Skocz do zawartości

Przegrzany SoC? Xiaomi MI3.


emailo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 
Sytuacja wyglądała mniej więcej tak moja kobieta postanowiła się poopalać pozostawiła włączony telefon z podświetlonym ekranem na słońcu (słuchała muzyki), efekt jest taki że po mniej więcej godzinie, kiedy chciała sprawdzić wiadomości, na ekranie wyświetla się tylko pionowe 3 linie (wygląda to jak wydłużony ekran) po środku, kazałem jej go wyłączyć i położyć w jakimś chłodnym miejscu, efektem jest to że teraz obraz wyświetlany jest maks 3 sec (po nieużywaniu kilka min) normalnie potem pojawiają się wspomniane linie, gdy telefon zablokuje i przesuwa palcem po ekranie wibruje (skazuje to źle wpisane hasło więc dotyk działa). Sprawdziłem wszystkie taśmy itd. wszystko wygląda okej. 
Sytuacja pojawia się tak samo przy uruchamianiu telefonu (logo producenta) jak i przy włączonym telefonie.  

Logo MI przy uruchamianiu wygląda jak rozciągnięte po całości (tworzy się biały pasek).
 
Pytanie czy dobrze wnioskuje że prawdopodobnie został przegrzany SoC? 
Czy jest opłacalna jego naprawa czy raczej już szukać nowego telefonu? 
Gwarancja skończyła się jakieś pół roku temu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekran LCD do wymiany, jeśli tylko to.

Takich rzeczy się nie robi. Nie wolno telefonu zostawiać w bezpośrednim słońcu z włączonym dodatkowo wyświetlaczem.

Wysłano z MI Note

Chyba jednak to coś więcej, bo po podłączeniu do PC, pokazuje że "folder jest pusty".

@edit Udało mi się przez MI PC suite przejąć kontrolę i pojawiły się wszystkie informacje, o dalszych postępach dam info, dla potomnych. :)

Edytowane przez emailo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez MiPC Suite jest screencast czyli możesz operować telefonem jeśli wyświetlacz jest niesprawny. 

Obraz wyświetla się bez problemu i mogę "manipulować" telefonem. (potwierdziło się że dotyk jest sprawny)

Czy to może oznaczać że problem nie leży po stronie grafiki? (SoC) 

Czy raczej dopiero po sprawdzeniu przez usb->hdmi i podłączeniu do telewizora będę mógł być tego pewny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem z innym ekranem i potwierdziło się iż to tylko ekran został uszkodzony, kontaktowałem się z kilkoma chińczykami i o ile większość twierdziła że sprzedaje oryginalny nowy ekran za 30$-50$, tylko jeden się wyłamał i stwierdził że sprzedaje "refurbished" i sam się nie spotkał z dostępnością w pełni nowego oryginalnego ekranu większość to "poor fakes" :D albo właśnie refuby.
 

Edytowane przez emailo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo nie ma takiego. Sam mam dobre refurby za 65$. Generalnie wyświetlacze są ok tylko najczęściej jest tam wymieniany digitizer i on np po pół roku zwariuje lub będzie działał przez rok. Loteria.

Tyle, że nie ma wyboru. Albo wymienisz tak ekran licząc, że przedłużysz życie telefonu o może rok albo wyrzucisz telefon do śmieci.

Wysłano z MI Note

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dostałem nowy ekran, ale jak widać nie dane mi jest obecnie zaznać spokoju z tym telefonem. :)

Nowy problem polega na tym iż sygnał sieci (2g/3g) jest strasznie słaby 2-3 kreski w mieszkaniu poza chwilami 4-5, a już za miastem to albo brak, albo max 2 kreski. 
Sprawdzałem z innym ekranem który wymieniałem znajomemu, u niego wszystko okej, więc postanowiłem przekładać każdą część, płyta główna, czarny przewód antenowy, górna-dolna osłonka płyty głównej i micro USB, port micro USB no i finalnie przełożyłem wszystko ale problem pozostał. Przełożenie płyty głównej do "sprawnego" ekranu i wszystko działa jak trzeba.
Reasumując jestem niemal pewny że problem leży po stronie ekranu, moje pytanie więc jest takie czy ktoś zna rozwiązanie tego problemu? Poza kupnem nowego ekranu, bo już prędzej wymienię telefon, bo powoli już mnie to irytuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...