Jump to content

Mi 11 Lite 5G - MIUI 14 Polska / Xiaomi.eu stabilne - 14.0.2.0.TKICNXM - Android 13

Kacper Skrzypek

Recommended Posts

Wątek poświęcony ostatniej (najświeższej) aktualizacji stabilnego MIUI Polska / Xiaomi.eu dla telefonu Mi 11 Lite 5G (nazwa kodowa: renoir).

Link do pobierania ROMu:

https://sourceforge.net/projects/xiaomi-eu-multilang-miui-roms/files/xiaomi.eu/MIUI-STABLE-RELEASES/MIUIv14/xiaomi.eu_multi_MI11Lite5G_V14.0.2.0.TKICNXM_v14-13-fastboot.zip/download

ROM dostępny jest wyłącznie w wersji fastboot.

Instalacja tej odmiany ROMu wygląda następująco:

1. Pobieramy ROM na dysk twardy komputera.

2. P-klik na plik ROM -> Właściwości. W zakładce "Ogólne" pliku odhaczamy opcję "odblokuj" ("Unlock"):

Bez tytułu.png

Ma to zapobiec uruchomieniu blokowania rozpakowania pliku ROM przez zabezpieczenia systemu Windows 10.

3. Z pomocą programu typu WinRAR czy 7-Zip rozpakowujemy plik do folderu. Powinniśmy otrzymać taki zestaw plików:

image.png

3. Uruchamiamy telefon w trybie fastboot (tak, jak do instalacji TWRP, do logo MiBunny grzebiącego w pleckach robocika) ;) ).

4. W zależności od systemu w komputerze (Linux, Mac OS, Windows) wybieramy stosowny plik z listy. Zakładamy zatem, że mamy komputer z systemem Windows.

a) Jeśli chcemy zainstalować ROM "na czysto", z całkowitym wyczyszczeniem telefonu, uruchamiamy wersję windows_fastboot_first_install_with_data_format.bat

b) Jeśli chcemy jedynie zaktualizować system, zainstalować ROM na istniejącą już, starszą wersję MIUI Polska / Xiaomi.eu, uruchamiamy wersję windows_fastboot_update_rom.bat

5. Analogicznie postępujemy w przypadku komputerów z systemami Linux i Mac OS.

6. Czekamy do zakończenia procedury, czyli do samoczynnego restartu telefonu.

7. Po uruchomieniu telefonu odłączamy go od komputera. W zależności od wyboru opcji a) lub b) (odpowiednio) konfigurujemy telefon lub po prostu go używamy.

Proszę o merytoryczną dyskusję, związaną ściśle z tematem wątku.

1. Poprawcie mnie czy dobrze rozumiem sytuację z Lisą. Na romy od miuipolska nie ma co liczyć, bo xiaomi porzuciło rozwojowe wersje tego modelu. I trzeba czekać na global stable, ale on nie będzie tweakowany przez miui polska? 2. Czy ktoś używa Pixel rom w sieci Play i może potwierdzić, że kontakty wyświetlają się w końcu poprawnie (przy połączeniu przychodzącym).

14 minut temu, Tami76 napisał(a):

Na romy od miuipolska nie ma co liczyć, bo xiaomi porzuciło rozwojowe wersje tego modelu

Na bety nie można liczyć. Na stable tak. Xiaomi nie zaprzestało wydawania stable, MIUI 14 dla lisy w Chinach jest gotowy ale link jeszcze nie działa.

• Like 1
  • Thanks 1

Po zainstalowaniu i kilku dniach użytkowania mogę stwierdzić że telefon po aktualizacji grzeje się zauważalnie bardziej.

Też w momencie kiedy jest już mocno ciepły i automatycznie przełączy się na 60hz mimo że ma się ustawione 90hz to na miui 13 androidzie 12 kiedy ostygł odświeżanie wracało do 90hz a tutaj tak się nie dzieje albo dzieje się tylko czasem  i do tego kiedy wejdzie się w ustawienia i będzie chciało się ustawić 90hz kiedy jest już chłodny nic to nie daje i trzeba zrestartować telefon wtedy jest już wszystko w normie 

Też nie wiem czy to bug czy coś ale kiedy odpala się aplikacje w momencie kiedy jej jej logo przez chwilę to jest taka ciemna poświata a nie mam odpalonego ciemnego motywy dla aplikacji tylko system wide nie mam też przyciemniania tapety razem z motywem także nie wiem o co chodzi nie przeszkadza to jakoś w użytkowaniu czy coś ale pisze że występuje 

14 godzin temu, ke1sezrg napisał:

Po zainstalowaniu i kilku dniach użytkowania mogę stwierdzić że telefon po aktualizacji grzeje się zauważalnie bardziej. ...

