Jump to content

Xiaomi 12 - MIUI 14 Polska / Xiaomi.eu stabilne - 14.0.2.0.TLCCNXM - Android 13

Kacper Skrzypek

Recommended Posts

Wątek poświęcony ostatniej (najświeższej) aktualizacji stabilnego MIUI Polska / Xiaomi.eu dla telefonu Xiaomi 12 (nazwa kodowa: cupid).

Link do pobierania ROMu:

https://sourceforge.net/projects/xiaomi-eu-multilang-miui-roms/files/xiaomi.eu/MIUI-STABLE-RELEASES/MIUIv14/xiaomi.eu_multi_XM12_V14.0.2.0.TLCCNXM_v14-13-fastboot.zip/download

ROM dostępny jest w wersji fastboot

Instalacja tej odmiany ROMu wygląda następująco:

1. Pobieramy ROM na dysk twardy komputera.

2. P-klik na plik ROM -> Właściwości. W zakładce "Ogólne" pliku odhaczamy opcję "odblokuj" ("Unlock"):

Bez tytułu.png

Ma to zapobiec uruchomieniu blokowania rozpakowania pliku ROM przez zabezpieczenia systemu Windows 10.

3. Z pomocą programu typu WinRAR czy 7-Zip rozpakowujemy plik do folderu. Powinniśmy otrzymać taki zestaw plików:

image.png

3. Uruchamiamy telefon w trybie fastboot (tak, jak kiedyś do instalacji TWRP).

4. W zależności od systemu w komputerze (Linux, Mac OS, Windows) wybieramy stosowny plik z listy. Zakładamy zatem, że mamy komputer z systemem Windows.

a) Jeśli chcemy zainstalować ROM "na czysto", z całkowitym wyczyszczeniem telefonu, uruchamiamy wersję windows_fastboot_first_install_with_data_format.bat

b) Jeśli chcemy jedynie zaktualizować system, zainstalować ROM na istniejącą już, starszą wersję MIUI Polska / Xiaomi.eu, uruchamiamy wersję windows_fastboot_update_rom.bat

5. Analogicznie postępujemy w przypadku komputerów z systemami Linux i Mac OS.

6. Czekamy do zakończenia procedury, czyli do samoczynnego restartu telefonu.

7. Po uruchomieniu telefonu odłączamy go od komputera. W zależności od wyboru opcji a) lub b) (odpowiednio) konfigurujemy telefon lub po prostu go używamy.

Proszę o merytoryczną dyskusję, związaną ściśle z tematem wątku.

Z pierwszych zauważonych rzeczy, to: ponownie "przesunięta" ku górze siatka AppDrawera (korzystam z układu 5x6) i jakieś pierdy typu brak informacji o pamięci RAM po zamknięciu wszystkich aplikacji w tle.

Wesołych 🌲

Sorry, że post pod postem ale zauważyłem pewien problem. Chodzi o połączenie telefonu z hotspotem kamery samochodowej (70mai). Telefon łączy się z hotspotem ale w aplikacji nie może się z nim połączyć (wykrywa jako Unknown_SSID). Sprawdzałem działanie aplikacji/kamery na innych telefonach (iOS, Samsung) i działa bez problemów.

Dnia 28.12.2022 o 18:29, QBAQ napisał:

Sorry, że post pod postem ale zauważyłem pewien problem. Chodzi o połączenie telefonu z hotspotem kamery samochodowej (70mai). Telefon łączy się z hotspotem ale w aplikacji nie może się z nim połączyć (wykrywa jako Unknown_SSID). Sprawdzałem działanie aplikacji/kamery na innych telefonach (iOS, Samsung) i działa bez problemów.

Mam Xiaomi12 i wlasnie zainstalowalem ten soft. Jutro sprawdze czy laczy sie to u mnie z kamerka 70mai i dam znac.

• Thanks 1

Nie wiem jaka jest przyczyna tego problemu - czy to soft jako taki, czy aplikacja, czy nowy android czy cokolwiek innego ale u mnie tez aplikacje nie chce sie prawidlowo polaczyc. 

