Skocz do zawartości

Xiaomi Mi Smart Weight Scale czyli waga od Xiaomi


toran

Rekomendowane odpowiedzi

Moze gdybys poszukal Scale a nie Scare to wtedy znalazloby Ci na forum kilka tematow gdzie waga byla opisana :P

 

A serio i w skrocie, waga dziala i jest fajna. BMI to sciema. Fat measure to sciema. Jakbym mogl to zamiast 99rmb kuplbym wage od mizone za 199rm.

 

Peace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, pisalem jakos przyciemniony. BMI dziala, chodzilo mi o to ze waga nie ma tu wiele do rzeczy, kalkulator dziala tak samo i reklamowanie tego jako super feature to sciema. Ale dziala.

 

Tak samo z Mizone, chodzilo mi o Meizu:

 

http://www.unlockpwd.com/first-unboxing-photo-for-ryfit-the-smart-scale-from-meizu/

 

a mizone to nazwa izotonikow w Chinach >.<

 

Sorry :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

No dobrze, to i na mnie przyszedł czas.

Zastanawiam się bardzo poważnie nad zakupem wagi i mam kilka pytań.

 

1. Jakiej aplikacji używacie do komunikacji z wagą, wiem że MiFit ale któraś konkretna wersja czy śmiga na najnowszej ?

2. Czytałem że waga może "śledzić" kilku a nawet kilkunastu userów (domowników). Jak wygląda wprowadzanie danych tychże userów żeby było to możliwe ?

3. Czy wymagane jest do czegokolwiek aktywne konto w chmurze Xiaomi ? Pytam bo być może żona będzie chciała mieć MiFit na ajfonie i raczej nie będzie zakładać konta :)

4. Czy próbował ktoś używać wagi sparowanej z więcej niż jednym telefonikiem ?

 

Chyba tyle, dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waga waży i podaje statystki ważenia na wykresach, dodawanie userow z poziomu aplikacji, ważenie dzieci. Warto za taką cenę. Sam mam i używam.

@Hell weź się ogarnij bo zacznę usuwać posty za głupotę. Wychodzisz z wagą z biedronki gdy tu kolega wprost pyta się o wagę Xiaomi. Za pisanie nie na temat posty będą usuwane. Twoje są często właśnie nie na temat. Nie masz wagi to po cholere się wypowiadasz w ogóle?

Wysłano z MI Note

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Ad.1 Uzywam najnowszego Mifita

 

Ad. 2 Waga zapamietuje iles tam wazen (nie pamietam ile). W jaki sposob rozpoznaje kto jest kim? Zgaduje ze soft po prostu zaklada ze w ciagu dnia nie stracimy iles tam kg i to musi byc inny user. Jak sie polaczymy z waga i sa nowe wyniki, to waga podpowiada ze te pomiary to tego usera

 

Ad. 3 Nie da sie uzywac app z telefonu bez zalozenia konta xiaomi (tak samo jak nie mozesz sciagac app z Apple store bez konta apple)

 

Ad.4 Uhm. Tak ale nie pamietam czy sie dalo czy nie, sorry. Jak poczekasz poltora tygodnia to Ci powiem

 

Peace love and xiaomi

Edytowane przez Mymi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna sprawa z ta wagą.Ja juz od pewnego czasu zrzucam wagę i podobają mi się takie gadżety które ułatwiają kontrolowanie wagi ruchu itp. Motywują mnie cyferki i widzę że taka waga będzie dla mnie, szczególnie ze zapamiętuje ważenie i rozróżnia osoby. Chyba się skuszę.

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze: nie napisałem nigdzie o codziennym ważeniu się. Po drugie: choćby nawet, moja sprawa. Niektórzy ludzie robią sobie zdjęcie codziennie ja mogę mieć taką zachcianke i będę się ważył. . Po trzecie: dlaczego pouczasz mnie co do diety mówisz o bilansie energetycznym zakładając że ja o tym nie wiem? Czy ja gdzieś napisałem :"ej chłopaki i dziewczyny z miui Polska jestem gruby chce schudnąć nie wiem jak to się robi i chce waszej pomocy bo pewnie pisząc o smartwadze wszyscy jesteście specjalistami od zdrowego trybu życia "?

Nie, nie napisałem tak. Napisałem tylko ze jest to ciekawe urządzenie które pomaga kontrolować wagę. Samo to ze ma połączenie z mifit jest dla mnie fajna sprawa.

