Skocz do zawartości

Redmi Note 12 Pro 4G/5G/+ - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

W tym miejscu rozmawiamy na wszelkie tematy dotyczące smartfonów Redmi Note 12 Pro 4G/5G/+, które nie wymagają tworzenia oddzielnego wątku.

Redmi Note 12 Pro 4G = rebrand Redmi Note 10 Pro, Redmi Note 12 Pro 5G/+ to prawdopodobnie te same wersje, co w Chinach i Indiach: https://miuipolska.pl/seria-redmi-note-12-zaprezentowana-w-chinach/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam

Mam pytanie czysto techniczne.

Kupiłem RN12 PRO+ na aliexpress i dotarł rzecz jasna w jakimś skundlonym ROM (13.0.6.0 SMOMIXM) zakładam, że chiński ROM  + multilingual. 

Chcę wrzucić Indian ROM lecz SP Flash i Miflash daje komunikat unauthorized account. W sumie to mój trzeci Xiaom,i a w rodzinie chyba 7 lub 8. Wszystkie robiłem sam (nawet z EDL korzystałem :)  ) Czytałem o możliwości obejścia tego poprzez ROM2box lecz zanim zrobię cegłę wolę zapytać. Istnieje możliwość wgrania innego ROM czy pozostaje jedynie szukać kogoś kto ma konto autoryzowane do flashowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kacper Skrzypek napisał(a):

To po co szukasz EDL/download? Wystarczy fastboot i MiFlash. Z fastbootem nie musisz szukać autoryzowanego konta.

Czyli MiFlash i w menu chip zaznaczam MTK?

Czy bez jakiejkolwiek ingerencji w ustawienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK! :)

Skończył flash i kończy konfigurację choć w końcówce serducho podskoczyło bo wywalił błąd: 

[20:16:47]:1    y9mz9ty55dh6zd6h     200,0855259s     error:Not catch checkpoint (\$fastboot -s .* lock),flash is not done

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
13 minut temu, skay77 napisał(a):

Masz tam napisane otworzą pudełko wygrają globala
 

Po Twoim wyjaśnieniu rozumiem co sprzedający chciał powiedzieć :)

Po wgraniu globala bootloader będzie zablokowany/odblokowany? Pytam bo chcę wiedzieć czy NFC będzie działać. Jeśli nie, to zakup nie wchodzi w rachubę, a chciałbym kupić bo to parę stówek oszczędności.

Ps. Orion mnie ubiegł. tego się obawiałem.

Edytowane przez figurel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz o aktualizacjach , niektóre modele z mtk może nie tyle tracą wsparcie a 3ba je dofinsowywac , więc i ten mtk za rok może być pod skrzydłami patrona

Don't drink and root 2201122G


O ten jest jeszcze jak ten rok w miarę tani i snap 8 gen1
https://tradingshenzhen.com/en/redmi-k50-series/redmi-k50-pro-8gb256gb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

W tej chwili nie ma i prawdopodobnie nie pojawi się, dopóki Xiaomi nie wyda POCO F5 (odpowiednika Redmi Note 12 Turbo). Chcemy mieć pewność, że ROM będzie z tym telefonem kompatybilny (bo nie wiadomo, czy na przykład nie zmienią aparatów i nie trzeba będzie brać z Globala dodatkowych bibliotek). Nie będzie też motywu od Harry'ego Pottera w naszym ROM-ie (bo bootanimacja jest tylko dla Redmi w tej chwili, może być myląca dla osób które będą mieć POCO - mogę wysłać kopię tego motywu do zastosowania na naszym ROM-ie, bo go wypakowałem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A ja mam problem z odblokowaniem bootloadera, mam oczywiście konto bo miałem 10 Pro. Na miflash_unlock przechodzi mi 100% ale na odblokowaniu wyskakuje czerwony krzyżyk założyłem inne konto i też lipa, może jakaś rada od was panowie.

2023-05-10_225126.png

2023-05-10_225312.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, rumot napisał(a):

konto dodałem

Rozumiem, że dodałeś poza kontem Xiaomi w opcjach programisty też? Bo to dwie różne rzeczy, wygląda na to że tego nie widzi. Nie miałem takich problemów przy odblokowywaniu Note 12 Pro+, a robiłem to jakiś tydzień temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, jestem nowy jeśli chodzi o różne modyfikacje, czy w redmi note 12 pro+ da radę włączyć jakoś nagrywanie rozmów bez utraty gwarancji z działającymi aplikacjami bankowymi i nfc? Jeśli tak to w jaki sposób mogę to zrobić? :) Proszę o pomoc, dziękuje 

Edytowane przez Gulf8
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Kacper Skrzypek napisał(a):

Rozumiem, że dodałeś poza kontem Xiaomi w opcjach programisty też? Bo to dwie różne rzeczy, wygląda na to że tego nie widzi. Nie miałem takich problemów przy odblokowywaniu Note 12 Pro+, a robiłem to jakiś tydzień temu.

Wiesz no mam problem mam dodane konto w Programiście , oczywiscie wyłaczyłem WiFi i WiFi calling  a dane mobilne mam właczone.

Zakładam nowe konto a ze starego usuwam urządzenie moze coś pomoże

Edytowane przez rumot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2023-05-12_225803.thumb.png.55c9e47307acc020a307030bbe2e95a8.png

W dniu 11.05.2023 o 16:18, Kacper Skrzypek napisał(a):

Rozumiem, że dodałeś poza kontem Xiaomi w opcjach programisty też? Bo to dwie różne rzeczy, wygląda na to że tego nie widzi. Nie miałem takich problemów przy odblokowywaniu Note 12 Pro+, a robiłem to jakiś tydzień temu.

