Skocz do zawartości

MIUI V14.0.22.12.26.DEV


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

301222.png

  • Poprawki błędów
  • Dla Mi 11 Pro/Ultra i Redmi K50G/POCO F4 GT wydajemy wersję V14.0.22.12.27.DEV, dla Xiaomi Civi V14.0.22.12.28.DEV
  • Nie zalecamy wgrywania tej aktualizacji osobom korzystającym z Xiaomi 12T Pro; aparat główny może nie działać w pełni poprawnie. Będzie tak, dopóki Xiaomi nie wyda wersji Global z Androidem 13 dla tego modelu
  • To ostatnia aktualizacja w 2022 roku. Szczęśliwego Nowego Roku!
  • Pełna lista zmian: polska, angielska

Wspierane urządzenia w wersji rozwojowej

devices_weekly_22121720.png

Poza urządzeniami wymienionymi powyżej udostępniamy również aktualizacje wersji beta dla niektórych telefonów z procesorami MediaTeka:

  • Xiaomi 12 Pro Dimensity (daumier)
  • Redmi K50 Pro (matisse)
  • Redmi K50 (rubens)
  • Redmi Note 11T Pro/POCO X4 GT (xaga) / Redmi Note 11T+ Pro (xagapro) / Redmi K50i (xagain)

Są one dostępne dla osób, ktore wspierają projekt Xiaomi.eu w serwisie Patreon.

Instalacja nowej aktualizacji

Ponieważ nowa aktualizacja wiąże się również z aktualizacją wersji Androida, przygotowaliśmy paczki służące do instalacji tej wersji ROM-u, przeznaczone do wgrywania w trybie Fastboot.

  • Odblokuj bootloader, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś (dla osób instalujących ROM po raz pierwszy) – poradnik tutaj.
  • Po pobraniu paczki odpowiedniej pod nasz telefon rozpakowujemy ją na naszym komputerze. Po rozpakowaniu powinniśmy mieć taki schemat:
image-11.png
  • Uruchamiamy nasz telefon w trybie fastboot (vol- i power) i podłączamy go do komputera.
  • W celu instalacji ROM-u po raz pierwszy wybieramy opcję fastboot_first_install_with_data_format, natomiast jeśli chcemy dokonać aktualizacji z już posiadanej bety bądź wersji stabilnej od Xiaomi.eu, wybieramy opcję update_rom; skrypt wybieramy pod posiadany przez nas system.
  • W przypadku wyboru skryptu z formatem powinien on zapytać się o to, czy chcemy zatwierdzić operację formatowania. Wpisujemy “Y” i zatwierdzamy enterem.
  • Proces się rozpocznie. Po jego zakończeniu telefon automatycznie uruchomi się ponownie.
  • Jeśli z jakiegoś powodu skrypt nie rozpocznie swej pracy, najpewniej trzeba zainstalować sterowniki ADB/Fastboot (instrukcja tutaj  Co w sytuacji, gdy Windows nie widzi telefonu?). Należy też się upewnić, że używamy oryginalnego kabla od Xiaomi; zamienniki mogą mieć problemy z poprawnym działaniem w trybie Fastboot.

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja znajduje się na naszym forum lub w naszych poradnikach.

Sprawdź też dostępne poradniki instalacji:

Jak wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe)?

W przypadku niepowodzenia aktualizacji warto wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe) z recovery, aby telefon mógł się uruchomić. W tym celu należy powrócić do TWRP (klawisze Głośność+ i Power) i w sekcji Wipe przesunąć suwak factory reset (tylko i WYŁĄCZNIE to). Czyszczenie innych partycji systemowych (w Advanced wipe) jest niepolecane i niepotrzebne.

W przypadku, gdy posiadamy stockowe recovery od Xiaomi, uruchamiamy je za pomocą tej samej kombinacji klawiszy i wybieramy drugą opcję (Wipe Data), a następnie ją zatwierdzamy. Potem opcją nr 1 uruchamiamy telefon ponownie.

Root

Root z Magisk 25.2 do instalacji z TWRP (plik apk jest jednocześnie instalatorem — w celu instalacji w TWRP należy zmienić rozszerzenie z apk na zip. Najnowsze wersje TWRP wspierają instalację Magiska bez zmiany nazwy). Po instalacji, jeśli występują lagi, wykonać dodatkowy restart telefonu.

Magisk w wersji 24 i wyżej nie wspiera już narzędzia MagiskHide, co może powodować problemy z poprawnym przechodzeniem testu SafetyNet (związanego m.in. z płatnościami Google Pay) przy korzystaniu z roota. Należy wtedy skorzystać ze starszej wersji 23 lub nowszego Magisk Delta lub włączyć opcję Zygisk w ustawieniach aplikacji Magisk i wgrać moduł SafetyNet Fix w wersji pod Zygiska.

Polecane aplikacje MIUI

Jak zgłosić błąd systemu?

Prosimy o zgłaszanie błędów systemowych w oprogramowaniu xiaomi.eu/miuipolska według tego poradnika.

Jednocześnie informujemy, że jesteśmy małą, kilkuosobową grupą, która tworzy tę modyfikację MIUI jako hobby, w wolnym czasie. Nie mamy żadnego powiązania z pracownikami Xiaomi, zatem nie jesteśmy w stanie w żaden sposób wpłynąć na pracę oprogramowania MIUI Global i na poprawę problemów w tymże oprogramowaniu występujących. W związku z tym prosimy o niezgłaszanie nam bugów związanych z Globalem, gdyż w 90% przypadków nie będziemy w stanie Wam pomóc.

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska, możecie nas wesprzeć, klikając w przycisk poniżej.