Tak więc ja sobie ją kupie i jeśli ty swojej za dużo nie uzywales to mogę ją od ciebie odkupić

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wez cos na uspokojenie, wyrazilem swoje zdanie tylko, nie atakujac Cie w zadnym aspekcie, a Ty mnie zaatakowales jakbys conajmniej zabil Ci kogos z rodziny.... napisalem gdzies ze moja sprawa? Pouczalem Cie gdzies? Nie.. A kupuj sobie co chcesz i waz sie co sekunde, mam to w d... zawsze mialem...skoro taki expert z Ciebie to faktycznie wiesz ze ta waga Ci pomoze schudnac buhaahha :-D, bo mozna sobie na wykres spojrzec

..

Mnie pouczaja o pisowni a sami sie powinniscie nauczyc ale nie pisowni a zycia w spoleczenstwie i opanowac chamstwo... W sumie tak zaatakowalem xiaomi, miui i lincz sie zacznie :-D

Przeczytaj jeszcze raz co napisałeś. Pisałem o urządzeniu a ty mnie zacząłeś uczyć jak mam jeść i jak się odchudzać... Zresztą w którym momencie cie zaatakowalem? To ty zacząłeś pierwszy udzielać mi porad jak Ewa Chodakowska ja ci tylko odpowiedziałem.

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojoj kolejny maniak xiaomi poczul sie urazony. Wali mnie to czy sie dochudzasz grubasie

Napewno dzieki tej wadze schudniesz i bedsiesz mial super rzezbe buhahaha

A skoro cytujesz ewe chodakowska to pewnie jej metody stosujesz buahaha

Przyhamuj troszeczkę może co? Chłop się zapytał o wagę... Zadał konkretne pytania odnośnie sprzętu który go interesuje, a ty rozpisujesz tutaj jakieś diety... Robisz niepotrzebny OT... Nie przypadła Ci do gustu? OK. Twója sprawa.. ale nie musisz co post o tym pisać ;-; raz wystarczy ;-;

 

PS: Niech mod to jakoś wyczyści bo jeszcze troszku i nic nie będzie można wynieść z tego tematu prócz flame'u jeden na drugiego ;-; Taka mała prośba moja :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hellhammer

Nie jestem maniakiem xiaomi. Mi 3 to mój pierwszy telefon od tej firmy i jak go kupiłem to na początku żalowalem, bo nie mogłem pozbyć się bugów . Nie przeszkadza mi to jak ktoś jedzie po tej firmie i ich sprzęcie bo sam nieraz to robie. Odpowiedziałem na twój komentarz, bo naskoczyles na mnie a nie na sprzęt. Tak jakbyś nie mógł przeżyć, ze komuś może podobać się coś innego jak tobie.

Pisząc do mnie grubasie pokazujesz tylko to jakim jesteś prostakiem, ja cie nie obrażam. Sam niedawno straszyles jednogo użytkownika sądem bo cię urazil a teraz zachowujesz się tak jak on. Ale spoko o mnie możesz być spokojny.

Co do "cytowania" Chodakowskiej... Sprawdź w słowniku co to słowo oznacza, bo na pewno nie to co myślisz.

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Bullsblood
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakbys chcial wiedziec, mam ta wage.. I zaluje ze kupilem, bo po za wygladem to jeden wielki shit.

Ale czlowiek madry po fakcie..

Wyrazenie swojej opini na temat tej wagi i porownanie jej do lepszych w mniejszej cenie to pisnie nie na temat :-D. Haha jeszcze wiekszej gllupoty nie widziaem jak teraz walnoles.

I co Ci te wykresiki daja? Bo wahanie 1kg to zalesy co zjadles czyb wazyles sie nadczo itp itd. Wazenie sie codzienne to takze bezsens.

Ale spokondo autora pytania bierz ja bez wahania jest super hiper idealna. Nie wolno skrytykowac, bo pisze nie na temat....

Bo porównujesz wagę do czegoś za 50 zł z biedronki? Akurat ostatnio byłem w Saturnie i tak rzuciłem okiem na wagi i chyba były takie za 200 zł i nie były za grosz "inteligentne". MiScale taka jest bo już ma BT i współpracuje z telefonem.

Jak masz wagę to ok. Ale czy sprawdzałeś inne inteligentne wagi, że tak nazywasz tą szmelcem? Jakieś porównanie byś zrobił do innych produktów? Nie? No cóż.

Wysłano z MI Note

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się dobre wagi kosztują. Te tanie fałszując wynik. Sensowne to tak właśnie w okolicy 200zł. A jeszcze brać po uwagę jakieś dodatkowe funkcję. Pytanie jest czy waga od xiaomi nie fałszuje pomiaru? Jaką ma dokładność?

