Skocz do zawartości

Pro 2 błąd Nr 14


Zubek1990

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , dzis wracajac do domu napotkalem problem z zaciskiem hb100 jak sie nie myle , kolo strasznie mocno blokowalo sie na zacisku hamulcowym , po przejechaniu maksymalnie 1 km predkosc spadla prawie do 0 . Hulajnoga nie zaraportowala bledu ani nic takiego , po czym musialem jeszcze troche podjechac i hulajka dala blad „14” , po wyszukanie w internecie wszyscy wskazywali winna manetke przyspieszenia .
Wiec udalem sie do sklepu (juz nie hulajnaga ) kupilem manetke przyspieszenia , i po ponownym uruchomieniu hulajki bledow brak , wszystko wrocilo do normalnosci .
 

Wiec moje pytanie brzmi następująco ; czy zacisk hamulca mógł wywolac taka awarie bledu ? , czy jednak maneta do wymiany ? „Bo sie odwiesiła „ ???   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

warto sprawdzić, czy manetka nie zablokowała się o grip. Często tak bywa. Pomaga odsunięcie manetki od gripu i po sprawie. Lecz jeśli to nie ten problem, to oznacza, że manetka jest uszkodzona. Uszkodzony może być czujnik, sam kabel łączący z BLE lub wtyczka. Należało by to wszystko sprawdzić. Ale jeśli masz już manetkę nową i problem zniknął, to chyba nie ma co kombinować.

 

Ja natomiast przyjrzałbym się zaciskowi dlaczego nagle sam z siebie zaczął stawiać opór tarczy. Czy to może wina linki, klamki czy może zacisk jest uszkodzony. Chyba nie chciałbyś być w sytuacji, gdy potrzebujesz zahamować nagle a zacisk nie działa. Sprawny hamulec to podstawa w każdym pojeździe, więc powinieneś to ogarnąć jak najszybciej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie problem tkwi w tym ze jeszcze nie wymienilem manetki , hulajnoga po odpoczynku 1,5h w momencie gdy ja uruchomilem (bez wymiany niczego ) wystartowała bez zadnego bledu . I aktualnie do dzis jest ok . Hamulec podregulowalem i musze miec chwile aby to wszystko rozebrac i wymienic (manetke) sprawdzic klamke . Zdam relacje jak sie za to dobiore . 
 

bardziej mnie martwi dlaczego hulajnoga ostatnio stracila na sile , nowe opony (nalozone w dobrym kierunku) , napompowane tak samo jak poprzednie . A ona bardzo wolno sie rozpedza , nie wspomnie ze do 29 km/h to nie chce sie rozpedzic . 9CE99997-CAA3-4690-A9B6-62F1DA3B3E5B.thumb.png.e3d3ba4a7f11f459b0f7c0938d432ebe.png4E69AD30-F8BF-4ED0-8C2D-25BFA622E581.thumb.png.17c90ccfd0d72d8317c08e77d2d53001.pngB4A686DE-4DC1-4DFB-8FF4-809EFA003CB5.thumb.png.d0966bfb615ba2c6a13e3a8d32e339df.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...