Wczesniej na oryginalnym sofcie opartym na poprzednimandroidzie dzialalo dobrze.

• Thanks 1

3 godziny temu, mu4ddi3 napisał(a):

Nie wiem jaka jest przyczyna tego problemu - czy to soft jako taki, czy aplikacja, czy nowy android czy cokolwiek innego ale u mnie tez aplikacje nie chce sie prawidlowo polaczyc. 

Wczesniej na oryginalnym sofcie opartym na poprzednimandroidzie dzialalo dobrze.

@Kacper Skrzypek

Ewidentnie jest coś skopane w ROMie.  Dziś próbowałem dodać odkurzacz Xiaomi Mi Vaccum i sytuacja jest analogiczna jak w przypadku kamery. Łączenie z Hotspotem odkurzacza i d*pa. Mija Action 4K Camera analogicznie. Zero reakcji. Myślę, że temat do priorytetowego łatania. Na iPhonie wszystko działa i łączy się bezproblemowo, na Xiaomi Redmi z ROMem Global także bez problemów. @Kacper Skrzypek

Edited by QBAQ

2 minuty temu, QBAQ napisał(a):

Ewidentnie jest coś skopane w ROMie.  Dziś próbowałem dodać odkurzacz Xiaomi Mi Vaccum i sytuacja jest analogiczna jak w przypadku kamery. Łączenie z Hotspotem odkurzacza i d*pa. Mija Action 4K Camera analogicznie. Zero reakcji. Myślę, że temat do priorytetowego łatania. @Kacper Skrzypek

Wysłałem log do zespołu, ale to niestety nie zależy ode mnie. Za poprawki do ROM-u odpowiada Igor Eisberg, więc trzeba byłoby go bardziej uświadomić o problemie na xiaomi.eu.

3 minuty temu, Kacper Skrzypek napisał(a):

Wysłałem log do zespołu, ale to niestety nie zależy ode mnie. Za poprawki do ROM-u odpowiada Igor Eisberg, więc trzeba byłoby go bardziej uświadomić o problemie na xiaomi.eu.

Rozumiem, że TY już go uświadomiłeś więc zakładam że skoro członek zespołu to robi to już bardziej uświadomić się go nie da :-)

Czekam(y) na szybką poprawkę, bo jest to jednak nieco uciążliwe.

4 minuty temu, QBAQ napisał(a):

Rozumiem, że TY już go uświadomiłeś więc zakładam że skoro członek zespołu to robi to już bardziej uświadomić się go nie da :-)

Owszem, ale nie mamy jakiegoś jednego wydzielonego kanału do bugów, więc w ogólnej dyskusji to się po prostu miesza. Dlatego wątek na xiaomi.eu też może tu pomóc.

2 godziny temu, QBAQ napisał(a):

Czekam(y) na szybką poprawkę, bo jest to jednak nieco uciążliwe.

Święta były. Są kolejne święta. Ludzie chorują, mają urlopy... A twoja roszczeniowa postawa jest lekko żałosna.

• Haha 1

@brawo to jest forum, tu się zgłasza problemy związane z ROMem. Służy to także twórcom oprogramowania. Bez odbioru.

Z tego co widzę na forum xiaomi.eu problem z Wifi jest szerszy, bo przykładowo apka taka jak WifiMonitor też pokazuje niestworzone rzeczy.

____

Edit:

Rozwiązaniem okazuje się zmiana ustawień prywatności w ustawieniach prywatności/dostęp do przybliżonej lokalizacji.

Edited by QBAQ
Rozwiązanie

• 2 weeks later...
W dniu 6.01.2023 o 09:24, QBAQ napisał(a):

Ewidentnie jest coś skopane w ROMie.  Dziś próbowałem dodać odkurzacz Xiaomi Mi Vaccum...

Racja, 2h walczyłem dzisiaj z żarówką Yeli i się poddałem (uprawnienia i lokalizacja), znaczy wziąłem tablet Lenovo, wgrałem tam Xiaomi Home i poszło w sumie od razu, na około.