Skocz do zawartości

Xiaomi Mi 11 Pro / Ultra - MIUI 14 Polska / Xiaomi.eu stabilne - 14.0.6.0.TKACNXM - Android 13


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

Poszło piwko, nie każdy potrafi docenić że zapaleńcy (często kosztem prywatnego życia) robią co mogą aby userzy danego sprzętu mieli większe możliwości niź fabryka przewidziała.
Pomijając fakt że nie mają jakiegokolwiek wsparcia od fabryki.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów.

Chciałbym sobie kupić mi 11 ultra z chin z odblokowany bootloader i moje pytanie jest następujące czy mogę do niego wgrać wersję global pobrana z oficjalnej strony Xiaomi? Mi 11 Ultra Global Stable Fastboot V13.0.6.0.SKAMIXM. Wygrałbym to przez Miflash i zastanawiam się czy przy wgraniu romu i po zaznaczeniu opcji clean all and lock w programie zablokuje bootloader?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, ogi27 napisał(a):

czy mogę do niego wgrać wersję global pobrana z oficjalnej strony Xiaomi

Możesz, ale jeśli wersja kupiona z Chin to chiński wariant telefonu, to nie możesz na Globalu zablokować bootloadera, bo telefon się nie uruchomi.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak jak myślę nie będzie to działało? Telefon chciałem kupić na aliexpress oczywiście wersja chińska. To może mi ktoś podpowiedzieć czy ta wersja chińska telefonu nadaje się na nasz kraj czy będzie Netflix działał? I płatności. Jaki ROM można do niego wgrać i czym różni się wersja chińska telefonu od ,,naszej,,? Bo w sumie na nasz rynek nie ma tego telefonu tak? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była wersja Global ale szybko się wyprzedała. Aktualnie na aukcji są 2 używki Global.

Jak chcesz używać płatności google itp to polecam Miuipolska.

Na chińskiej wersji telefonu i z wgranym romem Global Netflix działa i działają płatności np przez aplikacje bankowe, jk np. IKO.  Nie działa tylko portfel google z racji odblokowanego bootloadera. 

Ogólnie wszystkie problemy z płatnościami na chińskim telefonie i global romie eliminuje miuipolska. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego u cegle telefon przy próbie wgrania romu global i zablokowaniu bootloader'a na chiński telefon? Drugie moje pytanie przy wgraniu miui polska mam aktualizacje OTA? I przy wgraniu tego globalu bez blokady bootloader'a będę aktualizował telefon OTA, Widzę że jest jeszcze ROM na Indonezja co o nim sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W obu przypadkach aktualizacja będzie działać, nie wiem jak w miuipolska czy przejdzie samo czy w recovery będziesz musiał sam wskazać plik. Ale to żaden problem.

Parę lat temu Xiaomi zablokował możliwość blokowania BL na chińskiej wersji telefonów z romem global. Ma to związek z samym bootloaderem, jest po prostu inny niż w  wersjach global. Chyba chodziło o zwalczanie nielegalnego handlu chińskimi wersjami telefonów poza chinami. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pytanko który lepszy mi 11 ultra czy brać 12s ultra? I czy chińska wersja telefonu będzie miała negatywny wpływ na zasięg w naszym kraju? Inne częstotliwości czy coś podobnego?

 

Edytowane przez ogi27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który brać to ci nie powiem. Poczytaj za i przeciw i wybierz.

Chińskie wersje telefonu może nie mieć częstotliwości 800MHz dla LTE i 2600MHz dla 5G np w Plusie, ale to zależy jakie telefon.

np Chiński mi11 ultra nie ma 2600MHz dla 5g Plus

12S Ultra nie ma 800MHz dla LTE i 2600MHz dla 5G w Plusie 

Edytowane przez Bar.Tek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zainstalowaniu aktualizacji najnowszej aktualizacji 14 wstępuje problem na przykład w przeglądarce kliknę wstecz do tyłu, potrafi mi cofnąć o kilka stron lub całkowicie wyłączyć kartę tak jakbym kilka razy kliknął. W innych aplikacjach identycznie. 

Edytowane przez Spidxer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Spidxer zmienił(a) tytuł na Miui 14.0.6.0 kliknięcie wstecz, cofa za daleko jakbym kliknął kilka razy.
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Posiadam tą wersję i jestem z niej cały czas mega zawiedziony. Mam takie pytanie czy jak przywrócę telefon do ustawień fabrycznych to czy będzie to jakiś kłopot jeśli mam telefon odblokowany w bootloaderze i mam zainstalowane twrp? Czy jeśli przywrócę do ustawień fabrycznych to czy zostanie ta sama wersja co mam teraz czy inna? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Bar.Tek napisał(a):

Zostanie to samo ale bez Twoich danych, czysty system nieskonfigurowany

Czyli dalej będzie tak że połowa aplikacji nie daje powiadomień? W moim Mi 11 Pro ponad połowa aplikacji nie daje znać czy messenger czy Gmail czy aplikacja bankowa i masa innych aplikacji. Wszystko mam wł tak jak być powinno a powiadomien jak nie ma tak nie ma dopiero jak wejdę w aplikacje to dopiero widzę że coś nowego przyszło. Nawet aplikacja Telefon od Google nie wyświetla że  ktoś dzwonił tylko jest wibracja a na ekranie czysto. Wyłączyłem już odblokowywania twarzą telefonu i niby pomoglo na parę dni i po czasie dalej wróciło wszystko że telefon nie daje powiadomień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z powiadomieniami to jest loteria. Raz działają, raz nie. Mi działały wczesniej, ostatnio chciałem potestować AOSP, potestowałem i potem wróciłem z powrotem do miuipolska i nie działają powiadomienia gmail, messenger. Właśnie teraz wgrałem jeszcze raz miuipolska i instaluje aplikacje.

