Skocz do zawartości

MIUI V14.0.23.1.9.DEV


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

23113.png

  • Zmiany wyglądu aplikacji Pogoda
  • Pewne zmiany w edytorze zdjęć w Galerii
  • Dla Redmi K40S/POCO F4 aktualizacja V14.0.23.1.10.DEV
  • Następna aktualizacja po 3 lutego (obchody Chińskiego Nowego Roku)
  • Nie zalecamy wgrywania tej aktualizacji osobom korzystającym z Xiaomi 12T Pro; aparat główny może nie działać w pełni poprawnie. Będzie tak, dopóki Xiaomi nie wyda wersji Global z Androidem 13 dla tego modelu
  • Pełna lista zmian: polska, angielska

Wspierane urządzenia w wersji rozwojowej

devices_weekly_23010614.png.webp

Poza urządzeniami wymienionymi powyżej udostępniamy również aktualizacje wersji beta dla niektórych telefonów z procesorami MediaTeka:

  • Xiaomi 12 Pro Dimensity (daumier)
  • Redmi K50 Pro (matisse)
  • Redmi K50 (rubens)
  • Redmi Note 11T Pro/POCO X4 GT (xaga) / Redmi Note 11T+ Pro (xagapro) / Redmi K50i (xagain)

Są one dostępne dla osób, ktore wspierają projekt Xiaomi.eu w serwisie Patreon.

Instalacja nowej aktualizacji

Wraz z wersją V14.0.23.1.3.DEV powracamy do publikowania wydań w wersji pod recovery (TWRP) dla większości urządzeń wspieranych w wersji beta. W przypadku braku już zainstalowanego TWRP pod Androida 13 (przy próbie instalacji pojawia się recovery od Xiaomi, mi-recovery) należy je wgrać. Poradnik w tym miejscu.

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja znajduje się na naszym forum lub w naszych poradnikach.

Sprawdź też dostępne poradniki instalacji:

Jak wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe)?

W przypadku niepowodzenia aktualizacji warto wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe) z recovery, aby telefon mógł się uruchomić. W tym celu należy powrócić do TWRP (klawisze Głośność+ i Power) i w sekcji Wipe przesunąć suwak factory reset (tylko i WYŁĄCZNIE to). Czyszczenie innych partycji systemowych (w Advanced wipe) jest niepolecane i niepotrzebne.

W przypadku, gdy posiadamy stockowe recovery od Xiaomi, uruchamiamy je za pomocą tej samej kombinacji klawiszy i wybieramy drugą opcję (Wipe Data), a następnie ją zatwierdzamy. Potem opcją nr 1 uruchamiamy telefon ponownie.

Root

Root z Magisk 25.2 do instalacji z TWRP (plik apk jest jednocześnie instalatorem — w celu instalacji w TWRP należy zmienić rozszerzenie z apk na zip. Najnowsze wersje TWRP wspierają instalację Magiska bez zmiany nazwy). Po instalacji, jeśli występują lagi, wykonać dodatkowy restart telefonu.

Magisk w wersji 24 i wyżej nie wspiera już narzędzia MagiskHide, co może powodować problemy z poprawnym przechodzeniem testu SafetyNet (związanego m.in. z płatnościami Google Pay) przy korzystaniu z roota. Należy wtedy skorzystać ze starszej wersji 23 lub nowszego Magisk Delta lub włączyć opcję Zygisk w ustawieniach aplikacji Magisk i wgrać moduł SafetyNet Fix w wersji pod Zygiska.

Polecane aplikacje MIUI

Jak zgłosić błąd systemu?

Prosimy o zgłaszanie błędów systemowych w oprogramowaniu xiaomi.eu/miuipolska według tego poradnika.

Jednocześnie informujemy, że jesteśmy małą, kilkuosobową grupą, która tworzy tę modyfikację MIUI jako hobby, w wolnym czasie. Nie mamy żadnego powiązania z pracownikami Xiaomi, zatem nie jesteśmy w stanie w żaden sposób wpłynąć na pracę oprogramowania MIUI Global i na poprawę problemów w tymże oprogramowaniu występujących. W związku z tym prosimy o niezgłaszanie nam bugów związanych z Globalem, gdyż w 90% przypadków nie będziemy w stanie Wam pomóc.