Opanowałem temat !

Tak to jest , co sprzęt to inna konfiguracja a u mnie blokował mi połączenie anty-wirus z dostawcy internetu Toya na PC.

Przeszedłem na laptopa i usunąłem  anty-wirusa z Toyi , usunąłem dwa konta które utworzyłem na Miui, (nie potrzebnie)ze starego konta jeszcze z RP 8 usunąłem i cały sprzęt Tv, stary telefon może nie potrzebnie?  Tylko zostawiłem RN 12 Pro i poszło.

Dzięki za wsparcie Netoperkowi i Kacprowi (zmieniłem kabel i odblokowałem konto w programistach bo zapomniałem 😁)

Teraz czekam😁

9 godzin temu, rumot napisał(a):

Teraz czekam😁

A tak ? Kacper czy  będzie soft z nagrywaniem, czy musimy na Indo. przechodzić.

W dniu 11.05.2023 o 20:00, Gulf8 napisał(a):

Hej, jestem nowy jeśli chodzi o różne modyfikacje, czy w redmi note 12 pro+ da radę włączyć jakoś nagrywanie rozmów bez utraty gwarancji z działającymi aplikacjami bankowymi i nfc? Jeśli tak to w jaki sposób mogę to zrobić? :) Proszę o pomoc, dziękuje 

Dałeś radę

9 godzin temu, rumot napisał(a):

Teraz czekam😁

A tak ? Kacper czy  będzie soft z nagrywaniem, czy musimy na Indo. przechodzić.

Dałeś radę

No nie da rady włączyć Unia UR ni pozwala  no i co  i wszystko w temacie( Po to jest MIUI PL.) na forum wszystko się dowiesz Pomogą ludzie !?

A ja myślę że RN 12 Pro będzie chitem  cena -jakość

Edytowane przez rumot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...


Cześć, czy mogę poprosić o link do romu indonesia do Redmi Note 12 Pro 5G? Zależy mi na nagrywaniu rozmów, ale też żeby działały usługi Google, aplikacje bankowe i NFC. Nie chciałbym pomylić i wgrać złego...  Oznaczenie mojego modelu to 22101316G, MZB0D37EU.
Jeśli jest jakiś poradnik, jak dokładnie wgrać taki rom i jak potem zablokować bootloader, będę wdzięczny.
Czy taki rom, to miuipolska, czy funkcji miuipolska nie będzie?
A może lepiej wysłać telefon na płatne wgranie softu (widzę, że chyba jest taka oferta w MiCenter)?

 

Edytowane przez djflix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://bigota.d.miui.com/V14.0.3.0.SMOIDXM/ruby_id_global_images_V14.0.3.0.SMOIDXM_20230309.0000.00_12.0_global_0b47cc9af7.tgz

Wgrywasz MiFlashem, ewentualnie możesz próbować wgrać przez aktualizator, bo jest na to sposób — ale wtedy inna paczka: https://bigota.d.miui.com/V14.0.3.0.SMOIDXM/miui_RUBYIDGlobal_V14.0.3.0.SMOIDXM_914a0a58de_12.0.zip, i musisz znaleźć też paczkę z posiadaną obecnie przez Ciebie wersją softu.

Przez MiFlash musisz mieć odblokowany bootloader. Przez aktualizator nie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Aktualnie mam 14.0.5.0.SM0EUXM.- podpowiesz skąd wziąć paczkę?

Jak radzisz, lepiej przez MiFlasher, czy tą drugą metodą? Bootloader już odblokowałem.

Rozumiem, że ta indonezyjska wersja to jakaś oficjalna, nie będzie funkcji takich jak miuipolska?

I jeszcze zapytam - w jakim celu i jak później należy zablokować bootloader?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, djflix napisał(a):

14.0.5.0.SM0EUXM

https://bigota.d.miui.com/V14.0.5.0.SMOEUXM/miui_RUBYEEAGlobal_V14.0.5.0.SMOEUXM_ca34fbeb79_12.0.zip

1 minutę temu, djflix napisał(a):

Jak radzisz, lepiej przez MiFlasher, czy tą drugą metodą? Bootloader już odblokowałem.

Jeśli masz odblokowany, to nie ma różnicy. MiFlashem lepiej nawet w tym przypadku.

1 minutę temu, djflix napisał(a):

Rozumiem, że ta indonezyjska wersja to jakaś oficjalna, nie będzie funkcji takich jak miuipolska?

Tak, to oficjalny Global, tyle że z dialerem/kontaktami/SMS od Xiaomi.

2 minuty temu, djflix napisał(a):

I jeszcze zapytam - w jakim celu i jak później należy zablokować bootloader?

Płatności przez Google Pay bez kombinowania nie będą działać na odblokowanym bootloaderze. Zablokować możesz już podczas wgrywania — wystarczy, że nie zmienisz domyślnie zaznaczonej opcji "clean all and lock".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, chciałbym sprawić komuś prezent i kupić redmi 12 pro 5G z Amazona niemieckiego, bo super promocja. Ale tam jest napisane że to wersja niemiecka, czy będzie bez problemów działał w polsce na polskiej karcie sim u polskiego operatora? Może ktoś z was się orientuje w temacie. No i czy będzie w 100 procentach funkcjonalny tzn aplikacje i aktualizacje. 

A słabo ogarniam takie tematy już 60 wiosen na karku. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...