Jak znów nie zadziałają powiadomienia to wgrywam global na Indonezję. Ma aplikacje Xiaomi i działa jak miuipolska.

Na globalu ogólnie powiadomienia działają. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie ma sensu widzę przywracać telefonu do ustawień fabrycznych w takim razie. Miałem Global ale mówili że zmieniaj na Miuipolska. Hmm podrzucił byś jakiś poradnik czy coś żeby wgrać z tego Miuipolska na Global na tą Indonezję albo ogólnie Global? W  razie co mam Twrp. Ja instalowałem 3 razy Miuipolska i cały czas problem z powiadomieniami 

A może jak by przywrócić do ustawień fabrycznych to może by coś pomogło ale sam nie wiem bo przez takie coś to dla mnie telefon nie spełnia swojej roli. Jest bezużyteczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersje global wgrywasz przez miflash.   Z opcją clean all.  Nie możesz blokować bootloadera.

rom dostępny https://xiaomifirmwareupdater.com/miui/star/stable/V14.0.1.0.TKAIDXM/   drugi link z rozszerzeniem tgz

 

jak wgrać przez miflash polecam poradnik z YT. Będziesz widział naocznie co i jak.

https://www.youtube.com/watch?v=V8xiNoWz-Yw

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem prawie pewny, że problemem jest wadliwa aplikacja 'Panel Sterowania / Security'. Zainstalowałem wersję 7.4.2 z APKMirror i restartuję tel. regularnie (co 2 dni) i jest w miarę ok, choć jest to mocno uciążliwe.

@Kacper Skrzypek: Może byłaby możliwość wypuścić rebuild z najnowszymi (poprawnie działającymi) aplikacjami Xiaomi, a szczególnie z poprawioną aplikacją 'Panel Sterowania / Security'. A może jakiś flashowalny .zip z tą apką? Ciekawe, czy to rozwiąże problem powiadomień. Żyję z tym od stycznia i cały czas czekam na nową wersję, ale nic nie widać na horyzoncie. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, adamdvd napisał(a):

Jestem prawie pewny, że problemem jest wadliwa aplikacja 'Panel Sterowania / Security'. Zainstalowałem wersję 7.4.2 z APKMirror i restartuję tel. regularnie (co 2 dni) i jest w miarę ok, choć jest to mocno uciążliwe.

@Kacper Skrzypek: Może byłaby możliwość wypuścić rebuild z najnowszymi (poprawnie działającymi) aplikacjami Xiaomi, a szczególnie z poprawioną aplikacją 'Panel Sterowania / Security'. A może jakiś flashowalny .zip z tą apką? Ciekawe, czy to rozwiąże problem powiadomień. Żyję z tym od stycznia i cały czas czekam na nową wersję, ale nic nie widać na horyzoncie. :D

Ja mam to samo od stycznia cały czas się męczę... I coraz bardziej mnie te powiadomienia irytują. Coraz bardziej myślę o zmienię tel bo tak się nie da na dłuższa metę funkcjonować. Też, czekam za jakąś aktualizacją ale nikt nawet się tym nie przejmuje ze dużo osób takie coś ma. Teściowa też miała ten sam problem i powiedziała że już nigdy więcej nie chce żadnego xiaomi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz, być może problem leży w chińskich aplikacjach, które nie są dostosowane do powiadomień i współpracy z google.

Gdyby xiaomieu/miuipolska był robiony na podstawie globala to pewnie by działało.

A twórcy co mogą zrobić? Chińczyk tak wypuścił to przerobili na nasz rom.

 

Po której już instalacji romu na czysto zaczęły działać powiadomienia ale losowo. raz są raz nie i z opóźnieniem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, adamdvd napisał(a):

Może byłaby możliwość wypuścić rebuild z najnowszymi (poprawnie działającymi) aplikacjami Xiaomi, a szczególnie z poprawioną aplikacją 'Panel Sterowania / Security'. A może jakiś flashowalny .zip z tą apką? Ciekawe, czy to rozwiąże problem powiadomień. Żyję z tym od stycznia i cały czas czekam na nową wersję, ale nic nie widać na horyzoncie. :D

To nie zależy ode mnie. ROM-y budują ingbrzy/Igor Eisberg, najlepiej do nich kierować prośbę, ale bardzo wątpię że to się stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.05.2023 o 14:38, Bar.Tek napisał(a):

Zrobiłem mały test. Po wielu próbach dostawałem powiadomienia na messenger i gmail.   Zainstalowałem Global pomęczyłem go 2 dni i wróciłem na xiaomieu. Brak powiadomień na messenger :)

Jest nowa wersja więc sprawdzimy jak działa.

Czyli Global bez żadnych problemów? Tylko Xiaomi.eu ma takie problemy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...