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska, możecie nas wesprzeć, klikając w przycisk poniżej.

Motyw: tutaj.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem aktualizację z poziomu twrp w wersji 6.6, update zaktualizował twrp do wersji 6.8 i teraz wchodząc do twrp pojawiają się błędy jak na zrzucie.

System generalnie działa bez problemów, chociaż wg mojej subiektywnej oceny odrobinę wolniej w porównaniu do poprzedniego update'u.

Problem pewnie leży po stronie twrp, ponieważ takich błędów nie było na wersji 6.6, pojawiły się w wersjach od 6.7 wzwyż.

image.thumb.png.9ddb446e21ecebacd326e36f1e2d857f.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Tartary napisał(a):

Pierwszy raz na koniec instalacji w twrp wywaliło kilka błędów na czerwono, ale system się zainstalował. Od razu zrobiłem drugą instalację tego samego pliku i już nie było nic na czerwono. Ktoś coś? - model 12X

Faktycznie, u mnie też pokazały się błędy związane z katalogiem root, nie zrobiłem zrzutu niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tartary napisał(a):

Pierwszy raz na koniec instalacji w twrp wywaliło kilka błędów na czerwono, ale system się zainstalował. Od razu zrobiłem drugą instalację tego samego pliku i już nie było nic na czerwono. Ktoś coś? - model 12X

TWRP ma jakiś problem z montowaniem partycji ale to nic szczególnego. System generalnie zainstalował się poprawnie.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wie jak wyłączyć te cholerne pływające aplikacje? Pojawiają się powiadomienia o nowym e-mailu. Przeciągam palcem od góry do dołu, aby wejść w powiadomienia i je skasować a tu uruchamia pływający e-mail. Szału można dostać przez te miui 14. Co za logika uruchamiania pływającego e-maila, gdy przychodzi e-mail...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przytrzymaj ikone apki która ma pływające powiadomienia i wyłącz pływające powiadomienia, czy tam pływające okno

8 minut temu, qwerty01 napisał(a):

Ktoś wie jak wyłączyć te cholerne pływające aplikacje? Pojawiają się powiadomienia o nowym e-mailu. Przeciągam palcem od góry do dołu, aby wejść w powiadomienia i je skasować a tu uruchamia pływający e-mail. Szału można dostać przez te miui 14. Co za logika uruchamiania pływającego e-maila, gdy przychodzi e-mail...

Sprawdź ustawienia powiadomień 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sly napisał(a):

Przytrzymaj ikone apki która ma pływające powiadomienia i wyłącz pływające powiadomienia, czy tam pływające okno

Sprawdź ustawienia powiadomień 

Chodzi o pływające powiadomienia? Ma pokazać powiadomienie, ale nie uruchamiać pływającej aplikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Tartary napisał(a):

Pasek boczny zmienił położenie. Dla mnie na plus, bo jest trochę niżej. Pytanie, czy można położenie paska bocznego ustawić samemu? 

Można, po prostu go przytrzymaj i będziesz mógł przesunąć.

8 godzin temu, qwerty01 napisał(a):

Ktoś wie jak wyłączyć te cholerne pływające aplikacje? Pojawiają się powiadomienia o nowym e-mailu. Przeciągam palcem od góry do dołu, aby wejść w powiadomienia i je skasować a tu uruchamia pływający e-mail. Szału można dostać przez te miui 14. Co za logika uruchamiania pływającego e-maila, gdy przychodzi e-mail...

Z tego co kojarzę niestety nie ma takiej możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Mi 11 mam problem z instalacją po restarcie telefonu uruchamiania się recovery i chińskie krzaki, nie uruchamia się twrp.

