Skocz do zawartości

POCO X3 Pro - MIUI 14 Polska / Xiaomi.eu stabilne - 14.0.1.0.TJUMIXM - Android 13


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

Wątek poświęcony ostatniej (najświeższej) aktualizacji stabilnego MIUI Polska / Xiaomi.eu dla telefonu POCO X3 Pro (nazwa kodowa: vayu).

Link do pobierania ROMu:

https://sourceforge.net/projects/xiaomi-eu-multilang-miui-roms/files/xiaomi.eu/MIUI-STABLE-RELEASES/MIUIv14/xiaomi.eu_multi_POCOX3Pro_V14.0.1.0.TJUMIXM_v14-13.zip/download

ROM można wgrać zarówno przez fastboot, jak i recovery - instrukcja tutaj: https://miuipolska.pl/jak-zainstalowac-xiaomi-eu-miui-polska/

Proszę o merytoryczną dyskusję, związaną ściśle z tematem wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy po aktualizacji dziala sefty net ,portfel google,płatności bankowe nfc,aplikacje bankowe,i czy po odblokowniu bootloadera instalacji miui14 eu rom i ponownej blokadzie bootloadera urzadzenie przez google jest certyfikowane, czy tylko dziala przez magicks,itp itd. proszę o info

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cetyfikat jest ale platnosci nie dzialaja takie banki jak n26/revolut/bank of scotland wysfietla informacje z zamieszconą kłótka urzadzenie jest zrotowane i nie można wejsc do bankow ani przez aplikacje ani przez strone internetową w telefonie wtedy blokuje morzliwość logowania .nfc przez google pay nie dziala tak samo jak w przypadku banków, i to jest rom zrobiony z ktorego mi note bo napewno nie z romu poco

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.02.2023 o 20:08, Tomasz 1777 napisał(a):
czy po aktualizacji dziala sefty net ,portfel google,płatności bankowe nfc,aplikacje bankowe,i czy po odblokowniu bootloadera instalacji miui14 eu rom i ponownej blokadzie bootloadera urzadzenie przez google jest certyfikowane, czy tylko dziala przez magicks,itp itd. proszę o info
 

Wszystko działa bez problemu , oczywiście na systemie bez roota. Google Pay też dzialalo ale ostatecznie pożegnałem się całkowicie z tym narzędziem do inwigilacji które pod płaszczykiem płatności wymaga podania wszystkich danych, imię nazwisko, adres, telefon.Jak nie podasz wszystkiego poprawnie to zablokują płatności, (bujałem się z nimi przez tydzień).  Ta apka do niczego więcej nie jest potrzebna niż tylko do zbierania informacji. Płatności NFC wystarczy ustawić na domyślna apke bankową-bez łaski googla i do tego telefon jest bezpieczny (szczegolnie przy bliku zbliżeniowym) bo żeby zapłacić musi być odblokowany ekran, więc nikt nam konta nie obrobi w razie zgubienia 

Edytowane przez zeno55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, zeno55 napisał(a):

pożegnałem się całkowicie z tym narzędziem do inwigilacji które pod płaszczykiem płatności wymaga podania wszystkich danych, imię nazwisko, adres, telefon

Kolejny agent Bond 😁 To teraz policz sobie, od momentu urodzenia, w ilu miejscach podane są te dane. Są też na każdej przesyłce pocztowej lub kurierskiej...

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, brawo napisał(a):

Kolejny agent Bond 😁 To teraz policz sobie, od momentu urodzenia, w ilu miejscach podane są te dane. Są też na każdej przesyłce pocztowej lub kurierskiej...

A tu z kolei następny przykład "co z tego, że mnie śledzą, nie mam przecież nic do ukrycia". To, że Tobie nie przeszkadza, że każdy zbiera twoje dane, google co i gdzie kupujesz, windows wysyła na swoje serwery "w celu poprawy jakości usług" dokumenty które piszesz, rząd wchodzi na twoje konto też dla twojego dobra. To nie znaczy, że każdemu nie zależy na prywatności swojej i swojej rodziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz nadzieję, że jak nie używasz portfela google to oni nie wiedzą co kupujesz używając telefonu z ich systemem?
Ja staram się dbać o prywatność, nie używam portfela, używam prywatnego DNS-a, przeglądając internet odrzucam ręcznie wszelkie możliwe ciasteczka, czyszczę przeglądarki na koniec używania, w aplikacjach też staram się powyłączać co się da co dotyczy śledzenia/prywatności itp. Ale mam świadomość, że każdy twórca systemu, programu, aplikacji ma dostęp do tego co robię, a jakie on gromadzi dane,czy mu pozwolę czy nie, to i tak nie jestem w stanie tego sprawdzić.
Więc nie ma co popadać w paranoję czy to olewając prywatność czy drżeć że muszę się zabezpieczać bo mnie śledzą.
Najlepiej używać tego co nam ewolucja wykształciła między uszami, tego żadna aplikacja i zabezpieczenie nie zastąpi...

