Jump to content

MIUI V14.0.23.1.30.DEV


Recommended Posts

2323.png

 • Dodane wsparcie dla Xiaomi 13, Xiaomi 13 Pro, Redmi K60/POCO F5 Pro i Redmi K60 Pro
 • Dla Xiaomi 13 Pro wydajemy wersję V14.0.23.1.31.DEV
 • Od 19 stycznia wszystkie nowe aktualizacje można wgrywać zarówno poprzez tryb recovery (TWRP), jak i przez tryb Fastboot. Szczegóły tutaj
 • Nie zalecamy wgrywania tej aktualizacji osobom korzystającym z Xiaomi 12T Pro; aparat główny może nie działać w pełni poprawnie. Będzie tak, dopóki Xiaomi nie wyda wersji Global z Androidem 13 dla tego modelu
 • Pełna lista zmian: polska, angielska

Wspierane urządzenia w wersji rozwojowej

devices_weekly_23020321.png

Poza urządzeniami wymienionymi powyżej udostępniamy również aktualizacje wersji beta dla niektórych telefonów z procesorami MediaTeka:

 • Xiaomi 12 Pro Dimensity [daumier] (Dimensity 9000+)
 • Redmi K50 Pro [matisse] (Dimensity 9000)
 • Redmi K50 [rubens] (Dimensity 8100)
 • Redmi Note 11T+ Pro [xagapro] (Dimensity 8100)
 • Redmi Note 11T Pro/POCO X4 GT [xaga] (Dimensity 8100)
 • Redmi K50i [xagain] (Dimensity 8100)
 • Redmi Note 11 Pro+ 5G [pissarropro] (Dimensity 920)
 • Redmi Note 11 Pro (5G) [pissarro] (Dimensity 920)
 • Xiaomi 11i HyperCharge [pissarroinpro] (Dimensity 920)
 • Xiaomi 11i [pissarroin] (Dimensity 920)
 • Redmi K40 Gaming [ares] (Dimensity 1200)
 • POCO F3 GT [aresin] (Dimensity 1200)
 • Redmi Note 10 Pro (5G) / POCO X3 GT [chopin] (Dimensity 1100)

Są one dostępne dla osób, ktore wspierają projekt Xiaomi.eu w serwisie Patreon na poziomie Contributor lub wyższym.

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja znajduje się na naszym forum lub w naszych poradnikach.

Sprawdź też dostępne poradniki instalacji:

Jak wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe)?

W przypadku niepowodzenia aktualizacji warto wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe) z recovery, aby telefon mógł się uruchomić. W tym celu należy powrócić do TWRP (klawisze Głośność+ i Power) i w sekcji Wipe przesunąć suwak factory reset (tylko i WYŁĄCZNIE to). Czyszczenie innych partycji systemowych (w Advanced wipe) jest niepolecane i niepotrzebne.

W przypadku, gdy posiadamy stockowe recovery od Xiaomi, uruchamiamy je za pomocą tej samej kombinacji klawiszy i wybieramy drugą opcję (Wipe Data), a następnie ją zatwierdzamy. Potem opcją nr 1 uruchamiamy telefon ponownie.

Root

Root z Magisk 25.2 do instalacji z TWRP (plik apk jest jednocześnie instalatorem — w celu instalacji w TWRP należy zmienić rozszerzenie z apk na zip. Najnowsze wersje TWRP wspierają instalację Magiska bez zmiany nazwy). Po instalacji, jeśli występują lagi, wykonać dodatkowy restart telefonu.

Magisk w wersji 24 i wyżej nie wspiera już narzędzia MagiskHide, co może powodować problemy z poprawnym przechodzeniem testu SafetyNet (związanego m.in. z płatnościami Google Pay) przy korzystaniu z roota. Należy wtedy skorzystać ze starszej wersji 23 lub nowszego Magisk Delta lub włączyć opcję Zygisk w ustawieniach aplikacji Magisk i wgrać moduł SafetyNet Fix w wersji pod Zygiska.

Polecane aplikacje MIUI

Jak zgłosić błąd systemu?

Prosimy o zgłaszanie błędów systemowych w oprogramowaniu xiaomi.eu/miuipolska według tego poradnika.

Jednocześnie informujemy, że jesteśmy małą, kilkuosobową grupą, która tworzy tę modyfikację MIUI jako hobby, w wolnym czasie. Nie mamy żadnego powiązania z pracownikami Xiaomi, zatem nie jesteśmy w stanie w żaden sposób wpłynąć na pracę oprogramowania MIUI Global i na poprawę problemów w tymże oprogramowaniu występujących. W związku z tym prosimy o niezgłaszanie nam bugów związanych z Globalem, gdyż w 90% przypadków nie będziemy w stanie Wam pomóc.

