Skocz do zawartości

MIUI V14.0.23.1.3.DEV


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

image.png

  • Poprawki zabezpieczeń ze stycznia 2023 r.
  • Przywrócone wydania Xiaomi.eu w wersji pod recovery dla większości urządzeń (poza Mi 11 Lite 5G i Xiaomi Civi)
  • Nie zalecamy wgrywania tej aktualizacji osobom korzystającym z Xiaomi 12T Pro; aparat główny może nie działać w pełni poprawnie. Będzie tak, dopóki Xiaomi nie wyda wersji Global z Androidem 13 dla tego modelu
  • Pełna lista zmian: polska, angielska

Wspierane urządzenia w wersji rozwojowej

devices_weekly_23010614.png.webp

Poza urządzeniami wymienionymi powyżej udostępniamy również aktualizacje wersji beta dla niektórych telefonów z procesorami MediaTeka:

  • Xiaomi 12 Pro Dimensity (daumier)
  • Redmi K50 Pro (matisse)
  • Redmi K50 (rubens)
  • Redmi Note 11T Pro/POCO X4 GT (xaga) / Redmi Note 11T+ Pro (xagapro) / Redmi K50i (xagain)

Są one dostępne dla osób, ktore wspierają projekt Xiaomi.eu w serwisie Patreon.

Instalacja nowej aktualizacji

Wraz z wersją V14.0.23.1.3.DEV powracamy do publikowania wydań w wersji pod recovery (TWRP) dla większości urządzeń wspieranych w wersji beta. W przypadku braku już zainstalowanego TWRP pod Androida 13 (przy próbie instalacji pojawia się recovery od Xiaomi, mi-recovery) należy je wgrać. Poradnik w tym miejscu.

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja znajduje się na naszym forum lub w naszych poradnikach.

Sprawdź też dostępne poradniki instalacji:

Jak wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe)?

W przypadku niepowodzenia aktualizacji warto wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe) z recovery, aby telefon mógł się uruchomić. W tym celu należy powrócić do TWRP (klawisze Głośność+ i Power) i w sekcji Wipe przesunąć suwak factory reset (tylko i WYŁĄCZNIE to). Czyszczenie innych partycji systemowych (w Advanced wipe) jest niepolecane i niepotrzebne.

W przypadku, gdy posiadamy stockowe recovery od Xiaomi, uruchamiamy je za pomocą tej samej kombinacji klawiszy i wybieramy drugą opcję (Wipe Data), a następnie ją zatwierdzamy. Potem opcją nr 1 uruchamiamy telefon ponownie.

Root

Root z Magisk 25.2 do instalacji z TWRP (plik apk jest jednocześnie instalatorem — w celu instalacji w TWRP należy zmienić rozszerzenie z apk na zip. Najnowsze wersje TWRP wspierają instalację Magiska bez zmiany nazwy). Po instalacji, jeśli występują lagi, wykonać dodatkowy restart telefonu.

Magisk w wersji 24 i wyżej nie wspiera już narzędzia MagiskHide, co może powodować problemy z poprawnym przechodzeniem testu SafetyNet (związanego m.in. z płatnościami Google Pay) przy korzystaniu z roota. Należy wtedy skorzystać ze starszej wersji 23 lub nowszego Magisk Delta lub włączyć opcję Zygisk w ustawieniach aplikacji Magisk i wgrać moduł SafetyNet Fix w wersji pod Zygiska.

Polecane aplikacje MIUI

Jak zgłosić błąd systemu?

Prosimy o zgłaszanie błędów systemowych w oprogramowaniu xiaomi.eu/miuipolska według tego poradnika.

Jednocześnie informujemy, że jesteśmy małą, kilkuosobową grupą, która tworzy tę modyfikację MIUI jako hobby, w wolnym czasie. Nie mamy żadnego powiązania z pracownikami Xiaomi, zatem nie jesteśmy w stanie w żaden sposób wpłynąć na pracę oprogramowania MIUI Global i na poprawę problemów w tymże oprogramowaniu występujących. W związku z tym prosimy o niezgłaszanie nam bugów związanych z Globalem, gdyż w 90% przypadków nie będziemy w stanie Wam pomóc.

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska, możecie nas wesprzeć, klikając w przycisk poniżej.

Motyw: tutaj.

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrzuć inną komendą - czyli boot - potem w twrp można zrobić flasha w zakładce advanced

u mnie poszło bezproblemowo - tzn dalem boota twrp (bez parametru flash) potem flash przez zakładkę advanced - potem install paczki z romem - bez żadnych blędów poszło od razu i jest wszystko ok :)

Edytowane przez Master
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Pitors napisał(a):

Dobra poszło, ale kolejny problem

wBmJ6aM.png

u mnie często takie błędy były przy wgrywaniu nowego romu (oczywiście jeszcze na A12) ... tu pomagało różne uruchamianie twrp - bo zasadniczo masz trzy możliwości - pierwsza to dajesz sprawdź mdb i zainstaluj - to odpali automatem twrp (o ile masz go już jako flasha) i zapoda instalacje romu - druga opcja to wybierasz zainstaluj z pliku ZIP - podobnie jak poprzednio - czyli będzie restart odpalenie twrp i automatyczne rozpoczęcie instalacji no i trzecia opcja odpalasz samemu twrp i tam wskazujesz paczkę z romem i startujesz instalke - któraś z tych metod powinna zaskoczyć ... ja teraz instalowałem właśnie przez ta trzecia opcje - czyli wskazałem paczkę w twrp i poszło bez żadnych błędów ...