Wysłane z mojego HM NOTE 1LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że waga to waga. Czemu miałaby fałszować wyniki? W 2015 są/będą wyświetlacze które będą mogły ważyć obiekty a tu mamy...wagę, żadnej filozofii nie ma. MiScale waży z dokładnością do dziesiątej kilograma. I to chyba wystarczy do ważenia człowieka.

Wysłano z MI Note

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyniki w porównaniu z moją wcześniejszą wagą nie różnią się o więcej niż 0,1 kg.

Nie wydaje mi się, żebym musiał zakładać konto xiaomi używając iphone.

To co mi się nie podoba w części "wagowej" Mifit, to to że jest tylko nędzna krzywa z kolejnych pomiarów bez dat, skali, trendu jak np. w Libra na androida lub MyWeight na iOS.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że waga to waga. Czemu miałaby fałszować wyniki? W 2015 są/będą wyświetlacze które będą mogły ważyć obiekty a tu mamy...wagę, żadnej filozofii nie ma. MiScale waży z dokładnością do dziesiątej kilograma. I to chyba wystarczy do ważenia człowieka.

Wysłano z MI Note

Oczywiście ,że wystarczy ,ale tak jak pisałem w tanich wagach jest duży błąd i tak jak dla mie gdzie ważę 67 kg błąd wynosił około 1,2 kg.( przy moim pomiarze)  Wiem to bo sprawdzałem wagi jak kupowałem żonie aby kontrolować wagę w ciąży. Z tego co piszesz waga xiaomi jest oki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co mi się nie podoba w części "wagowej" Mifit, to to że jest tylko nędzna krzywa z kolejnych pomiarów bez dat, skali, trendu jak np. w Libra na androida lub MyWeight na iOS.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Całe Xiaomi, dobry sprzęcior a w sofcie coś do poprawki :) Edytowane przez zielonyBB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wtf. Mody kasujecie posty jak ktos sie spyta dwa razy o to samo a takie g.... zostawiacie? No sorrry.

 

"Nie wydaje mi się, żebym musiał zakładać konto xiaomi używając iphone. "

 

huh. Tutaj jestem niemal pewien ze jednak trzeba.

Edytowane przez Numb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że waga to waga. Czemu miałaby fałszować wyniki? W 2015 są/będą wyświetlacze które będą mogły ważyć obiekty a tu mamy...wagę, żadnej filozofii nie ma. MiScale waży z dokładnością do dziesiątej kilograma. I to chyba wystarczy do ważenia człowieka.

Wysłano z MI Note

 

Moja tania waga ze względu na czujnik umieszczony z tyłu (dalej od strony wchodzenia na nią)  fałszuje wyniki w zależności czy skieruje ciężar ciała na palce czy na stopy (lub po prostu stanę bliżej przedniej/tylniej krawędzi). Różnica jest ok 1,5 kg więc wydaje mi się że pytanie poprzedzające było uzasadnione :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Witam,

Wyczytałem w wątku, że można sparować wagę z dwoma urządzeniami. Zarówno ja, jak i moja żona używamy MiFit oraz opaski MiBand. Niestety waga poprawnie działa tylko z jednym urządzeniem. Gdy sparuję z jednym, moim telefonem, urządzenie poprawnie rozpoznaje moją wagę, a jak stanie żona to pokazuje pomiar u mnie i mogę dodać członka rodziny, ale u mnie w apce na moim koncie. Nie da się już sparować wagi z telefonem żony. Jedyna możliwość jaką udało mi się wymyślić to zabicie apki na moim telefonie - wtedy żona jest w stanie sparować wagę ze swoim, jednak koło się zamyka i wtedy ja już nie mogę się ważyć do momentu, aż żona nie ubije MiFita z pamięci bo moje ważenia lądują tylko w telefonie żony...

To chyba nie tak powinno działać. Każda osoba w domu korzystająca z MiFit musi mieć swoją wagę? To jakiś absurd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż wychodzi na to, że tak musi być. Zwróć uwagę, że waga ma jedną, ograniczoną pamięć. A co jeśli w rodzinie byłoby 10 osób i waga miałaby przechowywać ważenia dla każdego? Poza tym jak waga miałaby rozpoznawać kogo waży? Jeśli jednocześnie masz otwarte dwie aplikacje MiFit na dwóch telefonach jednocześnie sparowanych z jedną wagą? Dlatego chińczycy wymyślili dodawanie użytkowników i wtedy jest jedno połączenie z MiFit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...