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska, możecie nas wesprzeć, klikając w przycisk poniżej.

Motyw: tutaj.

 • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

pobrane przez updatera - co ciekawe tym razem bardzo szybko poszło - tak mniej więcej jeden procent postępu gdzieś co dwie sekundy - po wybraniu sprawdzenia i instalacji odpaliło twrp ale nie zaczęło automatycznie instalacji - jak to było zawsze do tej pory - tylko trzeba było wskazać paczkę ręcznie - sam proces instalacji też wyglądał inaczej - inne komunikaty no i przede wszystkim poszło zdecydowanie szybciej ... te błędy na końcu też u mnie były ale one nie rzutują na poprawność wrzucenia systemu - po restarcie wszystko ok - co ciekawe dobrze zainstalowała się też ta aktualizacja Google Play (bez tych problemów o których pisałem przy poprzedniej wersji) na razie wygląda, że wszystko oki :)

ps. ten zrzut ekranu co wrzucił pan Kacper to u mnie były tylko trzy linijki z błędami a nie jak tam widać, że jest tego więcej ...

Edited by Master
Link to comment
Share on other sites

4 minuty temu, deathmenxddd napisał(a):

Pytanko do użytkowników Mi 11, warto zainstalować czy lepiej zostać przy stable?

To stable dosyć mocno pobugowane zwłaszcza powiadomienia...

śmiało instaluj - powiadomienia są ok - nie ma żadnych większych problemów do tego zawsze jest okazja pomarudzic i zgłosić problemy - o ile takowe się pojawią :)

21 minut temu, czarek1212 napisał(a):

testuje na mi 11 ultra bo w poprzednich wersjach bateria słabo trzymała....

tu chyba coś poprawili w zakresie zużycia baterii - zobaczymy w praktyce :)

Link to comment
Share on other sites

16 minut temu, Master napisał(a):

śmiało instaluj - powiadomienia są ok - nie ma żadnych większych problemów do tego zawsze jest okazja pomarudzic i zgłosić problemy - o ile takowe się pojawią :)

No to sprawdzam, jestem zdumiony jak szybko się zainstalował rom :o

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, deathmenxddd napisał(a):

No to sprawdzam, jestem zdumiony jak szybko się zainstalował rom :o

to fakt - wcześniej dużo dłużej to trwało ... to ta wersja dużo szybciej się instaluje :) są też inne komunikaty - początkowo myślałem że coś jest nie tak :) tu może pan Kacper rzuci na to więcej światła i coś o tych zmianach napisze w wolnej chwili .... 

Link to comment
Share on other sites

4 minuty temu, Netoper napisał(a):

Xiaomi wysłało w grudniu (?) komunikat że pakiety będą lżejsze i szybsze, no to być może dotrzymali słowa emoji16.png

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka
 

no tak ... czytałem o tych założeniach :) nawet napisałem przy okazji pierwszych wersji dla A13 że paczki z romem zajmują więcej miejsca niż te dla A12 ... gdzieś około 0.5 giga - poprzednie miały o ile pamiętam 3.9 a te nowe mają 4.4 :) to trochę byłem zaskoczony że tak ładnie odchudzili 🙃 no ale teraz faktycznie instalacja to moment - może przy updacie po prostu nie wszystkie pliki są ładowane? tylko te gdzie były zmiany? a przy czystej instalacji będzie to zajmować dużo więcej czasu? ciekawa sprawa ... przy okazji poszukam jakiegoś info w necie nawet tak dla swojej ciekawości ... co do tej wersji na razie wygląda że wszystko jest oki - zobaczymy dalej np z tymi dźwiękami czy problem rozwiązany ... 

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Master napisał(a):

to fakt - wcześniej dużo dłużej to trwało ... to ta wersja dużo szybciej się instaluje :) są też inne komunikaty - początkowo myślałem że coś jest nie tak :) tu może pan Kacper rzuci na to więcej światła i coś o tych zmianach napisze w wolnej chwili .... 

Wszystko jest OK ;) przy zmianie na hybrydowe ROMy trochę usprawniliśmy proces instalacji w TWRP po prostu.

