Skocz do zawartości

MIUI V14.0.23.1.30.DEV


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi


 

14 godzin temu, krainawilka napisał(a):

Teraz płatności znowu nie działają... Już nie wiem jak z tym walczyć. Wygląda na wielką loterię, raz działa, raz nie.

w moim mi11u nie ma żadnego problemu z płatnościami. 
Może spróbuj usunąć kartę i dodać jeszcze raz? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, krainawilka napisał(a):

Teraz płatności znowu nie działają... Już nie wiem jak z tym walczyć. Wygląda na wielką loterię, raz działa, raz nie.

czasami dobrze jest wywalić aplikacje i zainstalować i skonfigurować jeszcze raz - u mnie to pomogło jak wywaliło mi płatności przez aplikacje bankową - dopiero jej usuniecie i ponowna instalacja pomogła ... a wszystko wyglądało że jest ok - nie było wiadomo w czym jest problem - od tej pory z płatnościami aplikacja przez NFC nie było żadnych problemów - z google Pay place też czasami - tam mam podpięta kartę - ale to robię przelewy - nie przez NFC ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, krainawilka napisał(a):

Tak zrobię, usunę karty, aplikację i zainstaluję na nowo.

Panowie @Master i @mateo912 możecie powiedzieć jak macie ustawiony mobilny portfel? HCE czy SIM?

tylko HCE - kart SIM z danymi kart płatniczych chyba już w zasadzie nie ma użytku - do płatności przez aplikacje to tylko HCE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilką zrobiłem test i wygląda to tak:

1. usunąłem wszystkie karty i aplikację portfel.
2. Dodałem kartę mBank
3. płatność nie przechodzi - włącza się aplikacja portfel z informacją, żeby dodać kartę (innej karty nie widać, tak jakby żadna nie była dodana) - z tego poziomu dodałem nową, inną kartę, Alior. Płatność przeszła przez kartę Alior.
4. próbuję zapłacić ponownie - wchodzę w aplikację i ustawiam na karcie mBank - płatność dokonuje się przez kartę Alior (mimo braku ustawień domyślnej karty).
5. wchodzę w aplikację portfel, ale tam widać tylko kartę mBank. Tej z Aliora (która była dodana z poziomu komunikatu) nie widać.

Wygląda to tak, jakby w telefonie istniały dwie aplikacje portfel, jedna widoczna, druga włącza się tylko w momencie płatności. Jeśli dodam kartę z poziomu tego komunikatu to płatność przejdzie. Natomiast w aplikacji którą mogę włączyć dodane karty jakby nie istnieją.

Cuda na kiju.

Ktoś ma podobnie i może potwierdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, mariusz.ur napisał(a):

To odinstaluj aplikację portfel i sprawdź co się stanie po kliknięciu ikony portfel w panelu szybkich ustawień.

Kilka postów wyżej już wspominałem, że ta ikonka portfel u mnie nie istniała, a zastępcza zniknęła po próbie edycji. Już naprawdę nie wiem co się dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, krainawilka napisał(a):

 Już naprawdę nie wiem co się dzieje.

Często takie rzeczy się dzieją po przywróceniu kopii zapasowej Google zrobionej na innym urządzeniu lub systemie. Możesz zresetować panel szybkich ustawień. Powinny się pojawić wszystkie ikony dostępne w systemie.

Czasami coś  się wykrzyczy po aktualizacji. Wtedy pozostaje przywrócenie do ustawień fabrycznych. Zrób kopię zapasową w miui. Przywróć potem tylko niezbędne rzeczy, bez ustawień urządzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stawiałem system na czysto. Ikona portfel była po zainstalowaniu i po kliknięciu otwierał się Google Pay i nie instalowałem żadnej dodatkowej aplikacji. Płatności przechodzą dopiero po kliknięciu w ikonę portfela i wybraniu karty, którą chcę płacić. W ustawieniach portfel HCE, domyślna Google Pay, a w "Użyj domyślnej" ustawienie "Z wyjątkiem sytuacji, gdy otwarta jest inna aplikacja płatnicza", jeżeli ustawię na " Zawsze" to płatność nie przechodzi. Ogólnie pasuje mi to, bo nie da się przypadkowo zapłacić, kiedy jest włączone NFC, więc płatności przechodzą, bo wybraniu karty, czyli bezpieczniej. 

Edytowane przez Tartary
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mariusz.ur napisał(a):

Często takie rzeczy się dzieją po przywróceniu kopii zapasowej Google zrobionej na innym urządzeniu lub systemie. Możesz zresetować panel szybkich ustawień. Powinny się pojawić wszystkie ikony dostępne w systemie.

Czasami coś  się wykrzyczy po aktualizacji. Wtedy pozostaje przywrócenie do ustawień fabrycznych. Zrób kopię zapasową w miui. Przywróć potem tylko niezbędne rzeczy, bez ustawień urządzenia.

Jak go zresetować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dudijack napisał(a):

Niestety ale problem z płatnościami istnieje.
Pacjent:Xiaomi 12x
Aplikacja Millennium i dodana jako domyśla forma płatności, HCE.
Brak reakcji przy terminalu.


