Skocz do zawartości

Xiaomi Mi 11 Pro / Ultra - MIUI 14 Polska / Xiaomi.eu stabilne - 14.0.6.0.TKACNXM - Android 13


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

Wątek poświęcony ostatniej (najświeższej) aktualizacji stabilnego MIUI Polska / Xiaomi.eu dla telefonu Mi 11 Pro/Ultra (nazwa kodowa: mars/star).

Link do pobierania ROMu:

https://sourceforge.net/projects/xiaomi-eu-multilang-miui-roms/files/xiaomi.eu/MIUI-STABLE-RELEASES/MIUIv14/xiaomi.eu_multi_MI11Pro_MI11Ultra_V14.0.6.0.TKACNXM_v14-13.zip/download

Proszę o merytoryczną dyskusję, związaną ściśle z tematem wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucilem kopie na moj dysk Google :

xiaomi.eu_multi_MI11Pro_MI11Ultra_V14.0.6.0.TKACNXM_v14-13.zip - 4.8 GB  

SHA1: 133d4097ead0a5e76665d0aa9bafb74ecc57a0ef
MD5: b9e46a2ce6576a615cd159243c91d02a

DOWNLOAD LINK: https://drive.google.com/file/d/1jsKyUOxHRFlM6OVMv3P4X6mlHI0kyEyy/view?usp=sharing

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, cały czas byłem posiadaczem Romow global i eea, chciałbym zapytać czy jeśli jest mi11pro z romem 13.0.13 to aktualizacje nowsze kolejne będą przychodzić poprzez ota? Czy wszystkie trzeba przez kabel i recovery ?

Edytowane przez Wako1986
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Kacper Skrzypek napisał(a):

Tę aktualizację musisz zainstalować ręcznie, bo nie masz TWRP. Kolejne najpewniej będą już działać normalnie (zresztą OTA i tak wywoła TWRP).

Ale skoro ktoś zainstalował wcześniej 13.0.13 to chyba musiał mieć twrp, czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kacper Skrzypek napisał(a):

Hm istotnie, musiał. Sprawdziłem, ta paczka była pod TWRP (myślałem, że pod fastboot, ale jednak się myliłem). W takim razie wystarczy po prostu zainstalować przez OTA albo TWRP, to jak to zrobisz nie ma znaczenia.

Czyli po OTA mi normalnie powinno wyszukać? Na tych Romach jest zablokowany bootloader i można normalnie płacić zbliżeniowo? I jaki jest sot baterii na tych Romach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Wako1986 napisał(a):

Czyli po OTA mi normalnie powinno wyszukać?

Jeśli masz nasz ROM to raczej tak (bo chyba od sierpnia nie było jakichś wielkich zmian w aktualizatorze).

3 minuty temu, Wako1986 napisał(a):

Na tych Romach jest zablokowany bootloader

Nie

3 minuty temu, Wako1986 napisał(a):

można normalnie płacić zbliżeniowo?

Tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kacper Skrzypek napisał(a):

Masz w tej chwili China Stable, nie Xiaomi.eu czy Global. Musisz zacząć instalację Xiaomi.eu od zera (czyli uruchomić TWRP, zainstalować ROM, zrobić format data - stracisz dane przy tym, więc musisz zrobić kopię).

Ok, dzięki 

Godzinę temu, Kacper Skrzypek napisał(a):

Masz w tej chwili China Stable, nie Xiaomi.eu czy Global. Musisz zacząć instalację Xiaomi.eu od zera (czyli uruchomić TWRP, zainstalować ROM, zrobić format data - stracisz dane przy tym, więc musisz zrobić kopię).

Jeszcze zapytam czy na chińskim Romie działają płatności zbliżeniowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Kacper Skrzypek napisał(a):

Widzę, że otrzymałeś odpowiedź w innym wątku, ale zasadniczo płatności będą działać na obu.

