Skocz do zawartości

Xiaomi Mi 11 - MIUI 14 Polska / Xiaomi.eu stabilne - 14.0.8.0.TKBCNXM - Android 13


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, piqpoq napisał:

Oczywiście brak powiadomień może wynikać z ubijania aplikacji ale to nie zmienia faktu że poświęciłem na sprawdzenie mnóstwo czasu a i tak wg. niektórych to ja nie rozumiem i sieję ferment.

Brak powiadomien i siania fermentu zauwazylem to twoja domena. Kolega juz cie cytowal  "uzywaj Samsunga i nie placz" po za tym problem masz ty bo np: ja go nie mam. Powiadomienia przychodza na Smartwatcha i na Smartphona bez zadnego problemu.

1. W opcjach baterii sprawdz opcje senariusz i czy opcja oszczedzania nocnego jest wlaczona, jak tak to ja wylacz.

2. W opcjach baterii "Oszczedzanie baterii i odznacz opcje "Nie aktywowanie ekranu przy powiadomieniu" - nie mam polskiego na telefonie ale cos w ten desen.

3. Restart 

Jest wersja "MIUI Hellas 14.0.22.12.26.DEV", ale pewnie tez powiadomienia Signal nie przychodza. Pisz na playstore o twoim problemie z Signal.apk (podaj telefon nakladake MIUI14 Android 13) . Mozesz zainstalowac "no my kill app" i sprawdzic, co jest ubijane. Takie biadolenie ze na Mi11 Pro pisza o problemach z PO - to jest watek Mi11.

Podsumowujac dobrze napisal ci kolega zebys uzywal Samsunga, jak dziala wszystko dobrze - tu chodzi o dostosowanie aplikacji do nakladki MIUI 14 i problem stoi po stronie Signal, ktory widocznie zle wspoldziala z nakladka MIUI14, choc nie jestem do konca przekonany. Pobralem ostatnia wersje beta Signal i sprawdze z ciekawosci, czy naprawde jest cos nie tak i gdzie jest blad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umiem słownie się obronić ale nie zamierzam być tłuczony przez moderację, więc daruje sobie potyczki..
Zgłaszanie co nie działa nie jest płaczem, więc możecie sobie pluć ile wlezie, nie robi to na mnie wrażenia.
Samsunga będę używał jak uznam to w danym momencie za stosowne, żaden random z internetu nie będzie mnie pouczał co mam robić.

Wysłane z mojego M2011K2G przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, też mam problem z usypianiem aplikacji na 14.0.8 w moim przypadku to widget KWGT czasami działa ok czasami się w ogóle nie aktualizuje, oczywiście dodany do autostart i wyłączona optymalizacja baterii - temat zgłosiłem do developera aplikacji ale jakoś nie jestem przekonany czy to u niego problem i czy to ogarnie. Problem występuje takze z Microsoft Outlook jak w niego wejdę to dopiero ładuje wiadomości.

Dodatkowo po restarcie nie działają dzwonki muszę je zmienić na coś innego i ustawić z powrotem wtedy zaczynają działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no jeszcze dzwonki nie dzialaja teraz - nic dodac nic ujac. Niektore wersje KWGT zle dzialaja nawet na AOSP, czy ktoremus z was przyszlo do glowy zeby sprobowac starszej wersji i zobaczyc, czy tez jest problem. Dzwonki to jakis kosmos instalujcie tylko wersje Stock MIUI  bo innego wyjscia nie ma - czego ja tu jeszcze sie dowiem? Moja wersja Telefonu to 8/256GB Global i nie mam problemow.

Edytowane przez Arek73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już skończyłem z tobą rozmowę, prowokujesz i czytasz bez zrozumienia tekstu. Zacznij od czytania ze zrozumieniem. Nie wniosłeś kompletnie nic do tematu, instalujesz jakieś śmieci, które uzdataniają ci rom do użytku. Nikt ciebie o takie rzeczy nie pytał. Zgłaszamy tutaj tylko to co nie działa. Jak dotąd twoje sugestie nic nie naprawiły. Po co się udzielasz? Na stocku miui 13 było mnóstwo BUGów w tym kijowo działający czytnik, problemy z galerią, czytnikiem palców i gubieniem dzwonków po restarcie. Przecież to były oficjalne wypusty na EU od Xiaomi. Masz problem z tym, że ja i inni zgłaszamy, że coś nie działa?

Lądujesz w ignorowanych

Edytowane przez piqpoq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, piqpoq napisał:

oficjalne wypusty na EU od Xiaomi

Chinskie wypusty, a nie wersje Globalne, czy Europejskie - jezeli dla ciebie nic nie wnioslem to sie ciesze bo nie bylo warto. Moze komus innemu pomoglem. Nie instaluje zadnych smieci to samo co ty instaluje, moduly co nie maja nic wspolnego z poprawa systemu w dzialaniu, a tylko jego poprawa graficzna. Pozdrawiam mialem napisac co mozna jeszcze zrobic, ale juz ci nie napisze, pomysl troche lepiej ci to zrobi zamiast sie denerwowac. PA

Edytowane przez Arek73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.01.2023 o 18:50, michalpl7 napisał(a):

Cześć, też mam problem z usypianiem aplikacji na 14.0.8 w moim przypadku to widget KWGT czasami działa ok czasami się w ogóle nie aktualizuje, oczywiście dodany do autostart i wyłączona optymalizacja baterii - temat zgłosiłem do developera aplikacji ale jakoś nie jestem przekonany czy to u niego problem i czy to ogarnie. Problem występuje takze z Microsoft Outlook jak w niego wejdę to dopiero ładuje wiadomości.

