Skocz do zawartości

POCO F3 / Redmi K40 - MIUI 14 Polska / Xiaomi.eu stabilne - 14.0.4.0.TKHCNXM - Android 13


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 6.02.2023 o 13:43, Tomequ123456 napisał(a):

Kolejny problem - co jakiś czas internet po prostu wywala. Zasięg ciągle jest, ale net się sam wyłącza, pomimo tego, że na telefonie ciągle jest włączony. 

Cholerne gówno a nie aktualizacja. 

Potwierdzam też, że u mnie co jakiś czas gubi net, mimo, że jest cały czas włączony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, TTome napisał(a):

Jeden z najlepszych update, wgranie przez fastboot bezproblemowo w 2 minuty, wszystko śmiga. Bateria mocno na plus, super bo po ostatniej aktualizacji była z tym lipa. Jedynie musiałem wyczyścić cache w Google Pay.

To już kolejna osoba zauważająca dużo lepszą baterię :-). Ja nie widzę tego, więc o mam tylko pytania: 
1) ile % baterii ubywa Wam na 14.0.4 przy włączonym LTE, BT i wifi?,
2) Czy macie włączoną pamięć wirtualną?
3) na ile h wystarcza Wam bateria - SOT (średnio, wiadomo, że zależy od sposobu wykorzystania telefonu). Z góry dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, dzeryae napisał(a):

ile % baterii ubywa Wam na 14.0.4 przy włączonym LTE, BT i wifi?,

Tu masakra, nawet nie chcę pisać, ale napiszę xD. Tylko z lte i oglądanie filmu na yt w 1080p to jakieś 2-3h. Dwa razy dziennie muszę telefon ładować, a po nocy leżenia i tak ma te 13-15% mniej niż wieczorem. 

Ale najlepsze i tak jest to, że przez noc, wyłączone WSZYSTKO, nawet tryb samolotowy włączyłem - zeszło 13% baterii xDDDDDD 

14 godzin temu, TTome napisał(a):

Jeden z najlepszych update, wgranie przez fastboot bezproblemowo w 2 minuty, wszystko śmiga. Bateria mocno na plus

Chopie, pomóż mi proszę. Czy sądzisz, że jak teraz wgram ponownie przez fastboota, to wywali mi znów wszystkie dane? 

Edytowane przez Tomequ123456
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, innyreader napisał(a):

U mnie bateria była gorsza niż na wcześniejszym. Przeszedłem na najnowszą betę i u mnie jest lepiej.

Najlepsza bateria na stable była na 13.0.7

 

Ok, ale czy mówimy o tych samych wersjach? Ja przesiadłem się przez TWRP z 13.0.9 xiaomi.eu czyli stable z poprzedniego wątku, na xiaomi.eu z tego wątku czyli 14.0.4 też w nagłówku pisze stabilne (dokładnie stable beta wg. Redmi K40/POCO F3/Mi 11X (alioth) MIUI Downloads | Xiaomi Firmware Updater). Czy o takiej zmianie mówisz? I czy używasz pamięci wirtualnej? 

Edytowane przez dzeryae
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Tomequ123456 napisał:

Tu masakra, nawet nie chcę pisać, ale napiszę xD. Tylko z lte i oglądanie filmu na yt w 1080p to jakieś 2-3h. Dwa razy dziennie muszę telefon ładować, a po nocy leżenia i tak ma te 13-15% mniej niż wieczorem. 

Ale najlepsze i tak jest to, że przez noc, wyłączone WSZYSTKO, nawet tryb samolotowy włączyłem - zeszło 13% baterii xDDDDDD 

Chopie, pomóż mi proszę. Czy sądzisz, że jak teraz wgram ponownie przez fastboota, to wywali mi znów wszystkie dane? 

Mój po przesiadce z 13.09 przez fastboot schodzi góra 1% baterii przez noc. Coś się u Ciebie gryzie. Ja bym wgrał od nowa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.02.2023 o 12:20, dzeryae napisał(a):

Ok, ale czy mówimy o tych samych wersjach? Ja przesiadłem się przez TWRP z 13.0.9 xiaomi.eu czyli stable z poprzedniego wątku, na xiaomi.eu z tego wątku czyli 14.0.4 też w nagłówku pisze stabilne (dokładnie stable beta wg. Redmi K40/POCO F3/Mi 11X (alioth) MIUI Downloads | Xiaomi Firmware Updater). Czy o takiej zmianie mówisz? I czy używasz pamięci wirtualnej? 

