Skocz do zawartości

MIUI V14.0.22.12.19.DEV


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, mixolh napisał(a):

Jak dla mnie te widgety to nic wyjątkowego. Wersję miui 13 powinni tak zoptymalizować lub nazwać to chociaż miui 13.5 bo oznaczanie tego miui 14 jest jak dla mnie niestosowne 🤣

Piszę bo dostałem od żonki opaskę mi banda i rozłącza. Z mi watch to samo. Reset fona nie pomaga. Na poprzedniej wersji problemu tego nie było.

musisz na nowo dodać aplikacje do wyjątków w oszczędzaniu energii itp. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Pitors napisał(a):

Widzę, że dymki w messengerze dalej nie działają. Wiadomości pokazują się tylko na belce. Kiedyś to będzie naprawione?

Dymki działają, nawet troszkę lepiej jak na miui 13. Sprawdź czy w ustawieniach mesenegra masz je aktywne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Wwrobel napisał(a):

Nie miałem okazji sprawdzić tego w poprzedniej becie ale na tej wersji miui nie działa mi opcja Przesuń od dolnej krawędzi, aby uruchomić asystenta google

Już jest ogarnięte do następnej aktualizacji. Wejdź w Aplikacje > Zarządzanie > Domyślne aplikacje > Asystent i rozpoznawanie mowy > Asystent cyfrowy > ustaw na Asystenta Google.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, grzegorz.lki said:

Zmień Google Discover na Asystent MIUI w Ustawienia -> Pulpit w Tryb Asystenta.

I pokażą się od razu nowe widżety MIUI.

Screenshot_2022-12-27-11-24-37-603_com_miui.home-edit.thumb.jpg.25ebf9ac85dd409ea24493769f1472a5.jpgScreenshot_2022-12-27-11-24-52-884_com_miui.home-edit.thumb.jpg.6cf7e0217394eef1da0576d2bfe1c399.jpg

Dzięki! Faktycznie, tu podejrzewałem problem i przestawiłem na testy więc zadziałało, ale nie odpisałem już:)

Co ciekawe po wyborze widżeta nie mogę go 'nałożyć'. Miejsce jest. Nie mogę go zatwierdzić. 

Jakieś uprawnienie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Kacper Skrzypek napisał(a):

Spróbuj wyczyścić dane Messengera i zalogować się na niego ponownie (no i ponownie włączyć dymki). 

Przeinstalowałem apkę całą i dalej nic. Ustawiłem nawet by działała nad innymi apkami. Edit. Jednak zaczęło działać :) faktycznie trzeba było ustawić by działała nad innymi apkami.

Edytowane przez Pitors
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Master napisał(a):

no ja też sądziłem że nie mam :) aż do wczoraj w nocy .... wcześniej robiłem test i było luksus ... - jak pisała ta osoba to akurat telefon leżał obok i było to pikniecie - to spodziewałem się niedługo dźwięku powiadomienia - tak zawsze jest - a tu nic ... pomyślałem najpierw że może ktoś zaczął pisać ale nie wysłał wiadomości - godzinę później odblokowałem fona wlazłem do Messengera a tam nie odczytana wiadomość :) - sprawdzę w tygodniu jeszcze inne aplikacje jak to w praktyce będzie wyglądało - oczywiście dam znać ... ale ogólnie wszystko fajnie działa - specjalnie nie ma się do czego przyczepić ... też nie mam problemu z przełączeniem między netem wifi a mobilnym - nie wywalilo jeszcze w ogóle neta na tych rozwojowych (opisywałem temat przy kilku okazjach)

Możesz mieć rację, dziś zauważyłem, nietylko w masengerze, ale i w WatsApp, że pierwsza wiadomość ma powiadomienie, ale jak jej nie otworzę to kolejne przychodzące są bez dźwięku powiadomienia. w WatsApp jak otrzymałem trzy wiadomości na raz to nie było dźwięku do żadnego. Jak odblokuję ekran po przyjściu powiadomienia to kolejne jest z dźwiękiem. Tyle że u mnie może to być spowodowane aplikacją do wyświetlania ikon powiadomień na wyłączonym ekranie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kaciek napisał(a):

Możesz mieć rację, dziś zauważyłem, nietylko w masengerze, ale i w WatsApp, że pierwsza wiadomość ma powiadomienie, ale jak jej nie otworzę to kolejne przychodzące są bez dźwięku powiadomienia. w WatsApp jak otrzymałem trzy wiadomości na raz to nie było dźwięku do żadnego. Jak odblokuję ekran po przyjściu powiadomienia to kolejne jest z dźwiękiem. Tyle że u mnie może to być spowodowane aplikacją do wyświetlania ikon powiadomień na wyłączonym ekranie...

no ja na innych aplikacjach jeszcze nie potwierdziłem - tzn na GG gość się nie odzywał - chyba miał wolne dzisiaj .... z olx i bankowej też nie miałem jeszcze powiadomień ... może coś w tym zakresie będzie jeszcze zmienione w kolejnej rozwojowej :) czekamy .... a ta aplikację możesz na próbę wyłączyć i zobaczyć co wtedy będzie?

update - przy okazji daje znać że znowu ten problem z dźwiękiem w systemie się pojawił - choć nie wiem kiedy to się zrobiło :) tak więc problem jest nadal ....