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc to nawet nie zauważyłem bo nagrywanie działało cały czas . Jest natomiast inny problem i miałem cichą nadzieję że może w tej poprawce zostanie wyeliminowany. Na MIUI 13 nie było tego efektu a na 14 jest : kiedy otwarta jest klawiatura np w trakcie pisania sms albo na jakimkolwiek komunikatorze - jeśli ekran się zablokuje np w trakcie przerwy w pisaniu to po jego odblokowaniu występuje szarpniecie obrazu. Dzieje się to na różnych klawiaturach, ale tylko wtedy kiedy klawiatura jest na ekranie, jeśli jest zamknięta to tego objawu nie ma. Da się z tym coś zrobić?



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do do klawiatury faktycznie jest jakiś problem. Poprostu czasami zdarza się że nie chce się schować.
Ze dwa razy losowo mi się zdarzyło że nie chciała się schować, jednak bardziej denerwujące jest to szarpniecie obrazu jeśli klawiatura jest na wierzchu podczas odblokowania ekranu - bo to niestety występuje za każdym razem przy wiadomościach/komunikatorach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy chce używać Google Pay choć Google by sobie tego życzyło . Od tego jest ustawienie domyślne płatności zbliżeniowych, u mnie jest akurat ING ale po kilku dniach bezproblemowych płatności system nagle chce na przekór wszystkiemu płacić Google Pay mimo że mam ustawione cały czas ING. Muszę zmienić na chwilę na cokolwiek innego i wrócić zmienić z powrotem na ing i jest ok jakis czas i tak w kółko. Moim zdaniem coś jest skopane w MIUI 14 albo samym andku 13

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, CzesioZuch89 napisał(a):

Ja nie używam płatności zbliżeniowych telefonem. Zawsze mam kartę przy sobie. Og system śmiga ładnie. Nie zauważyłem szybszego rozładowania baterii. Nic nie laguje. Tylko te codzienne tapety pomimo wyłączenia powiadomień pojawiają się co kilka dni.

A na pewno mówisz o Globalu czy o Xiaomi.eu? W naszym ROM-ie jest inna aplikacja od Codziennych tapet, która w ogóle nie wysyła takich powiadomień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Czy ktoś jeszcze stwierdził zwiększone zużycie baterii na MIU14? U mnie żre na potęgę, jak na MIU13 ładowałem tel raz na 2 dni tak teraz muszę 2 razy w ciągu dnia. Są momenty ze chwilowy pobór jest 150-200mA ale w większości to się waha w granicach 0.7-1.5 A , najlepsze że nie wiadomo co tyle pobiera bo z listy aplikacji zużywających bat nic nie wynika bo wartości są jakieś niewielkie. Przy takich poborach prądu telefon powinien natychmiast wywalić komunikat o zwiększonym zużyciu energii, a tu nic, zero alertów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 30.01.2023 o 14:29, Kacper Skrzypek napisał(a):

 

ROM można wgrać zarówno przez fastboot, jak i recovery - instrukcja tutaj: https://miuipolska.pl/jak-zainstalowac-xiaomi-eu-miui-polska/

W linku jest instrukcja co do wgrania pierwszy raz i utraty danych a jak w przypadku aktualizacji i nie tracenia danych? Czy taka opcja jeszcze istnieje ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś podpowie gdzie w tym rom-ie znajdę narzędzie przywracania danych z chmury Google? Chodzi o coś takiego co pojawia się po instalacji czystego systemu albo konfiguracji nowego telefonu , możemy wtedy przywrócić kontakty, dane, aplikacje itp z chmury Google, Szukam tego i wszędzie widzę tylko opcje utworzenia kopii a nie widzę przywrócenia. Potrzebuję przywrócić z chmury Google na telefon tylko same zdjęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...