnie i na emeryturę się nie wybierają ...

ciekawe kiedy w końcu pozbędą się tych kart całkowicie ... od dawna już mówi się o cyfrowych simach ... ale w praktyce słabo to wygląda ... u nas chyba Orange ma taką funkcjonalność ale tylko dla wybranych modeli telefonów ... 
Na dzień dzisiejszy to już chyba wszyscy mają ofertę dla esim, a te wybrane modele no to zależy już od producenta czy zaimplementował esim w danym modelu telefonu.
Co do pozbycia się kart, to tak jak z gotówką, ludzie się przyzwyczaili płacić kartą a jak jest awaria to szok bo nie ma przy tyłku analogowej waluty żeby choćby bilet na komunikację kupić.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

1 godzinę temu, Netoper napisał(a):

Na dzień dzisiejszy to już chyba wszyscy mają ofertę dla esim, a te wybrane modele no to zależy już od producenta czy zaimplementował esim w danym modelu telefonu.
Co do pozbycia się kart, to tak jak z gotówką, ludzie się przyzwyczaili płacić kartą a jak jest awaria to szok bo nie ma przy tyłku analogowej waluty żeby choćby bilet na komunikację kupić.

tak - pisałem o Orange bo pamiętam że gdzieś widziałem o tym info od nich jako nowość w uslugach - ale sprawdziłem też u siebie w T-Mobile że jest taka mozliwosc dla wybranych telefonów - Xiaomi tam nie widziałem - były za to Samsungi .... a z tymi kartami to też prawda - co więcej ja po ostatnich problemach jakie miałem z płatnościami zbliżeniowymi (udało się temat rozwiązać - przy kilku okazjach pisałem o tym na forum) to na wszelki wypadek wychodząc na miasto mam gdzieś schowana zawsze kartę fizyczna :) ot tak na wszelki wypadek ... oczywiście przy awarii terminalu i tak nic to nie da - ale profilaktycznie nie zaszkodzi 🙃 a właśnie zawsze znajdziemy gdzieś w okolicy bankomat ... więc tym bardziej warto mieć analoga ze sobą ...

A nawet nie sprawdzałem czy Xiaomi ma w ogóle jakiś fon z esimem. W samsungu s21ultra mam ale to wskoczyło dopiero w jesiennym updacie, w s20Fe 5g nie widzę.
W Xiaomi może jest w ostatnich flagowcach.
Plusem karty fizycznej jest jeszcze to że jak fon padnie to kartę przekładam do innego fona i od razu mam łączność ze światem
Znowu esim ponoć mniej prądu ssie, ciekawe ile czasu w praktyce można zyskać, czy w ogóle jest to zauważalne

• 10 months later...

Master  miałem kilka razy esim w zegarku, telefonie i potem mnie to wkurzało, w przypadku aktualizacji coś się uwalało nie raz i proś się operatora żeby na nowo uruchomili, tragedia. Przysyłali mi na maila kod QR do zeskanowania, żeby uruchomić esim i raz się udało, a potem 3 razy nie, bo wywalało-zly kod QR....   A co do tego co napasłeś "coś pamiętam, że chyba Apple chciało całkowicie na to przejść" - dokładnie tak jest. W USA nie kupisz już iPhona na normalne karty sim , są tylko na esimy - nie bardzo rozumiem ten krok na ich rynku. Przylatujesz do US na 3 mies. Odwiedzić rodzinę i przy okazji chcesz sobie kupić najnowszego iPhona bo trochę taniej, a tu kupa- są tylko na abo.a nie na kartę i obcokrajowcowi nie sprzedadzą iPhona- to ja dziękuje na takie udogodnienia. X 13 z tego co pamiętam ma opcje na 1 esimkę, ale ciekawy jestem jak to wygląda w przypadku jak co tydzień wychodzi HOS czy nie wywali karty, a sprawdzać mi się nie chce.