Skocz do zawartości

Xiaomi Mi 11 Pro / Ultra - MIUI 14 Polska / Xiaomi.eu stabilne - 14.0.6.0.TKACNXM - Android 13


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni użytkownicy.

Posiadam Xiaomi Mi 11 Ultra.

Aktualnie mam zainstalowany MIUI 13.0 (V.13.0.13.0.SKACNXM) stabilna.

Wersja Android 12 SKQ1.211006.001.

Chciałbym teraz zainstalować V14.0.6.0.TKACNXM_v14-13.

Moje pytanie brzmi: jaki mam pobrać TWRP? twrp-3.7.0_12-v7.0_A12-star-skkk.img czy twrp-3.7.0_12-v7.0_A13-star-skkk.img?

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tej aktualizacji to wgl jak mam telefon zablokowany który leży i ktoś do mnie dziwni to słychać wibrację ale nie pokazuje kto dzwoni i telefon jak odblokuję to dalej wibruje i nic nie wyświetla. Wejdę w czasie tej wibracji do połączeń to nic nie pokazuje. Dopiero pokaże jak ktoś zakończy dzwonienie wtedy u góry na pasku pokazuje nieobebrane połączenie. 6/10 połączeń do mnie nie dociera co uniemożliwia mi odebranie połączeń.... Żenada... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie działa dobrze ale nie wyświetla połączeń. Wibracja jest ale nie pokazuje kto dzwonił. Instalowałem jeszcze raz i dalej to samo. Czy może wiesz czy mogę teraz na tą 14 zainstalować 13 ? normalnie z pliku który mam wrzucony na tel i przez twrp ?

Na oryginalnej aplikacji od Xiaomi działa ale tej od Googla jest problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Bar.Tek napisał(a):

Bez format data chyba nie pójdzie, we będą same błędy. 

Ja bym jednak na czysto zainstalował i poświęcił trochę czasu na nową konfigurację. 

Raczej zostanę przy tej oryginalnej aplikacji od Xiaomi póki działa. Jak nie będzie działać to wtedy będę dalej myślał.

Edytowane przez misiek18186
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem wczoraj najnowszą aktualizację MIUI 14. Póki co, prawie wszystko na +. Działa płynniej, strony w Chrome przestały 'migać', jaśniejsza czcionka powiadomień w ciemnym motywie. Wydaje się, że zarządzanie RAMem jest gorsze i szybciej ubija aplikacje, ale muszę to jeszcze poobserwować.

PS. Znalazłem brak tłumaczeń w Mi Smart Hub - Chińskie krzaczki. @Kacper Skrzypek

Screenshot_2023-01-21-22-03-23-633_com.milink.service.jpg

Screenshot_2023-01-21-22-04-11-303_com.milink.service.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy macie również problem z powiadomieniami różnych aplikacji? Mi wgl nie przychodzą z banku jak np place kartą w internecie albo w sklepie to nic nie przychodzi, również z Inpost, Gmail, Messenger? Mam wszystkie powiadomienia wł a połowę nie przychodzi... Czy ktoś wie jak to rozwiązać? Tylko nie piszcie że mam robić Format Data. Prędzej z 13 nie byli żadnych problemów a tu z 14 to ja nie wiem co się dzieje. Instalowałem ponownie 14 i dalej jest to samo. Jakieś powiadomienie np przyjdzie sms czy jakieś inne wybudzam telefon do ekranu blokady i nagle znika wszystko. Nawet nie pokazuje powiadomienia że jest sms i muszę wejść w smsy wtedy widzę że dostałem od kogoś smsa. Porąbana sytuacja... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Bar.Tek napisał(a):

Wydaje mi się że system skonfigurowany dla Chin nie zawsze jest kompatybilny z usługami Google dodawanymi przez xiaomieu. 

Dodatkowo w ustawieniach baterii masz włączoną plany, które mogą wpłynąć na powiadomienia. 

Ok dzięki za info zaraz to sprawdzę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tygodniu testów, do plusów mogę dodać trochę dłuższe działanie na jednym ładowaniu i rozwiązanie kilku drobnych problemów, które mnie denerwowały.

Niestety jest jakiś problem z powiadomieniami albo raczej trzymaniem aplikacji w tle. Mimo zakłódkowania, dodania do Autostartu i wyłączenia oszczędzania baterii, aplikacje nadal są zamykane po dość krótkim czasie lub są zabijane po otwarciu innych, co powoduje brak otrzymywania powiadomień. Zależnie od aplikacji, powiadomienia ostatecznie przepadają albo przychodzą wszystkie na raz po otwarciu aplikacji na nowo.

Wydaje się też, że delikatnie słabszy jest zasięg WiFi i sieci komórkowych, ale nie wpływa to znacząco na możliwość korzystania z Internetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o którym problemie piszesz. Ale ja nie używam odblokowania twarzą.

Od jakiegoś czasu jeszcze na miui13 instalując Whatsapp i messenger one automatycznie dodają się do autostartu, to samo facebook (dawniej tego nie było). Tutaj powiadomienia działają. Gmaila trzeba dodać ręcznie do autostartu i powiadomienia tez działają (jako tako), bo mam dużo etykiet pod które przypisują się emaile pomijając folder odebrane. I z tych etykiet nie zawsze dostaje powiadomienie o emailu. Tutaj chyba winnym jest gmail. 