Edytowane przez Master
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Master napisał(a):

u mnie często takie błędy były przy wgrywaniu nowego romu (oczywiście jeszcze na A12) ... tu pomagało różne uruchamianie twrp - bo zasadniczo masz trzy możliwości - pierwsza to dajesz sprawdź mdb i zainstaluj - to odpali automatem twrp (o ile masz go już jako flasha) i zapoda instalacje romu - druga opcja to wybierasz zainstaluj z pliku ZIP - podobnie jak poprzednio - czyli będzie restart odpalenie twrp i automatyczne rozpoczęcie instalacji no i trzecia opcja odpalasz samemu twrp i tam wskazujesz paczkę z romem i startujesz instalke - któraś z tych metod powinna zaskoczyć ... ja teraz instalowałem właśnie przez ta trzecia opcje - czyli wskazałem paczkę w twrp i poszło bez żadnych błędów ...

Wszystkie 3 próbowałem i dalej to samo 😃 i przy okazji roota straciłem. Masakra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi 11 lite 5g 

Nadal problem z dźwiękiem powiadomień.

Połączenia i smsy ani wibracji ani dźwięku.

Po resecie ruszyło ale ustawiło fabryczne więc ustawiłem na nowo dźwięki te które daje miui (nie swoje niestandardowe). Po godzinie znów nie miałem dźwięków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Pitors napisał(a):

Dobra poszło, ale kolejny problem

wBmJ6aM.png

Uruchamiać ponownie TWRP i próbować do skutku. Niestety te wydania cierpią na tę przypadłość, u mnie też czasami to się zdarza.

25 minut temu, Benker napisał(a):

Hey z tego co patrzę to nie widzę do pobrania najnowszej aktualizacji dla renoir czy to tylko u mnie ? 

 image.thumb.png.1d0526f8021ecce930ab73e9c8a19d0c.png

Prawdopodobnie cache trzyma stare linki. Za chwilę powinno działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, mixolh napisał:

Mi 11 lite 5g 

Nadal problem z dźwiękiem powiadomień.

Połączenia i smsy ani wibracji ani dźwięku.

...

Próbowałeś także na wersji stable, czy tylko na becie ?

 

Kacper Skrzypek

TWRP z 26 października pod renoir ma już pełną funkcjonalność, czy publikowany jest jedynie pro forma ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Pitors napisał(a):

Wszystkie 3 próbowałem i dalej to samo 😃 i przy okazji roota straciłem. Masakra.

można jeszcze ewentualnie pobrac roma ponownie .... ja kiedyś chyba jak pamietam miałem jakiś problem z paczką i po ponownym pobraniu poszło dobrze ... oczywiście nie wiem czy to pomoże ale można spróbować ... usuń też wcześniej pliki, które już są w pamięci fona - tam powinien być jeden od mdb i jeden z właściwym romem ... ogólnie fajnie widzieć, że stare problemy wróciły :) pisałem już o tym przy poprzedniej wersji :) że mamy znowu element niepewności ... ale jak się uda za którymś razem to i satysfakcja jaka :)

Edytowane przez Master
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się za chyba 15 razem. Zobaczymy czy problem z płatnościami telefonem dalej jest. Bo ostatnio jak miałem ustawione jak zawsze domyślnie na bank to mi przy płatności w sklepie wywalało stare konto google, które nie ma podpięte żadnej karty gpay. I nie szło zapłacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Licht napisał(a):

TWRP z 26 października pod renoir ma już pełną funkcjonalność, czy publikowany jest jedynie pro forma ?

To raczej TWRP pod Androida 12. Na to, jakie pliki są tam publikowane, niestety nie mam wpływu, odpowiada za to osoba spoza zespołu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kacper Skrzypek napisał(a):

Mi 11 Pro nie ma partycji recovery.

fastboot boot twrp.img

Też to miałem ale po twojej informacji TWRP wgrane i uruchomione, ale niestety nie mogę zainstalować systemu bo wywala błędy (nie wiem jak w twrp zrobić zrzut ekranu, ale może ze zdjęcia coś wyczytasz).

 

Edit
Po ponownym zrobieniu wszystkiego od początku, bez zmieniana i wszystko poszło od strzału

 

1673101147945.jpg

Edytowane przez kaciek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że TWRP i nowe problemy. 

Na Mi 11 lite 5G problem z dźwiękiem zaistniał od poprzedniej wersji. Mam drugi telefon na którym jest od kilku dni zainstalowana stabilna i wszystko działa ok.