Dokładnie z tej samej wersji. 13.0.7 - 13.0.9 - 14.0.4 bez pamięci wirtualnej.

Najlepsza bateria była 13.0.7. 

SOT między tel. wg mnie nie ma sensu, każdy inaczej używa, ja np. mam dużo audio przy wyłączonym ekranie.

Ale szybkość schodzenia przy różnych aktualizacjach wg mnie już coś pokazuje.

Inna rzecz, że już klasyką jest inne działanie tej samej wersji u innych osób. Czytasz, że u mnie nie dział a u innych działa, u mnie bateria schodzi u innych nie.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, innyreader napisał(a):

Dokładnie z tej samej wersji. 13.0.7 - 13.0.9 - 14.0.4 bez pamięci wirtualnej.

Najlepsza bateria była 13.0.7. 

SOT między tel. wg mnie nie ma sensu, każdy inaczej używa, ja np. mam dużo audio przy wyłączonym ekranie.

Ale szybkość schodzenia przy różnych aktualizacjach wg mnie już coś pokazuje.

Inna rzecz, że już klasyką jest inne działanie tej samej wersji u innych osób. Czytasz, że u mnie nie dział a u innych działa, u mnie bateria schodzi u innych nie.   

Ok, racja dzięki. Wczoraj wyłączyłem pamięć wirtualną i wydaje mi się, że jednak wolniej schodzi bateria, choć przez noc nadal jest to około 3-4%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, innyreader napisał(a):

Ja nie pamiętam, żebym miewał mniej ;)

Ja chyba jeszcze na 12.5 i którymś 13.0.x miałem po 1-2%. Mam apkę AccuBattery Pro i on dużo ciekawych rzeczy mierzy :-). Mam screena, że w Deep sleep miałem już zużycie 0,2%/h, a od kilku wersji zużycie wynosi 0,4 lub 0,5%/h. I tak też jest realnie. Sprawdzę, czy po wyłączeniu wirtualnej pamięci będzie jakaś różnica w Deep Sleep.

Edytowane przez dzeryae
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, dzeryae napisał(a):

od kilku wersji zużycie wynosi 0,4 lub 0,5%/h.

Te zużycie zależy od wielu czynników. Jakość sygnału, ilości aplikacji z autostartem, monitorowaniem innych urządzeń itp. Możesz wyłączyć wszystko i mieć -1% przez noc.

 

Edytowane przez mariusz.ur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, mariusz.ur napisał(a):

Te zużycie zależy od wielu czynników. Jakość sygnału, ilości aplikacji z autostartem, monitorowaniem innych urządzeń itp. Możesz wyłączyć wszystko i mieć -1% przez noc.

 

Wczoraj wyłączyłem aplikacje w tle, wifi i BT i dalej zmniejszyło mi się przez noc z 36 z 32%, więc praktycznie tak samo jak z włączonymi. Nie mam monitorowania urządzeń ani funkcji znajdź telefon, ani skanowania w tle BT i wifi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo część z nich jest niezbędna w systemie (np. powiadomienie o słabej baterii czy oszczędzaniu/ultraoszczędzaniu baterii nie pochodzi z ustawień czy interfejsu systemu, tylko właśnie z panelu sterowania). Najwyraźniej dlatego Xiaomi na to nie pozwala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem aktualizację przez fastboota z kompa, nic to nie dało, internet nadal raz na godzinę, dwie rozłącza, bateria schodzi jak poyeb**a, niektórych powiadomień nie da się wyłączyć (a wcześniej się dało), telefon przy hotspot i przeglądaniu yt się przegrzewa.

Przynajmniej się nie zacina jak się pisze SMSy albo dzwoni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.02.2023 o 14:59, innyreader napisał(a):

Ja nie pamiętam, żebym miewał mniej ;)

Wyszło 14.0.5 :-) . Jest tu: Redmi K40 China Firmware V14.0.5.0.TKHCNXM Update | Xiaomi Firmware Updater . Czekamy na wersje Xiaomi.eu :-).

