Skocz do zawartości

POCO F3 / Redmi K40 - MIUI 14 Polska / Xiaomi.eu stabilne - 14.0.4.0.TKHCNXM - Android 13


Rekomendowane odpowiedzi

Wątek poświęcony ostatniej (najświeższej) aktualizacji stabilnego MIUI Polska / Xiaomi.eu dla telefonu POCO F3 / Redmi K40 (nazwa kodowa: alioth).

Link do pobierania ROMu:

https://sourceforge.net/projects/xiaomi-eu-multilang-miui-roms/files/xiaomi.eu/MIUI-STABLE-RELEASES/MIUIv14/xiaomi.eu_multi_HMK40_POCOF3_V14.0.4.0.TKHCNXM_v14-13.zip/download

ROM można zainstalować zarówno w TWRP, jak i przez fastboota: https://miuipolska.pl/jak-zainstalowac-xiaomi-eu-miui-polska/

Proszę o merytoryczną dyskusję, związaną ściśle z tematem wątku.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba tradycyjnie opcja aktualizuj ma problem z pobraniem pliku. Ja pobierałem przez przeglądarkę internetową na telefonie. Zainstalowałem, pierwsze wrażenie jest takie, że czcionki w ustawieniach i obrazki są większe. Do tego nawet na oszczędzaniu baterii wydaje mi się, że wszystko działa dużo płynniej nawet sprawdzałem czy nie ma 120Hz domyślnie włączone, ale nie. Do tego mamy wybór ile pamięci wirtualnej mamy dodać 2, 3 albo 5GB. 

A teraz minus - jak dla mnie to nie działają widżety. W ogóle, żadne. Próbuję dodać jakikolwiek i żadnego się nie da! Po wstawieniu na pulpit nie da się nacisnąć V z potwierdzeniem. Czy ja coś źle robię :-)? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, innyreader napisał(a):

Aktualizowałem z ostatniej rozwojowej przez TWPR, wszystko się zaktualizowało bez problemu.

Widgety się dodają u mnie bez problemu.

Czy wybór pamięci wirtualnej ma jakiś sens pozytywny lub negatywny? Bo z tego co pamiętam to było 2GB i odradzano używanie. 

Ja aktualizowałem przez TWPR z 13.0.9 i poszło. Poprzedni było chyba 3 GB domyślnie. Nie zauważyłem za bardzo różnicy, ani w działaniu, ani w baterii, może ciut płynniej chodził przy dodanych 3GB, ale równie dobrze to może złudzenie.

Nie wiem co jest z tymi widgetami. Dodaje dowolny i nie działa ani przycisk dodaj na Pulpit, ani naciśnięcie widgetu i wstawienie go na dowolny ekran pulpitu bo nie mogę kliknąć V potwierdzającego w górnym prawym rogu (na screenie go nie widać, bo jak przeciągnę trzema palcami to znika mi widget). Będę wdzięczny za jakieś podpowiedzi.

1675432431496.jpg

1675432005490.jpg

Edytowane przez dzeryae
Dodane informacje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, mariusz.ur napisał(a):

Zrób kopię systemowego launchera i wyczyść jego dane. 

Dzięki, ale nie działa. Dane wyczyszczone, układ pulpitu zmienił się na Klasyczny - miałem Szufladę aplikacji. Nadal nie mogę dodać żadnego widgetu, jak ułożę go na ekranie nie da się go tam zostawić. Nie działa przycisk V zatwierdzający dodanie. Jakieś inne pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę ta aktualizacja zepsuła, może tylko u mnie. Co prawda widżety dodają się na ekran główny bez problemu ale na przykład przycisk wyszukiwarki Google w widżecie od aplikacji Chronus (zegar i pogoda) nie chce działać. Następny problem z dialerem Google phone. Przy podłączonej słuchawce bluetooth połączenie przychodzące jest sygnalizowane dźwiękiem w telefonie i słuchawce ale ekran się nie wybudza i nie ma możliwości odebrania połączenia na telefonie, w czasie rozmowy telefon nie pokazuje żeby trwało jakiekolwiek połączenie. Zakończyć rozmowę można tylko słuchawką. Po odinstalowaniu tego dialera, na dialerze stockowym tego problemu nie ma, działa jak powinno. Następny problem jest z budzikiem. Jak alarm się uruchamia ekran jest dalej wyłączony i nie ma możliwości wyłączenia alarmu nawet po wybudzeniu ekranu, brak jakiejkolwiek informacji  na ekranie że alarm działa. Można wyłączyć alarm w stan drzemki przyciskiem od głośności ale żeby całkowicie wyłączyć alarm aby nie dzwonił co 10 minut trzeba zrestartować telefon. Na poprzedniej wersji systemu był podobny problem ale wtedy działo się tak, kiedy budzik się uruchomił przy włączonym ekranie. Nie można było go wyłączyć tylko uśpić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymienię co po instalacji u mnie nie działa na stabilu :