Teraz czekam na telefon aż do mnie przyjdzie i będę kombinował , ściągnąłem stabilna wersję 14.0.6.0, twrp sterowniki itp, spróbuję zainstalować , może dam radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie laika i pewnie gdzieś w FAQ jest odpowiedź ale po przeczytaniu kilkunastu wątków nadal nie mam pewności a nie chciałbym uceglić telefonu.

Mam Mi 11 Pro z tradingshenzen z wgranym Miui.eu stabilne - 13.0.13.0.SKACNXM, z wątku wynika że ta wersja też była pod Recovery więc muszę mieć zainstalowane TWRP, czy w takim przypadku muszę go ponownie instalować do nowej wersji A13? 

TWRP instalować jak tu?

Po zainstalowaniu TWRP mogę zaaktualizować ROM wg tego poradnika?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz dwie opcje

1 nie wiem czy działa, skopiuj rom do telefon i z obecnego recovery zainstaluj

2 pobierz nowy rom, uruchom telefon w fastboot i zbootuj poleceniem fastboot boot nazwa recovery , to nowe recovery (przez ADB program platform tools) i przez to zbootowane recovery zainstaluj rom

 

w obu przypadkach a napewno w drugim, na końcu instalacji wystapi wląd (jakieś tam linijki na czerwono), a przy próbie restartu telefonu do systemu pojawi się komunikat o braku systemu, ale telefon się uruchomi normalnie z miui14

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Global i EEA mi nie przypadły do gustu, bo mają Google dialer (czyli brak opcji do nagrywania rozmów), w MIUI Dialer taka opcja jest prosto z pudełka bez kombinowania, a o ile pamiętam MIUI Dialer występuje tylko w wersjach China i Xiaomi.eu :)

 

Płatności zbliżeniowe działają bez problemu na odblokowanym bootloaderze i xiaomi.eu ROM-ie, używam Google Pay.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kacper Skrzypek  właśnie zauważyłem ze w Mi11 Pro i Ultra znikła opcja Alarmowy sygnał SOS (ten który po 5krotnym wciśnięciu power wysyłał współrzędne gps do konkretnej osoby) . Opcja tak była w hasła i bezpieczeństwo, teraz nie ma.   Na Mi11 Lite 5G opcja nadal jest.

 

Czy jest możliwość przywrócenia nazwy telefonu w sieciach WIFI? obecnie każdy router serię Mi11 widzi bez nazwy, (11lite 5g ma nazwę). Nazwa modelu w ustawieniach telefonu nie ma nic z tym wspólnego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Bar.Tek napisał(a):

właśnie zauważyłem ze w Mi11 Pro i Ultra znikła opcja Alarmowy sygnał SOS

Wycięli kod od tego z ustawień niestety. Może przywrócą w przyszłości...

19 minut temu, Bar.Tek napisał(a):

Na Mi11 Lite 5G opcja nadal jest.

A na jakim ROM-ie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kacper Skrzypek jeszcze takie pytanie. Niektóre aplikacje wymagające dostępu do lokalizacji wyświetlają komunikat o przybliżonej lokalizacji, a jak ustawić dokładną lokalizację?

W globalnych wersjach możemy wybrać lokalizację przybliżoną lub dokładną, tutaj w tym romie tej opcji nie widzę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Bar.Tek napisał(a):

jeszcze takie pytanie. Niektóre aplikacje wymagające dostępu do lokalizacji wyświetlają komunikat o przybliżonej lokalizacji, a jak ustawić dokładną lokalizację?

W uprawnieniach dot. lokalizacji dla danej aplikacji dotknij przycisku Przybliżona lokalizacja, powinieneś wtedy móc ją wyłączyć i apki powinny używać tej dokładnej lokalizacji.

Screenshot_2023-01-20-08-47-23-155_com.miui.securitycenter.jpgScreenshot_2023-01-20-08-47-16-901_com.miui.securitycenter.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...