Motyw: tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz przycięć? Podczas wpisywania kodu odblokowania nie zawsze łapie dotknięte cyfry (jak szybko wpisuję). Tak sam jak kasowałem test, naciskając backspace. Ogólnie to irytujące zachowanie. W poprzednim romie było to samo. Na MIUI 13 rzadko się to zdarzało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi 11 ultra: strasznie duże problemy po aktualizacji z ekranem. W losowych momentach ekran zaczyna migać (włącza i wyłącza się z dużą częstotliwością). Dzieje się to w dość losowych momentach
Edit: przy nagraniu ekranu efekt migotania nie występuje więc musi to być sprawa softowo-sprzetowa tj sterowanie ekranem przez system a nie ciągłości sygnału ekranu.
Dodatkowo przy próbie otwarcia messengera z dymka, wyłącza się całkowicie ekran. Za każdym razem.

Wysłane z Mi11 Ultra



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, kozseb napisał(a):

Hej, na pcworld wyczytałem, że ponoć ma być 11 lite 5g ne, czy wiecie coś o tym by jednak było wydane?

Tak jak pisałem w wątku o stable: bet nie będzie, stable będą nadal. Nigdzie nie pisałem, żeby Xiaomi w ogóle skończylo wsparcie dla tego modelu, po prostu mają małe zainteresowanie betą w Chinach (pewnie dlatego że się Mi 11 LE, bo tak go tam nazwali, nie sprzedaje)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mateo912 napisał(a):

Mi 11 ultra: strasznie duże problemy po aktualizacji z ekranem. W losowych momentach ekran zaczyna migać (włącza i wyłącza się z dużą częstotliwością). Dzieje się to w dość losowych momentach
Edit: przy nagraniu ekranu efekt migotania nie występuje więc musi to być sprawa softowo-sprzetowa tj sterowanie ekranem przez system a nie ciągłości sygnału ekranu.

Wysłane z Mi11 Ultra


 

Nie potwierdzam tego na żadnej wydanej wersji. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi udało się wrzucić bezproblemowo - też szybko pobrało się z serwera - chyba już nie ma tych alternatywnych ale widocznie nie ma takiej potrzeby - na razie wygląda że wszystko ok - zobaczymy co będzie z tymi powiadomieniami ... pozdrawiam przy okazji wszystkich forumowiczów oraz ekipę miui polska i życzę wszelkiej pomyślności w nowym roku 🥳

Edytowane przez Master
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usuń chrome i sprawdź jeszcze raz. Ostatnio chrome wyświetlało artefakty na poprzednich wersjach miui. 
Co ma do tego chrome? Migający ekran występuje wszędzie, w aplikacjach w launcherze, ba nawet raz się zdarzyło że ekran migotał przy zablokowanym telefonie gdy się ekran podświetlił od powiadomienia.
Problem jest "globalny" w telefonie.

Wysłane z Mi11 Ultra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, mateo912 napisał(a):

Mi 11 ultra: strasznie duże problemy po aktualizacji z ekranem. W losowych momentach ekran zaczyna migać (włącza i wyłącza się z dużą częstotliwością). Dzieje się to w dość losowych momentach
Edit: przy nagraniu ekranu efekt migotania nie występuje więc musi to być sprawa softowo-sprzetowa tj sterowanie ekranem przez system a nie ciągłości sygnału ekranu.
Dodatkowo przy próbie otwarcia messengera z dymka, wyłącza się całkowicie ekran. Za każdym razem.

Wysłane z Mi11 Ultra


 

A próbowałeś wgrać jeszcze raz system? Tak bez czyszczenia, bo myślę że hard reset mógłby pomóc, ale najpierw bez czyszczenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moim Mi 11 lite 5g nie występują problemu jak wyżej... System działa bardzo ładnie i stabilnie. Chodź mogę się do jednej rzeczy przyczepić, bo coś Xiaomi popsuło w aparacie. Zdjęcia wychodzą jak za delikatna mgłą... Zmiana aplikacji Aparatu z modem Leica naprawia ten problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, mixolh napisał(a):

Na moim Mi 11 lite 5g nie występują problemu jak wyżej... System działa bardzo ładnie i stabilnie. Chodź mogę się do jednej rzeczy przyczepić, bo coś Xiaomi popsuło w aparacie. Zdjęcia wychodzą jak za delikatna mgłą... Zmiana aplikacji Aparatu z modem Leica naprawia ten problem.

Mogę prosić o nazwę tej apki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, kaciek napisał(a):

Ta trochę z innej beczki. Jest możliwość podniesienia jasności w automacie? Czasem się tak ściemnia że nic nie widać.

Sędnięte z MI 11
 

Niby można wgrać gcam aparat od Google.

W dniu 31.12.2022 o 10:00, Kacper Skrzypek napisał(a):

Wiem, też mnie to irytuje.

Nadal licznik danych restartuje się 1.

Kurde Xiaomi nie może tego od roku naprawić 🙆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na innych zagranicznych forach jest wersja Xiaomi Camera Leica oraz sposób jak przez adb zainstalować. Zdjęcia robi troszkę lepsze i bardziej nasycone niż oryginalna aplikacja chodź wydaje mi się że aparat z momentu przejścia w miui 14 i A13 zaczął szwankować ale nie potwierdzam tego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, mixolh napisał(a):

Na innych zagranicznych forach jest wersja Xiaomi Camera Leica oraz sposób jak przez adb zainstalować. Zdjęcia robi troszkę lepsze i bardziej nasycone niż oryginalna aplikacja chodź wydaje mi się że aparat z momentu przejścia w miui 14 i A13 zaczął szwankować ale nie potwierdzam tego...

Możesz dać namiar (linka) gdzie to jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...