Pytanie do tych co mają problem z killowaniem apek i nadal mają miui 14. Macie włączone odblokowywanie twarzą? Jeśli tak, to spróbujcie tą opcję wyłączyć i sprawdźcie czy powiadomienia wrócą a system przestanie ubijać apki. Dzięki z góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie troszkę poważniejszy problem wystąpił. Po paru dniach używania Xiaomi.eu stabilne - 14.0.8.0 telefon w trakcie zwykłego używania zresetował się. Aktualnie wpada w pętle, ciągle się restartuje. Wciska  vol-  pojawia się fastboot i po paru sekudnach znowu się uruchamia, wciskam vol+ pojawia się TeamWin..  i tez po sekundzie reset, Gdy trzymam przucisk zasialania żeby calkiem go wyłączyć, nie pomaga, ciągły restart i pętla. 

Macie jakieś pomysły jak to pokonać, czy zostaje serwis? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, piqpoq napisał(a):

Pytanie do tych co mają problem z killowaniem apek i nadal mają miui 14. Macie włączone odblokowywanie twarzą? Jeśli tak, to spróbujcie tą opcję wyłączyć i sprawdźcie czy powiadomienia wrócą a system przestanie ubijać apki. Dzięki z góry.

Wyłączyłem. Na razie testuję chyba jest lepiej:) Zobacze czy jakoś ubije. Już z przyzwyczajenia co jakiś czas odpalam aplikacje żeby spr czy np jakaś wiadomość nie wpadła.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, zajec napisał(a):

U mnie troszkę poważniejszy problem wystąpił. Po paru dniach używania Xiaomi.eu stabilne - 14.0.8.0 telefon w trakcie zwykłego używania zresetował się. Aktualnie wpada w pętle, ciągle się restartuje. Wciska  vol-  pojawia się fastboot i po paru sekudnach znowu się uruchamia, wciskam vol+ pojawia się TeamWin..  i tez po sekundzie reset, Gdy trzymam przucisk zasialania żeby calkiem go wyłączyć, nie pomaga, ciągły restart i pętla. 

Macie jakieś pomysły jak to pokonać, czy zostaje serwis? 

Na 99% masz uszkodzony przycisk power. Trzeba wymienić taśmę pod nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wirszews napisał(a):

Wyłączyłem. Na razie testuję chyba jest lepiej:) Zobacze czy jakoś ubije. Już z przyzwyczajenia co jakiś czas odpalam aplikacje żeby spr czy np jakaś wiadomość nie wpadła.

Znalazłem info, że to rozwiązuje problem z killowaniem apek, sporo osób to zgłosiło i są potwierdzenia, że jest ok po wyłączeniu rozpoznawania twarzy. Nie zauważyłem tego, bo przeczytałem tylko ostatnie 10 stron na forum xiaomi.eu. Teraz na spokojnie przeczytałem od deski do deski i to było by to.

Godzinę temu, zajec napisał(a):

Ok, czyli serwis. Macie jakiś do polecenia na ternie stolicy lub okolic?

Na gwarancji czy po gwarancji? Naprawę gwarancyjną mimo, że oddałem u siebie w mieście to wysłali do CCS Piaseczno. Ma kiepskie opinie ale mi naprawę wykonano szybko i nie mam żadnych zastrzeżeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 9.02.2023 o 15:30, Kacper Skrzypek napisał(a):

Ta paczka jest pod TWRP, zatem aby ją wgrać, musisz najpierw uruchomić TWRP przez Fastboota, a potem wgrać paczkę.

Od kolejnej aktualizacji paczki będzie można wgrywać i przez TWRP, i przez fastboota.

Masz jakieś info kiedy nowa wersja? Ta ma swoje problemy, przydałby się update 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z problemów w tej wersji:

1. Powiadomienia albo jest ich za dużo (mimo wyłączenia w aplikachach) działa to randomowo raz są raz nie. 

2. Aplikacje jak MS Teams niemożliwe do uruchomienia, 

3. Płatność zbliżeniowa nie działa 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.03.2023 o 09:39, zajec napisał(a):

Z problemów w tej wersji:

1. Powiadomienia albo jest ich za dużo (mimo wyłączenia w aplikachach) działa to randomowo raz są raz nie. 

2. Aplikacje jak MS Teams niemożliwe do uruchomienia, 

3. Płatność zbliżeniowa nie działa 

 

1. To działa kiepsko ( przez to mi się także chrzani KWGT ), mam wrażenie że nawet wyłączenie odblokowania twarzą pomaga tylko na chwilę i trzeba restartować telefon - to na trochę pomaga. Czytałem, że w 14.0.10 już ten problem nie występuje, tylko kiedy my dostaniemy jakiś update 😕 ehhh.

2. Mi Teams działa bezproblemowo używam go bardzo często, telko itd

3. U mnie działa bez problemu NFC / Google Pay.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...