 

PS Xiaomi ma ciekawą politykę odnośnie nadawania priorytetów stabilności dla swoich modeli.

Mi11Lite5G dostał już 4 aktualizacje miui14, zapewne poprawiały jakieś błędy, których raczej nie doświadczyłem w tym modelu.   

Edytowane przez Bar.Tek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje się, że znalazłem przyczynę. Wydaje się, że wadliwa jest aplikacja 'Security' (poprzednio był to 'Panel Sterowania'; zielona tarcza). Oryginalna wersja 7.4.0 (221223.0.2). Pobrałem z apkmirror najnowszą dostępną - 7.4.2 (221221.0.1). Jest częściowo po ang., ale wydaje się, że aplikacje już się tak szybko nie ubijają i na razie powiadomienia działają normalnie. Może to też rozwiąże problem zanikającego dźwięku na najnowszej wersji rozwojowej.

@mixolh: Może chcesz sprawdzić u siebie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Panel Sterowania nie mam Security. Więc nie wiem, wyłączyłem odblokowywanie twarząi zobaczę. Te powiadomienia irytują że jestem w stanie sprzedać mojego Mi 11 Pro. Ten system jest wgl nie do użytku. Prawie żadnych powiadomień. Co odblokuję telefon do ekranu blokady to na dosłownie sekundę ani nawet nie się pojawiają powodomienia i nagle wszystko znika i muszę domyślać się co przyszło... Brak słów miało być lepiej a jest znacznie gorzej. Tylko na + że telefon trzyma trochę dłużej na baterii i to może być ten problem że zrobili że telefon trzyma dłużej na baterii kosztem między innymi powiadomień. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panel sterowania to po angielsku Security.

Być może Xiaomi coś popsuło w tej konkretnej wersji Panelu, nie wiem. Trzeba byłoby poczekać na aktualizację MIUI albo zainstalować aktualizację Panelu o ile oczywiście to jest rozwiązanie (ale wtedy tracicie nasze poprawki + i tak tego nie zainstalujecie bez uprzedniego odblokowania takiej możliwości).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku inna wersja 'Panelu Sterowania' ('Security') zdecydowanie rozwiązała problem z powiadomieniami. Wszystko działa, jak przed aktualizacją do MIUI 14. Wcześniej musiałem co kilka minut otwierać aplikacje, z których chciałem mieć powiadomienia, teraz nic nie znika i wszystko, co powinno, pojawia się.

Co do instalacji - pobrałem .apk z ApkMirror i po prostu zainstalowałem. Nawet nie musiałem robić restartu tel., od razu problem powiadomień się rozwiązał. Myślę, że warto spróbować i sprawdzić u siebie. Zawsze można zrobić kopię bieżącej wersji 'Panelu Sterowania' ('Security') i odinstalować aktualizację .apk.

Jeśli chodzi o baterię - po aktualizacji 'Panelu Sterowania' ('Security'), tel. nadal działa dłużej niż na MIUI 13.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć Wszystkim,

Na wstępie przepraszam za ewentualne głupie pytania, bo zdaję sobie sprawę, że dla większości będę pytał o rzeczy oczywiste - z góry dziękuję za wyrozumiałość i cierpliwość co do mojego braku doświadczenia.

Posiadam Mi 11 Ultra z TWRP 3.5.1 oraz ROMem xiaomi.eu 12.5.20 (stable). Chcę go zaktualizować do 14.0.6 i teraz mam pytania żeby w miarę sprawnie przez to przejść🙂

- jeśli chcę to zrobić przez TWRP to czy aktualizować je do najnowszej wersji (3.7.0 A13)?

-  czy przez TWRP mogę zaktualizować ROM bez czyszczenia starych danych tak żeby nic się nie usunęło? Rozumiem, że wówczas po prostu komenda Install w TWRP i wybieram ROM zapisany w pamięci telefonu bez żadnych komend "Wipe" czegokolwiek?

Jeśli już gdzieś pytania na te odpowiedzi się pojawiły to przepraszam za dublowanie - szukałem dość długo i nie znalazłem, pewnie dlatego że to dla Was oczywiste oczywistości.

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Derdzix napisał(a):

jeśli chcę to zrobić przez TWRP to czy aktualizować je do najnowszej wersji (3.7.0 A13)?

Najlepiej zrób z TWRP, które masz obecnie, bo masz jeszcze Androida 11. Nowe TWRP może nie widzieć normalnie plików z pamięci, bo ono jest przeznaczone pod Androida 13.

Po aktualizacji powinieneś mieć nowe TWRP już pod Androida 13.

8 minut temu, Derdzix napisał(a):

czy przez TWRP mogę zaktualizować ROM bez czyszczenia starych danych tak żeby nic się nie usunęło? Rozumiem, że wówczas po prostu komenda Install w TWRP i wybieram ROM zapisany w pamięci telefonu bez żadnych komend "Wipe" czegokolwiek?

Tak, możesz, dokładnie tak jak napisałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za szybką odpowiedź!:)

Ostatnie pytanie bardziej o opinię - bez usuwania danych powinno być ok czy może się coś krzaczyć? Wiem że lepiej w każdym sprzęcie robić aktualizacje czy reinstalacje na czysto, ale mam tyle rzeczy w telefonie backupy lub instalowanie wszystkiego na nowo zajęłoby mi tygodnie;) Może macie jakieś doświadczenia już że jakieś problemy jednak się pojawiały i lepiej zacząć "od zera"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...