Edytowane przez dzeryae
Dodanie linka
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.02.2023 o 11:07, Tomequ123456 napisał:

Tu masakra, nawet nie chcę pisać, ale napiszę xD. Tylko z lte i oglądanie filmu na yt w 1080p to jakieś 2-3h. Dwa razy dziennie muszę telefon ładować, a po nocy leżenia i tak ma te 13-15% mniej niż wieczorem. 

Ale najlepsze i tak jest to, że przez noc, wyłączone WSZYSTKO, nawet tryb samolotowy włączyłem - zeszło 13% baterii xDDDDDD 

Chopie, pomóż mi proszę. Czy sądzisz, że jak teraz wgram ponownie przez fastboota, to wywali mi znów wszystkie dane? 

Ja tak miałem na 13.0.9., musiałem dosłownie doładowywać się 2-3x dziennie, po nocy schodziło nawet 20%.

U mnie bateria na 14.0.4. jest serio super (mimo że jadę na 5gb wirtualnej).

Jedyny duży minus to zabijanie apek i powiadomień (zegar z alarmami, gmail, whatsapp) - jakaś masakra, śledzę na bieżąco wątki na innych forach i sporo osób ma podobny problem.

Wgrywam od razu 14.0.5, jakoś dziwnie szybko go wypuścili.

Edytowane przez TTome
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem aktualizację przez fastboota z kompa, nic to nie dało, internet nadal raz na godzinę, dwie rozłącza, bateria schodzi jak poyeb**a, niektórych powiadomień nie da się wyłączyć (a wcześniej się dało), telefon przy hotspot i przeglądaniu yt się przegrzewa.
Przynajmniej się nie zacina jak się pisze SMSy albo dzwoni. 
A sprawdź w ustawieniach pod wykresem zużycia, co tak żre Ci tę baterię. U mnie, chyba począwszy od pierwszego globala z MIU13, telefon potrafił fest się grzać nawet podczas noszenia w kieszeni a i doładowywanie 2-3x w ciągu doby nie było mi obce

Winna okazała się domyślna apka Galerii MIUI, która masakrowała baterię, nawet mimo wyłączenia wszelkich synchronizacji itp. Pomogło chamskie zablokowanie jej dostępu do plików na telefonie i przesiadka na galerię od Google. Od tej pory jakbym miał inny telefon. Nie grzeje się w ogóle, ładowanie raz na 1,5 dnia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Sama zmiana na 0.5 nic nie dała.

Odebrałem wszystkie uprawnienia galerii, włączyłem jej oszczędzanie energii, że ma się wyłączać po 10 minutach i jest lepiej, w nocy już nie schodzi 13%, tylko jakieś 3-4.

Co nie zmienia faktu, że ostatni raz kupiłem xiaomi. To co się tu odwala jest robienie sobie jaj z użytkownika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Sama zmiana na 0.5 nic nie dała.
Odebrałem wszystkie uprawnienia galerii, włączyłem jej oszczędzanie energii, że ma się wyłączać po 10 minutach i jest lepiej, w nocy już nie schodzi 13%, tylko jakieś 3-4.
Co nie zmienia faktu, że ostatni raz kupiłem xiaomi. To co się tu odwala jest robienie sobie jaj z użytkownika. 
Używasz Custom Romu a pretensje masz do producenta? Ja siedzę na Globalu i mam spokój. Wszystko działa, bateria w porządku. Używałem romów od MIUI Polska i innych customów ale niestety bardzo często albo coś nie działa albo bateria leci na łeb na szyję (ogólnie to chyba na każdym customie bateria krócej trzyma) albo coś przestaje działać wtedy gdy tego akurat potrzebujesz.
Pracuję za granicą więc potrzebuję aby telefon działał tak jak powinien. Wgrałem stockowy rom Global i cieszę się działającym jak trzeba telefonem.

Wysłane z mojego M2012K11AG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, FromWP napisał(a):

Jest na razie tylko z Miui13 Indonezja i Tajwan.

Własnie instaluje wersje 13 na indonezje.

Dziwne, bo po odblokowaniu BL, mi recovery pro nie widzial telefonu w trybie fastboot. Zwykly mi flash telefon widzi, ale instalacja idzie jak krew z nosa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...