1. Brak wyświetlanych ikon powiadomień w AOD------> baaardzo bolesne, bo nie ma diody w tym modelu

2. Nie da się wyłączyc dźwięku włączania telefonu

 

Przechodziłem z androida 11 i o dziwo aplikacji bankowych nie trzeba było przeinstalowywać. Telefon działa płynniej na andr 13. I wreszcie działa bluetooth!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej wszystkim,

 

Wczoraj zaktualizowałem moje POCO przez fastboot i przy moim użytkowaniu nie ma żadnych wad!

-bateria trzyma znacznie lepiej niż na 13.09

-telefon działa dużo szybciej

-lepiej zarządza ramem(nie ubija już co drugiej aplikacji)

-nie doświadczam żadnych bugów typu dźwięk przy włączaniu itp. (to co pisaliście wyżej)

Wychodzi więc na to, że problem może leżeć w aktualizacji w TWRP.

Pozdrawiam :)

 

 

 

Edytowane przez pikejkruuul
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, pikejkruuul napisał(a):

Hej wszystkim,

 

Wczoraj zaktualizowałem moje POCO przez fastboot i przy moim użytkowaniu nie ma żadnych wad!

-bateria trzyma znacznie lepiej niż na 13.09

-telefon działa dużo szybciej

-lepiej zarządza ramem(nie ubija już co drugiej aplikacji)

-nie doświadczam żadnych bugów typu dźwięk przy włączaniu itp. (to co pisaliście wyżej)

Wychodzi więc na to, że problem może leżeć w aktualizacji w TWRP.

Pozdrawiam :)

 

 

 

Czyli lepiej aktualizować przez TWRP czy przez fastboota z poziomi windowsa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, pikejkruuul napisał(a):

Z moich doświadczeń lepiej przez fastboota z poziomu windows

Siemka. Czy sądzisz, że jak zrobię teraz aktualizację przez fastboot, to mi znów wszystko wywali z telefonu? 

Widzę, że admini mają w d*pie ten wątek i nic nie piszą. 

 

XDDDDDD 

Teraz włączyłem hotspot. Nie dość, że czasami wywali całkowicie internet, to jeszcze telefon się zaczął grzać i działa jak średnia półka z 2015 roku. To jest jakiś ponury żart xDDDDDD

Je**ć was cw**e z xioami. Niech dalej wypuszczają milion różnych modeli, a w sofcie ciągle nasrane. 

Screenshot_2023-02-07-17-23-16-275_com.miui.miinput.jpg

Edytowane przez Tomequ123456
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy my mamy na to jakiś wpływ? Jeśli mogę coś poradzić, to to robię... Nie potrafię wyjaśnić, czemu aktualizacja wyczyściła Ci dane, podobnie jak tego, dlaczego telefon zaczął się grzać...

Nie mamy żadnego kontaktu z Xiaomi, żeby cokolwiek móc im przekazać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy się cieszą że w ogóle można wgrać xiaomi.eu i poszło droga one plusa ,oppo,realne gdzie 3ba mieć mstools (: tam są jazdy z tokenami, serwerami .ludzie zamurowali telefony i piszą do serwisu i im zdalnie wgrywają a sami serwisanci nie są pewni czy zadziała metoda (: VIVO następne, android staje się zamkniętym systemem hehe

Wysłane z mojego 2201122G przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Kacper Skrzypek napisał(a):

A czy my mamy na to jakiś wpływ?

Nom, na przykład nie wrzucać na serwer takich nieprzetestowanych śmieci, jak ten soft, a także nie polecać aktualizacji z TWRP, pisząc, że niczym się nie różnią. 

 

6 godzin temu, Kacper Skrzypek napisał(a):

Nie potrafię wyjaśnić, czemu aktualizacja wyczyściła Ci dane, podobnie jak tego, dlaczego telefon zaczął się grzać...

Jak Wy, programiści i admini tego forum tego nie wiecie, to kto ma wiedzieć? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam, że bazujemy na aktualizacjach od Xiaomi. Nie tworzymy ich od zera. Nie mamy wszystkich modeli Xiaomi pod słońcem. A poprawkami zajmuje się jedna osoba i nie jestem nią ja.

Aktualizacje przez TWRP w normalnych warunkach nie powinny wyczyścić danych. Nie wiem, dlaczego stało się tak w Twoim przypadku.

Jeśli nie potrafisz tego zrozumieć, to cóż, trzeba było zostać na Globalu.

Edytowane przez Kacper Skrzypek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...