Renoir ma TWRP dostępne w wersji a11 chodź z innych dystrybucji recovery pod 12 i 13 działa ok chodź należy na nowo podpisać skrypt. Robiłem testy na beta chodź nie wiem jak do tego się odnieść bo jest to skomplikowane. Podejrzewam że przerobienie obrazów pod recovery dla renoir będzie działać ale wciąż liczę że komuś uda się wydać oficjalnie...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwieranie linków w aplikacjach. Nie działa to cały czas. Przykładowo ustawione aliexpress na nie otwieraj. A jest jako otwieraj. I faktycznie każdy link w chromie czy gdzieś indziej przenosi do apki. I błąd na trzecim screenie. Suwak nie działa.

IMG_20230108_101057.jpg

IMG_20230108_101136.jpg

IMG_20230108_104140.jpg

Edytowane przez Pitors
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, patrikos23 napisał(a):

na mi11 podobne problemy z wgraniem przez twrp ... poszło dopiero za którym razem. Masakra jakaś. Nie było by praktyczniejsze robienie romów tylko pod fastboot? przynajmniej działa i nie wywala błędów i nie denerwuje użytkowników

no zobacz ... a mi poszło za pierwszym razem i bez żadnych przygód ... w sumie dziwne bo ten sam telefon to samo twrp (pobrałem z linku na miui polska) no i ta sama paczka z romem ... może trzeba po prostu trochę szczęścia? w następnej rozwojowej u Ciebie pójdzie za pierwszym razem a u mnie będą błędy i przygody ... 🙃

a ten suwak u którym pisał załogant powyżej to działa :)

Screenshot_2023-01-08-12-03-40-208_com.android.vending.jpg

Edytowane przez Master
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Mam pytanie o aktualizację. Posiadam na telefonie już zainstalowaną wersję stabilna v13.0.9. Czy żeby zainstalować tę wersję przez TWRP to muszę robić wipe data?

Czy mogę zrobić flash romu -> wipe dalvik-> magisk -> twrp

Edytowane przez i3olo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.01.2023 o 14:34, Pitors napisał(a):

Udało się za chyba 15 razem. Zobaczymy czy problem z płatnościami telefonem dalej jest. Bo ostatnio jak miałem ustawione jak zawsze domyślnie na bank to mi przy płatności w sklepie wywalało stare konto google, które nie ma podpięte żadnej karty gpay. I nie szło zapłacić.

Też tak miałem ale zresetowałem ustawienia NFC i zadziałało. Jest taka funkcja w ustawieniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to nie zgłosić jako bug lub jako błąd ale mimo ustawień fabrycznych wciąż jest ten błąd z dźwiękiem gdzie nie przychodzą dźwięki.... Wibracja o dziwo jest gdzie wcześniej nie było ale nadal jest to problem. Zegarek czy opaska na ten moment ratuje problem ale nadaj nie to ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no na pewno poprawili powiadomienia - z gadu gadu są z Messengera są z olx też jest ok - całkiem fajnie działa ta wersja - oby tak dalej - coś z tymi dźwiękami jest jeszcze nie tak no ale to na pewno już zauważyli i będą poprawiać :) ogólnie jest nieźle i oby tak dalej - mi najbardziej podoba się zwiększony czas działania na baterii - nie ładuje fona tak często jak na wersjach na A12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, kaciek napisał(a):

Dziś zauważyłem że nie da się wyłączyć powiadomien z galerii. Wyłączam wszystko a i tak po uruchomieniu galerii powiadomienia są aktywne. Nie pomaga czyszczenie.

sędnięte z MI 11
 

a masz w ogóle jakieś powiadomienia z galerii? tak pytam bo właśnie sprawdziłem że u mnie były włączone ale nie pamiętam kiedy ostatni raz w ogóle było jakieś powiadomienie z tej aplikacji ... ogólnie je teraz wyłączyłem - kiedyś był jakiś problem z pustymi powiadomieniami ale to chyba już dawno załatwione ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Master napisał(a):

a masz w ogóle jakieś powiadomienia z galerii? tak pytam bo właśnie sprawdziłem że u mnie były włączone ale nie pamiętam kiedy ostatni raz w ogóle było jakieś powiadomienie z tej aplikacji ... ogólnie je teraz wyłączyłem - kiedyś był jakiś problem z pustymi powiadomieniami ale to chyba już dawno załatwione ...

To wyszło przy okazji mojego korzystania z aplikacji która wyświetla ikonę powiadomienia danej aplikacji na wyłączonym eranie. Always On Edge, która przy każdym powiadomieniu wyświetlała dodatkowo ikonę słuchawek, a gdy wyłączyłem powiadomienia w słuchawkach to zaczęło wyświetlać powiadomienie z galerii. Wyłączenie powiadomień z galerii załatwia problem na chwilę, do momentu otwarcia galerii w celu np, zobaczenia zdjęia. Wtedy powiadomienia włączają się same.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...