Skocz do zawartości

Mi 11 Lite 5G - MIUI 14 Polska / Xiaomi.eu stabilne - 14.0.3.0.TKICNXM - Android 13


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

Wątek poświęcony ostatniej (najświeższej) aktualizacji stabilnego MIUI Polska / Xiaomi.eu dla telefonu Mi 11 Lite 5G (nazwa kodowa: renoir).

Link do pobierania ROMu:

https://sourceforge.net/projects/xiaomi-eu-multilang-miui-roms/files/xiaomi.eu/MIUI-STABLE-RELEASES/MIUIv14/xiaomi.eu_multi_MI11Lite5G_V14.0.3.0.TKICNXM_v14-13-fastboot.zip/download

ROM dostępny jest wyłącznie w wersji fastboot.

Instalacja tej odmiany ROMu wygląda następująco:

1. Pobieramy ROM na dysk twardy komputera.

2. P-klik na plik ROM -> Właściwości. W zakładce "Ogólne" pliku odhaczamy opcję "odblokuj" ("Unlock"):

Bez tytułu.png

Ma to zapobiec uruchomieniu blokowania rozpakowania pliku ROM przez zabezpieczenia systemu Windows 10.

3. Z pomocą programu typu WinRAR czy 7-Zip rozpakowujemy plik do folderu. Powinniśmy otrzymać taki zestaw plików:

image.png

3. Uruchamiamy telefon w trybie fastboot (tak, jak do instalacji TWRP, do logo MiBunny grzebiącego w pleckach robocika) ;) ).

4. W zależności od systemu w komputerze (Linux, Mac OS, Windows) wybieramy stosowny plik z listy. Zakładamy zatem, że mamy komputer z systemem Windows.

  a) Jeśli chcemy zainstalować ROM "na czysto", z całkowitym wyczyszczeniem telefonu, uruchamiamy wersję windows_fastboot_first_install_with_data_format.bat

  b) Jeśli chcemy jedynie zaktualizować system, zainstalować ROM na istniejącą już, starszą wersję MIUI Polska / Xiaomi.eu, uruchamiamy wersję windows_fastboot_update_rom.bat

5. Analogicznie postępujemy w przypadku komputerów z systemami Linux i Mac OS.

6. Czekamy do zakończenia procedury, czyli do samoczynnego restartu telefonu.

7. Po uruchomieniu telefonu odłączamy go od komputera. W zależności od wyboru opcji a) lub b) (odpowiednio) konfigurujemy telefon lub po prostu go używamy.

Proszę o merytoryczną dyskusję, związaną ściśle z tematem wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaktualizowane wczoraj, jak na razie zniknęły wszystkie bolączki z  14.0.2.0.

Temperatury są normalne, telefon się nadmiernie nie grzeje wszystko jest okej

Dziękiii :)

4 godziny temu, Lot12 napisał:

Czy tylko u mnie nie działa funkcja super ikony, czy każdy tak ma ?

Z tego co wiem to chyba działa tylko na określonych ikonach, takich jak np. ustawienia czy galeria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po wgraniu tej aktualizacji Mi 11 Lite 5G - MIUI 14 Polska / Xiaomi.eu stabilne - 14.0.3.0.TKICNXM - Android 13 zaobserwowałem że po restarcia telefonu wywala mi PUNKT DOSTEPU APN i za każdym razem muszę go wpisywać ręcznie bo inaczej nie działa mi internet i mmsy.

Ktoś coś wie jak to naprawić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, brawo napisał:

Ja nie mam wciąż żadnych aktualizacji googlowskich od 17 grudnia. Były jakieś dwie firm zewnętrznych. To na pewno nie jest normalne pomimo tego, że mam oprogramowanie niemodyfikowane.

Aplikacje mogą mieć problemy z pełną kompatybilnością z A13, a przepisanie ich kodu może trochę potrwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Lot12 napisał(a):

Nie wiem od czego to zależy ale u mnie na tym samym fonie aplikacje o których piszesz  działają normalnie

Działały normalnie do wczoraj. A dziś dochodzą kolejne - teraz mBank. W SmartLife co jakiś czas mnie wylogowuje i zmieniają się ikony w aplikacji na jakieś domyślne kafelki. Trzeba poczekać aż się załadują normalne.  Connect dalej nie łączy ( działa chwilę tylko po restarcie telefonu).

Może to ten piątek 13-tego...

No i aplikacja telefon od Google - co któryś raz przypomina aby ustawić ją jako domyślną. Ustawiam a mimo to znowu przy którymś użyciu woła o to samo (to już trwa od kilku dni).

 

 

Edytowane przez bo_jarek
Dodanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkurzające bardzo...

Postanowiłem przywrócić do ustawień fabrycznych. 

 

 

Uruchomiłem telefon w Recovery. Zaznaczyłem opcję Repair. Telefon się zrestartował i co ciekawe wszystko działa. 

W Inpoście musiałem się ponownie logować, tak samo w SmartLife. Natomiast mBank i Connect ruszyły bez problemu. Telefon ponownie pytał czy ustawić go jako aplikację domyślną.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy instalacji przez fastboot musi byc odblokowany. Przez recovery, nie. Możesz ściągnąć i spróbować aktualizacji z pobranego romu. https://bigota.d.miui.com/V13.0.8.0.SKIEUXM/miui_RENOIREEAGlobal_V13.0.8.0.SKIEUXM_ce36433662_12.0.zip

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...