Wysłane z mojego 2112123AG przy użyciu Tapatalka
 

ja jak miałem u siebie problemy z płatnościami to co ciekawe reakcja terminalu była za to nie przechodziła płatność ... brak reakcji terminalu wskazywałby że jest jakiś problem z modułem NFC ... to czy on działa czy nie można sprawdzić np aplikacja do zczytywania danych z kart zbliżeniowych - to będzie wtedy pewność że moduł wysyła/odbiera dane ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja pobrałem to ze sklepu Play - nazwy nie pamiętam niestety ale myślę że bez problemu to się znajdzie czy nawet poszuka przez wyszukiwarkę ... po prostu jak u mnie pojawiły się nie wiadomo dlaczego te problemy z płatnościami zbliżeniowymi to uznałem początkowo że to może być problem z modułem NFC - i jakoś trzeba go przetestować czy na pewno działa ... potem kombinowałem dalej i nic nie pomagało - na samym końcu dopiero jak wywaliłem całą aplikacje bankową i zainstalowałem od nowa i zrobiłem ponowna konfigurację - i dopiero to załatwiło sprawę ... co ciekawe wywaliło te płatności z dnia na dzień - nie było żadnych aktualizacji ani systemu ani aplikacji - po prostu jednego dnia działało a drugiego już nie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lockerek napisał(a):

U mnie działaja normalnie płatnosci na iPKO

ta sytuacja o której pisałem dotyczyła właśnie aplikacji iPKO :) może ktoś będzie miał podobny problem to niech nie szuka rozwiązań dookoła tylko wywala ta aplikację i instaluje od nowa - dodaje kartę - ustawia jako płatność domyślną i wszystko działa jak trzeba ... ja od tamtej pory nie mam żadnych problemów z tymi płatnościami :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na MI12X, po każdym ponownym uruchomieniu telefonu muszę przestawić na w ustawieniach na inną aplikację niż google pay, po czym wrócić. Dopiero po tym płatności działają normalnie.

I mam tak w każdej rownojowej wersji xiaomi.eu

Edytowane przez dudek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dudek napisał(a):

na MI12X, po każdym ponownym uruchomieniu telefonu muszę przestawić na w ustawieniach na inną aplikację niż google pay, po czym wrócić. Dopiero po tym płatności działają normalnie.

I mam tak w każdej rownojowej wersji xiaomi.eu

ale to piszesz o płatnościach zbliżeniowych NFC czy ogólnie google Pay jako takim? ja korzystam z google Pay do płatności online a zbliżeniowo przez aplikacje bankową i jedno i drugie działa dobrze - nic nie trzeba przedstawiać przy updatach systemu - ustawienia są zachowywane i działa wszystko jak należy ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę o płatnościach przez Google pay. Innej aplikacji nie używam. Po każdym restarcie telefonu płatności nie działają. Wyświetla się aplikacja Google Pay z czerwonym wykrzyknikiem.

Wystarczy, że wejdę w usatwienia NFC, przestawie domyślną aplikację np. na mBank lub IKO, po czym wrócę do google pay. 

Po tym tricku nie mam problemu z płatnościami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.02.2023 o 06:30, dudek napisał(a):

Piszę o płatnościach przez Google pay. Innej aplikacji nie używam. Po każdym restarcie telefonu płatności nie działają. Wyświetla się aplikacja Google Pay z czerwonym wykrzyknikiem.

Wystarczy, że wejdę w usatwienia NFC, przestawie domyślną aplikację np. na mBank lub IKO, po czym wrócę do google pay. 

Po tym tricku nie mam problemu z płatnościami.

ale nie na problemu tylko do czasu restartu ... czyli zostaje dwie opcje - nie robić restartów :) albo płacić przez aplikacje bankową ... w sumie chyba to nie jest jakiś duży problem tym bardziej że do zbliżeniowych są aplikacje - i działają dobrze z tego co zrozumiałem ... może za jakiś czas poprawi to jakaś aktualizacja Google lub systemowa - a póki co trzeba dawać sobie radę z tym co jest :) no chyba że robisz restarty co chwila (po co nie wiem ale może i tak być) to wtedy można spróbować wrzucić wersję stable i zobaczyć co będzie ... - można temat zgłosić też w wątku dla stable - może któryś załogant potwierdzi problem albo potwierdzi że go nie ma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.02.2023 o 18:48, Master napisał(a):

ale nie na problemu tylko do czasu restartu ... czyli zostaje dwie opcje - nie robić restartów :) albo płacić przez aplikacje bankową ... w sumie chyba to nie jest jakiś duży problem tym bardziej że do zbliżeniowych są aplikacje - i działają dobrze z tego co zrozumiałem ... może za jakiś czas poprawi to jakaś aktualizacja Google lub systemowa - a póki co trzeba dawać sobie radę z tym co jest :) no chyba że robisz restarty co chwila (po co nie wiem ale może i tak być) to wtedy można spróbować wrzucić wersję stable i zobaczyć co będzie ... - można temat zgłosić też w wątku dla stable - może któryś załogant potwierdzi problem albo potwierdzi że go nie ma :)

Chyba mnie źle zrozumiałeś.

Robię restart. Przestawiam apke. I wszystko znowu działa. 

Więc to żaden problem dla mnie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dudek napisał(a):

Chyba mnie źle zrozumiałeś.

Robię restart. Przestawiam apke. I wszystko znowu działa. 

Więc to żaden problem dla mnie 

no dokładnie przecież o tym napisałem :) dobrze że działa i da się korzystać - to najważniejsze - może po którymś updacie w ogóle tego problemu już nie będzie ... trza trochę cierpliwości i trzymać kciuki ...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...