 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Gdzie były zmiany? No jak sam zauważyłeś szybsza instalka, i dla zdrowia psychicznego nie wnikaj w głebsze zmiany .
A na poważnie, miejmy nadzieję że w końcu Xiaomi zacznie zwracać uwagę na opinie userów - co im się podoba a co trza zmienić żeby im się bardziej podobało. Inna sprawa że tutejszy Team też robi cuda żeby usprawnić działanie fonów, ale przez brak kodu (który Xiaomi niby miało udostępnić) odwalają kawał solidnej roboty.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minut temu, Netoper napisał(a):

Gdzie były zmiany? No jak sam zauważyłeś szybsza instalka, i dla zdrowia psychicznego nie wnikaj w głebsze zmiany emoji1787.png .
A na poważnie, miejmy nadzieję że w końcu Xiaomi zacznie zwracać uwagę na opinie userów - co im się podoba a co trza zmienić żeby im się bardziej podobało.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka
 

no z tego co pan Kacper pisał to to oni robią co chcą a nasze uwagi nawet do nich nie spływają 🙃 tu się ogarnia co się da w miarę własnych możliwości no i czeka się na nowe romy gdzie jest szansa że coś poprawia lub zepsują bardziej ... ogólnie nie zaszkodzi trochę wiedzy o tym z czego się korzysta :)

Link to comment
Share on other sites

45 minut temu, Netoper napisał(a):

który Xiaomi niby miało udostępnić

Nic mi o tym nie wiadomo ;) Xiaomi zasadniczo kodu MIUI nie udostępnia (bo to w końcu ich modyfikacje), opieramy się na gotowych ROM-ach, gdzie niektóre aplikacje mają tak celowo zaciemniony kod, żeby trudno było je w ogóle modyfikować.

Uwagi dot. chińskich wydań najłatwiej jest zgłaszać na chińskim Xiaomi Community, tylko... no właśnie, trzeba znać chiński...

Link to comment
Share on other sites

Mam problem z zainstalowaniem TWRP, robie tak jak zawsze nigdy nie miałem problemów z instalacją bo nie pierwszy raz to robiłęm,ale... wyskakuje mi FAILED Recover_a no such partition i nie chce mi sie zainstalować 

Narazie ROM zainstalowalem przez fastboot

Edited by lockerek
Link to comment
Share on other sites

30 minut temu, patrikos23 napisał(a):

No powiem, że bateria na mi11 na duży plus 😏 po poprzedniej wersji leciała w oczach a teraz bajka 

na poprzedniej rozwojowej było nieco gorzej z baterią niż na wcześniejszych wersjach - fajnie że jest lepiej - taka zmiana zawsze na plus :) powiadomienia też są ok - zobaczymy jeszcze co będzie z tymi dźwiękami ... na razie żadnych problemów - oby tak dalej ...

ps. szkoda że nie ma tego wskaźnika kondycji baterii - widocznie komuś przeszkadzało 🙃

Edited by Master
Link to comment
Share on other sites

Po zmianie w poprzedniej wersji Panelu Sterowania (Security) dźwięk w dzwonku i powiadomieniach działał. Przed wgraniem powróciłem do fabrycznego i przeinstalowałem rom. Na ten moment wszystko działa.

Link to comment
Share on other sites

Możesz na oba.

Xiaomi 12T Pro reupload z naprawionym aparatem 200 Mpx

59 minut temu, jankowik5050 napisał(a):

@Kacper SkrzypekDa radę kupić jakoś super ikony? Bo są tylko chińskie metody płatności

Z tego co widzę nie bardzo... Nawet jeśli mam gdzieś u siebie parę Mi Kredytów, to z poziomu motywów w ogóle nie mogę ich wykorzystać, prosi o płatność jakąś chińską metodą.

Edited by Kacper Skrzypek
 • Thanks 1
 • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Kacper Skrzypek said:

Możesz na oba.

Xiaomi 12T Pro reupload z naprawionym aparatem 200 Mpx

Z tego co widzę nie bardzo... Nawet jeśli mam gdzieś u siebie parę Mi Kredytów, to z poziomu motywów w ogóle nie mogę ich wykorzystać, prosi o płatność jakąś chińską metodą.

A nie wiesz czy by się dało to jakoś obejść albo usunąć tą płatność o ile dobrze pamiętam to było to jakoś ogarnięte w płatnych motywach 

Link to comment
Share on other sites

W dniu 4.02.2023 o 11:15, Kacper Skrzypek napisał(a):

Przecież jest?

image.png

faktycznie jest, ale dziwna sprawa jak pobierałem wersje pod mi 11ultra z serwera głównego to pobrało wersje poprzednia dlatego nie było wersji hybrydowej :D 

Link to comment
Share on other sites

Płatności zbliżeniowe nie działają w GPay.
Po zbliżeniu telefonu do terminala wyskakuje aplikacja z propozycją dodania nowej karty. Karty oczywiście dodane.
Po przełączeniu na aplikację mbank jako domyślą płatności działają.

Ktoś miał podobnie?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
 • Create New...