Edytowane przez Master
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, kaciek napisał(a):

Jak u was z baterią, bo u mnie gorzej? Nie ma drenu ale tak o 1/4 gorzej.

Sędnięte z MI 11
 

no widzisz - a ja mam dokładnie odwrotne wrażenie - mniej często doladowuje fona a korzystam z niego cały czas tak samo - pisałem już o pozytywnych wrażeniach z wykorzystania baterii przy poprzedniej wersji na A13 ... dla mnie czas działania na baterii to największy plus zaraz po optymalizacjach w szybkości działania systemu jako takiego ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ugaszczam się na nowym MIX4, przesiadam się z MIX 2S i nie działa opcja przenoszenia danych - udało mi się przesłać zaledwie kalendarz i kontakty i po tym nic więcej nie chce się przesłać (od razu wyskakuje "Ponowne łączenie..." na MIX2S, natomiast na MIX4 nie ma żadnego napisu poza grafiką). Czy było już wcześniej coś takiego zgłoszone?
Mam nadzieję, że to nie przez przesadną ilość danych (około 3,6GB).

Na MIX 2S miałem też kultową klawiaturę Xperia, którą trzeba było zainstalować przez TWRP i ją też zaznaczyłem do przeniesienia. Może to być powód?

Na MIX4 mam soft V14.0.22.12.19.DEV, a na MIX 2S MIUI 12 20.9.4, Android 10

Edytowane przez Bartek1906
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, kaciek napisał(a):

Jeszcze jedno tłumaczenie znalazłem dziś, a nie widziałem żeby ktoś zgłaszał

Większość tego typu problemów w Ustawieniach powinna być ogarnięta w następnej aktualizacji.

8 minut temu, Bartek1906 napisał(a):

Mam nadzieję, że to nie przez przesadną ilość danych (około 3,6GB).

Raczej nie, ja przenosiłem u siebie koło 15 GB i problemu nie było...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie coś jest nie tak, ile razy próbuję, gubi połączenie po pierwszym elemencie. Tylko nie wiem który telefon ma problem, nie wykluczam że MIX2S (co prawda przenosiłem już na niego dane z Redmi Note 2 ale to jeszcze na globala)

edit
nie jest w stanie przenieść pierwszego elementu, nieważne co to jest

edit2
od razu po próbie transferu, tak to wygląda ze strony MIX2S
mix2s.thumb.jpg.3cfde829156e0d73484e6a47796f99e3.jpg

a tak ze strony MIX 4
mix4.thumb.jpg.96c7974ab2b9c555099f91ea6c1ae9fa.jpg

może to się nadaje na nowy wątek?

edit3:
Zainstalowałem ręcznie na obu urządzeniach Mi Mover ze sklepu play i poszło od strzała. Co ciekawe, preinstalowana aplikacja do przenoszenia danych nie była wykrywana przez sklep play jako zainstalowany mi mover

Edytowane przez Bartek1906
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, lockerek napisał(a):

jak usunąć wyszukiwarkę Google na dole ?

a to nie w pulpit to się wyłącza? tam jak dłużej przyłoży się palucha to po prawej pojawia się ikonka ustawień (obok widżetów) i tam można włączyć / wyłączyć ta wyszukiwarkę - chyba o to chodzi? ja z IKO to miałem przeboje jak coś przez NFC płatności nie chciały schodzić - pomogła jej reinstalacja i ponowna konfiguracja - a tak nic nie szło zrobić :) ale działa teraz bez zastrzeżeń ...

 

Edytowane przez Master
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Master napisał(a):

a to nie w pulpit to się wyłącza? tam jak dłużej przyłoży się palucha to po prawej pojawia się ikonka ustawień (obok widżetów) i tam można włączyć / wyłączyć ta wyszukiwarkę - chyba o to chodzi? ja z IKO to miałem przeboje jak coś przez NFC płatności nie chciały schodzić - pomogła jej reinstalacja i ponowna konfiguracja - a tak nic nie szło zrobić :) ale działa teraz bez zastrzeżeń ...

 

Dobra mam dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...