Wysłane z mojego M2011K2G przy użyciu Tapatalka


Udało się wreszcie zainstalować ale musiałem pobrać najnowsze twrp wersji 6.8 i przez fastboot odpalić . Na końcu instalacji wywaliło kilka błędów ale finalnie zainstalowany system. d853314ddef6780ccc67217a85a8835a.jpg

Wysłane z mojego M2011K2G przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, tymik29 napisał(a):

Udało się wreszcie zainstalować ale musiałem pobrać najnowsze twrp wersji 6.8 i przez fastboot odpalić . Na końcu instalacji wywaliło kilka błędów ale finalnie zainstalowany system. d853314ddef6780ccc67217a85a8835a.jpg

Wysłane z mojego M2011K2G przy użyciu Tapatalka
 

takich błędów jeszcze nie widziałem w twrp - ciekawe ... pan Kacper pisał przy poprzedniej wersji ze powinno już lepiej się wgrywać i tak nie sypać błędami a jednak dalej jeszcze są problemy :) ja ani przy tej ani przy poprzedniej wersji nie miałem żadnego błędu przy wgrywaniu - poprzednio pobierałem przez updatera a teraz co ciekawe updater zaczął pobierać ale nawet do 1 procenta nie doszło ... i wywaliło :) to pobrałem normalnie z serwera ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Kacper Skrzypek napisał(a):

Te błędy wynikają raczej z problemów po stronie TWRP anizeli naszej. Sama instalacja poszła bez problemów, te błędy wyskakują już po niej - nie mają na nią wpływu. Nie zawsze się one pojawiają, bo u mnie były raz a potem już nie.

no to na to wychodzi że faktycznie problem może być po stronie twrp ... poczekamy na nowsza wersję i się wrzuci zobaczyć co będzie :) u mnie jakoś wyjątkowo dobrze weszły te ostatnie wersje - biorąc pod uwagę to co wywalało na A12 to aż jestem zaskoczony pozytywnie :) ciekawa w tym wszystkim jest właśnie taka losowość - tzn mamy ten sam ROM ta sama wersję twrp a raz są błędy a raz nie :) ja teraz celowo zrobiłem update przez zainstaluj z pliku ZIP bo poprzednio wczytałem ROM bezpośrednio z poziomu twrp - byłem właśnie ciekawy czy pojawia się błędy ... ale nie było ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, sly napisał(a):

spróbuj zmienić przez motywy

Ogólnie mam wrażenie, że ta wersja działa płynniej i animacje są szybsze 

no ja u siebie nie mam żadnego problemu z dzwonkiem w MP3 ... a co do animacji to tam jest gdzieś taka opcja też żeby je szybsze ustawić - ogólnie bardzo fajnie działają te nowe wersje miui14 - jest różnica na plus i to spora ... już pisałem też że trochę lepsze zarządzie ramem jest a i dodatkowo zauważyłem że śmieci mniej się gromadzi - kiedyś przy czyszczeniu miałem tak maksymalnie 4.5 do 5 GB a teraz przeważnie jest 2 do 2.5 GB ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na każdej becie od początku MIUI 14 mam ten sam problem z płatnościami telefonem: gdy wybieram ręcznie drugą dodaną do Portfela Google kartę (nie domyślną) i mam ją wyświetloną ma ekranie, to przy zbliżeniu telefonu do terminala i tak płatność jest dokonywana domyślną kartą..  Problem na Mi11 pro. Ktoś spotkał się z podobnym problemem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.01.2023 o 16:50, Olek619 napisał(a):

Na każdej becie od początku MIUI 14 mam ten sam problem z płatnościami telefonem: gdy wybieram ręcznie drugą dodaną do Portfela Google kartę (nie domyślną) i mam ją wyświetloną ma ekranie, to przy zbliżeniu telefonu do terminala i tak płatność jest dokonywana domyślną kartą..  Problem na Mi11 pro. Ktoś spotkał się z podobnym problemem?

Ja mam to samo. Ciągle problem z płatnością. Raz działa raz nie. Trzeba w kółko przełączać pomiędzy gpay a bankiem. Wcześniej tego nie było.

Też mam Mi11 pro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...