W jakich sytuacjach Twój telefon mocno się nagrzewa, podczas mocnej eksploatacji GPU (gry), podczas oglądania filmów, czy w innych okolicznościach ?

Pytam, jako że mnie np. zupełnie ten styl użytkowania telefonu nie dotyczy, jak i zapewne sporej liczby innych użytkowników, zatem dla nas ten ROM nie ma żadnych istotnych niedociągnięć.

7 godzin temu, Licht napisał:

Nie nie nie chodzi mi o taką ciężką eksploatacje typu gry, miałem na myśli takie zwyczajne przełączenie się między aplikacjami.

Nic takiego szczególnego, po prostu kiedy robię to przez dłuższy czas to telefon znacznie się nagrzewa.

No nie wiem tak dla przykładu masz odpalonego messengera odpisujesz komuś i przełączasz się na chrome żeby czytać sobie jakiś artykuł. No i wiadomo zrobię tak wiekszą ilość razy i telefon robi się zauważalnie gorący.

Nie miałbym z tym jakiegoś problemu gdyby to nie było do tego stopnia że telefon przełącza się na 60hz czyli jest już naprawdę ciepły i też dlatego że na miui 13 androidzie 12 tak nie było

W dniu 27.12.2022 o 11:35, Kacper Skrzypek napisał:

Na bety nie można liczyć. Na stable tak. Xiaomi nie zaprzestało wydawania stable, MIUI 14 dla lisy w Chinach jest gotowy ale link jeszcze nie działa.

A coś takiego V13.0.8.0.SKOMIXM co nazwali Stable Beta ?  Ciężko się w tym nazewnictwie odnaleźć

Pytanie do Kacpra.
Irytujące w aplikacji do obsługi modułów foto jest to, że nie można zapisywać zdjęć w RAWach (DNG), w pełnej rozdzielczości sensora, tylko w ¼ tej rozdzielczości to jest 16 Mpx.

Czy jest jakakolwiek możliwość, aby zmienić ten stan rzeczy w następnych odsłonach Waszego ROMu ?
Aplikacje inne niż od Xiaomi, nie potrafią nawet zapisywać plików JPG w pełnej rozdzielczości sensora (64 Mpx), czyli de facto nie ma wyboru i mus korzystać z systemowej, która z kolei daje tylko wybór, albo RAW w ¼, albo JPG w pełnej.

Nie ukrywam, że dla mnie to w pewnym sensie porażka, jako że zdarza mi się korzystać z modułów foto według zasady, że najlepszy aparat fotograficzny to ten, który akurat masz ze sobą kiedy jest potrzebny.

Jeżeli taka sytuacja miałaby się przekalkować na model Xiaomi 13 PRO, to w ogóle byłby w moim pojęciu skandal, bo akurat telefony z sensorem 1" kupuje się w zasadzie li tylko do rejestracji zdjęć, a wszelkie inne gadżety traktuje się jak pożyteczny dodatek.

Gdybyś był tak uprzejmy wspomnieć o tym kiksie kolegom, to byłbym wielce zobowiązany.

• 1 month later...

Witam, mam pytanka w sprawie instalacji:

1) w trybie fastboot pojawia się na smartfonie tylko napis "FASTBOOT" bez obrazka

2) po uruchomieniu windows_fastboot_update_rom.bat mam na kompie tylko napis o szukaniu urządzenia - podłączyłem urządzenia przez USB

Czy coś robię nie tak jak trzeba ? Oczywiście mam XIAOMI MI 11 Lite 5G.

Pozdrawiam

42 minuty temu, Zibi1040 napisał(a):

2) po uruchomieniu windows_fastboot_update_rom.bat mam na kompie tylko napis o szukaniu urządzenia

Masz prawdopodobnie problem ze sterownikami fastboot w komputerze. Dlatego najlepiej przed instalacją sprawdzić czy telefon jest wykrywany w fastboot. 

• Like 1

Godzinę temu, Zibi1040 napisał(a):

Zainstalowałem driver i teraz zadziałało

A odblokowałeś bootloader? Prawidłowy driver powinien się zainstalować juz przy użyciu Miunlocka, bez prawidłowego bl by się nie odblokował.

• Like 1

30 minut temu, michu1210 napisał(a):

Tak, importuje bez problemu. Przesłałem PW wraz z screenem.

Wysłane z mojego M2101K9G przy użyciu Tapatalka

Już widzę, w czym rzecz. Próbujesz znaleźć ten widżet w ekranie od widżetów online. Wejdź na dole w Aplikacje obsługujące widżety i na dole jest opcja Widżety Androida. Z tego poziomu już ten Twój widżet będzie widoczny.