Skocz do zawartości

Redmi Note 11 Pro 5G/POCO X4 Pro 5G - MIUI 13 Polska / Xiaomi.eu stabilne - 13.0.5.0.SKCMIXM - Android 12


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, Kacper Skrzypek napisał:

Uceglenie nastąpi gdy wgrasz CN na Global lub odwrotnie i zablokujesz bootloader. Dopóki nie blokujesz bootloadera, to nic się nie dzieje.

No i na xiaomi.eu (jak i jakimkolwiek innym custom ROM-ie) bootloadera blokować nie wolno.

A w jaki sposób można ten bootloader ZABLOKOWAĆ ?. Pytam o to bo NIE CHCĘ go przypadkiem zablokować :).

Czy można go zablokować z poziomu Androida lub MIUI robiąc zmiany w systemie ?. Np. Zaznaczając jakąś opcję ?.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.01.2023 o 21:18, Kacper Skrzypek napisał:

Gdybyś miał MIUI China/Global to tak by się zapewne stało. Ale nie miałeś. Miałeś (i masz nadal) modyfikację MIUI, w twoim przypadku opartą na wersji chińskiej, o nazwie Xiaomi.eu. Ponieważ dla tego modelu nie ma TWRP, to wydawaliśmy dla niego paczki przeznaczone do wgrywania w trybie Fastboot. Stąd miałeś informację o konieczności wgrania oprogramowania w tym trybie. Nowe aktualizacje mogą się pojawiać w OTA, ale zapewne nie masz nadal TWRP (i chyba nadal nie ma żadnego dzialajacego z Androidem 12 dla tego modelu) więc nie będziesz mógł ich wgrać przez TWRP i będziesz musiał to robić przez Fastboota.

"Gdybyś miał MIUI China/Global to tak by się zapewne stało." - a skąd pobrać ta wersję ?. Jak ten plik będzie się nazywał ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Hejka. Chciałem zapytać czy jest już TWRP na ten telefon bo czytałem że już na android 12 jest.

Chciałem też zapytać o co chodzi, że nie mogę odblokować telefonu? Nie robię tego pierwszy raz, włączyłem

-OEM

-Bootloader

-Wszedłem w sprawdź konto mi / dodaj konto - to urządzenie zostało pomyślnie dodane do konta. 

I teraz tak, kiedyś tam chyba był licznik czasu 7dni, ostatnio czytałem że już jest 3 dni, ale ja wcale nie mam żadnego czasu więc wyłączam telefon, daje fastboot, loguje się w mi tool z oficjalnej strony FAQ miui. Sterowniki działają bo na tym systemie robiłem note 10 i 7. Wykrywa,

-weryfikacja urzadzenia

-odblokowywanie - X

Przepraszamy nie można odblokować tego urządzenia proszę wejdź w ustawienia miui/sprawdź.....

 

Zrobiłem to kilka razy, z mobile data, całkowicie wyłączony VPN apke zatrzymałem i wyłączyłem kill switch. Mam wkoncu jakiś okres oczekiwania którego nie widzę czy o co może chodzić? 

Z góry dziękuję.

Edytowane przez Krejzol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Kacper Skrzypek napisał:

Może problem jest taki jak tu:

 

Sprawdziłem. Nie działa. Z tym że jak dodaje konto to normalnie mam dodano konto i urządzenie pomyślnie a jak znów w to wejdę to tak jak bym tam nigdy nie był, pyta o dostęp do konta its i znów mogę dodawać.

Tak jakby nie ma informacji że już to zrobiłem i tak mogę bez końca dodawać konto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze miałem jedno konto na wszystkich urządzeniach i nie zakładałem nowego. Loguje się z użyciem kodu QR skanując tym telefonem który chce odblokować. Lokalizacjami mogę manipulować ale przy VPN miui odmawia współpracy całkowicie nawet w motywy nie wejdę. Używam surfshark. 

Jeżeli to ważne to jak wchodzę w moje urządzenia na koncie miui to pokazuje mi się że w moim telefonie nie mam karty SIM a mam i normalnie działa.

Jednak nic nie zmienia to faktu że zawsze mam dodano konto pomyślnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety na starym lapku nie jestem w stanie nawet zainstalować sterowników bo zwyczajnie się nie uruchamia nawet. Już nie mam pomysłu żadnego 🫤

Na XDA znalazłem post kogoś kto miał taki problem i rozwiązał go zakładając nowe konto mi. Zrobię to może jutro i dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Działam od rana oto kroki jakie podjąłem.

-zmiana systemu Windows

-sprawdzilem ma starym laptopie

-pozyczylem laptopa od kumpla

-zresetowalem telefon do ustawień fabrycznych dodałem jeszcze raz urządzenie

-skasowalem urządzenie z konta miui i utworzyłem nowe konto, dodałem telefon do konta

-wywalilem ze wszystkich komputerów anty wirusy.

Wciąż dostaje informacje "nie można odblokować proszę dodać urządzenie w ustawieniach developerskich/mi unlock status"

Wersja telefonu to global.

Proszę o pomoc nie mam pomysłu co jeszcze mogę zrobić 🥲

 

 

Screenshot_2023-05-14-11-19-16-248_com.android.settings.jpg

Sprawa jest o tyle dziwna że skoro przywróciłeś tel do fabrycznych i wymieniłem system na kompie i NIE instalowałem AV plus próbowałem na łącznie trzech laptopach i wszędzie to samo, to nie ma sensu.

I weryfikacja zawsze jest ukończona pomyślnie błąd pojawia się dopiero przy "unlock"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązany problem. 

Dla tych którzy mają mój problem. Wciąż wyskakująca wiadomość dodaj konto i nigdy nie zaczynający odliczania zegar.

Mieszkam w UK i od jakiegoś czasu opcja nie działa więc jedyna opcja jest założyć konto nowe i zaznaczyć region USA po uprzednim skasowaniu urządzenia z konta mi. 

Dziękuję za pomoc 🥰

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znów ja. Telefon odblokowany wreszcie. Problem jest taki że link do pliku z romem nie działa. Wywala komendę nie znaleziono pliku xiaomi.eu..... pobierz inny plik. Jest jakieś inne źródło do tego pliku?

Nie mogę patrzeć 🙈. Uporałem się z jednym problemem blokady regionalnej to teraz nie ma romu eeeech. 

Edytowane przez Krejzol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znów ja. Telefon odblokowany wreszcie. Problem jest taki że link do pliku z romem nie działa. Wywala komendę nie znaleziono pliku xiaomi.eu..... pobierz inny plik. Jest jakieś inne źródło do tego pliku?
Nie mogę patrzeć . Uporałem się z jednym problemem blokady regionalnej to teraz nie ma romu eeeech. 
Spróbuj wersji 13.07.

Wysłane z mojego 2201116PG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...